Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni?Gyed alatt felmondtak, ilyenkor nem jár végkielégítés, és a gyed idejére eső szabadság kifizetése? fórum

Tudna valaki segíteni?Gyed alatt felmondtak, ilyenkor nem jár végkielégítés, és a gyed idejére eső szabadság kifizetése? (beszélgetős fórum)

11. aproeszter (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2011. nov. 18. 18:50
Gondoltam rá,csak nem tudom mennyibe kerülne,a tanácsért is fizetni kell?
2011. nov. 18. 18:35
keress meg egy könyvelőt vagy egy ügyvédet aki foglalkozik munkajoggal sos
9. aproeszter (válaszként erre: 8. - B1266b8c26)
2011. nov. 18. 18:27
Hát a cégnév maradt,legalábbis a bolt fölött még mindig az a cégtábla van mint ezelőtt sok éve.
2011. nov. 18. 15:48

Szia!


És a cég ugyanaz maradt? Úgy értem nem szüntették meg, és alapítottak helyette újat? Pl. XY Bt. volt eredetileg és mondjuk lett AB Kft. Mert, akkor a cég megszűnése miatt téged nem biztos, hogy átvesznek az új cégbe. És így akkor a munkaviszonyod is megszűnik.

7. Babeck (válaszként erre: 6. - Aproeszter)
2011. nov. 18. 13:21

Gáz :( Lehet a néni nem is tud róla, hogy mit akar a kisfia :(


Szerintem ne írj alá semmit, közös megegyezéses felmondást pedig végképp ne!

Dátumokra nagyon figyelj a papírokon, ha esetleg kapsz valamit!


Szerintem is konzultálj munkajogásszal, vagy ha erre nincs lehetőséged, akkor az önkormányzatoknál szokott lenni ingyenes jogsegély, kérdezz meg egy szakembert, hogy mit lehetne tenni, mire számíthatsz.


Vagy itt is kérdezhetsz pl. (bár én még nem próbáltam), remélem ez nem reklám: [link]

2011. nov. 18. 13:16
Köszi a válaszokat.Nem írtam alá semmit,nem kaptam postán se!Még csak nem is szóltak!tudnotok kell egy városban(kisvárosban)lakunk,sőt itt lakik a szomszéd utcában a néni aki nyugdíjba ment nap mint nap találkozunk messziről köszönünk egymásnak,még meg is kérdezi néha mi újság hogy vannak a gyerkőcök.A fia is helybéli itt szokot elmenni mikor anyukájához megy,a gyerekeink egy suliba járnak.Szóval ezért esett rosszul és ezért nem értek semmit.
2011. nov. 18. 12:58
Ismétlés a tudás attya:-)
4. Dagimanó (válaszként erre: 1. - Aproeszter)
2011. nov. 18. 12:56

Szerintem abszolút jogszerűtlenül szüntették meg a munkaviszonyodat sok-sok okból is:


- tartósan beteg gyermeked ápolása miatt

- 2003-ban szűnt meg a munkaviszonyod, azaz 2 éves volt, a gyermek 3 éves koráig nem mondhatnak fel, ez a védett kor

- a felmondás CSAK ÉS KIZÁRÓLAG akkor tényszerű, ha aláírtad a felmondást, vagy aláírtad az ajánlott tértivevényes levél átvételét


Így neked hivatalosan nem is szűnt meg a munkaviszonyod!!! Ha mégis megszüntették, szerintem sok-sok-sok kártérítésre vagy jogosult. Azért nézz utána, egy munkajogászt mindenképpen megér a dolog. Mindenképpen megérne a dolog egy munkajogászt, mert tuti, hogy jogszerűtlenül szüntették meg a munkaviszonyodat!

2011. nov. 18. 12:42

Szerintem nem lehet úgy megszüntetni munkaviszonyt, hogy nem szólnak a munkavállalónak...

Kaptál bármilyen tértivevényes levelet, írtál alá bármilyen kilépő papírt?

2. 5221355151 (válaszként erre: 1. - Aproeszter)
2011. nov. 18. 12:40

Szia!

Igaz én nem tudok segíteni, de van egy jó tb tanácsadói oldal. Egy hölgy szokott válaszolni, szerintem ő tudna segíteni neked.

2011. nov. 18. 11:38
Sziasztok.Valaki tudna nekem segíteni?2001ben szültem meg a kislányomat,kihasználtam mindent 2 éves koráig a gyedet utána a gyes,majd 3 éves kora előtt kiderült hogy asthmás hoszabbított gyesen voltam vele.2007 ben megszületett a kisfiam de én a kislánnyal maradtam gyesen tavaly kiderült a kisfiam is asthmás most szeptemberben betöltötte a kislány a 10 évet autómatikusan átírtak gyesre a kisfiúval.Szerettem volna visszamenni dolgozni a munkahelyemre gyes mellett mire közölték már nem dolgozom ott nincs munkaviszonyom.Időközben 2003ban főnökváltás volt a néni nyugdíjba ment és a fia vette át a boltot,de engem nem vett át csak nekem felejtettek el szólni.(Kevés volt az idő nekik 8 év)Kértem tőlük a papírjaimat meg a végkielégitésem (mert a 3 évem meg volt úgy tudom azután már jár egy hónap)meg a szabadságomat azt mondták majd utánanéznek.tud valaki segíteni mik járnak miket kérhetek,és persze az mennyi pénzben?Csak egy körülbelüli összeg is jó volna amihez tudnék tartani:Köszi a segítséget előre is !!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook