Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fikusz szobanövényem teljesen lehullatta a leveleit ez normális? Vagy valami baja lehet? fórum

A fikusz szobanövényem teljesen lehullatta a leveleit ez normális? Vagy valami baja lehet? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 22. 18:18

Valamiért nem egy képet ad be nekem ha megnyitom a linket, hanem az össze fajtát.

Apró pici levelű, vagy a nagy tenyér nagyságú fényes?

Hát ha nem látszik semmi rendellenes a levélen, akkor nem nagyon fogják tudni megmondani, hogy mi lehet.

Megfázás, túl öntözés, szárasság, fény hiány vagy esetleg valami betegség...vagy tényleg csak elöregedett. Ha nem találtál semmi kártevő se a növényen, se a földben, akkor vágd vissza és kis idő múlva újra fog hajtani akár melyik fajta is. :)

2011. nov. 22. 15:53

[link]


Ilyesmi de nem találtam rendes képet, mert valami van a géppel és nem jeleníti meg a képeket..

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Lehet az lesz a legjobb ha beviszem egy virágboltba hátha tudnak segíteni!

2011. nov. 22. 15:44
Hát fogalmam sincs majd keresek képet és belinkelem, egyébként nem sárgultak meg a levelek, csak lehullottak..
2011. nov. 22. 14:28
Az attól is függ, hogy milyen fikusz. Mert ugye több fajta is van. Van amelyik lombhullató. Nálam is dobálja a leveleit, de tudom, hogy ilyenkor ez normális. Kevesebb fényt kap télen és a lakásban a fűtés is rátesz egy lapáttal. Minden télen megkopaszodik egy kicsit és tavasszal újra kihajt és hatalmas lesz a lombkoronája. De milyen fikuszod is van neked pontosan?
2011. nov. 22. 14:27
A fikusz nem bírja a huzatot a sok vizet. Nem szereti ha sokat mocorgatják. Ha a tövénél még rendben van, nem rohad, akkor vágd el és újra fog hajtani. Egyébként nem annyira kényes növény, mert nálam már évek óta bírja. :DDD
2011. nov. 22. 14:21

Én úgy szoktam, ha valami baja van a növényeimnek és nem tudom mi az, akkor egy beteg, lehullott levelet beviszem a virágboltba (ahol értenek is hozzá) és megkérdezem tőlük, mi baja lehet.

Általában eddig mindig tudtak segíteni nekem a hozzáértők.

Próbáld meg esetleg.

Amúgy nem valami kártevőd van?

2011. nov. 22. 14:17
háát, én nagyon imádom a növényeket, tele van a lakásom velük, de nem igazán vagyok szakértő. A fikusz szerintem elég kényes, én mindig az öntözésre gyanakszom, de ha nem kapott sok vizet, akkor kérdéses, hogy mi lehet vele. Sárgák a lehullott levelei?
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Marissa)
2011. nov. 22. 14:17

A fikusznak max csak az alsó egy-két levélnek kellene megadnia magát néha mikor "elöregszik", a többinek maradnia kellene.

Viszont, ha nem teljesen halott, akkor még észhez térhet, és jöhetnek rajta új hajtások.

2011. nov. 22. 14:16

Pedig nem locsolom állandóan..

Lehet huzatot kapott, mert azt olvastam azt nem nagyon szereti..

Remélem megmarad azért..

Nem tudsz valami tanácsot adni mit csináljak vele hogy helyrejöjjön?

Előre is köszi

2011. nov. 22. 14:14
szerintem nem normális és baja van. Nekem is volt egy fikuszom, amit túlöntöztem és szépen lassan lepotyogtak a levelei.
2011. nov. 22. 14:12
A fikusz szobanövényem teljesen lehullatta a leveleit ez normális? Vagy valami baja lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook