Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos baba szállítása fórum

4 hónapos baba szállítása (beszélgetős fórum)


2011. nov. 27. 14:12

Nekem van esernyőkocsim Pierre cardin és teljes mértékben meg vagyok elégedve!!

Kinek a pap kinek a papné:)

Biztonság ide vagy oda,amúgy igen kevés hordozó biztonságos.

Legjobb eredményeket Römer-ek értek el ha már itt tartunk!

28. Bcicus (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2011. nov. 27. 13:28
Csak az a baj vele, hogy a pierre cardinok nagyon rossz minőségűek mindenben és a hordozóik nme biztonságosak. És garco mózest vettem volna, ha kellett volna.
2011. nov. 27. 13:11

Én nekem ha kellene vennem ezt venném!


[link]


Mózes és hordozó egyben:)

26. lliinnddaa (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2011. nov. 27. 10:47

Vannak direkt autóba köthető mózesek, mindenhol elfogadják, csak elég drága.


Pl ez itt olyan:


[link]

25. gnoncsu (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2011. nov. 27. 01:34
Amiről itt szó van az rendelkezik az ECE R44-04 minősítéssel, tehát az egész EU területén szabályos, csak Magyarországon nagyon kevesen ismerik ezeket a "mózes"-nek nevezett hordozókat. Valójában gondolom csak az alakja (meg, hogy fekszik benne a baba) miatt hívják így mivel természetesen nem sok köze van a kosárhoz. Mi nyáron ilyennel mentünk haza, nem vittünk hordozót.
24. gynemiho (válaszként erre: 21. - Homern)
2011. nov. 25. 23:15

Ami van nekunk az szabvanyos,autoba kotheto,ugyanolyan mint amit leirtal,kulon bizonsagi ovvel(szíjjal)

Egyebkent ejszakara megszallunk majd es masnapra marad a 9 ora ut,remelhetoleg kipihenve.

23. gynemiho (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2011. nov. 25. 23:10
Sebaj!picianya tanacsara visszuk a babahordozot is ,aztan a magyar hataron beleultetjuk abba.Onnan mar ugyis csak 1.5-2 ora az ut hazaig. :)
22. Bcicus (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2011. nov. 25. 21:01
A sazbványosat el kell fogadniuk és el is fogadják.
21. homern
2011. nov. 25. 18:52

Csakis szabványos,autóba köthető mózessel tennék meg ekkora utat.Hordozóban megterhelő lenne neki.Ha az utazás eleje nem is,az utolsó 9 óra már nagyon sok :(

Ezekhez a mózesekhez van egy külön bázistalp,és belül a mózesben pedig külön biztonsági öv.

Én a 2 évessel most sokkal nyugodtabban utazom 4-6 órákat mint 4 hónapos korában :D ez csak élesben fog kiderülni.

2011. nov. 25. 18:43

Azért arról ne feledkezzetek meg, hogy Magyaroszágon nem elfogadott, ha az autóban a mózeskosárral van bekötve a baba. ADAC teszt ide-oda-amoda, a rendőrség büntet érte, csak a hordozó elfogadott.


Hogy más országokban hogy van, nem tudom, M.o-n ez a helyzet.

19. de4b589afa (válaszként erre: 17. - Gnoncsu)
2011. nov. 25. 15:12
Utazni szerintem is ilyen kicsivel jobb, aki jó sokat alszik még. A mi másfél évesünknek 10 perc is sok az autóban....:-)
18. gynemiho (válaszként erre: 17. - Gnoncsu)
2011. nov. 25. 00:49
Koszi ez megnyugtato :)
2011. nov. 25. 00:06

Mi 1200km-t utaztunk nemrég (nyár végén) 3,5 hónapossal két részletben, szintén haza Magyarországra. Nekünk nagyon bevált a fekvő helyzet (Jane Transporter, a Német Test Magazin tesztjén is kiváló minősítést kapott mostanában). Az én kisfiam 3 óránként szopizott és ezen kívül szinte végig aludt, nem volt gond, csak a második nap végén volt egy kis nyűglődés. Utólag se mondom, hogy inkább repültem volna. Szerintem egész jó, ha otthon már megszokott zenéket hallgattok útközben ami megnyugtatja. Azóta is utaztunk 600km-t többször, még most 6 hónaposan is fekvő mózesben, mert egyszerűen biztonságosabb és jobban tud aludni, ami jó, hogy ha tudjátok akkorra időzíteni az utazást amikor elve még többet alszik, pl. náluk ez a délelőtt volt, ezért a kora reggeli indulás bevált. Meg az se rossz ha van valami megszokott tárgy (pl.textil pelus, plüssállat szerűség) ami minden alváskor vele van, ez majd ha Magyarországon vagytok akkor is jó lesz, hogy legyen valami ami megszokott, állandó és segít elaludni. (Nekünk az első 3 nap elég nehéz volt mire megszokta, hogy új hely és több ember mint itthon és kánikula).

Most karácsonykor egyben megyünk haza már nagyfiús ülésben, na ettől jobban félek.

16. de4b589afa (válaszként erre: 15. - Bea0124)
2011. nov. 24. 20:43
Igen, ezért is írtam, hogy vigyék el a csomagtartóban (ha befér) a babahordozót is, így ott van mindkettő, lehet váltani. Mikor alszik a Kicsi, akkor mózesben lehet, mikor fenn van, és játszani akar, akkor hordozóban.
2011. nov. 24. 15:54

Hát nem tudom az én kisfiam 4,5hónapos és fekve tutira üvöltene!Meg szerintem biztonságosabb,de ezen biztos mindenkinek más a véleménye!

Addig amíg nem tudod milyen a kisbabád,nehéz dönteni!

14. de4b589afa (válaszként erre: 13. - Gynemiho)
2011. nov. 24. 15:27

Nagyon jó áron találtátok a mózest!!! Biztos, hogy remek lesz a Kicsinek!

Mi Manónk úgy aludt el mindig a kocsiban, hogy az én kisujjamat szopizta (nem cumizott soha, csak az én ujjamat, és csak kb. 4-5 hónapos koráig):-)))

Ennyi idősen még sokat alszanak, nem lesz gond szerintem! De zenélő, lifegő, villogó játékokat mindenképp vinnék:-) Na meg ott leszel neki Te, és ez a legfontosabb!

2011. nov. 23. 23:34
Na mar meg is vettuk a rogzitheto mozest,igaz hasznalt,de a kep alapjan es a leiras szerint is ujszeu.30 fontba kerult (kb 10.000 ft)Ebben azert biztos jobb lesz neki az utazas. :)Nagyon jo otleteket kaptam itt toletek is.Koszi mindenkinek,illetve tovabbra is varom a velemenyeket ,tapasztalatokat,hogy a picibabak ,hogy birjak es viselik a hosszabb utakat autoval.
12. lliinnddaa (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2011. nov. 23. 21:34
Jobb a mózes, de azért a hordozóval is megoldható. Szerintem ezt a pár órás használatot azért nem kell ilyen szigorúan venni. Nem jó a baba gerincének ha nem egyenesen van, de ez az 1-2 nap utazás nem fog kárt okozni. Feltételezem, hogy amúgy otthon nem abban "ücsörög". Én emiatt ellenzem a pihenőszék használatát is.
11. Bcicus (válaszként erre: 10. - Gynemiho)
2011. nov. 23. 01:28

Az nem ugyan az abban 1-2 óránál nem szabad többet tölteni egy gyereknek. Az autóba rögzíthető keményfalu mózeskosár direkt ilyen hosszú utakra van kitalálva.

Én is gondolkaodtam annó, hoyg veszek, de nem utazunk annyit, hogy szükség lett volna rá.

Én a graco ét néztem ki magamnak.

10. gynemiho (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2011. nov. 23. 00:37
A 0 eves kortol hasznalhato bebihordozo az gondolom nem ugyanaz,mert az nem teljesen vizszintes.?Vagy az is jo ,ha jol ki van belelve.? Nekunk már van olyan.
2011. nov. 22. 23:54
Mindenképpen vennék beköthető mózest valami oylat aminek jó a törés tesztje.
8. de4b589afa (válaszként erre: 7. - Gynemiho)
2011. nov. 22. 22:21

Hát igen! Akkor mindenképpen autó! Tényleg hosszabb, de legalább nem kell itthon autót bérelni, az is sok herce-hurca!

Nézzetek utána ennek a beköthető mózesnek. És ha hátul csak Te ülsz a picivel, akkor nem is olyan nagy akadály.

Talán a csomagtartóba befér még egy sima babahordózó is, amibe ugye háttal ülve utazhat a kicsi.

7. gynemiho (válaszként erre: 5. - De4b589afa)
2011. nov. 22. 21:21

koszi a gratulaciot.

Azert hajlunk inkabb az autoval valo utazas fele,mert konnyebb cuccolni(babakocsi,hordozo,mi cuccaink stb)illetve otthon nincsen a csaladban auto es az otthoni utazas is igy egyszerubb lenne+ meg Pestrol is le kell utazni Veszprembe.

6. gynemiho (válaszként erre: 3. - B10eee0275)
2011. nov. 22. 21:17
Szia!A baba meg a pocakban van,ott jol birja az utazast. :)
5. de4b589afa (válaszként erre: 1. - Gynemiho)
2011. nov. 22. 20:59

Szia!!!

Repülővel persze sokkal gyorsabb, ez miatt talán kényelmesebb is.

Ha autóval szerettek jobban utazni, és erre többször is sor kerül, akkor szerezzetek be egy beköthető mózest. 4 hónaposan úgyis inkább fekszenek még. Ha van nagyobb autó, akkor mózest is vihettek, meg hordozót is, így bármire van lehetőség.

Remélem, segíthettem.


Gratulálok a babátokhoz!! Áprilisban a legjobb babát szülni:-)

4. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Gynemiho)
2011. nov. 22. 20:56
Sztem a repülő sokkal jobb. Családban van ilyen, ők az 5 hónapos lányt vitték Pestről Lutonba, onnan kocsival Birminghamba, nem volt semmi gond. Repülővel két óra az út.
3. b10eee0275 (válaszként erre: 1. - Gynemiho)
2011. nov. 22. 20:56
Én hallottam olyat is, hogy 2 hónapos baba végigaludta a repülőutat, de olyat is, hogy 2 éves végigsírta. Mennyire nyugodt a babád? Voltatok már hosszabb autóúton vele?
2. encifinci (válaszként erre: 1. - Gynemiho)
2011. nov. 22. 20:55
sztem megoldható kocisval is több pihenővel.lehet felét végig alussza teli pocivan majd,autóban sok baba szeret aludni:)..bár ellenpélda is van,de előre ezt nem tudhatod sajna.
2011. nov. 22. 20:46

Sziasztok!

Elore gondolkodom es informaciokat,tanacsokat,otleteket gyujtok a kovetkezo dologhoz:

En Angliaban elek,jelenleg 18hetes terhes vagyok.Aprilisban szulom meg a babat.Augusztusban mennenk haza Magyarorszagra 2 hetre autoval.Mar 3 eve igy jarunk.Haztol hazig 22-23 ora szokott lenni.Ugy szeretnenk menni augusztusban,hogy a babara valo tekintettel ketté szednenk az utazast,gyakorlatban ez igy nezne ki:Varostol ahol lakunk a kompig:340km 4 ora.Itt kb 45 perc varakozas,becsekkolas stb.Hajout 2 ora.(Itt a babanak nem kell bebihordozoban lennie.)

utana :Dunkerque-tol (kikoto)kb Frankfurtig mennenk ,ami 560kb kicsit tobb mint 5 ora.Itt megszallnank es masnap reggel indulnank haza ,ami kb 900km es kb 9 ora.

Szoval ezzel kapcsolatosan varom tanacsaitokat,tapasztalataitokat,mert en mar sok helyen olvastam errol,de inkabb megkevert,hogy most mi a jo es mi nem.Valaki azt mondja,hogy repulovel jobb menni valaki meg azt ,hogy autoval!

Elore is koszonom a valaszokat!

Udv mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook