Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós baba lehet, hogy ölben nem sír, csak az àgyában hason? Vagy ez hiszti? fórum

Hasfájós baba lehet, hogy ölben nem sír, csak az àgyában hason? Vagy ez hiszti? (tudásbázis kérdés)


20. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. dec. 11. 17:56
Nekünk bevált, hogy amikor fájt a hasa a kisfiamnak, a lábát egy picit felpolcoltam egy kispárnával, és attól általában megnyugodott. Meg hát elég sokat szélcsöveztünk is, amikor már nem tudtam szegénykémen másképpen segíteni.
2011. dec. 9. 15:03
hasfájós baba általában nem szeret hason lenni, mert a hasa fáj és plusz nyomódik is úgy. egy ilyen pici még nem hisztis
18. egypt
2011. dec. 9. 14:46

Előbb-utóbb elfárad és abbahagyja a sírást. Hamar megtanulja, hogy hiába sír, a kutya sem törődik vele. Még egy majmot is be lehet idomítani könnyen, hát még egy embergyereket...

Csak az a baj, hogy a kisbabák sírásának mindig oka van. Lehet, hogy "csak" annyi, hogy egy kis testközelségre vágyik, de ez épp elég. És ha valaki kiegyensúlyozott gyereket szeretne, borzasztó fontos, hogy az ősbizalom kialakuljon, ehhez pedig az kell, hogy az első hónapokban alkalmazkodjunk az igényeikhez. Mi az övékéhez, és nem fordítva!

2011. dec. 9. 14:03

Mi az hogy hiszti???Hónapokon át egy volt az édesanyával ott bent egy nyugtató közegben élt érezve az anya minden rezdülését...most meg hirtelen kint a nagy idegenben napokkal-hetekkel a születése után....hogyan nevezhető ez hisztinek?Egyértelmű hogy megnyugtatóbb ha a szülővel van,ajánlom én is nagyon a hordozókendőt,ha hasfájós is nagyon nagyon jó,és az anyuka is nyugodtabb ha kiegyensúlyozottabb,kevésbé sírós a babája,csak jót tesz mindenkinek érdemes kipróbálni.....


Az meg ha abbahagyja a sírást egy idő után a sokat magárahagyott baba nem feltétlenül azért van mert csak "hiszti" volt...egyszerüen hozzászokik szerencsétlen hogy nem veszik figyelembe a z igényeit:((((

2011. dec. 9. 13:22
Nem irigylem a gyereked, 7 hetesen hol olvastal olyat, hogy letezik hiszti? Ez akkora hulyeseg, mint az, hogy a sirastol erosodik a tudejuk.
15. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - Ezti)
2011. dec. 9. 13:20

Nem hiszti, az elso fel evben, 9 honapban nem hiszti ha sirnak. Par het utan kezdodik a hasfajas, de elmulhat akar 4 honapos korara is. Fiam volt ilyen, sokat volt karban, velem aludt, ezek a honapok fontosak a babanak, hogy megfelelo kozelsegben legyenek az anyaval, nem lehet elkenyeztetni oket.

Hordozokendoben olyan a testtartasuk, ami jo a pocaknak is, ha gondolod, probald ki.

2011. nov. 18. 06:20
ne tedd hasra, ennyire egyszerű :)
13. egypt (válaszként erre: 12. - Ezti)
2011. nov. 17. 17:26
Általában pár hetes korban kezdődik a hasfájás, nem azonnal jelentkezik. Sajnos tényleg nem sokat lehet tenni ellene, de előbb-utóbb kinövik.
12. Ezti
2011. nov. 17. 16:15

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok:)


Csak az a furcsa, hogy 4-5 hétig olyan boldog evős-alvós-mosolygós baba volt, séta közben is aludt.


Most meg napközben 30 percekre alszik el, majd felsír, sétálni meg el sem merek menni, mert kint ugyanúgy 30 perc után keservesen sír és tekereg:(


Most a doki a Papaverines kanalast írta fel, de nem szívesen adnám neki...

2011. nov. 17. 14:39
Fáj a hasa és szeret az anyukájával lenni, vágyik a szeretetre :)...nem hiszti..
10. ea010c7029 (válaszként erre: 7. - Ezti)
2011. nov. 17. 13:06

Az Espumisan cseppet próbáltad már? Nálunk az bevált.

A hisztit meg,szerintem,felejtsd el.Én,személy szerint nrm hiszek benne,hogy egy ilyen kis apróság képes lenne a hisztire!!:)

2011. nov. 17. 12:55
Nekem is hasfájós volt a pici.Rengeteg módszert kipróbáltam,de semmi nem használt,csak egyszer csak kinőtte.Adtam neki én is infacolt,ánizsmagos teát,masszíroztam,tornáztattam,odafigyeltem,hogy mindig legyen büfike,etetés közben is büfiztettem,nem teljesen hanyatt szoptattam,hogy ne nyeljen annyi levegőt,de semmi nem használt.
2011. nov. 17. 12:51
Hiszti tuti nem.Lehet,hogy a hasa fáj,vagy lehet,hogy anyuka közelsége hiányzik neki.Ha szopika közben feszíti magát és sír egy idő után,akkor biztos,hogy a pocija fáj.
7. Ezti (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2011. nov. 17. 12:49

7 hetes és alig alszik, álmában is tekereg, meg nyög.

Ha elalszik, 30 perc után felkel, sír, nem tudom visszaaltatni:(

Estére kifárad és alszik 5-6 órát. Infacolt stb. Nem hasznàl, ha meg szélcsövezem, rengeteg puki kijön, de továb tekereg.


Ölben viszon el-elvan...


A kisfiam 4 éves, Ő rettenetes hasfájós volt 6 hónapig:(

2011. nov. 17. 12:45
Én fiam ordított hason, meg bukott is rengeteget, ő háton szeretett feküdni, meg persze ölben lenni. :)
5. egypt (válaszként erre: 4. - Egypt)
2011. nov. 17. 12:44
Most nézem 7 hetes csak a drága? Hogy hisztizne ilyen kis apróság?
4. egypt (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. nov. 17. 12:43
Ha ölben van, nem fáj annyira a hasa, mert felhúzza a lábait. Fekve persze hogy sokkal jobban görcsöl neki. Mi mindig ülő pozícióban járkáltunk vele, mikor fájt a hasa. Egyébként egy pár hónapos baba nem hisztizik, a sírásnak mindig oka van.
2011. nov. 17. 12:41

az enyém ezt fogzáskor csinálja, ha ölben van, nyugodtabb

biztos a hasa? mennyi idős?

2011. nov. 17. 12:39
ha hasfájós, akkor maximum egy ideig a helyzet változás miatt elfelejti, hogy fáj, de egyébként kimerevedik és sír, mindegy, hogy hol van!
1. Ezti
2011. nov. 17. 12:37
Hasfájós baba lehet, hogy ölben nem sír, csak az àgyában hason? Vagy ez hiszti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook