Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire terheli meg a bélrendszert egy hosszabb böjtölés? fórum

Mennyire terheli meg a bélrendszert egy hosszabb böjtölés? (tudásbázis kérdés)


9. vaczila (válaszként erre: 8. - NOA)
2009. jan. 5. 05:24
A hashajtással csak óvatosan, nem ajánlom orvosi felügyelet nélkül. Bélgyulladással, aranyérrel is végződhet.
8. NOA
2007. aug. 14. 11:43

Böjtről akkor beszélünk ha sima forrásvizet vagy tisztavizet veszünk magunkhoz napokig.

Van léhböhjt amikor csak gyümi és zöldségleveket iszol.

Dr. Bragg: A gyógyitó böjt csodája c. könyvében csak vizet fogyaszt-érdemes elolvasni ezt a könyvet.

A többi böjt könyvben van egy előkészitő szakasz ahol először bélfeltöltés van, reszelt almával és magokkal, majd hashajtás pár napon keresztül, sőt rectalisan kávés beöntésről is olvastam egyszer ki is próbáltam.

Jól emlékszem akkor a 4. nap leáll bél működése és csak tisztulsz de nincs már bélsár.

Ilyenkor nem szoktak hashajtást alkalmazni.

Már nem divat a hosszabb böjtölés állitólag többet árt mint használ.

7. Kék
2007. aug. 14. 07:56
Nem az a baj,hogy a méreganyagok kiürülnek,az hasznos,de a szervezet összes ásványi anyaga és nyomeleme is távozik,ezért kell "okosan"böjtölni!csak ha ezeket pótoljuk akkor van értelme,egyébként VESZÉLYES!!!Sima víz,és tea fogyasztással két nap után,már a szervezetet megterheli a hiányuk!Ezért kell zöldség és gyümölcs leveket és ásványvizeket kombinálni.
2007. jún. 22. 08:12
Attól függ mennyire hosszú a böjt.
2007. márc. 8. 17:48
Igazad van Pepita Ofelia,telje mértékben egyet értek veled.
2007. jan. 14. 17:45

Nem tudom honnan veszed, hogy megterheli a böjtölés a bélrendszert? Éppen ellenkezőleg, kíméli, tisztítja, regenerálja. Valóban gondoskodni kell a rendszeres béltisztításról, de leginkább azért, mert ha jól böjtölsz a szervezetedből a méreganyag a bélrendszerbe ürül és azt ki kell onnan "kergetni". A leghatékonyabb méregtelenítés a böjtölés. Egyszerű, és olcsó, és ha nincs semmilyen krónikus betegséged, teljesen veszélytelen.

Én rendszeresen, évi 2 alkalommal tartok egy-egy 10 napos lé-böjt kúrát. Utána mintha újjászületnék.

2006. dec. 2. 22:58
Nagyon... Ugyanmár egykis koplalást mindenki kibir.
2. Hoxa
2006. máj. 13. 09:12
Tekintettel arra, hogy a bélnyálkahártya a szervezet legnagyobb felszívó és kiválasztó felülete, a böjt komoly megterhelést jelent számára. Ezért gondoskodni kell a mindennapos béltisztításról pl. keserű vizekkel, beöntéssel, kolon-hidroterápiával.
1. Hoxa
2006. máj. 13. 09:10
Mennyire terheli meg a bélrendszert egy hosszabb böjtölés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook