Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hány foktól csillapítotok lázat gyerkőcnek? És milyen módon? fórum

Ti hány foktól csillapítotok lázat gyerkőcnek? És milyen módon? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 982a4ba0ea (válaszként erre: 38. - Irgum-burgum)
2011. dec. 10. 08:24
Hát mi is jól viseltük volna, ha nem lett volna szövődménye. Gyereke válogatja gondolom.
38. irgum-burgum (válaszként erre: 37. - 982a4ba0ea)
2011. dec. 8. 17:51
Az én gyerekem is volt skarlátos.Nem volt nagy dolog,könnyen átvészelte.
2011. dec. 7. 11:55
sziasztok! véget ért a betegségünk, végre talán kijelenthetem, ennyi kínlódás és 2x2 napos kórház után. :( Utólag kiderült, miután a nagyobbik gyerkőc is lázas és kiütéses lett, hogy skarlátos volt a kicsi fiam. :( Elhúzódott, mert nem kapott rá semmilyen antibiotikumot. Szegénynek a füle még mindig váladékozik ugyan, merthogy szövődményként középfültőgyulladást kapott, de már legalább megszűnt a láz és társai. Kislányomat első perctől kezelik antibiotikummal szerencsére, remélem nála nem lesz semmi szövődmény. Köszönöm a tanácsokat mindenkitől!!!!
36. ed88de3413 (válaszként erre: 34. - Ed88de3413)
2011. dec. 2. 20:12
Ne haragudj,de sajnos tapasztalatból beszélek!
2011. dec. 2. 20:11

Igen én is így voltam a kislányom egy kicsit köhögött elkezdett lázasodni délelőtt azt le is vittük,de estére megint felszökött 38,2 volt úgy gondoltam jöhet a kúp biztos ami biztos és nem hiszitek el mire levetkőztettem ez kb 5 percet jelent mert ugye siettem görcsöt kapott felakadt a szeme kimeredt szó szerint és nem vett levegőt.Ordítottam az apjának én meg szaladtam apósomért,hogy miért mái napig sem tudom 2 ház van köztünk sírva rohantam hogy jöjjenek a férjem ordított mert már le volt lilulva a szája a fakanalat nyomta a szájába,hogy meg ne fulladjon ez az esemény 10-15 percig tartott és nem volt eszméleténél lázmérés és nem hittem a szememnek 36,5,de a gyerek tűzforró ügyelet már kint is volt láz 40,1 injekció és ülhettünk a mentőbe.Kb 20-30 percig tartott az esemény nem kívánom senkinek!Nekem óráknak tűntek!!

Lázgörcsről még nem is hallottam ez előtt a családban nem volt senkinek neki igen sajnos most már veszélyeztettet így nekünk a kúpot ami germicid c 37,5-nél adni kell és elő kell készíteni a görcsre kapott kúpot.

Szerencsések vagyunk mert ha álmába történik akkor már nem élne.

Én azt ajánlom mindenkinek 37,5 és 38 között mindenki adja be a lázcsillapítót mert nem tudhatja senki mi történik én magamat okolom a mai napig pedig tudom nem vétettem,de akkor is lehet ha hamarább beadom akkor nem történik meg.

Kislányom 19 hónapos gyönyörű semmi hiba nincs rajta kár lett volna érte!!!

34. ed88de3413 (válaszként erre: 10. - VTünde)
2011. dec. 2. 19:43

Ezt most komolyan írtad!!!!!!!!!!!!

Ha nem értesz hozzá minek adsz tanácsot!

És mit csinálsz ha a gyereked mérés után 5 percen belül görcsöt kap?

Ha valaki megfogadja a tanácsodat és görcsöt kap a gyereke és leblokkol a kezei között hal meg!!!

Gondolkodj!!!!

2011. nov. 26. 11:39
nálunk is a kicsinél torokgyulladással társult a 3napos láz.
2011. nov. 23. 19:18
Jól tetted,hogy orvoshoz vitted.A lázas gyereknél nagyon fontos a bő folyadékbevitel,nehogy kiszáradjon.Kiütésre nekünk a Fenistil csepp vált be,a kálciumra azt mondták,hogy ne adjam a gyereknek,mert lerakódik az erekben,és hosszútávon károsíthatja azokat.
31. MMMaya
2011. nov. 22. 01:15

38 fok felett, de ahogy 38 lesz már rögtön adom neki, panadol+cataflam.

Sajnos elég hamar felszökik 39 fölé, mire hat a gyógyszer már 38,7-38,9 szokott lenni.

2011. nov. 21. 20:49
Sziasztok! Hát nem tudom hogy mi ez ami nálunk van, de ma délelőttre mi is tele lettünk pattanásszerű kiütésekkel. :( Hőemelkedése van már csak a kicsinek, viszont mellette gégegyulladása is. :( Ma megint orvosnál voltunk a kiütésekkel. Kaptunk calciumot, aztán ennyi. Lehet ez tényleg ez a 3 napos láz nevezetű betegség?
2011. nov. 20. 19:55
a 3napos láznál kiütés csak akkor jön amikor nincs már láz.
28. scorpiolady (válaszként erre: 22. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 20. 19:34
Nálunk is a háromnapos láznál volt ilyen, nincs rajta kiütés? Mert láz után az jön háromnapos láz esetén.
27. ildi7805 (válaszként erre: 22. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 20. 19:15

Nálunk sajnos gyakori,hogy a kisfiamnak 9 napig is láza van,és ebből 5 -6 nap olyan,hogy 3 óránként belázasodik.Én a Nurofen szirupot,és panadolt,vagy kúpot váltogatom neki.A az orvos írja fel,az amidozophen valami újabb változata.Az én gyerkőcöm nem engedi a hűtőfürdőt,így csak a csuklóit és lábait szoktam be vizes ruházni.A felsőtestét nem merem,mert mindig bronchitisünk van,és féltem egy tüdőgyulladástól.

És 38-38,2 körül kezdek csillapítani,de sokszor 37,6 alá nekünk se megy a láz.Ilyenkor mindig kap antibiotikumot is.

26. homern
2011. nov. 20. 17:23

38,5 felett,nurofen és panadol felváltva 3 óránként.hőemelkedést semmiképp,mert csak elhúzódik a betegség,kell hogy dolgozzon a szervezete.lázgörcsös gyereknél más,ott rögtön amint elkezd belázasodni.

volt valami vírus amit elkapott a fiam,semmi baja nem volt azon kívül,hogy 1 hétig nem ment 38 alá a láza.azt sehogy,semmitől nem ment lejjebb,de szerencsére feljebb sem.

25. tixtina (válaszként erre: 6. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 20. 17:07
Megnézték a torkát?Most streptococcus okozta megbetegedések gyakoriak-holnap gyerekorvos,hátha kell antibiotikum-mert,ha baktérium ,akkor kezelni kell!
2011. nov. 20. 15:19
nálunk a 3napos láz nevű betegségnél volt ugyanez. Na akkor tényleg alig tudtuk lent tartani a hőmérsékletet.
2011. nov. 20. 14:52
Eddig legalább kihúztuk a lázcsillapítóval 3-4 órát, de ma már addig sem bírja szegénykém, újra belázasodik nagyon hamar. És az az ijesztő, hogy mérem a lázát, 37.6-37.8, aztán 5 perc múlva már 38 fölött jóval.
2011. nov. 20. 14:50
Hát beadtuk neki a kúpot délben, negyed 3ra megint 38.5 a láza. Ez van 3. napja. Már nem tudok mit csinálni, a hűtőfürdő is csak addig használ,meg utána max. fél óráig. Már 3.napja küzdünk ezzel lassan, mindent adtunk, de 2 óránál többet semmi nem viszi le a lázát, ja és 37.6 alá nem is megy, ami tudom nem baj, de nem értem miért nem használ igazából semmit, olyan hevesen ver a kis szíve, gondolom a láztól. :S
2011. nov. 20. 13:53

Szia, nekem a gyerekdoki azt mondta hogy két óránként lehet gyógyszert beadni, felváltva kúp és szirup a lényeg hogyha az egyik paracetamol tartalmú a másik másfajta legyen nekünk a szirup Nurofen, a kúp meg Mexalen. 38 fok felett kell csillapítani a lázat, alatta felesleges sőt káros is lehet.

A hűtőfürdőt úgy kell csinálni hogy testmeleg vizet kell csinálni, vagyis olyan meleget amibe szívesen beleül a pici és folyamatosan tölteni hozzá a hidegvizet, lassan legalább negyedórán át kell szobahőmérsékletűre visszahűteni.

A borogatást testre kell tenni és nem végtagokra(régen tényleg ez is szokták csinálni). Legegyszerűbb állottvizes lepedőbe becsavarni míg a lepedő át nem melegszik.

2011. nov. 20. 11:58
38-38,5-től, attól függően, hogy milyen gyorsan ment fel. Minél gyorsabban, annál hamarabb. És kúppal.
19. 6187eb1c9a (válaszként erre: 13. - Wencus)
2011. nov. 20. 11:58
A fűtőfürdőt,hogy csinálod?
2011. nov. 20. 11:56
én 38felett adok.a nagy nem vesz be gyógyszert, 2és fél éves neki kúp a kicsinek nurofen szirup. Ha nem viszi le gyógyszer vagy visszatér a láz hamar akkor hűtőfürdő. Én is azt mondtam hogy nem válik be nálunk a fürdés de amikor ügyeleten ezt mondtam az öreg dokinak azt mondta hogy ilyen nincs leviszi max hamar visszajön de ne adjunk be óránként gyógyszert.
17. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Wencus)
2011. nov. 20. 11:52
fűtőfürdő..?! :))))
2011. nov. 20. 11:42
38,5 fölött-nurofen sziruppal, ha makacs akkor langyos fürdővel.Vizes borogatással-láb, kéz.A láz hasznos is.Szervezet így küzd a bacik stb. ellen.
2011. nov. 20. 11:33
38 fok fölötti láz már káros, nagyon megterheli a szívet. Az alatt felesleges csillapítani, mert az még csak hőemlekedés, de felette kötelező! Én simán lázcsillapító szirupot használok, ha nem használ - mint most a skarlátnál - akkor cataflam cseppeket kombinálok valami kajak kúppal. A priznic elég durva és sajnos nekünk az sem vált be most, hiába gyötörtük vele a gyereket..
2011. nov. 20. 11:29
Én is 38 fölött szoktam nekik gyógyszert, vagy kúpot adni, az alatt nem jó, mert a szervezet tulajdonképpen a lázzal küzd a betegség ellen, és csak 38 fölött veszélyes. 38 alatt bodza-hársfa tea 1-1 arányú keverékét szoktam adni, olyan melegen, ahogy meg bírják inni, aztán jól betakarózni, és- vagy aludni kell. Leviszi a kisebb lázat, és izzaszt meghűléses betegségeknél nagyon jó. Általában ezután már nem is kell nekik gyógyszert adnom.
13. wencus
2011. nov. 20. 11:20
39 fok felett kezdek aggódni. Akkor nurofen, 40 foknál fűtőfürdő.
2011. nov. 20. 11:17

38 fok,és afölött csillapítok-a háziorvosom így tanácsolta.

Elvileg hűtőfürdővel kell kezdeni,de nálunk sajnos nem használ-általában makacsul szalad fel a láz:(

Attól függ,mekkora a gyermek-6 év felett már tablettát/fél Algopyrint/ adtam neki-összetörve.

Ez volt a leghatásosabb.

6 év alatt Nurofent.-4 évesen még este benyomtam a kúpot.

11. Sly7105 (válaszként erre: 6. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 20. 11:05
Mivel a Panadolt kiköpte, én beadnám neki a kúpot. Ezért is jobb a kúp, gyorsabban hat, és nem tudja kiköpni:)
2011. nov. 20. 11:02

38,5 alatt ne kell csillapítani, védekezzen a szervezet. Afölött lázcsillapító, 39,5 fölött már hűtőfürdő.

38 alatt semmi értelem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook