Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek ha egy rákos beteget megműtenek, csökken a túlélési esélye? fórum

Szerintetek ha egy rákos beteget megműtenek, csökken a túlélési esélye? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 21. 22:18

A gyógynövényeken kívül ajánlok még egy "gyümölcsöt", ami segít.

A Goji bogyót!

A leírás:

Igen jelentős vitamin-, illetve gazdag antioxidáns-tartalmának köszönhetően hatékony sejtvédő és szabadgyök-megkötő táplálékként tartják számon, így amellett, hogy megerősíti a szervezet védekezőképességét, lassítja a testben zajló öregedési folyamatokat is.


Mindezen hatásait tovább erősíti a benne található nagy mennyiségű poliszacharid, mely amellett, hogy az egyik leghatékonyabb immunerősítő hatóanyag, segít csökkenteni a rák kialakulásának kockázatát - ebben a Goji antioxidánsai is fontos szerepet vállalnak -, szerepet játszhat a daganatos sejtek visszaszorításában, sőt, a sugárterápia, illetve a kemoterápia mellékhatásait is képes enyhíteni. A goji emellett egy másik hatékony rákellenes anyagnak, a germániumnak is gazdag forrása.


Én szedem már régóta, minden nap egy maréknyi aszalt Goji, jó vérnyomáscsökkentő is, azonkívül immunerősítő, C vitamin tartalma többszöröse a narancsnak, citromnak, de még a csipkebogyónak is, Influenzás időszakban nagyon ajánlom a fogyasztását. Napi kb. 30,-Ft, szinte meg sem érzi az ember, hogy "pénzbe kerül".

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Globus)
2011. nov. 19. 10:28
:(((
31. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. nov. 19. 10:08

Nem akarlak elkeseríteni és túl okosnak tűnni sem, de szerintem azért nyitották fel és zárták is le az ismerődet, mert már nincs értelme műteni.


Egyébként én is úgy tudom azzal, ha felnyitják csak meggyorsítják a folyamatot :-//

30. globus (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2011. nov. 19. 10:06

Tényleg nem.

Nem is jó visszaemlékezni, mert csak sírok, sírok... :(

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Globus)
2011. nov. 19. 09:10

Igen, biztos nincs mit kivenni, bár nem ismerem az összes ráktípust.

Gondolom az ilyet meg sem próbálják felnyitni.

28. survivor3 (válaszként erre: 9. - 11c89165be)
2011. nov. 19. 00:41

Szia!

Radio és/vagy kemoterápiát fognak alkalmazni.

Nem tudom hova adott áttétet, de azokat el kell

tüntetni.

Később akár az egész gyomor is eltávolítható.

Nem törvényszerű, hogy a feltárás során okoztak érbetörést, de szinte biztos, hogy lesz még műtét.

2011. nov. 19. 00:26

Ez esete válogatja. Mamám 7 hét alatt halt bele. Bár az áttétek miatt nem engedtük, hogy felnyissák, mert mi is úgy voltunk vele - az orvos javaslatára is, hogy azzal csak csökkentenénk a hátralévő időt.

Mikor kiderült, hogy baj van, fél évet adott az onkológus. Sajnos az egyik legagresszívabb fajtáját kapta a hasnyálmirigye.

De volt olyan ismerősöm, akit azért nem műtöttek meg, mert a rákos sejtek "szétszóródtak" volna a véráramba, nem sokat élt ő sem, még így műtét nélkül sem. Nyugodjanak békében.


Amit szívből ajánlok ilyen betegségben szenvedőknek, az a deutérium mentes víz és a Culevit. Mi későn kezdtük el fogyasztatni Mamával.

2011. nov. 19. 00:10
ne biztos az attol fugg.sajat csaladomban 2 szemely ugyanabban a betegsegben szenvedett ,egyiket megmutottek,masikat nem,mindketto mreghalt 1 even belul,de tudok olyan esetrol is ismeroseim koreben ahol mutettel rontottak a dolgon,nehez okosnak lenni.
25. globus (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. nov. 18. 21:59
Disszeminált tüdőáttétnél nincs mit kivenni.
24. globus (válaszként erre: 5. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 18. 21:57

Akkor a Kaqun víz, oxigénnel dúsított víz fordítva működik, direkt rákot hizlal? Én nem hiszek benne, de a rákosok igen.

Nem beszélve arról, hogy rák leginkább az oxigéntől elzárt részeken alakul ki, testüregekben. Persze eltekintve a vérellátástól.

2011. nov. 18. 21:47

Nekem végig segítettek a gyógynövények.Először csak vettem, mikor jobban lettem, szedtem, termesztettem. Mikor kaptam a kemoterápiát, úgy engedtek ki a kórházból, hogy egy csomó gyógyszert adtak. Mikor mentem vissza, visszavittem a gyógyszereket, hogy nem volt rá szükségem. Gyógyteákat ittam, segítettek.

Azóta is hiszek a gyógynövényekben. termesztem, lelőhelyeiken szedem őket. Maria Treben Egészség Isten patikájából c. könyv alapján kezdtem el a gyógynövényekben hinni, aztán beleástam magam a gyógynövények ismeretébe. Nekem olyan rákom volt, ami 90 %-ban gyógyíthatatlan. Én meggyógyultam....

2011. nov. 18. 21:43

Ez fajtától is függ, férjemé kissejtes , agresszív volt, nem műthető. Minden kezelést meg kell próbálni, amit ajánlanak, és bízni az utolsó percig. Ez az élet értelme, remélni , hogy van segítség és ha mégse sikerült , legalább megtett az ember mindent.

Mi csak pár hónapot nyertünk, azt is köszönöm, pedig sok szenvedés volt.

2011. nov. 18. 20:27

Ez szerintem is csak egy téves néphiedelem. Nem az oxigén miatt nem gyógyulnak meg, hanem azért, mert olyan agresszív típusú a rák. És nem csak manapság ijednek meg az emberek a ráktól, hanem régen is így volt.

A férjemet 20 éve műtötték 2x rákkal. És azóta is jól van.


de igen, van olyan, hogy nem áll készen a műtétre. A kezelésnek nem lett meg az elvárt eredménye, így a daganatok eltávolíthatatlan helyen vannak még mindig és ez lehet nem látszik UH-n vagy egyéb vizsgálaton.

20. 11c89165be (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2011. nov. 18. 19:49
Már 6 hónap kemoterápián van túl, a daganatok csökkentek /egyébként a hasüregben 17 darab van/ mármint méretileg csökkentek, mennyiségileg nem. Az orvos azt mondta, hogy a jelenlegi állás szerint /ha az összes daganatot el akarná távolítani/ az egész hasüreget ki kellene "takarítani", ami ugye lehetetlen.
19. Lencsy
2011. nov. 18. 19:41
Nem minden daganat műthető , ez sok mindentől függ ..pl attól is hogy hol helyezkedik el ! A műtét célja a daganat és a körülötte lévő részek maradéktalan eltávolítása. Ezzel nő a túlélési esély nem pedig csökken ! Úgy gondolom NINCS olyan ,hogy nem áll kész a műtétre hisz pontosan az a cél hogy minél előbb eltűnjön onnan !
18. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 17:24

Nem is Rád értettem, hanem a kérdésre :) Igen, sajnos vannak olyan esetek, amikor felnyitják a beteget, de látván, hogy menthetetlen, visszavarrják. Lehet, hogy ezzel csökken az esélye, mert a műtétből való felépüléssel is meg kell küzdenie, de a többség esetében életmentő a műtét. Legalábbis esélyt ad az élet meghosszabbítására.

A "rák" szó tényleg ijesztően hangzik, a média is ezt sugallja olyannyira, hogy sokkot kap, aki ezt a diagnózist hallja, de nekem elhiheted, hogy nem veszélyesebb és alattomosabb mint egy trombózis, agyvérzés vagy a többi "népbetegség". Tehát nem megijedni kell tőle, hanem felvenni ellene a harcot, mégpedig az addigi élet felülvizsgálatával, átminősítésével, olyan új értékrend megteremtésével, aminek mi magunk vagyunk a központjában.

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2011. nov. 18. 16:59

Örülök, hogy jól vagy!

Engem 8 éve műtöttek, és évek óta tünetmentes vagyok. Jól érzem magam.

Ha nem műtöttek volna meg, hát....

16. 11c89165be (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2011. nov. 18. 16:53

Nagyon örülök, hogy felépültél, hatalmas ováció érte! Sajnos manapság ha az ember meghallja azt a szót, hogy rák, egy világ omlik benne össze.... :( És valljuk be őszintén, hogy sajnos van is valóságalapja az ijedelemnek...

Hidd el nem hisztéria keltésként kérdeztem ilyet a fórumon, hanem végső elkeseredésemben, ugyanis az édesapám az az "ismerősöm".

15. egypt (válaszként erre: 13. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 16:52
Igen, csak sajnos ezt senki nem tudhatja előre...:(
14. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 16:50

Az, hogy ez a kérdés, ebben a formában hisztériakeltés.

Engem 4 éve műtöttek daganattal - és ez volt az egyetlen esélyem az életre. Most sokkal jobban érzem magam, és sokkal jobban nézek ki, mint valaha...

13. 11c89165be (válaszként erre: 11. - Egypt)
2011. nov. 18. 16:19
Szörnyű! Akkor majdhogynem az a jó egy bizonyos stádium után ha az ember otthon marad a fenekén.... :( Bár tudnánk előre, hogy mi a jó döntés....
12. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 18. 16:19
én is így tudom, főleg ha a gyomor beteg:-((
11. egypt (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 16:14
A nagypapámnak hasnyálmirigy rákja volt. Ő is így járt, miután felnyitották, nemsokára meghalt. Évekig halogatta, hogy orvoshoz menjen, és azt mondta a doki utólag, hogy ha előbb elmegy és előbb nyitják fel, akkor még előbb meghalt volna.
10. 11c89165be (válaszként erre: 8. - E417245f24)
2011. nov. 18. 16:12
Amint írtad minden tele van áttéttel. :( Tizen párdarab van belőle....
9. 11c89165be (válaszként erre: 7. - C8fb027447)
2011. nov. 18. 16:11
Itt azt mondták, hogy egyenlőre /!!!!/ nem műthető, irány az onko team. Adtak is oda időpontot, december elsejére. Bár szerintem csak megnyugtatásul mondták, hogy MÉG nem áll készen....
8. e417245f24 (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 15:39

Ha rákos sejt menekül el a daganatból és jut közvetlen a keringésbe,az okoz bajt,nem a levegő.

Ha egy anyajegyet szakszerűtlenül távolítanak el,még az is elfajulhat.

Ezért szokták feltüntetni a szövettani eredményeken,hogy "A kimetszés épben történt" vagy ellenkezőleg,mert tudja a doki,hogy utóbbi esetben újabb gubancok jönnek.

Visszazárni tényleg azt szokták,akinek már úgyis mindegy.Ha szemmel láthatólag tele van egy hasüreg áttéttel,nincs az a műtét ami megmentené az embert.

2011. nov. 18. 15:32

Nálunk nem mondták, hogy nem áll készen a műtétre, megmondták, hogy menthetetlen, és hiába műtötték volna, ez már csak rosszabb lett volna, mint jobb!

Gyomorrák volt ez is...

2011. nov. 18. 15:29
Fél év, de ágyban töltve már.
5. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - 11c89165be)
2011. nov. 18. 15:19
Én is így tudom.Azt mondják a levegőt kapó rák az utolsó koporsószög...
4. 11c89165be (válaszként erre: 3. - C8fb027447)
2011. nov. 18. 15:00
Mennyi volt még hátra neki a műtét után? :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook