Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya pároztatás fórum

Kutya pároztatás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. nov. 24. 19:53
Meg akarod őket tartani? Hány után akarsz fizetni jövőre 6-6 ezer forint adót?
86. d0d8909694 (válaszként erre: 73. - Zorkusz)
2011. nov. 19. 19:46

Mindezzel mélyen egyetértek!

Felelőtlenségnek tartom azt, ha valaki csak úgy minden előzetes tanulmány után össze akar pároztatni két kutyát.

Nekünk van egy fajtatiszta magyar vizslánk. Több mint 100ezer Ft-ba került, amíg eljutottunk odáig, hogy a 7 kiskutyát el tudtuk adni. (csípőficam kizárását igazoló röntgen vizsgálat, törzskönyvek a kiskutyáknak, alombejelentő stb...)Haszon nem sok volt rajta, kb kettőnknek 1 havi minimálbér jött ki 2 hónapi mindennapos, reggeltől estig tartó munkára. Mert ugye a kiskutyák után tisztítani kell az almot, hullámpapír csere legalább naponta 1x 2x, féregtelenítések, oltások az anyakutyának is, több táplálék, ráadásul minőségi, hogy jól fejlődjenek a kiskutyák. Amikor már nagyobbak lettek, elkülönített részt biztosítani nekik, azt minden nap többször felmosni, minden percben valamelyik pisilt, vagy kakilt, azt feltakarítani, mert különben bele hemperegnek, és még sorolhatnám. "Sikítok"!! Meggondoltad, hogy mire vállalkozol? Mi otthonról dolgozunk, és csak így tudtuk megoldani nyáron a kiskutyák gondozását. Egy percre sem lehet őket magukra hagyni egyedül, hiába van ott az anyjuk.

Szóval még fajtatiszta kutyát tenyészteni sem könnyű, főleg ha az ember nem külön erre rendezkedik be. Törzskönyv nélküli kutya szaporítása pedig egyenesen felelőtlenség. Tényleg annyi szerencsétlen sorsú kiskutya van..

Ráadásul ha még valaki azt sem tudja pontosan, hogy mikor kell pároztatni nagyon nagy tudatlanságra vall (és akkor még finom voltam)....EGYSZÓVAL NEEEEEEEE!!!!!!

85. libalány (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2011. nov. 19. 17:49
ja,téll'eg...bocsánat:)
84. zoknis kacsa (válaszként erre: 81. - Bcicus)
2011. nov. 19. 08:22
ja ha nem kell , majd beleteszi egy dobozba, aztán valaki majdcsak megtalálja, ha nem akkor meg ott pusztulnak.
83. andi6020 (válaszként erre: 80. - Libalány)
2011. nov. 19. 08:08
Eszmeralda, nem fifike. :DDDDD
82. turkkati (válaszként erre: 80. - Libalány)
2011. nov. 19. 08:05
Szerinte mi vagyunk a hülyék....
81. Bcicus (válaszként erre: 78. - 6c98619f8d)
2011. nov. 19. 02:16

és neked van 8-10 gyereked, hogy mindegyiknek adhass egyet és mindegyik akar is.

Miért kell még több kutyát gyártani miért? Nézz be egy menhelyre vagy méginkább egy sintértelepre és utána gondolkozz el azon mit tervezel

80. libalány (válaszként erre: 79. - Zorkusz)
2011. nov. 19. 01:40
á... és nem érti,mi a probléma,néz nagyokat,hogy miért esik neki mindenki,amikor ő csak egy almot akar fifikétől,mert az majd milyen cuki lesz,és mi köze ehhez a menhelyeknek...?
79. Zorkusz (válaszként erre: 78. - 6c98619f8d)
2011. nov. 18. 23:50

A "paroztatas" (fedeztetes) kerdeseben neked nem homalyos foltok vannak,hanem teljes sotetseg!


Hogy kerulnek ide a menhelyek,meg a penz?Ugy,hogy sajnos a magadhoz hasonlok toltetik meg a menhelyeket a nagy "kinek mi koze hozza" felfogasukkal!


En meg az "agyammal fel nem foghatom",hogy hogy lehet valaki ennyire felelotlen!

2011. nov. 18. 19:26

Kedves hölgyeim!


Ritkán jövök a portálra, elnézést. Elolvastam a hozzászólásokat, de nem értem hogy kerülnek ide a menhelyek meg a pénz. Nem akarom a kicsinyeket eladni, megtartanám, illetve a gyermekeimnek ajándékoznám őket, bár nem értem ehez kinek mi köze. Bár a pároztatás kérdésében vannak még homályos foltok, a tartási költségekkel tisztába vagyok. Oltások chip tudom ezeket és viselni fogom. És az ivartalanítást is ismerem.

Agyammal fel nem fogahtom, miért kell mindent a pénz felől megközelíteni. Nem vagyok kereskedő, és böcsülettel ellátom az állataimat.

Köszönöm a kultúrált hozzászólásokat és a segítséget.

77. turkkati (válaszként erre: 76. - Libalány)
2011. nov. 18. 18:42
Nincs:D
2011. nov. 18. 15:22
hova lett a kérdező?Vajon,van bármi hatása a hozzászólásoknak?
75. turkkati (válaszként erre: 10. - 6c98619f8d)
2011. nov. 18. 09:03

Ha nem a kiskutyák eladásából származó bevétel a célod, hanem csak Eszmikének szeretnél játszótársat, akkor szerintem is nézzél szét a legközelebbi menhelyen!

Mindenféle méretű, korú, színű kutya közül válogathatsz. Ivartalanítottak, oltottak, egyes helyeken chippel ellátottak, fajtatisztát is találhatsz.

Minek vennél a nyakadba gondot, ha nem muszáj?

Főleg, ha a tudáod is hiányos hozzá. A tüzelés és párzás közti összefüggést szerintem a kezdő kutyásnak is ismernie kell.

Nekem 2 kutyám is menhelyi, nem bántam meg.Az elsőt kölyökként hoztuk, a következő felnőtt volt. Ha lesz menhelyi kutyám, csak felnőttet hozok. 1 bántalmazott, félős kutya bizalmát elnyerni a legnagyobb dolog, a kutyás életében. Próbáld ki!

74. Panni58 (válaszként erre: 2. - 6c98619f8d)
2011. nov. 18. 09:00

Kedves Fórumindító!

Én azt tanácsolnám, hogy mielőtt ilyen felelősségteljes dologba kezdesz, előbb olvass el néhány könyvet a kutyákról, a kutyatartásról, a kutyatartás szabályairól; számolj kicsit, hogy mindez mennyibe kerülne (a kutyák orvosi ellátása nagyon sokba kerül,a kicsiknek meg kell kapniuk az összes oltást ( [link] etetni kell őket, chipeztetni, mert anélkül már nem adhatod el őket, egy esetleges komplikáció a szülésnél, ami miatt esetleg császármetszést kell végezni...), és kérdezd meg magadtól azt is, hogy mit csinálsz majd azokkal a kölykökkel, amiket nem tudsz majd eladni.

Ha csak pénzt szeretnél keresni, elárulom, nem éri meg.

Ha meg szereted a kutyákat, akkor gondozd, ápold, szeresd a sajátodat, és ha még több kutyát szeretnél, akkor fogadj örökbe. Olyan sok árva kutyus vár szerető gazdára.

73. Zorkusz (válaszként erre: 10. - 6c98619f8d)
2011. nov. 18. 02:32

Lenne par kerdesem.Miert szeretnel kiskutyakat?


Vegig gondoltad mar,hogy ez mivel jar?

Feltetelezem rolad(a tudatlansagod ellenere is),hogy szereted az allatokat,kutyakat.Akkor miert akarnal nekik rosszat?


Gondolj bele,hogy 6-8-10 kiskutya mivel jar!Amiket mar tobben is leirtak elottem.Oltasok,feregtelenites,megfelelo elelmezes,ebado,es normalis hely ahol tudod oket tartani.Ha kertben is vannak,min egy fedett,ho-eso vedett hely,ami telen/nyaron megfelelo.


Ez mind rengeteg penz,es energia.Arrol nem is beszelve,hogy x kiskutya mennyi gonddal jar.Es max 1 eves korukig kiskutyak.Utana ivarerettek lesznek,mar nem olyan tundi-bundik,mert nevelni is kell oket,nem csak tartani mint a haszonallatokat!

Azon tul,hogy mikor ivarerettek lesznek,egymassal is tudnak parosodni,ami azt jelenti,hogy ha nem ivartalanitod oket,akkor par even belul lesz vagy 100 kutyad!!!

Azokkal mi lesz?Mennek a kukaba???Vagy a vizes talba????


Kicsit jobban belemenve a temaba,a tenyesztes ott kezdodik,hogy van egy fajtatiszta,torzskonyves,szorovizsgalatokkal,tenyesz szemlevel rendelkezo kutyad.

Az altalanos szurovizsgalatok pl szem-csipo diszplazia,es egy genetikai vizsgalat,az egyeb oroklodo betegsegek kiszuresere,ja es pszichologiai teszt,az ideggyengeseg szuresere.Es ezekkel a parirokkal a kannak is rendelkeznie kell!!!


Ellenkezo esetben lesz,egy csomo beteges,ideggyenge,ha nem is fajtatiszta,akkor meg keverek kutyad!


Ja es az hogy te ugy gondolod rola,hogy fajtatiszta,attol meg papiron nem az,es mivel a tiednek nincs torzskonyve,igy tovabb nincs is mirol beszelni!Mert attol,hogy x fajtajelleget mutat,meg papiron nem fajtatiszta!!!

Ami azt mutatja,hogy a szulei sem voltak azok,magyarul az Eszmeralda szulei sem voltak kivizsgalva,es lepapirozva.


Folytassam meg?


Amit te akarsz csinalni az nem tenyesztes,hanem szaporitas,meghozza esz nelkul.


A tenyesztes ott kezdodik,hogy van egy torzskonyves(ebbol ertetodoen,egy fajtatiszta kutyad) megfelelo szurovizsgalatokkal,es a kutyaidnak csinalsz egy kennelt,vagy beregisztralsz egy mar meglevohoz,ha megengedik.


Ugyan ez a kannal is!


Itt kezdodik a dolog!


Ezen felul nagyon sok penz,hely es megfelelo ellatas az anyakutyanak is meg a kicsiknek is.Ez rengetegbe van!!!Az anyakutya szervezetet mar terhesseg elott fel kell kesziteni a varandossagra.Kulonbozo vitaminokkal,altalanos vizsgalattal.Mikor vemhes lesz,vemhes kutyanak megfelelo kajaval kell etetni,mikor mar szoptatos akkor is,hogy legyen teje,es bele ne haljon a szok kicsi szoptatasaba,erre mondjak,hogy a kiskutyak elszivtak az erejet.


Mig vemhes orvoshoz kell jarni vele,vizsgalatokra.Mikor szul felugyelni,es ha kell segitseg levezetni a szulest.Vagy az elakadt babakat megmozgatni,vilagra segiteni,burkot repeszteni,vagy epp az anyabol kihuzni a bent maradt mehlepenyt...


Szules utan min egy hasi ultrahang,es vizsgalat az anyakutyanak.


Utana figyelni,hogy minden kolyok megfeleloen fejlodik e,cicire kell e oket tenni stb.Idoben oltani,feregteleniteni,es hozzataplalni,majd kesobb.Szilard taplalekhoz szokatni.

A jo tenyeszto 70-80%-ban szobatiszta kutyakat ad tovabb.Meg akkor is ha kertben lesznek tartva,mert ezt elore nem lehet tudni,hogy hova kerulnek.


Ha figyelmesen vegig olvastad amiket irtam,akkor tedd a kezed a szivedre,es gondolkozz el!!!Meg tudod ezt adni majd azoknak a kiskutyaknak?Idoben,energiaban penzben???


Ja,es arrol meg nem is irtam,hogy ha ennyi kiskutyat megtartasz,akkor ha felnonek mennyi bajod lehet majd veluk.Ivarerettseg utan osszeverekedhetnek,szedszedhetik a lakast,a kertet,lyukakat ashatnak,szokdoshetnek,es nem utolso sorban rengeteget ugatnak,amibol ugyancsak sok problemad lehet.


Biztos,hogy ezt akarod???Tedd a szivedre a kezed,vagy kerdezd a lelkiismeretedet!!!

72. Zorkusz (válaszként erre: 2. - 6c98619f8d)
2011. nov. 18. 01:21

Ez most ugye csak kamu!Nagyon remelem!

"Abból indultam ki, hogy mivel nőknél a fogantatásra legalkalmasabb időpont a 2 menstruáció közötti időszak közepe, akkor ez a kutyámnál a 3. hónap. Most itt vagyunk annál."


Magyarul most nem is tuzel a kutyad.Ami eleg fura,mert tavasszal,meg osszel szoktak.Par het csuszassal.

Mit csodalkozol azon,ha nem is tuzel a kutyad es nem engedi magara a kant????


Ez tuti,hogy kamu.Mert ha nem,en sikitok!


Ha ne adj Isten meg igaz lenne,akkor meg csak csatlakozni tudok az elottem szolokhoz!

2011. nov. 17. 21:57

gondolj bele,ha lesz mondjuk 8 kutya az alomban. Azokat mind be kell oltani,ez kutyánként 5-6 oltás, oltásonként több ezer forint.Féregteleníteni többször,csipeztetni,ez is több ezer kutyánként.

Ezen kívül Esmeraldának is kell orvosi ellenőrzés,jó esetben a szüléshez is,de utána is meg kell a kutyát vizsgáltatni,hogy minden rendben van-e vele,nem maradt-e benne kölyök pl elpusztulva,stb,ez is vizitenként több ezer ft.És akkor nem is feltételezzük,hogy bármi gond volt a terhességgel.


Később etetni kell a nyolc kutyát,aztán vagy találsz nekik gazdát,vagy megtartod őket,de akkor ivartalaníttatni kell mindet,mert ugye testvéreknek nem szabad gyerekeket gyártani,mert beteg,degenerált utódok születnek.

Az ivartalanítás kb 20.000.-ft kutyánként,és akkor az olcsó is.

Gondolkozz!!!

70. zoknis kacsa (válaszként erre: 69. - Andi6020)
2011. nov. 17. 21:06

jah , íme az ember...


a nyúlketrecben tartott dobermanok se semmik...a fajtamentők oldalán volt egy kép.

69. andi6020 (válaszként erre: 68. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 17. 21:04

Borzasztó. :'(

Néztem azt a felszámolt csivava-telepet, hát sírni tudtam volna, pedig az nekem nem megy egykönnyen.

68. zoknis kacsa (válaszként erre: 67. - Andi6020)
2011. nov. 17. 21:00
Pont most próbálunk egy kutyust menteni, nem tudják eladni tukmálják mindenkire azzal , hogy ha nem kell senkinek odaadják a cigánytelepre....ott meg el lehet képzelni milyen élete lesz szerencsétlennek:(
67. andi6020 (válaszként erre: 66. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 17. 20:58

Sajnos lehet.

Nem értek még itt hasonló meglepetések?

66. zoknis kacsa (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2011. nov. 17. 20:54
részemről abban bízok , hogy kamu, ennyire nem lehet sötétség egy emberben.
65. andi6020 (válaszként erre: 64. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 17. 20:49
Mit lehet ehhez szólni? Szóhoz sem jutok...
64. zoknis kacsa (válaszként erre: 57. - Andi6020)
2011. nov. 17. 20:40

tudod mit akartam mondani. légyszi ne akadj el mindenben....

szólj a témához.

63. 5bfba16667 (válaszként erre: 62. - Ágica...)
2011. nov. 17. 20:36
Egyetértünk.
62. ágica... (válaszként erre: 60. - 5bfba16667)
2011. nov. 17. 20:36

Az okos gazdáknál az maradhatna!

A lényeg a lényegben, hogy nem kellene szaporítani őket!

61. 5bfba16667 (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2011. nov. 17. 20:30
Igen, valamiért ez engem is iszonyúan zavar..
60. 5bfba16667 (válaszként erre: 59. - Ágica...)
2011. nov. 17. 20:30
Sok kutya pont h nem marad majd szűz, és sajna gazdátlan mindenképp:((((
59. ágica... (válaszként erre: 1. - 6c98619f8d)
2011. nov. 17. 20:29
Most, mikor jön az ebadó ? Sok kutya nem csak szűz marad , de gazdátlan is! :(
58. andi6020 (válaszként erre: 56. - 5bfba16667)
2011. nov. 17. 20:29

Bakker, erre én is.

Ezt nem lehet megjegyezni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook