Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés után PCO-s fórum

Szülés után PCO-s (beszélgetős fórum)


21. monyóné (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2011. dec. 8. 18:42
mi már voltunk végre most hármasban edzeni.Heti 2szer el fogunk járni.Nagyon jó volt!!!De hihetetlen hogy 2.5 hó kiesés után mennyire legyengültem:)Még 4 kg van rajtam.remélem lemegy.Az endokrinológushoz pedig meg van a beutalóm.Kíváncsi vagyok hogy áll most a hormonháztartásom.Vajon a szülés után mennyit változott...
20. Bcicus (válaszként erre: 19. - Monyóné)
2011. nov. 23. 22:53
Köszönöm. Én sajna nagyon elhíztam. Biciklizem meg eliptikusoztam, de mostanában nicns erőm és időm rá, pedig nagyon le kne fogyni.
19. monyóné (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2011. nov. 23. 17:36
megnéztem a fotóid.Gyönyörű a babátok!8-9 hetesen így tartja a fejét???Milyen kis erős:)Mit sportolsz és van segítséged hozzá?
18. monyóné (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2011. nov. 23. 17:34
már szóltam neki,de mégis hoz,bár most már csak 1-2db-ot.Korábban 10-20db-ot.Én is 12éve kondizok,még terhesen is végig edzettem.Csak szülés előtt 2 héttel hagytam abba.Már nagyon hiányzik az edzés testileg és lelkileg is.Rólam mondjuk nem hiszik el hogy hízékony vagyok.Pedig ha tudnák hogy az egész életem,de gondolom neked is lemondásokból áll.Bár már annyira megszoktam ,hogy ez a normális.A víz megkötéssel hogy álltok?Mindenkinek minden tipikus pco-s tünete előjött?Aki pco-san szült először annak könnyen megfogant a babája?Lelkileg hogy álltok a betegség miatt?
17. Bcicus (válaszként erre: 16. - Monyóné)
2011. nov. 23. 15:22
Nekem mondod diétázom sportoltam is, bár most pár hete nem megy, de amíg csináltam sem használt és semmit nem fogyok, pedig szigorúan tartom a diétát. A túrórudi tejszelet felejtős nekünk, tömény cukor. Szólj a férjednek, hogy ne hozzon ilyeneket.
16. monyóné (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2011. nov. 23. 15:20
én figyelek a kajámra,de nehéz szoptatás mellett "diétázni".Na meg a férjem folyton elhalmoz túrórudival,tejszelettel:)Félek elhízok,vagy épp megint kínlódnunk kell a következő babáért.És valjuk be elég szemét ez a betegség,mert sokszor hiába a diéta,mozgás akkor sem úgy mennek le a kilók mint egy egészséges embernél.
15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Monyóné)
2011. nov. 21. 20:52
Én is nem rég kezdtem újra, mert sajna én nagyon elhagytam a diétát és rettenetesen elhíztam. Most 3 hónap alatt kell 20 kilót fogynom, de egyenlőre egy deka sem megy, pedig szedem a 3*1000 meforalt és tartom a diétát.
14. monyóné (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2011. nov. 21. 17:55
8éven keresztül szedtem gyógyszer a legnagyobb dózisban,de a dokik csak rosszal kecsegtettek.De hát rácáfoltunk a férjemmel és egy gyönyörű egészséges babánk született.Még akkor most elmegyek orvoshoz,hogy időben elcsípjem újra a betegséget még mielőtt egyre rosszabb lesz az állapotom.Akarunk még egy babát,meg persze testileg ,lelkileg és helyre akarok állni.És azt vettem észre ez a kettő nagyon együtt jár.Amikor rosszul éreztem magam lelkileg a pco-s is rosszabb lett.Én csak szélmalom harcnak hívom....
13. Bcicus (válaszként erre: 1. - Monyóné)
2011. nov. 21. 15:40
Nagy esélyel igen. Pcosval simán lehet terhes az ember spontán ha rendesen kezelik, de ha nem szedd a ygogyit nagy az esélye, hogy romlik az állapot ebből nem lehet meggyógyulni csak tünetmentesnek lenni.
2011. nov. 21. 15:27
ja és szülés után kb eddig (3-4 hóig) rohamosan fogytam is, de innentől elég jól összeszedtem magam :(
11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Monyóné)
2011. nov. 21. 15:26

szia!

nekem a 4hós co-n már mindkét oldalon ott virítottak a ciszták :/

10. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Monyóné)
2011. nov. 21. 15:19
de. de régen PCO-s volt mind2 petefészkem. csak valahogy elmúlt...okt. végén a bal tök tiszta volt, a jobban volt egy kb. 4,5*6-os. most mindkettőben van egy ugyanekkora.
9. monyóné (válaszként erre: 8. - CsillagTM)
2011. nov. 21. 15:12
az nem normál ciszta ami neked van?
8. CsillagTM (válaszként erre: 7. - Monyóné)
2011. nov. 21. 14:04

én még nem szültem, most szeretnénk összehozni a babát.


nem szedek semmit, és egyelőre semmit nem mondott rá a doki. ez fel is tud szívódni. én erősen szuggerálom, h tűnjön el :)

7. monyóné (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. nov. 21. 13:34

1-1 nagy lett?És azzal mit tudnak kezdeni?Szedsz valamit?

Szülés után mennyi idővel éreztétek újra a pco-s tüneteket?

6. monyóné (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. nov. 21. 13:33

én fogamzásgátlót nem szedhetek,és nem is szeretnék mert akarunk még egy babát,bár a kicsi fiam még csak 1.5 hónapos de jó lenne egy kislány is.Én 12 éve kondizok pont az elhízás miatt és sikerült is kordában tartanom,de most nem edzek(még... csak itthon egy kicsit).Viszont hiába figyelek a kajára mégis hízogatok.Figyelni akarok viszont az anyatejre is,nem akarom hogy elapadjon.A fura hogy a terhességem alatt az inzulinom és minden értékem tökéletes lett.Sőt a pocim nőtt csak meg és mindenhonnan fogytam.Örültem is neki nagyon.Viszont amióta szültem hízok.

El kell mennem nekem is dokihoz tudom,de itt nincs endokrinológia,és babával főként influenzás időben nem igazán akarok a kórházban ücsörögni.

2011. nov. 21. 13:28

nincs törvényszerűség, mindenkinél más.


viszont a diéta és a mozgás senkinek sem árt. és elvileg a met sem.

4. blanka201004 (válaszként erre: 1. - Monyóné)
2011. nov. 21. 13:24

Szia,

sajnos visszajön egy idő után....nálam is....kellene is szedni tovább a met-et, meg diétázni is fontos(lenne)

2011. nov. 21. 13:21
figyu, a PCOS egy nagy rejtély...nekem pl. eltűnt a sok kis cisztám. lett helyette 1-1 nagy...pedig elvileg ez is "érdekes". ne parázz rá, de figyeltesd magad...bármi megeshet.
2011. nov. 21. 13:13

Szia. Nekem visszatért, most fogamzásgátlok. Ha az nincs, akkor van hízás, sok-sok ciszta és minden ami ezzel jár. Egyedül az inzulinom nem tudom hogy áll, nagy a bürokrácia, nem vizsgálják csak úgy meg ha nincs egyéb panasz. Nekem a 12. hétig kellett csak szednem, szoptatás alatt nem.

Viszont megpróbáltam újabb vizsgálat nélkül elkezdeni, de nagyon rosszul lettem a gyógyszertől.

2011. nov. 21. 13:09

Már 8éve PCO-s problémával küzdök.Azt mondták nem lehet babám természetes úton.Mégis sikerült.A terhesség 22ik hétig szedtem az Adimet-et ami pont olyan mint a Metformin.

Kérdésem az lenne hogy a PCO-s kiújul szülés után?Újra kellene gyógyszert szednem?Most is figyelek a táplálkozásomra,de nem szedem a gyógyszer ,viszont azt vettem észre hogy hízok.Valakinek van ilyen estben tapasztalata ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook