Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz köhögésre gyógymód? fórum

Száraz köhögésre gyógymód? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 23. 08:48
Ja, és nekünk gyógyszerek közül legjobban a Radipon vált be, de az orvosok nagyon ellenzik, volt egy idő amikor nem is lehetett hozzájutni. A Libexint pl senki nem bírta a családban, de az ismerősök közt sem
2011. nov. 23. 08:39
A férjem ugyanebben a cipőben jár. Mi is gondoltunk az allergiára vagy a szmogra, de kisvárosban lakunk, szmog nincs, ez kilőve. Láza nem volt, torka kapart, nátha kevés - az egyik hozzászóló is írt ilyen tüneteket. Mi is inkább a természetes gyógymódokat részesítjük előnyben, annál is inkább, h régebben ilyen alkalmakkor kipróbáltuk a Mucoprontot, Libexint, a jó ég tudja miket, nem használt. A Theiss féle útifű van amikor elég, és a hagymatea, de nem mindig. Ilyenkor a retek: fekete retket megtisztítasz, közepébe lyukat vájsz, beleállítod egy, a reteknél jóval kisebb átmérőjű pohárba és a lyukba mézet töltesz. Reggelre összetöpped és vízszerű folyadék csurog a pohárba. Na ezt kell kanalazni. Gyerekeimnél bejött, időnként a felnőttnél is. Ami viszont most segített - 1 hete hallottuuk, azóta csinálja és használ: teát kell főzni gyömbérből és babérlevélből. Sose hallottam, egy ismerősöm barátja Thaiföldön élt,s ott a légkondi miatt sok a köhögős és ez mindig segít nekik. Próbáld ki, vesztenivalód nincs. Persze ha komolyabb dolog áll a háttérben, arra nem használ, Te érzed, ha láz és egyéb tünetek is vannak, csak meg kellene mutatni dokinak.Jobbulást!
30. labi
2011. nov. 20. 17:50
izlandi zuzmó,tantumverde,hagymatea,méz
29. tomka1
2011. nov. 20. 10:21
Köszi! Tegnap ittam hagymahéj teát is de még semmi :( Iszok ma is! Szinte egész éjjel köhögni kellett nem sokat aludtam :(
2011. nov. 20. 00:23
hagymahéj tea. keress rá a neten.
27. bnedora (válaszként erre: 26. - Tomka1)
2011. nov. 19. 22:06
Orvostól függ, de szerintem ilyenkor megnézi a torkod is.
26. tomka1
2011. nov. 19. 17:29

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a tanácsokat! Ha lemegyek dokinál akkor a torkomba is belenéznek vagy csak meghallgatnak? Mert a toroknézést nem valami kellemes :(

25. L.Niki18 (válaszként erre: 19. - Bonifác)
2011. nov. 19. 16:23
Hát igen...kinek mi a hatásos.
2011. nov. 19. 13:22
Hagymatea. Nagyanyós módszer, de tuti. Ugyanúgy ízesítheted, mint a rendes teát, és úgy az íze sem riasztó.
23. bujuli (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. nov. 19. 13:13
Az is lehet, hogy vmiféle allergiás köhögés
22. bujuli
2011. nov. 19. 13:12
Dr. Theiss féle lándzsás utifű, cukorka változata is van, nekünk nagyon bevált vagy ACC
2011. nov. 19. 13:09

Sziasztok:-)))

Mézes hársfa tea:-)))

Köhögés ellen a legjobb:-))

20. bnedora (válaszként erre: 19. - Bonifác)
2011. nov. 19. 13:08
bocsi: a férjem nevében írtam.
19. bonifác (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2011. nov. 19. 13:07
Látod, az előbb írtam (rosszul a nevét ugyan), de nekem meg nem jött be. Ezért nehéz így kijelenteni, hogy ez a jó.
2011. nov. 19. 13:06
Én nagyon sokat köhögök majd meg fullok tőle és eddig ez a két gyógyszer vált be.
2011. nov. 19. 13:05

Nálam a Coderit tabletta szokott beválni ,de ezt receptre adják csak.

De most kipróbáltam az ACC 200-ast és az is nagyon jó volt.

16. 9c8432d068 (válaszként erre: 14. - Búgócsiga*)
2011. nov. 19. 12:58

Nem lehet,hogy esetleg arcüreg gyulladása van a kicsinek? Ugyanis erre jellemző az éjszakai száraz,erős köhögés.

Fülészeten kellene megnézetni.

2011. nov. 19. 12:52

Nálam száraz köhögésre (hideg száraz időben mindíg kijön) Csak a forró hársfavirágtea egít. Főleg éjjel, amikor az ember köhögni sem mer, nehogy felkeljen a gyerek.

Egy termosz mindíg van az ágy mellet.

2011. nov. 19. 12:50
4 éves fiammal tegnap voltunk emiatt orvoshoz, 3 napja száraz köhögése van, nappal szinte semmi, de az éjszakák nagyon rosszak. Egyelőre torokfertőtlenítő cukor, a tüdeje szerencsére tiszta. Ha ennyi ideje elhúzódik, fontos lenne dokihoz elmenned!(nehogy a tüdődre menjen)
2011. nov. 19. 12:29
Ja most olvastam csak végig amit írtál, hogy már próbáltad a Stodalt is. Ebben az esetben a Sinecod cseppet vagy tablettát mondom még, ami nagyon hatásos, de recept nélkül nem adják ki a patikákban!
2011. nov. 19. 12:27
Nekünk a Stodal homeopátiás szirup nagyon bejött! Csak ajánlani tudom!
2011. nov. 19. 12:16

Most kerestem feketeretek receptet, és véletlen találtam ezt a linket:

[link]

Szerintem egy próbát megér.

2011. nov. 19. 12:13
Igen:) akkor mucopront
9. bnedora (válaszként erre: 7. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 12:09
Kivéve, amikor nem:-)
2011. nov. 19. 12:09

Ez most járvány. Én a 4. hete vagyok benne. Voltam orvosnál, mert lázas is voltam, ami nem akart lemenni, így kaptam antibiotikumot. Köhögésre Stadol homeopátiás szirupot írt fel az orvos, de én úgy vettem észre, hogy nemigen használt.

A fiam volt orvosnál, neki nem adott semmit, csak orrcseppet, és pihenést javasolt.

Ha nincs lázad, akkor nem muszáj orvoshoz menni, a gyógyszertárban is tudnak javasolni különböző köhögéscsillapítókat, köptetőket. Talán nekem most a Mucopront használt. De ez egyénileg változó. Hiába kérsz itt tanácsot, kinek ez, kinek az jön be.

2011. nov. 19. 12:04
Hagyma tea mézzel, minden esetben hatásos.
6. kakukkfű (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. nov. 19. 12:03

Szia! A tüneteid, amit leírtál nagyon bronhitisz gyanús!

Évekkel korábban pont ezen menten én is keresztűl, akkor 2 hónapig szenvedtem. Muszáj lesz elmenned orvoshoz, mert csak az antibiotikum segít!

Jobbulást! :)

2011. nov. 19. 12:02
Prospan szirup.Borostyán kivonat,felnőttnek is jó.
2011. nov. 19. 11:58

nagyon kell vigyázni a száraz köhögéssel, mert akár tüdőgyulladás is lehet a vége! menj el gyorsan dokihoz. nálunk a gyerkőcnél a Sinecod (ez vényköteles és felnőtteknek is lehet szednie)jön be a száraz köhögésre, a szottyosra Prospan szirup jár (ez pedig tisztán növényi eredetű. látom, h inkább ezeket részesíted előnyben). a szoba levegője nem túl meleg, száraz? este párologtatni kellene narancsolajat, eukaliptusz olajat, citromfű tea még hatásos lehet.

anyukám hasonló cipőben járt, az orvosa egy gyógyszertári kanalas gyógyszert írt fel neki és még így is nagyon sokáig köhögött. rossz volt hallgatni.

mielőbbi gyógyulást kívánok!

2011. nov. 19. 11:53

Tantum verde fújó vagy cukor és prospan szirup.Nálunk ez vált be minden családtagnál.A Tantum fertőtlenítő és nagyon jól kordában tartja a köhögést.


Jobbulást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook