Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Holdnaptár fórum

Holdnaptár (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2004. ápr. 15. 08:41

Kedves Kiscsikó!

Valaha azt gondoltam, hogy egy fogyókúra csakis önkínzás lehet. Mint sokan mások én is csak szenvedtem minden féle kínzómódszertől. Ami nagyon boldoggá tesz, hogy látom egészségesen is lehet diétázni. Ezt a fórumot még csak ma néztem meg először, de nagyon érdekesnek és hasznosnak találom. Örülök, hogy segíted az embereket. Kellemes napot.

2004. ápr. 14. 20:42

2004.04.15-17.


A Hold a Halak jegyben jár.Ilyenkor nyugodtan hagyatkozhatunk a megérzéseinkre,és az apró ritusok is hatásosak lehetnek.Fenáll azonban a mohóság veszélye:EL A KEZEKKEL A CSOKITÓL!!!

Sokan kívánhatják ezeken a napokon a kenyeret,péksüteményt,édességet,és sokan válogatás nélkül mindent meg is esznek.(nekünk nem is szabad!).Jó az elővigyázatosság,mert problémát okozhatnak az anyagcserében.

Viszont a Ch.-nak köszönhetően szellemileg és testileg is fittek leszünk,ráadásul a kedélyünk is jobb lesz.


Szőlő,halleves,ropogós saláta-a Víznapokon friss és lédús ételeket kíván szervezetünk.A víz napok a háziasság jegyében telnek el.Figyelmünk inkább befelé irányul.

Ilyenkor távol-keleti,egzotikus,különlegesen fűszerezett ételek kerülhetnek az asztalra.A meghittség fontos ezeken a napokon,bulik helyett a baráti beszélgetésekre vágyunk.


A víz napok Levél napok,ezért ilyenkor a saláták és levélnövények állnak a középpontban.A húsnak nincs nagy szerepe-együnk helyette sovány halat,kagylót,rákot.

Élelmiszerek:

-padlizsán,levélnövények,fejes saláta,karfiol, sampinyon, édeskömény, uborka,fokhagyma, karalábé, póréhagyma, mangold, gomba,kelbimbó, vöröskáposzta, spárga, spenót, fejes káposzta, kelkáposzta, cukkini, hagyma

-licsi,dinnye,rebarbara, szőlő

-osztriga,homár,feketekagyló,hering

-mák

2004. ápr. 14. 14:52

Fogsz!Bízz magadban!

Én is alámentem az 50kg-nak!

Azt hittem,soha nem fog sikerülni!

Mostmár tornázok is,Átának köszönhetően!


Fel a fejjel!Menni fog!

23. molntak (válaszként erre: 22. - Kiscsikó)
2004. ápr. 14. 14:24
Én? Lassan kizárt dolognak tartom hogy 70 kg alá kerüljek. Na mindegy.
22. Kiscsikó (válaszként erre: 21. - Molntak)
2004. ápr. 14. 14:15

Utána elkezd HÍZNI a Hold!

Neked nem kell.

Egy kis stagnálás még belefér.

Ne izgulj,addig még akár 5kg-t is lefogyhatsz!

21. molntak (válaszként erre: 20. - Kiscsikó)
2004. ápr. 14. 12:03
Ne már csak 19 ig? Dehát az már csak 5 nap. És utána? Utána mi lesz?
20. Kiscsikó (válaszként erre: 19. - Molntak)
2004. ápr. 14. 11:42

Szia!


Nem azt mondtam,hogy nem jó!

De a legjobb a levegőnapokon,mert utána víznapok jönnek,és a makacs szennyeződéseket ilyenkor könnyebben el lehet távolítani.

A fogyási ciklus 19.-éig tart!

19. molntak (válaszként erre: 18. - Kiscsikó)
2004. ápr. 14. 11:16

Szia!

Ha jól értem most a legideálisabb a hold állása a fogyáshoz ugye? Meddig tart ez? Ha megindulna a fogyás akkor egyből megírom.

Víznapon miért nem jó takarítani?

2004. ápr. 14. 11:08

Sziasztok!


Ha ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokat olvashatok róla,az szárnyakat ad!

Köszi nektek!

Értetek érdemes csinálni!

Nem bánnám,ha a tapasztalataitokat is leírnátok.

Köszi!

Kiscsikó

2004. ápr. 14. 10:37
Csatlakozom fogyis társaimhoz, szerintem is nagyon szuper ez a fórum! Alig bírom levenni róla a szemem! Komolyan időközönként ki fogom nyomtatni, hogy tudjam mi fán terem a hold!!! :-)) Lehetne ebből is olyan összeállítást csinálni, mint a receptekből, vajon Hoxa anyánk mit szólna hozzá??? Minden esetre nagyon sirály!!! Csak győzze szegény Kiscsikó
2004. ápr. 14. 09:13
Abba ne hagyd ennek a fórumnak a feltöltését! Legyen naprakész, ha bírod. Érdekes és más szempontból is hasznos lehet, nemcsak a fogyó szempontjából
15. Kata (válaszként erre: 14. - Kiscsikó)
2004. ápr. 13. 21:59

Kedves Kiscsikó!

Csak úgy iszom a szavaidat, nagyon érdekes dolgokat írtál le! Vissza emlékeztem az elmúlt napokra, és valóban teljesen igazad van! Engem nagyon megfogtál, újra köszi neked!

2004. ápr. 13. 20:45

2004.04.13-14.


Amikor a Hold a Vízöntő jegyben áll,a társasági élet kerül a középpontba.Kedvező napok új barátságok kötésére,régiek felfrissítésére.Nyitottak és vállalkozó kedvűek vagyunk!

Ha valakinek van kedve,a családnak süthet kenyeret.Levegő napokon jól megkel a tészta és könnyebben át is sül!

Kiadósan érdemes szellőztetni.Átjárja a lakást a levegő,mégsem hűl ki!

Most érdemes takarítani is,hiszen ezután víznapok következnek.

2004. ápr. 13. 15:28
Nézzetek be a receptekhez is!
2004. ápr. 13. 15:10

Halihó!


Csak azért jöttem vissza,mert van akit érdekel a fórum!!!


2004.04.13-14.


A hold a Vízöntő jegybe lépett.A levegőjegyhez tartozik.Ilyenkor általában jókedvűek vagyunk,de vigyázzunk,ne vállaljunk magunkra túl sokat.

Mivel tegnap volt utolsó negyed a fogyás most fog igazán beindulni!!!

A levegő napok virágnapok!

Ide való élelmiszerek:

articsóka,avokádó,karfiol,brokkoli,saláta,paradicsom,kelbimbó,cukkini,

sárgabarack,cseresznye,sárgadinnye,lime,mangó,nektarin,őszibarack,

vaj,túró,tejszín

liba,kacsa,marha,angolna,lazac,tonhal,

tojás,kókusz,mandula,mák,diófélék,olivaolaj,olajbogyó,fenyőmag,szezámmag,napraforgómag


Levegő napokon szervezetünk különösen jól hasznosítja a zsírokat,ezért nem is rakódik le olyan gyorsan.Ezeken a napokon nyugodtan kiélhetjük a csoki iránti vágyunkat,DE CSAK MOST,fogyó hold idején!!!

A zsírok alapvetően egészségesek-csak nem mindegy,milyen az összetételük,és hogy mennyit eszünk belőle.A bevitt mennyiség ne legyen több napi 60g-nál!Ezt a mennyiséget a kolbászfélékben,sajtokban található rejtett zsírokon keresztül nagyon hamar magunkhoz vehetjük!

Kávé helyett próbáljátok ki a virágteát!Ajánlom a Hibiszkuszt,Isteni!

2004. ápr. 12. 11:51

Szia Gyöngyi!


Az infókat nem onnan veszem.Több éve foglalkozom már ezzel.Amiket megadtál biztosan jók,de én nem foglalkozom velük.Ezeknek a lapoknak még csak a közelében sem voltam,de majd belekukkantok!

Köszi a tippet!


Kiscsikó

10. Zolii (válaszként erre: 9. - Kiscsikó)
2004. ápr. 11. 21:27

Szia, ezeket az infókat honnan szeded??

amúgy tök jó, a fogyó holdnál tényleg jobban mennek le a kilók!

Te kis boszi!!:o)

2004. ápr. 11. 21:24

Fogyó holdnál a házimunka is könnyebben megy.

Ha most szőrteleníttetünk,tovább síma marad a bőrünk.

Mindig Bak napján vágjuk le a körmöket,mert akkor erős és ellenálló lesz.A benőtt körmöt nem ajánlatos fogyó holdnál vágni,mert rosszul nő vissza.

2004. ápr. 10. 19:07

2004.04.11-12.


A Hold a Bak jegyébe lépett.Még mindig csökkenő púpos Hold van.12-én utolsó negyed lesz,valamikor hajnali 4h körül.

Gyökérnapok jönnek.A Bak a Föld elemhez tartozik.Együnk sok karalábét,retket,hagymát(mindent ami a föld alatt terem)

Ezeken a napokon sokan kívánják a sós ételeket.

Ha nincs problémátok a vérnyomásotokkal,nyugodtan engedhettek a vágyaitoknak!

Ilyenkor a tisztaság és a rend a követendő cél,és ezt könnyen meg is valósíthatjuk.Megvan hozzá a belső készteteésünk.Ilyenkor a fontos dolgokat is könnyen el tudjuk intézni.

Élvezetekben ezen a két napon nem sok részünk lesz.

Élelmiszerek amiből válogathatunk:

édeskömény,fokhagyma,karalábé,sütőtök,póréhagyma,torma,répa,pasztinák,gomba,hónapos retek,retek,cékla,zeller,spárga,karórépa,hagyma,nem édes alma,kivi,mirabella,vaj,krémföl,joghurt,tej,tejszín,füstölt élelmiszerek,kapribogyó,csalamádé,diófélék.

Jó étvágyat és fogyást mindenkinek!!!


7. Kata
2004. ápr. 10. 11:22
Húúú, köszi az infokat! Most számomra egész új , érdekes és hasznos dolgokat tudtam meg! Nagyon köszi! Ha van időd, légyszi folyamatosan tájékoztass minket, előlre is köszike!
2004. ápr. 9. 21:31

Sziasztok!


Ma és holnap a Hold a Nyilas jegyben jár.Kedvező napok arra,hogy új dolgokat próbáljunk ki.Ilyenkor érdeklődőbbek,nyitottabbak vagyunk.Függetlenség,szabadság,önmegvalósítás a legfontosabb a Nyilas napokon!

2004. ápr. 9. 15:25

szia!

Nagyon örülök ennek az új fórumnak. Nagyon érdekes infokat vázoltál fel.

Remélem folytatod és tájékoztatsz bennünket!

2004. ápr. 9. 13:56

2004.04.09-10.


A Hold a Nyilas jegyben jár.

Csökkenő púpos hold van:ilyenkor könnyebb megszabadulni a fölös kilóktól!Ez az időszak egészen 19.-éig tar!

Gyümölcs nap-együnk sok fehérjét!

A hús és hal a legjobb fehérjeforrás,de a tojás, a tej és tejtermékek is teljes értékűek.Növényi és állati eredetű fehérjét lehetőleg egyforma arányban fogyasszunk!

2004. ápr. 9. 13:39

Ami még fontos:

A Hold állása a különböző állatövi jegyekben az egyes élelmiszerek emészthetőségére is hatással van!

1.Gyökér napok:

-Szervezet jól hasznosítja a sót.

-Növények:sárgarépa,retek,cékla,zeller,petrezse lyemgyökér stb.

2.Gyümölcsnapok:

-Föld felett termett kultúrnövények:uborka,tök,dinnye,paradicsom,paprika,bogyós gyümölcsök,alma,körte,szilva,cseresznye stb.

-Ügyeljünk a fehérjékre is:tejtermékek,sovány hús,hal különösen ajánlott.

3.Virágnapok:

-Főzéshez csak jóminőségű olajat,zsíradékot használjunk.

-Felejtsük el a zsíros húsokat.

-Brokkoli,karfiol,articsóka

4.Levélnapok:

-Spenót,mangold,spárga,fejes saláta,endivia,római saláta,cikória,rebarbara,snidling,rucola stb.

2004. ápr. 9. 13:25

Sziasztok!


Ha le akarunk fogyni és meg is akarjuk tartani az elért testsúlyt,akkor elsősorban tudatosan kell táplálkoznunk!Úgy gondolom,hogy ez nálunk már meg van!A Hold hatását figyelembe véve könnyebben és gyorsabban fogyhatunk.Azt is előre tudhatjuk,mely napokon szabadulhatunk meg leggyorsabban felesleges kilóinktól!Újholdkor méregtelenítsünk,növő holdkor sportpljunk,teliholdkor kezdjük a fogyókúrát és a fogyó holddal fogyjunk!

Tippek a fogyáshoz:

-együnk lassan.Agyunk csak kb.20perc után érzékeli,hogy jóllaktunk.Ennyi idő alatt képesek lehetünk "bezabálni".

-evés előtt igyunk meg lassan 1pohár vizet,hogy feladatot adjunk a gyomrunknak.

-az ételt rágjuk meg alaposan.A gyomrunk így könnyebben emészt.

-csak akkor együnk ha éhesek vagyunk.

-ha jóllaktunk,hagyjuk meg a maradékot!(A gyerek után sem kell "takarítanunk"!)

-rendszeresen ellenőrizzük a súlyunkat

-soha ne menjünk éhesen vásárolni.

-tartsunk mértéket!

-ne igyunk alkoholtartalmú italokat étkezések előtt vagy közben,mert gátolják a zsírégetést!

1. Hoxa
2004. ápr. 9. 09:48
Kiscsikó kérésére szeretettel :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook