Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért CSAK az idősebb férfiakhoz vonzódom? fórum

Miért CSAK az idősebb férfiakhoz vonzódom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
112. b4ca0947f4 (válaszként erre: 108. - 6a191e8191)
2011. nov. 19. 20:50
Nálatok a tíz év körkülönbség szerintem nem sok, szerintem az még belefér, főként ha te érettebb vagy a korosztályodnál. Bár mindenhol csak ennyi lenne.
111. b4ca0947f4 (válaszként erre: 109. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 20:37

Ah, nem vagyok én annyira fiatal... és örülök is neki, hogy nem vagyok az. Persze, tudom, hogy milyen egy ötvenes férfi természetesen, tudom azt is, hogy fizikailag sokan túltesznek a huszonéveseken. Semmi bajom az ötvenesekkel, ha elfogadják a korukat és nem bohóckodnak, nem akarnak husz évesnek látszani. Én a külsőre gondoltam, ami látszik. De akkor is nehezen értem meg ezeket a lányokat, hogy mit esznek a náluk 25-30 évvel idősebb férfiakon... Persze, minden ember más és más... de normális ez? Most persze nem beszélek arról, hogy anyagi érdek, pozíció, mindent azonnal megkapni, hogy ne kelljen érte dolgozni... A legtöbb ilyen, csak soha nem vallaná be. Most én arra gondolok, aki tényleg beleszeret egy ennyivel idősebb férfiba. Nem értem, mert számomra a harminc évvel idősebb az mindig is az apukám korabeli volt és soha nem férfiként néztem rájuk. Meg tudod, ahogy telnek az évek, sokmindent látunk, hallunk, nem lehet csukott füllel élni.

Nem az lenne az egészséges , ha a fiatalokat a fiatalok vonzanák?

110. c33bd8536b (válaszként erre: 107. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 15:28

Szerintem, az önzés nem játszik szerepet abban, hogy egy nő hogyan akarja leélni az életét.

Vagy nézhetjük úgy is, hogy igen, de akkor mindenkinél játszik.


Az emberek általában boldogok szeretnének lenni. Ha nincs esélyünk a boldogságra, nincs értelme az életünknek. Viszont az, hogy ki miben találja meg a boldogságot, teljesen egyéni dolog. Ami egy másik embert boldoggá tesz, lehet, engem boldogtalanná.


Ha egy nő gyereket akar mindenáron, (és képesek vagyunk ezért legyűrni millió akadályt), azért teszi, mert őt a gyerek teszi boldoggá, mert az ő élete gyerekkel/gyerekekkel teljes.


Aki meg másként képzeli el az életét, mint a megszokott (férj, otthon, család, gyerek, kutya), azt nyílván valami más tesz boldoggá.


Miért lenne egyik önzőbb, mint a másik?

109. c33bd8536b (válaszként erre: 106. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 15:02

Á, te még fiatal lehetsz...


Az én férjem ötvenévesen még simán csinált magashegyi túrákat 25 kilós hátizsákkal a hátán.


Mostohaapám, 80 évesen, miután édesanyám meghalt, ingyen kántorságot vállalt temetéseken, hóban, fagyban, esőben, sárban, mert unatkozott. Hányszor próbáltam lebeszélni...minusz 10-15 fokban is csinálta. A frász tört ki, hogy megfázik, megbetegszik. De nem lehetett.

2011. nov. 19. 14:53
Szia!Nyugi, nincs ezzel probléma :) Én is ilyen vagyok. 19 éves vagyok, a párom 29, december végén lesz 30. Én is mindig az idősebb férfiakkal szimpatizáltam, a mostani 20 évesek borzasztóak. Semmi férfiasság, rózsaszín póló, smink, fülbevaló, festett,vasalt haj, emellé egy bunkó, lenéző, nagyképű viselkedés. Éppen ezért nem szeretek szórakozóhelyekre járni, mindenhol ilyet látni ( nem általánosítok, van kivétel persze, de nagyon kevés) Még 16 éves koromban is ilyeneknek láttam őket, már akkor érettebb voltam egy nálam 4-5 évvel idősebb fiútól. Azért eljárok havonta egyszer valahová, de csakis a barátaim kedvéért. Sokkal jobban szeretek a barátommal otthon feküdni, filmet nézni, összebújni, nem szólni semmit, vagy akár elmenni sétálni, moziba, kávézni, étterembe, színházba, esetleg nagy ritkán bowlingozni, ilyesmi. Vele is éppen a színházban találkoztam (színész). Nagyon jól megvagyunk, nincs köztünk "generációs szakadék" a 10,5 év különbség miatt, még nem akar gyereket,ilyesmi. Nem sokára 4 éve, hogy együtt vagyunk :) Szóval ez tök normális, érthető a mai világban. Egyszer úgyis megtalálod a párod, talán nem 20 év különbséggel, de egy harmincas férfi biztosan nagyra értékelne :) Kívánom, hogy boldog legyél!
107. b4ca0947f4 (válaszként erre: 104. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 14:42

Az, ha egy nő nem akar gyereket, az számomra tényleg mellé van kódolva. Akkor ott az a kapcsolat nem érett meg rá, vagy csak az önzőség vezérli- mert ő akkor kevesebb figyelmet kap stb.

Biztos, hogy régen is volt, akinek nem kellett volna, mégis szűlt, na erről inkább nem mondok véleményt.

106. b4ca0947f4 (válaszként erre: 105. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 14:38

Az ismerősöm is így járt, ötven évesen negyvennek nézett ki, otthagyta a családját egy 25 éves csajért, eltelt 5 év és most a csaj 40 nek néz ki, a férfi 60-nak. De már közelítenek egymáshoz:)

A boldog párkapcsolat, kiegyensúlyozott élet, a lelki harmónia segít megőrizni a jó külsőt /és belsőt/. Ha megborul az egyensúly hirtelen bekövetkezik az öregedés. Bár amúgy is ötven fele minden férfin hirtelen kiütközik a kor:) Megereszkedi a bőr, az arc beesetté válik, a szemen táskák jönnek, a fogak mennek, a pocak gyarapodik. Biztos a nőknél is így van:)

105. c33bd8536b (válaszként erre: 102. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 12:42

Talált! Nem, most egy fiatalabbat választott.


Ami a kort illeti, igen, van ilyen hogy hirtelen vénül. De nemcsak az öregeknél. Ezért nem találom a magyarázatot. Negyvenéves barátunk simán elment volna huszonévesnek. Ha a lányával elment valahova a barátnőjének nézték. Mennyire büszkék voltak egymásra! Aztán 45 éves korára már ötvennek nézett ki. Talán ez is genetika.

104. c33bd8536b (válaszként erre: 90. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 12:34

Lehet, hogy valami "mellé van kódolva", de attól még létezik ilyen, hogy egy nő nem kíván gyereket. És attól még nem rosszabb ember, mint más.


Mindig voltak nők, akikben nem volt meg az anyai ösztön. Csak régebb nem igazán volt ez opció, hogy "nem szülök". Elvárta a család, a környezet, a társadalom. Egy nőnek eszébe sem jutott, hogy választhat. És bizony sokan szültek, akik jobban tették volna, ha nem teszik.


És azért az sem úgy van, hogy MINDEN szülő álma, az unoka. Olvasgasd itt a topikokat...nagyszülőkről, akik nem igazán kiváncsiak az unokára.

103. c33bd8536b (válaszként erre: 94. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 12:16
Nem olyan újdonság ez. Több mint tíz éve beszélnek már a "homoszexualitás gén"-jéről. Csak idő kellett, ameddig akár a genetikusok többsége is elfogadta. És még több idő kell, ameddig a társadalom is elfogadja.
102. b4ca0947f4 (válaszként erre: 101. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 12:12
Csak a számok miatt, tehát 26 évig voltak együtt, tehát a bnőd 48 volt, a férj 76. mikor otthagyta. 76 évig nem sok férfi él, nagyon sokan szenilisek, alzheimmeresek... a "hirtelen vénült" : eljött az ideje. És a barátnőd azóta talált társat magának? ismét sokkal idősebbet választott?
101. c33bd8536b (válaszként erre: 89. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 12:03

Nézd, az emberek sokfélék. Az ízlések sokfélék. Nem vagyunk egyformák, és, szerintem, ez így jó.


Nekem is volt barátnőm, akinek a férje idősebb volt mint az édesapja. Őszintén szólva, nem is nagyon csodálkoztunk, mert a férj jófej volt, határozottan jóképű, azon felül a tenyerén hordozta a feleségét. Két jólsikerült gyerekük született. (a barátnőm 22 volt, a férje 50, amikor összeházasodtak).

26 évig éltek együtt, akkor apu hirtelen megvénült. Úgy volt ahogy mondom, mintha egyik napról a másikra változott volna át egy undok vénemberré...És a barátnőm lépett...felnőtt gyerekei voltak, megtehette.

A baráti kör véleménye viszont ugyancsak megoszlott. Volt aki szidta, mondván, hogy ha eddig jó volt, vénségére miért nem maradt mellette. Volt aki azt mondta, hogy a férj is felvállalta ezt a rizikót, mikor ennyivel fiatalabb nővel kötötte össze az életét.

100. b4ca0947f4 (válaszként erre: 99. - E16fe97baf)
2011. nov. 19. 11:41

Igen, ez így van, a szülők tovább gondolják a gyermekeik életét és nem csak a most érdekli őket. Bármikor, bármilyen körülmények között támogatnám a gyermekeimet, akármikor és akármit tennének, soha nem elleneztem a dolgaikat. Amikor úgy láttam, hogy nem a legjobb döntést hozták, akkor igyekeztem finoman rávilágítani, hogy lehetne másként is és akkor rájöttek, hogy igen, van másik oldala, és az tényleg jobb. Nagyon jó velük a kapcsolatom, minden gondjukat megosztják velem, és mindig mellettük álltam, jóban , nagyon rosszban egyaránt. Ami nekik fáj, az nekem is, ami nekik jó, annak én is örülök.

Az életet előre is kell nézni, főként mikor fiatal valaki, nem csak az adott pillanatot.

Aki már idős, az csak a mának él, és úgy van vele, hogy ki tudja meddig tart, ezért sokszor meghökkentő dolgokat művel.

99. e16fe97baf (válaszként erre: 98. - Vörösrózsa29)
2011. nov. 19. 11:05
lehet hogy csak féltenek...hogy "mitgondolnak másokvilágnak" már vége...a szülők mindig tovább gondolják a gyerekeik életét és intenzívebben...nem csak a pillanat foglalkoztatja őket...én megértelek és ha a gyermekem egy idősebb férfi mellett lenne boldog én támogatnám de azért izgulnék a jövő miatt...hülyén van ez összerakva..nem elég hogy küzdjük a saját életünket, amikor felnőttök a tiéteket is végig küzdjük de sokkal intenzívebben...sajnos a szülők ilyenek, vagy nem sajnos :)
98. vörösrózsa29 (válaszként erre: 97. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 19. 10:52

Igen, a véleményeddel tökéletesen egyetértek. :o)

Csak sajnos sok szülő nem így gondolkodik. Valahogy szégyenlik, csak nem értem miért.

DE ez bármilyen "típusú" emberre vonatkozik. Ha MÁS, akkor már nem értenek egyet, ellenzik és ez nem helyes.

Legyen az akár más beállítottságú, vagy akár fogyatékos. Mert sok szülő azt is szégyenli. Tudom, tapasztalatból.

97. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 94. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 10:42

Igen,tudtam..és éreztem is,hogy nem lehet hóbort..annál sokkal több nehézséggel jár,minthogy vki hobbiból csinálja.

Jó lenne,ha a szülők jobban gyúrnának az elfogadásra általában,hogy a gyereknek ne kelljen még azon is aggódnia,hogy a szülőknek meg fog-e felelni a választása...

96. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 90. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 10:38

Az egy dolog,hogy én szülőként mit képzelnék el,és hogy mi fáj,meg mi nem..NEKI kell boldognak lennie,nekem meg osztozni az örömében,vagy mellé állni,ha bajban van

Nem hiszem,h feltétlenül mellé van kódolva..vannak oylan élmények,tapasztalatok,helyzetek,ami miatt,még ha vki imádja is a gyerekeket,sajátot nem akar/ mer.

50 évesen bárminek érezheted kétségbeesetten a hiányát,amit nem kaptál meg,vagy nem leheta tiéd,mondjuk egészség..Van,aki gyereknek,van,aki szakmai elismertségnek,van,aki mozgalmasabb szexuális életnek..minden embernek más fáj azok közül,amit nem kapott meg.

50 éves koráig még ezer dolog történhet BÁRMELYIKÜNKKEL,szerintem értelmetlen ezen rágódni,és előre nézni tizenhúsz éveket.

2011. nov. 19. 10:26

Azt mondjátok meg nekem, hogy mi az oka, hogy aki ilyen nagy korkülönkbséggel rendelkező kapcsolatban él, vagy kifejezetten helyesli, az miért mind 80-83-as születésű? Ez a korosztály valamiféle áttörést visz végbe? Miért kevés az, aki 35-40 éves és 65 évesbe szerelmes?

Ált. 28-30 évesek akik erről fórumoznak? Mi van a harmincas pasikkal? Nem elég férfiasak? Anyuka kedvencei? Nem ismerkednek? Nem akarnak családot alapítani? Nem értem mi lehet az oka.

94. b4ca0947f4 (válaszként erre: 86. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 19. 10:18
Tudtad, hogy a homoszexualitás genetikai rendellenességen alapul? Ki a fene gondolta volna még néhány éve? Múlt hétvégén Czeizel beszélt róla, akár szűrhető is már a terhesség során, igaz nem sima kombinált vagy stb. teszttel, hanem a gének vizsgálatával. Sokan gondolnák, hogy ez csak hóbort, kialakult vonzalom, környezeti hatás, közben kiderül, hogy már a fogantatás pillanatában eldöl.
93. b4ca0947f4 (válaszként erre: 91. - F8528030f9)
2011. nov. 19. 10:14
Oké, bár tudnám még ragozni:)
92. vörösrózsa29 (válaszként erre: 89. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 10:13

Köszi!

mindent megteszünk ennek érdekében hogy boldogok legyünk. Viszont nem "harapok" és nem ugrok, csak nem értem, miért kell ítélkezni anélkül, hogy egyáltalán ismernél. :o))

És még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe, mert nem tudhatod. De azért ez a hsz-ed már üti a normál hangnem mércéjét, és ennek örülök.

91. f8528030f9 (válaszként erre: 89. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 10:05
Ez így oké.Rögtön másképp áll hozzád az ember ha így fogalmazol....már bocsi az előbbiek egy kicsit merészek voltak,így ne csodálkozz ha szembeszállnak veled.
90. b4ca0947f4 (válaszként erre: 86. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 19. 10:03

Azért leszel még te is szülő, vagy már vagy is és gondolom nem úgy képzeled majd el, hogy a lányod egy nálad idősebb férfival éljen együtt. Most még csak mondod, hogy mindegy, de akkor nem úgy fogod látni. Persze, minden szülő álma, hogy kisunokája legyen, és ha valami miatt ez nem történik meg, akkor az fáj. Egy 30 éves nő, ha nem akar gyereket, akkor ott valami "mellé van kódolva" , az anyai ösztönöknek lassan fel kellene támadnia...

Amiben teljesen egyetértek: egyáltalán nem biztos, hogy vele fogja leélni az életét, ez technikailag lehetetlen. Vajon 50 évesen, amikor egyedül marad, akkor nem fogja -e érezni a hiányát, hogy a vele egykorúaknak már unokája van, neki gyermeke sem lett... Ezt csak akkor tudná meg, ha tényleg még húsz évig együtt lennének.

2011. nov. 19. 09:58

Hogy fogalmam sincs semmiről sem? Te csak azt hiszed.

A minden ami vagy aki más elítélek ez sem igaz, csak próbálom megérteni, hogy mi miért lehet.

Mitől lesz valaki ennyire más, mint a többi fiatal, hogy ENNYIVEL idősebb férfihez vonzódik. Nem ismerlek és nem is ítéllek el, de azt látom, hogy a környezetemben mi váltja ki ezeket a vonzódásokat.

Te még annyira fiatal vagy, kár, hogy nem egy életerős fiatal ember a párod, de ha te így érzed jól magad, természetesen a te dolgod, én nem is azért írtam, mert bármi módon bele akarnék szólni, csak a csodálkozásomnak adtam hangot.

Az, hogy ki mennyire okos vagy mennyire érett, az mindíg viszonylagos, a kihez képest számít.

Érdekes azonban, hogy amint az ilyen kapcsolatban élők szembetalálkoznak más véleményével, egyből ugranak és harapnak. Miért is? talán tudják hogy ez mégsem természetes.

Igen, legyetek boldogok, használjátok ki az időt, amíg megtehetitek.

88. vörösrózsa29 (válaszként erre: 83. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 09:03

Nagyon okosnak képzeled magad ugye????

Pedig néhányunkkal ellentétben, lehet hogy neked nincs fogalmad semmiről sem!

Ezek szerint te mindent/mindenkit ami vagy aki más, elítéled?

És még te mondod hogy érett vagy? NEVETSÉGES!

A szüleim köszönik jól megvannak, és tudják hogy boldog vagyok. Nekik csak ez számít! A többi a párom és az én dolgom. Ennyi.

87. vörösrózsa29 (válaszként erre: 78. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 19. 09:00
Nos, ahogy írtam, a kor mit sem számít ha az a két ember igazán úgy érzi egymásnak élnek, szeretik egymást! :o))
86. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 79. - B4ca0947f4)
2011. nov. 19. 07:09

Nem hiszem,hogy annak szempontnak kell lenni a párválsztásban,hogy mi fáj a szülőknek,és mi nem..

,Ezzel az erővel a homoszexuálisokjobb,ha hozzá se kezdenek,mert ennek,bizton állítom,egyik szülő sem örül.Ahogy annak sem,ha egy pár nem akar gyereket.

Egyáltalán nem biztos,hogy ezzel az idősebb emberrel fogja leélni az életét...majd menet közben kiderül,hogy csak a vonzalom van,vagy boldog,működő kapcsolatot is ki tudnak alakítani..és AKKOR érdemes elgondolkodni,hogy akar e gyereket ETTŐL A FÉRFITÓL:ha nem ,még mindig kereshet másikat.

85. Fisica
2011. nov. 18. 21:05
ohh:D asszem megijedtem:)
2011. nov. 18. 20:34
Drága kenyér...
2011. nov. 18. 20:32
Fiatal vagy és nagyon buta, ha azt hiszed, hogy te mindent tudsz. Még nagyon sok leckét fogsz kapni az élettől, ha nem nyitott szemmel jársz, hanem az egod elhomályosítja a látásodat. Melyik hangnem nem helyénvaló? ki határozza meg a helyénvalót?:) Az érett gondolkodásoddal az óvodában érett lennél, de ne szólj bele, amit írok, mert nem jöhetsz ki belőle jól.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook