Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Petőfi Sándor Szabadság, szerelem versének elemzését hol találok? fórum

Petőfi Sándor Szabadság, szerelem versének elemzését hol találok? (tudásbázis kérdés)

16. Tücke
2011. nov. 19. 20:10
egyébként meg elviekben azért van az agyad hogy saját gondolataid legyenek pl erről a versről...
15. Tücke (válaszként erre: 13. - Szekeres.A)
2011. nov. 19. 20:10
a kettő között van klb de mind1...... majd 1szer rájössz te is
2011. nov. 19. 19:59

Kedves Fórumindító!

Olyan személyt próbálj keresni, aki ebből a megnevezett Petőfi versből írt írásbeli elemzést és mikor órán tanulták esetleg meg van még a füzete és abból tudnál meríteni és ami a hasznodra válna és segítene neked ebben a téma körben. Kívánok sok szerencsét Üdv.Ágnes

13. Szekeres.A (válaszként erre: 7. - Tücke)
2011. nov. 19. 19:52

Helyettem minden problémát megoldani? Nem azt kértem, hogy töröld ki a ....


Egyébként ha ennyire okos vagy, miért idegenektől kértél tanácsot, hogy most elválj vagy ne. XD

12. Szekeres.A (válaszként erre: 5. - Tücke)
2011. nov. 19. 19:48

Imádom az ilyen okoskodókat, google a barátod.



Na ezeknél a linkeknél egy kicsit többet találtam, de ezekben sem írtak le semmi többet, mint amit az első hsz.-ben hozzászóltam.


A tankönyvben sincs több, sőt....


Valami plusszot szerettem volna még keresni hozzá, nem csak ezt az 1-2 mondatot, de semmi nincs.

2011. nov. 19. 18:41

Egy verset egymillióféleképpen lehet elemezni. (: Természetes dolog, hogy segítséget kér egy általános séma megtalálásához, hiszen ha - teszem azt - kiáll a nép elé egy saját maga alkotta elemzéssel, nagy valószínűséggel páros lábbal rúgják ki az adott helyiségből. (:



Egyébként Szekeres.A, tankönyvben utánanéztél már? A könyvekben olykor jobban és pontosabban le vannak írva a dolgok, mint a neten.

10. Tücke (válaszként erre: 8. - F303be5590)
2011. nov. 19. 17:40
én simán megszabadultam tőle:))))) akk a hibna nálad van nem a mátrixban :DDDD
2011. nov. 19. 17:26

Adalék az elemzéshez:

A rövid lélegzetű ars poetica túlmutat a művészetre leszűkülő költészetfelfogáson, inkább életelvet, értékrendet fogalmaz meg. Fontosságát két tényező is jelzi: születésnapján írta, illetve a ’47 március 15-én megjelenő összegyűjtött verseinek ez lesz a mottója.


Sok mindent a terjedelme miatt nem lehet írni róla, de az ars poetica kiindulópont, mert több versében fogalmazta meg (Dalaim, A XIX. sz. költői), de ez a legfrappánsabb. A lényege, hogy a költő számára a szabadság mindenek felett áll.

8. f303be5590 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2011. nov. 19. 16:14

ettől az oldaltól nem könnyű megszabadulni, teljesen megfagyasztotta a böngészőmet

:D

2011. nov. 19. 15:59
ezekből már csak összeraksz valamit:) egyébként meg a tanulásnak pont az a lényegge hogy egyedül oldjál meg feladatot :) később is más fog megoldani mindent helyetted? mert az akk nagyon szép lesz
2011. nov. 19. 15:58
2011. nov. 19. 15:54
[link] ez később is hasznos lehet a számodra am a google a barátod mindent megtalálsz rajta
4. Gagababi (válaszként erre: 2. - Szekeres.A)
2011. nov. 19. 15:35
Hagyatkozz a saját gondolataidra, azzal elemezd ki..az nem jó? nem fogadja el a tanár a szubjektív elemzést?
2011. nov. 19. 15:31
Esetleg elmegyünk helyetted érettségizni is? :-DDDD
2011. nov. 19. 15:01

Petőfi Szabadság szerelem versének elemezését szeretném megtalálni a neten, de egyik sem ír le 1-2 sornál többet:

A költő megjelöli a ekkori költészetének két legfontosabb témakörét, amit sorrendbe állít:

Életénél becsesebb a szerelem, a szerelemnél is értékesebb a szabadság.


Ennél bővebben ha esetleg tudna valaki segíteni, nagyon jó lenne.

2011. nov. 19. 14:59
Petőfi Sándor Szabadság, szerelem versének elemzését segítsetek keresni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook