Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meghirdetett állások, de vissajelzés sosem érkezik. Csak engem háborít fel? fórum

Meghirdetett állások, de vissajelzés sosem érkezik. Csak engem háborít fel? (beszélgetős fórum)

1 2
58. 6615c3e53b (válaszként erre: 57. - Db78bacc4f)
2011. nov. 21. 07:54

Igazad van, és mindenkinek: pláne , hogy a mai világban ahol semeddig nem tart beállítani a számítógépet egy sablon (jelen esetben: egy elutasító ) üzenetre...

Onnan tudom, hogy én kaptam innen-onnan ilyen automatikus üzenetet egyéb tartalommal.

2011. nov. 21. 07:43
Van egy barátnőm, aki most keres munkát. Ő mesélte, hogy idáig nem volt olyan hely, ahonnan visszajeleztek volna egy "nem"-et. Csak azok hívták fel, akik be is hívták interjúra. Szerintem ez szemétség. Vár az ember feleslegesen, reménykedik. Nem nagy dolog küldeni egy sablon válasz emailt!!
56. gyöngyszemü (válaszként erre: 44. - Lilimami)
2011. nov. 19. 18:59

Nekem szerencsém volt az előző munkahelyem a nagy leépítés után fogadott nekünk elküldötteknek, egy Karrier tanácsadó céget, utógondozásként,hogy segítsenek elhelyezkedni. Az elküldés miatt mérges voltam, és minek ilyen hülyeségekre járni, úgyse tudnak segíteni.... Viszont a mai önéletrajz elvárások miatt igenis jó volt, segítettek jót írni....

A mostani interjún csodálkozott is a főnök hogy jé a fénykép ami rajta volt az önéletrajzomon jó, mármint hasonlítok a képen lévőre, mert ne tudjam meg hogy miket küldenek egyesek :-( még nem is hasonlít némelyik...

Úgyhogy érdemes akár önerőből is, egy kis segítséget kérni szakemberektől..

55. gyöngyszemü (válaszként erre: 49. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 19. 18:46
Köszönöm!! :-)
54. 6615c3e53b (válaszként erre: 53. - Lilimami)
2011. nov. 19. 18:07
Nekem van munkám: de volt, hogy állást kerestem, anno, és tapasztalatból írtam amiket írtam...
53. Lilimami (válaszként erre: 52. - 6615c3e53b)
2011. nov. 19. 17:51
Ha nem hiszel benne, és feladod, akkor még annyi esélyed sem lesz, mint most - csak ennyit ér.
2011. nov. 19. 16:56

"A lényeg, hogy sosem szabad feladni, mert úgyis lesz valami; hinni kell benne!"

Ez szép is meg jó is, csak marha kevés:(

Ezért nem adnak semmit a boltban:(


Szär az egész úgy ahogy van...

A munkaadók nem korrektek, ahol tudják átverik, kihasználják,és megalázzák az embert, ritka a normális munkahely.

Cserébe viszont elvárnák, hogy 1000 %-osan teljesíts, éhbérért, és ne szólj, ha ingyen kell túlóráznod, örülj, hogy van melóhelyed:(

Kedvenc mondatuk:

"Nem kötelező itt dolgozni,elmehetsz, mert 10 másik jön helyetted, aki szívesen dolgozna itt..."

Ja, amíg rá nem jönnek, hogy hülyét csinálnak belőlük (is):(

51. Lilimami (válaszként erre: 47. - Pahet a vadász)
2011. nov. 19. 16:45

Nem azt mondtam, hogy mindenki beletartozik ebbe a kategóriába, de sajnos nagyon sokan tényleg azt hiszik, hogy elég csak jelentkezni egy hirdetésre, a többi nem számít.

Akkor is nehéz manapság állást találni, ha szó szerint tökéletes vagy, mert vagy van nálad egy picivel jobb, vagy túlképzett vagy, és még nagyon sok vagy van... Kevés az állás a munkakeresők számához képest.

Nekem is nagyon nehéz volt anno, ugyanígy mindent megtettem, én is küldtem önéletrajzot HR-esnek, hogy nézze át (persze nem jeleztek vissza), ugyanakkor több interjún is elmondták, hogy nagyon korrekt, jó önéletrajz, így tudtam, hogy ezzel nincs baj.

És talán ez a legnehezebb, amikor teljesen megfelelnél egy-egy pozicióra, de ezren jelentkeznek, ki tudja, mit néznek a munkáltatók (fénykép, kor (ha kevés az a baj, ha sok, akkor az), gyerek, lakhely, szimpátia, stb...

A lényeg, hogy sosem szabad feladni, mert úgyis lesz valami; hinni kell benne!

2011. nov. 19. 15:45

Dettó.

Én is elküldtem HR-esnek az önéletrajzomat, hogy nézze át legyen kedves, hogy megfelel-e. Ő nagyon kedves volt, válszolt, nem tudott mit javasolni, tökéletesnek találta fényképestül, mindenestül.


Ha olyan helyre adom be, ahova közép-, vagy általános iskolai végzettség az elvárás, kiveszem belőle az egyetemi végzettségemet. Abszolút hajlandó lennék akár szalagmunkát is elvállalni, de rám sem tojnak!


Most bocsi, hogy ezt írom, de nagyon örülök neki, hogy ti is hasonlókat írtok, így nem érzem magam annyira semmirekellő nullának, mert TALÁN nem csak bennem van a hiba, hanem a rendszerben, ha ennyi mindenki jár ugyan ebben a cipőben.

49. 07b09d4f4c (válaszként erre: 43. - Gyöngyszemü)
2011. nov. 19. 13:56

örülök, hogy van akinek sikerül :-)

gratulálok és sok sikert!

48. 07b09d4f4c (válaszként erre: 44. - Lilimami)
2011. nov. 19. 13:53

igen, én is voltam a másik oldalon. Tudom, hogy rengeteg a link jelentkező.


Önéletrajzom átlátható, pontos és helyesírási hibáktól mentes. A fényképem nem igazolványkép, de nem is bulifotó vagy hasonló. Igaz nekem sincs diplomám és nyelvizsgáim (csak 1), de van egy szakmám amiben fel tudok mutatni 5 év gyakorlatot kategóriájában az egyik legjobb helyen az országban (és nem azért nem dolgozom már ott mert nem feleltem meg). A családi állapotomat már kivettem az önéletrajzomból, sőt a facebook-on is variálok azt hiszem eztán.

47. Pahet a vadász (válaszként erre: 44. - Lilimami)
2011. nov. 19. 11:24

Akkor mondom az én példámat.


Az önéletrajzom hibátlan helyesírás szempontjából.

Kronológiailag is rendben van.

Normális fényképpel ellátva.

Minden fontosabb adat szerepel benne, nem ömlesztve.

Csak és kizárólag olyan helyre küldöm el a jelentkezésemet, amelyben tapasztalatom van, vagy a végzettségemnek megfelel.

Július óta közel 250! helyre adtam be a jelentkezésemet, és mindebből 5! munkaadó jelentkezett vissza, amelyből 3! megköszönte hogy írtam, de sajnos nem rám esett a választás egy személyes interjú erejéig sem.

A maradék kettő nagy átverés volt.

Elmúltam 30éves, nincs gyerekem, így nagy valószínűség szerint /amennyiben nem kamu álláshirdetésekről beszélünk, mert abból van bőven/ ezzel van a lehető legnagyobb problémájuk.

Éppen ezért már kivettem az önéletrajzomból azt a részt, hogy hajadon! nevetséges!!!

Még lehetőséget sem adnak arra, hogy elmondjam személyesen, hogy bár valóban szeretnénk babát, de sem az idő, sem az anyagi lehetőségeink nem alkalmasak gyerekszülésre.

Minden motivációs levelet külön a cégre/meghirdetett pozícióra formálok, ahol kérnek.

Már addig jutottam, hogy elküldtem az önéletrajzomat egy HR-esnek, egy mindentudónak, ugyan mondja már meg mit rontok el? Természetesen választ nem kaptam.... /hozzáteszem olyan embernek küldtem, aki fórumon , mint szakember írta, bármit kérdezhetünk, válaszol..../

Ezekben az esetekben felmerül bennem a kérdés, hogy kinek a készülékében is van a hiba?

Bennem aki megpróbál mindent, és szeretne dolgozni, vagy a munkáltatóéban, akik egy szaros recepciós állást úgy hirdetnek meg hogy 3 diplomát kérnek és négy nyelvvizsgát.. de arról nem is beszélve, hogy valóban a már réges-régen betöltött állást hirdetik, mert muszáj...

Az hogy elkeseredik az ember, nyilván nem megoldás! De akkor, amikor nem a lustaság miatt ül otthon az ember, hanem mert nem kell!!! akkor talán el kellene gondolkodni, hogy ma miért is van ennyi munkanélküli....

46. marcsix (válaszként erre: 44. - Lilimami)
2011. nov. 19. 09:36

Saját tapasztalatból írtam hogy ránéznek az önéletrajzra és és a fényképet látván már süllyesztik is. Sajnos a szemem láttán történt nem egy ilyen eset. Persze egy ömlesztett önéletrajzot ugyanúgy "kidobnak".

Természetesen én nem azok közé tartozom, akik tele hibával, küldik el az önéletrajzot. A helyesírásra csak annyit,hogy ott a helyesírás ellenőrző a word-ben. Véleményem szerint, olyan önéletrajzokat adtam le, amelyek az elvárt kritériumnak megfelelnek. Mindig pontos vagyok, és odafigyelek a részletekre is. Mivel ügyintéző tanfolyamra jártam, így levélírást, és minden egyéb protokollt, etikettet tanultam. Nem hiszem, hogy az önéletrajzomban kivetni való lenne. És reménykedem is, hogy nem a süllyesztőbe kerül egyből. Hála istennek, azért eddig a két hét alatt három - négy helyről jeleztek vissza, igaz nem álmaim netovábbja volt az állás, leginkább ügynökös, vagy telemarketinges, de kitartóan küldözgetem továbbra is önéletrajzomat, annak reményében, hogy egyszer megtalálom a nekem való állást, és a hirdető is úgy érzi, hogy rátermettem a meghirdetett munkakör betöltésére.


Én azért hiszem, hogy kevesebb vagyok a többinél, mert nincs nyelvvizsgám és nincs diplomám. Mezei hétköznapi ember vagyok, érettségivel és gyakorlatokkal. Nincs nagy elvárásom. Na de mindegy is, nem erről szól a fórum. :)


Persze azt is el lehet fogadni, hogy több száz embert nem hívnak fel, de azt már nem tudom megérteni, ha egy átlagos önéletrajz már tartalmaz email címet, akkor legalább arra miért nem küldenek ingyenesen egy emailt, vagy körlevelet, azoknak akiket nem vettek fel, egy mondattal, hogy : Ne haragudjon, de választásunk másra esett. Ez egy percet venne igénybe, és ez alatt az egy perc alatt az össze önéletrajzát beküldő embernek el tudnák küldeni. Nem lenne, sértődés stb.

45. Bcicus
2011. nov. 19. 01:30
Mert több száz vagy ezer embernek nem fognak emaileket küldeni, mert rengeteg idő.
2011. nov. 18. 23:43

Kicsit a másik oldalról is:


ez a "megnézik a fényképet, és az alapján döntenek" csak merő találgatás vagy léleknyugtatás.


Mi most keresünk másodjára munkaerőt, és nem akarom mondani, hogy milyen önéletrajzok jönnek...

helyesírási/stilisztikai hibák, fogalmazási "nem készség", átláthatatlan szöveg, kronológia hiánya, tartalmatlan vagy éppen részletes önéletrajz a lényeg kiemelése nélkül, és nem utolsósorban munkakereséshez nagyon nem megfelelő fénykép: homályos, sötét, Photoshoppal művé tett, 5-10 éve készült, bulis fénykép (barátnő róla láthatóan levágva), és még ne soroljam, hogy mi.


Ha valaki munkához szeretne jutni, az vegye a fáradságot ahhoz, hogy igényesen megírja az önéletrajzát, amihez kb csak annyi kell, hogy beírja a google-ba, hogy önéletrajz.

Ezer meg egy oldal van, ahol olyan tuti tippeket tudnak adni, amivel, mégha nem is vagy egy tökéletesen kinéző, 3 diplomás stb ember, ezerszer több esélyed van állást találni.

Nem hazudok, hogy kb 30 önéletrajzból kb 5 felel meg a kritériumnak; ennyin látszik, hogy az illető felkészült, alapos, igényes, megtesz mindent, hogy dolgozzon.

Írom ezeket úgy, hogy én is jártam hasonló cipőben, voltam álláskereső nem rövid ideig, de arra mindig ügyeltem, hogy az önéletrajzom a lehető legjobb legyen, és talán ennek is köszönhetően rengetegszer jártam interjúkra.


Ha valakinek még egy "kukk" se jön válaszként, lehet, hogy picit saját magát is ellenőriznie kéne, hogy mindent megtesz-e.

2011. nov. 18. 23:22

Én pont egy éve kerestem állást, már a munkanélküli is lejárt.... rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzom, kisérőlevelet... össz 2 helyről szóltak vissza, hogy sajna nem magát választottuk. A múlt héten is elküldtem egy helyre, ugyan mi veszteni valóm lehet, úgyse reagálnak rá. Másnap hívott a fazon menjek be, 2 nap múlva próbanap... (azt persze nem fizeti) viszont a nap végén felvett! :-)

Minden frankó álmodni sem lehetne manapság jobbat!! Úgyhogy ne adjátok fel!!!

42. inkábbíjász (válaszként erre: 41. - Kisj)
2011. nov. 18. 22:17
De mi azért szurkolunk neked jó? :)
41. kisj
2011. nov. 18. 21:57

Sziasztok!

Én még csak 2 hónapja keresgélek állást, de már nem tudok semmin se meglepődni:(

Nekem úgy tűnik, hogy mindegyik álláskereső portálon ugyan azok az ajánlatok forognak hetekig, hónapokig. Ebből kifolyólag az engem érdeklő állásokra annyiszor küldöm el az önéletrajzomat ahányszor csak szembetalálkozok velük. Ennek ellenére semmi visszajelzés.

Illetve ma valami csoda történhetett, mert visszajeleztek egy helyről! Ráadásul olyanról ami a végzettségemnek és a gyakorlatomnak is tökéletesen megfelel. Kíváncsi leszek, de vérmes reményeim nincsenek:P

40. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 18. 21:37
Én ezt gyakorlom már hónapok óta... kezdek beletörődni, hogy teljesen hülyének nézik az embert...
2011. nov. 18. 19:42
Engem is felháborít,és tartok 1 fejszét külön erre a célra,hogy egyszer majd mindenkit megsimogassak vele,aki nem válaszolt..(nem kevesen vannak,pár emberért nem tartanék fejszét)
38. marcsix (válaszként erre: 37. - Inkábbíjász)
2011. nov. 18. 18:23
És ezt amugy hányszor megcsinálják az ember hány helyen, hogy behivnak próba napra és nem fizetik ki. Engem akkoriban még nővérem oktatott ki, miután vagy 10 helyen voltam fél napokat ingyen, hogy ez idő alatt már hány ft-ot gyűjtöttem volna össze, ha fizetnek. Mondta, hogy ha nem fizetik a próbanapot ne is vállaljam a munkát. Azóta igy csinálom... :)
37. inkábbíjász (válaszként erre: 34. - Marcsix)
2011. nov. 18. 18:14
Na ez is gyönyörű sztori... ez a próbanapos.
36. 07b09d4f4c (válaszként erre: 33. - 31c1daa9fa)
2011. nov. 18. 18:12
és ez miért van?
35. marcsix (válaszként erre: 33. - 31c1daa9fa)
2011. nov. 18. 18:06

Igen ilyet is hallottam. Egyszerűen muszi meghirdetni, pedig valójában megvan már az ember egy éve, hogy őt vesszük fel, és gyakorlatilag már dolgozik is egy hete, de a hirdetést ettől függetlenül fel kellett adnunk.



Tudjátok még mire figyeltem fel, hogy az interneten ha adminisztrációs, irodai munkára keresel, közel 1000db állást ajánl amiből 998 állás telefonos értékesítést jelent. Amit persze nem írnak bele a hirdetésbe, és amikor elmész, akkor látod, hogy mindenféle bio lámpa, meg ilyen olyan fény és hogy ezt neked vagy személyesen kell eladnod, megszervezve egy vacsorára 10-20 embert, vagy telefonon kell értékesíteni.

2011. nov. 18. 18:03

Sziasztok. Ez nálam egy aktuális fórum, hiszen álláskereső lettem, hat év gyes után...xD Szóval né állást találni nem fogok már látom...


Az a szomorú az egészben, hogy minden egyes önéletrajzot, szerintem legalábbis tapasztalat alapján először úgy néznek át, hogy a fényképet nézik meg. Ami kép nem tetszik, azt az önéletrajzot egyből kuka. Aztán jön a kor, a család, a gyerek, és ha még mindig bent maradt, azokból hivnak be...Persze az első kritérium az első találkozáskor meg kell felelni, ha személyesen viszed be az önéletrajzot. Mert ha ott nem tetszel a "csajoknak" akkor már kuka is az önéletrajz...


Amugy ahol én dolgoztam...JESSZUS... szóval ott képzeljétek el, volt olyan, (kereskedelem)hirtelen x napra nem volt csak egy emberünk, mert a másik nem tudott bejönni. Kettőnek kellett doltozni egy nap. Mivel emeletes, galériás üzletről volt szó. ERre mit mond főnök, hivjunk be valakit próbanapra... De ráadásul ki sem volt fizetve neki. Szegény meg bejött egész napra...

2011. nov. 18. 17:55
Vannak olyan cégek, ahol kötelező meghirdetni az állást, még ha nem is szeretnének újat felvenni, vagy be sem indult.
2011. nov. 18. 17:53
Nem ,nem csak téged háborít fel,az még a jobbik eset,ha nem küldenek visszaigazolást,mintha vírust küldenének:(Már kaptam:(
31. inkábbíjász (válaszként erre: 28. - 6615c3e53b)
2011. nov. 18. 17:49

:S

Sajnos sok a munkanélküli, sajnos az ember szinte bűármit elvállal, és ezt sok mocskos gazember ki is használja.


Őszintén remélem, hogy egyszer ezek az alja emberek is megtapasztalják a másik oldalt.

30. 07b09d4f4c (válaszként erre: 28. - 6615c3e53b)
2011. nov. 18. 17:49

na ez az

ha véletlenül már ott vagy, hogy dolgozhatsz akkor meg ki..nak veled.... :-(

29. gatto4
2011. nov. 18. 17:41
Sajnos tényleg ilyen elszomorító a helyzet...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook