Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Személyiséglap oviba.......Jogos? fórum

Személyiséglap oviba.......Jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. nov. 20. 13:36

Nálunk is volt az oviban kérdőív kb, két héttel azután hogy el kezdett járni a fiam az oviba. Ennyire nem volt részletes mint a fórumindítóé, de sok kérdés volt benne ami szerintem nagyon is hasznos volt, pl amikor az volt a kérdés hogy hogyan szoktuk büntetni a gyereket ha rossz, gondolom sokan ezen is felháborodnak, felháborodnának mondván mi közük hozzá, de jó dolog szerintem ha az oviban ugyanazt a módszert alkalmazzák mint a szülő otthon.


A kérdésre a válaszom: Jogos!


Nálunk mondta az óvónéni hogy melyik kérdésekre válaszoljunk feltétlenül, melyik nem olyan fontos, mert az csak valami statisztkához kell stb...

Szerintem ha valamit nagyon nem akarsz megválaszolni akkor ne tedd, de aki sokat kukacoskodik meg nagyon titkolózni akar az biztos feltűnik az óvónőknek is, és egyből az jön le hogy valamit nagyon takargatni akar.

2011. nov. 20. 11:04

Mi a második ovinkba járunk.

Az elsőben volt kérdőív+családlátogatás de amikor problémánk volt képtelenek voltak - és feltehetőleg nem is nagyon akartak - segíteni.

A mostani oviban nem volt kérdőív, csak beszélgettünk, mégis jobban odafigyelnek, többet tudnaa gyerekről. Nem a kérdpíven múlik szerintem.

2011. nov. 20. 10:58

Nálunk sem első nap, hanem kb. 1 hónap után kérték az kérdőív kitöltését és eljöttek családlátogatásra is.

Nem érzetem tolakodónak, sőt inkább örültem, hogy kérdeztek a gyerekről.

69. tündér74 (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2011. nov. 20. 10:42
Nálunk mindkettő volt. Kérdőívet is kitöltöttünk és utána egyenként minden családdal meg is ismerkedtek az óvónők. Így a kérdőív alapján már sokmindent tudtak a gyerkőcről.
68. trapiti (válaszként erre: 66. - Sajert)
2011. nov. 20. 09:50

Mi örökbefogadtuk a kislányomat, és szintén nem egyszerű a helyzetünk, újraáélesztés, oxigénhiány stb. És igen, én is annak a híve vagyok, hogy rendszeresen tartom a kapcsolatot az óvónőkkel, mindenről tudnak, megbeszélek velük mindent, hiszen csak bizalmi alapon működhetünk együtt.

VISZONT...

Nem gondolom hogy hetekkel-hónapokkal azelőtt hogy akár minket, akár a gyereket megismerné ezeket írásban kellene közölnöm. Részben azért mert még mindig elég sok előytélet és téves elképzelés él az emberekben az örökbefogadásról, örökbefogadott gyerekekről - így sajnos a pedagógusokban is - részben mert nem tudhatom mikor kinek a kezébe kerülnek ezek a papirok.

Igen, tudom, hogy elvileg titokként kezelik, mégis volt rossz tapasztalatom, pl. a védőnőnk nagy piros betűkkel írta rá a kartonjára: "veszélyeztetett, örökbefogadott" Másfél év után jöttem rá...

Sok olyan adat lehet, amit a személyes bizalomra építve az ember megoszt, de nem ír le egy kerdőíven. Jobbnak tartanám ha inkább egy beszélgetés alatt szeretnék megismerni a gyereket... nálunk egyébként ez utóbbi volt...

67. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 20. 09:24
Válaszolj azokra a kérdésekre, amiket publikusnak érzel. Egyébként a személyiséglap adatai arra valók, hogy a családi háttér ismeretében hatékonyabban tudjanak bánni a gyerekkel, mert nagyon nem mindegy, ki és mi áll mögötte... a családlátogatások is ezt a célt szolgálják, ha még vannak ilyenek :)
66. sajert (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2011. nov. 19. 22:32
Nálunk volt a fogantatás körül probléma (lombik), és én elmondtam, minthogy azt is tudták, hogy születése körül volt nem is egy-két probléma. SNI a gyerekem, most az oviba is mégs, sajnos. Nekem mindig a gyerek az első. A gyerekemmel kapcsolatos infókkal nem spórolok, mert a gyerek látja kárát. Amikor lakásfelújításban voltunk, azt is elmondtam, mivel nem tudtam, hogy a gyerek nem lesz-e izgatottabb tőle (de az lett, és jól tudták kezelni, mert tudták az okát).
65. sajert
2011. nov. 19. 22:28

Nálunk az bölcsibe is volt ilyen lap, szó nélkül kitöltöttem. Amikor az ovit kezdtük is, kitölöttem. Fel se merült bennem, hogy kiakadjak rajta. Örültem hogy felvették mindkét helyre, és nagyon szimpatikus dadákat, ovinéniket kaptunk. Teljes mértékben rájuk bíztam/bízom a gyereket.

Ha ennyire nem bízol bennük, akkor hogy hagyod rájuk a gyereket??????


A gyerek szokásrendszerét, esetleges allergiáját, viselkedését, azt hogy mivel játszik, ezt se írtad le? Ez a gyereked minél jobb megismerését szolgálja.


Nagyon zárkózott személyiség lehetsz - sajnálom.

64. trapiti (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 22:18

Maximálisan egyetértek azzal, hogy együtt kell működni. De ez a kérdőív egy csomó olyan információt tartalmaz, amit senki nem köteles - különösen nem írásban - kiadni a családjáról, a gyermekéről.

Én még az adatvédelmi biztost is megkérdezném...

A lényeges dolgokat át lehet beszélni szóban, amikor már kialakult egy bizalmi viszony.

Sok az olyan kérdés, ami fölösleges vájkálásnak tűnik, és sok olyan is, amire úgysem fog őszintén válaszolni éppen az a szülő akinél bajok vannak. Nyilván nem fogja beírni, hogy büntetséből meg szokta verni, vagy ahelyett hogy beszélgetne a gyerekével részegen tombol otthon... pont a problémás esetekre nem derülhet így fény.

Emellett a többi kérdés is annyira indiszkrét, pl. nem hiszem hogy köze van egy óvodának a gyermekem fogantatásának, születésének körülményeihez - különösen azért, mert nem is tudhatják, mibe nyúlnak bele...

63. tündér74 (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 21:57
Ezt neked kell eldönteni, hogy kitöltöd-e, nyilván nem lehet kötelező a lap kitöltése a személyiségi jogokra hivatkozva, de szerintem nagy segítségre lehet a pedagógusoknak abban, hogy alaposabban és gyorsabban megismerjék a gyerkőcödet. Azzal, hogy ilyen részletesen meg szeretnének ismerkedni a családdal (és főleg a gyermekeddel), szerintem semmi baj nincsen.
2011. nov. 19. 20:01
Ha így haladunk, lassan az is titok lesz, hogy hívják, mikor született, esetleg csak a beceneve ... személyiségi okokra hivatkozva.
61. ancsyangel (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 20:00
ilyet velünk is töltettek ki. idén szeptemberbe kezdtük az ovit.
2011. nov. 19. 19:33
Én simán kitöltöttem, arra szolgál, hogy az óvónőknek legyen ismerete a rábízott, számára addig idegen gyerekről.
59. 4c30444687 (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:31
Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy kötelező a kitöltése, mert tudom, hogy ilyen kérdéseket csak önkéntes válaszolási alapon lehet megkérdezni. Talán az igazgató abban a hiszemben nem mondta ezt el, hogy felnőtt polgárokkal áll szemben, akik jogaik és kötelességeik tudatában állnak vele szemben, és kérdeznek, ha valamit nem értenek.
58. Jázmyn (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 19:27

Szia!

Biztosan elolvastad,hogy a Személyiséglap végén ez áll:

"Köszönjük,hogy a lap kitöltésével hhozzájárulnak ahhoz,hogy pedagógusaink megismerjék gyermeküket.Az itt közölt adatokat és tényeket csak a gyermekét gondozó óvodapedagógusok ismerik meg és hivatali titokként kezelik."


Ez a lap valóban nagyon részletesen felméri a gyerek korai fejlődési szakaszát is,a kicsi szokásrendszerét,a szülők nevelési módszereit,stb.

Ha a válaszok őszinték a szülő részéről,akkor nagy segítség a pedagógus munkájában,hisz a Lap nagy segítséget nyújt abban,hogy gyorsabb ütemben ismerje meg a gyereket.A felmérő lap kitöltését kizárólag a gyerekek érdekében kérik,nem pedig kíváncsiságból.Ha úgy érzed,hogy a Te személyiségi jogaidat sértik a kérdések,akkor kérj az óvónőtől másikat,ami csak a gyerekre vonatkozik(van többféle).Szerintem az alvási-,evési,vagy játékszokásait biztosan szívesen közlöd azokkal a szakemberekkel,akikre rábízod a gyermeked.

A Személyiséglap kitöltése nem csak a pedagógus munkájához szükséges,hanem a Te érdeked is.Te is annak örülsz majd,ha mielőbb megismerik egymást,mielőbb közel kerülnek egymáshoz,estleg a felmerülő problémát hatékonyabban tudja kezelni az óvónéni,mert részletesen ismeri a gyereked.

A Személyiséglap minőségbiztosítási munkájukhoz is fontos.

Megértem a felháborodásod,de hidd el,hogy okkal kérik tőled a kitöltését.

57. a14deb9047 (válaszként erre: 56. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:26
Hajajj... de mennyire... :D
56. 9536810fa1 (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:25
...hehehe... itt a fórumon ennél sokkal indiszkrétebb dolgokat is kidumálunk! :D
2011. nov. 19. 19:24
Mindenkinek szép estét kívánok!
54. zebracsikó (válaszként erre: 50. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:23

az, hogy ellene lett volna ez a papír, a kérdés feltevőjének sem jutott ezsébe.

A kérdéseket tartotta indiszkrétnek.

2011. nov. 19. 19:23
Amikor az enyém ment óvodába, kérték a kismamakönyvet is... Kérdés volt, hogy milyen körülmények, viszonyok között élünk. Eszembe sem jutott emiatt háborogni.
52. zebracsikó (válaszként erre: 49. - 4c30444687)
2011. nov. 19. 19:22

ha önkéntes lett volna a kitöltés, mert valami kutatáshoz kell, azt az igazgató jelezte volna az érdeklődő szülőnek


(A másik aspektusról ne beszéljünk: mostantól fogva ő lesz a "problémás szülő" az oviban- a kiakadása miatt.)

2011. nov. 19. 19:22
... viszont tény, hogy mindenki azt tölt ki, amit akar... semmi nem kötelező! :)
50. 9536810fa1 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:21

.. és még hány ilyen lap lesz az iskolában? :)


Soha nem éreztem, hogy tolakodó... statisztika... kitöltöttük szó nélkül. Meg se fordult a fejemben, hogy tááán ellenem van... mert vagy közömbös (és akkor miért ne töltsem ki) vagy segíteni akar. :)

49. 4c30444687 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:19

Lehet, hogy egy főiskolás nem elég körültekintően állította össze, lehet hogy egy túlbuzgó óvónő volt, de igazából mindegy is, mert felesleges itt totózni, hogy miért készült. Könnyen lehet, hogy én sem töltöttém ki.

Nekem a kérdőívnél sokkal furcsább, hogy ha már valaki így kiakad és beszél az igazgatóval, akkor miért nem kérdezi meg, hogy mire kell. Én ennek tükrében válogattam volna meg, hogy mit töltök ki és mit nem.

48. zebracsikó (válaszként erre: 44. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:18

értem, mire gondolsz, és egyet is értek vele!

de szerintem egy ilyen lap nem alkalmas erre.


a bizalom kiépítése az elsődleges, majd fogadóóra felajánlása a szülőnek, segítség felajánlása.


Ez a lap nekem tolakodó, bármennyire is a legféltettebb kincsét bízza "idegenre" a szülő

47. 9536810fa1 (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:17

... ha a gyerekemről van szó, nem szégyellek semmit... segítséget kérni sem!


Nézd, tény, hogy sok helyről jöttünk... mindenki más alapokkal indult, de az alapokat ismernie kell az intézményeknek, hogy segíteni tudjanak...

46. zebracsikó (válaszként erre: 44. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:15
akinek eltitkolnivalója, szégyellnivalója, szorongásai vannak, az nem biztos, hogy így gondolja
2011. nov. 19. 19:15
Nem hiszem hogy jobb lenne ha ezt megkérdezné a szülői értekezleten a többi szülő előtt. Bár manapság már nem szokás szülőire sem menni. Tiszta szégyen. Mintha ezt a pedagógus a maga szórakoztatására csinálná. A kedves szülő nem jelenik meg. Aztán ezt sem hallotta meg azt sem tudta anyuka és apuka. Ismét tisztelet a kivételnek.
44. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:14

... én úgy gondolom, hogy evidens, attól a pillanattól fogva, hogy napi x órában másra bízom a gyermekem... ha nem bízom benn, nem hagyom rá... nem hagyom ott a gyereket. Valakik döntöttek, hogy az az ember erre a pályára alkalmas... rendben, így állok hozzá... együtt dolgozunk, azért a két kicsiért, akiket én reggel ott hagyok...


... és csak így csendesen mondom, hogy mennyivel egyszerűbb a bölcsödei gondozó, az óvónő, a tanítónő munkája, ha tudja, érzi, hogy bíznak benn, hogy nem kell külön mindenkinek bebizonyítania, hogy "Veletek vagyok!", hanem ez egy alap, amiből el lehet(ne) indulni...

19 és 16 évesek a gyerekeim, szeretettel és hálával gondolok mind a bölcsődére (csak a fiam járt), mind az óvodára, mind az iskolára.... maximálisan velünk dolgoztak (és én velük.. persze) ...

2011. nov. 19. 19:12
Ha a szülő nem is mondja, majd a kisgyermek a magamódján légyegében mindent... Ha tudnák az anyukák, hogy miket mondanak el az óvódában... ledermednének, hogy mennyire józanul, őszintén, reálisan látják a lényeget.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook