Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet fogyni ha kétnaponta Kinecttel zumbázok 40-40 percet? fórum

Lehet fogyni ha kétnaponta Kinecttel zumbázok 40-40 percet? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 23. 18:05
lehet, kivéve, ha ugyan azt a kalóriát, amit ezzel elégetsz más úton pótolod.
14. Jasmine24 (válaszként erre: 13. - Kiraroli)
2011. nov. 23. 18:02
En a zsemles kiflis felvagottas reggelit lecserelnem valami tartalmasabbra es protein dusabbra. Mint pl egy jo rantotta, 1 szelet teljes kiorlesu piritossal vagy zabkasa, az nagyon jol elteliti az embert. Fele annyira nem leszel ehes delutan este fele. A tobbi szerintem jo lesz! Hajra!
13. kiraroli (válaszként erre: 12. - Jasmine24)
2011. nov. 18. 18:32

köszi ezt kipóbálom...

a tervem a kaját illetően...(már 3. napja ezt is csinálom...)

reggeli kb 9-10 között van egy zsemle vagy 2 kifli felvágott, paradicsom. ebéd kb 1 ó körül sok zöldség nyersen v párolva, natur husi, vagy főzelék kenyér nelkül uzsi egy kis leves, vagy 2 alma. vacsi amiebéd volt csak fele annyi... na és persze sok sok folyadék...szerintetek???

2011. nov. 18. 15:12

1-2 jo erv hogy miert jobb reggel edzeni eves elott?

A nap bármely szakában végzett aerob edzés jó és hatásos, fontos hogy végezzük, ha zsírt akarunk égetni. Számos élsportoló és fitness modell állítja, hogy a reggel és üres gyomorral végzett cardio edzés sokkal több zsírt éget, akár háromszor többet is! A következő érveket az ilyen edzések védelmében írjuk:


1. Az éjszaka folyamán a szervezet glikogén készletei kimerülnek és a szervezet több zsírt éget, ha a glikogén szint alacsony.

2. A táplálkozással beindul az inzulin termelés, mely hatással van a zsírok tárolására. A reggeli órákban az inzulin szint alacsony, így a zsírégetés is hatásosabb.

3. Reggel a vér glükóz tartalma alacsony, az alacsony vérglükóz szint segíti a zsírégetést.

4. Ha már táplálkozott az edzés előtt, először azokat a kalóriákat kell elégetni az edzéssel mielőtt a meglévő testzsírból égetni kezdene. Üres gyomor esetén a meglévő zsírkészleteink szolgálnak energiaként az edzéshez.

5. Ha reggel végez aerob edzést, az anyagcsere folyamat felgyorsul az edzés végén és a zsírégetés az edzés után is folytatódik. Ha ezt az edzést később végzi, az edzés utáni zsírégetés elmarad. Alváskor lelassul az anyagcsere folyamat.

6. A reggel végzett aerob edzés a teljesség érzését adja és az egész napra jobb hangulatot biztosít.

7. A reggeli edzés energiával látja el a a szervezetet és fel is ébreszt.

8. A reggeli edzés segíthet az étvágy szabályzásában a nap többi részében.

9. A reggeli rendszeres edzés beállít egy bioritmust, mely segíti azt, hogy mindig ugyanakkor ébredjünk fel.

10. Ha reggelre időzíti az edzést, akkor az valószínűleg nem marad el, mint ha ez egy fárasztó nap után történne.

11. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - Gumicsirke)
2011. nov. 18. 15:04
Pedig a reggeli mozgastol elobb felkel az ember, mintha meginnal 1 csesze kavet. En ha csinalok egy edzest reggel 6-ko 40 percig, egesz nap fitt vagyok es energikus. Pedig en is szeretek sokaig aludni, de ezert az erzesert megeri! :)
10. Gumicsirke (válaszként erre: 9. - Jasmine24)
2011. nov. 18. 14:51
Igen, kinek mi válik be, ebből is látszik..:D Én reggeli előtt létezni is alig tudok, nemhogy edzeni..:D Én majdnem mindig éjfélkor tornáztam pl:DD
9. Jasmine24 (válaszként erre: 8. - Gumicsirke)
2011. nov. 18. 14:45
Az uszas is jo. Kinek mi az ami a fogara valo. En amit nagyon erosen ajanlok, az a reggeli elotti edzes. Na attol majd eg a zsir!
8. Gumicsirke (válaszként erre: 7. - Jasmine24)
2011. nov. 18. 14:43
Vagy nekem pl az úszás jött be nagyon, meg otthon tornázhatsz dvd-re.
2011. nov. 18. 14:42
Hat az hogy mennyit az attol is fog fuggni, hogy a dietadon valtoztatsz-e, mert ha minden marad a regiben, csak zumbazol, attol meg nem fogsz fogyni sokat. Egyebkent a zumba jo kiegeszitesnek, de ennel kemenyebb edzesre lenne szukseged, hogy igazan fogyni tudjal. En egy jo etrendvaltoztatast ajanlok es kemenyebb edzest a zumba melle pluszba. Pl futa reggelente, vagy bicaj, stb.
2011. nov. 18. 14:40

Nyilván fogsz tőle fogyni, de igazán akkor lenne hatásos, ha diétáznál is mellé.

Azt meg, hogy mennyit..ez milyen kérdés? Ezt nem lehet megmondani. Attól függ meddig csinálod, miket eszel mellette..rendes diétával és sporttal heti 0,5-1 kg a normális fogyás.

2011. nov. 18. 14:40
Én járok zumbára,nagyon jó alakformáló,de nem kimondottam fogyós sport.Ha mellé csinálsz egy jó diétát,akkor sikerülhet.Én fogytam most kb 17 kg ot.3 hó alatt.De az első időkben kemény diétával.
4. piac
2011. nov. 18. 14:39
Én még nem zumbáztam,de annyi ugrálástól tuti.Főleg ha a táplálkozásodra is oda figyelsz.Sok sikert! :)
2011. nov. 18. 14:37
most vagyok 95 kg... :(
2011. nov. 18. 14:37
fogok fogyni ha kétnaponta kinecttel zumbázok 40 40 percet?és ha igen kb mennyit?
2011. nov. 18. 14:35
Sziasztok kérdésem van zumbával kapcsolatban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook