Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák!Ti milyen pózba alszotok, ami kényelmes és nem árt a babónak? fórum

Kismamák!Ti milyen pózba alszotok, ami kényelmes és nem árt a babónak? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Bcicus
2011. nov. 17. 13:25
Én mindig oldalt aludtam, mert régen hasonalvó voltam, dehát azt terhesen nem lehtett, háton nem tudok aludni.
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 30. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 13:18

Ohh, majdnem 1 hét van köztünk :)


De szokott lenni ilyen szúrkálós nyilallgatós, vagyis mostanában nem tűnt fel. De az előző hetekben még tuti volt. De ez tényleg csak a pocak és méh növekedésétől van, nem kell megijedni :) Lehet egy idő után már észre sem veszed. Lehet nálam is van még, csak már nem tűnik fel :)

34. krampusz4 (válaszként erre: 33. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 13:15

amíg így érzed,hogy hol jobban,hol kevésbé,bizti nincs baj :)

szóval ezen nem szabad parázni.én nagyon paráztam ettől,de az orvosok csak legyintgettek :)

33. Carpediem* (válaszként erre: 32. - Krampusz4)
2011. nov. 17. 13:08

ugyan így van nálam is, hogy van olyan nap amikor egyáltalán nem érzem, de van olyan nap, hogy többször is.



mondjuk ez legyen a legkisebb bajunk, a lényeg, hogy minden rendben legyen.

Megpróbálok akkor bekéredzkedni oda:):) hátha sikerül:)

:)

32. krampusz4 (válaszként erre: 30. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 13:05

nekem is szúrkál,meg nyilallgat:)

nekem több doki is mondta,hogy ez teljesen normális,főleg első terhességnél.

én már annyira hozzászoktam egyébként,hogy szinte észre sem veszem.általában egy-két napig sűrűbben szúrkál,utána 4-5 napig szinte alig. szedni kell magnéziumot,úgy jobban lehet bírni.


én május 9-re vagyok kiírva,de befogadtak :) valószínűleg az ikrek miatt 2-3 héttel korábban fogok szülni,és akkor már beleférek :)

31. Carpediem* (válaszként erre: 28. - Krampusz4)
2011. nov. 17. 12:59

nem mehetek oda!!


:(:(:(

én május 1-re vagyok kiírva:):):)

30. Carpediem* (válaszként erre: 26. - Moncsicsi83)
2011. nov. 17. 12:58

ismerős ez nekem is van, reggel hogy a pipilés végén olyan furi vagy fáj egy kicsit.

sztem attól van, hogy nagyon megtelítődik éjjel a hólyag.

Én 16 hetes és 4 napos vagy hivatalosan:):):)

Neked szokott olyan lenni, hogy néha néha napközben szúr alul a hasad néha bal néha jobb oldalon?? nekem ez kezdetektől van, és azt mondta a doki, hogy egyrészt azért mert első terhesség másrészt azért mert tágul a méhem, és ezek állítólag a szülésig meglesznek ezek a furi szúrós dolgok,

védőnő szintén ezt mondta:)

?

29. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Krampusz4)
2011. nov. 17. 12:57
Azért ez egyéni, nekem már csak 1,5 hónap van hátra és még most sem kelek fel éjjel pisilni (este 11-től reggel 8-ig). De az elején is csak párszor volt így, úgyhogy még van remény:))))
28. krampusz4 (válaszként erre: 22. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 12:55

köszönöm szépen :)))

Te is áprilisra várod a babát???nem jössz az "2012 áprilisban születendő babák" topicba beszélgetni?


szerintem szinte mindenkinél normális a sok pisi,én nem is foglalkozom vele:)

27. f758a7200f (válaszként erre: 17. - 1d97508455)
2011. nov. 17. 12:54

Ez igaz, de ülve is nyomhatja ezt az eret (vena cava), valójában a méh az ami ránehezedik, de attól is függ, hogy merre van dőlve a méhed, pl nálam háton fekve nem nyomja, ülve viszont igen.


Ha tesztelni akarod, akkor egyszerű, félórán belül szédülni fogsz, ez nálam háton fekvésben nem fordul elő, ülve viszont igen, ha kicsit balra dőlök ülve, akkor megint nem:)


Szóval én sem stresszelek rajta és háton fekszem, vagy félig hason (sőt, 30 hetesen még aludtam hason is)

26. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 12:53

17+3 :) Rohan az idő :)

Nekem még olyan szokott lenni néha, hogy mikor már teljesen elengedtem magam, vége a pisilésnek, akkor az alhasam egy kicsit fáj, mintha az izmok elernyednének... De ez tényleg csak akkor szokott lenni, ha sokáig tartogatom. Már este nem merek nagyon inni, inkább reggel iszok többet :)

25. Carpediem* (válaszként erre: 24. - Moncsicsi83)
2011. nov. 17. 12:50

Szia:)

Hallod nem is gondoltam volna, hogy te is 17 hetes vagy, már betöltötted?

Micsoda véletlenek:)


Igen, én is húzom éjszaka mert előtte sosem keltem fel éjjel most viszont egyszer igen.

Reggel meg mindig rohanok:)

24. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 12:46
Szia! Nálam is szokott ilyen lenni, főleg ha nem ébredek fel éjszaka pisilni. Vagy ha sokáig tartogatom és nem megyek el időben wc-re. Abban reménykedem, majd csak elmúlik :)
2011. nov. 17. 12:41

sziasztok!

én a hétvégén töltöm be a 24.hetet!

éjjelente kb.3X kelek fel pisilni és reggel is egyből mennem kell!

én is oldalt alszom a lábam felhúzva párna alatta de rendszeresen arra ébredek hogy a hátamon fekszem!!!

ezek szerint még úgy is kényelmes egy ideig!ha valami nem tetszik a babának úgyis jelez!!!:)

22. Carpediem* (válaszként erre: 20. - Krampusz4)
2011. nov. 17. 12:39

gratulálok az ikrekhez:):):)

Egyszerre letudsz kettőt,

:):):)


Természetesen a többi babás anyukának is gratulálok:)

2011. nov. 17. 12:37

én is így alszom, hogy felhúzom az egyik lábam, a fejemre meg rávágom a kispárnámat, ha kel az ember,hogy megy dolgozni, és akkor legalább nem ébredek rá:):):):)

Jól van, akkor nincs para, nem csak engem lőnek ki a wc-re reggel meg éjjel:):):)

20. krampusz4 (válaszként erre: 18. - Carpediem*)
2011. nov. 17. 12:34

szia! én 15 hetes ikres vagyok,én is reggel arra kelek,hogy rohannom kell.plusz ájszaka is ,minimum 1szer,de van,hogy többször is.

nálam nem igazolódott be,hogy 12. hét után elmúlik a sok pisi:/


amúgy én is oldalt alszom,a felül lévő lábam picit felhúzom,és párnát rakok alá,vagy a férjemre teszem :))))

2011. nov. 17. 12:27
Én éjszaka vagy 2-szer elmegyek pisilni,és reggel is kell:)
2011. nov. 17. 12:25

lassan betöltött 17 hét:)

Oldalt, legalábbis oldalt alszom el, de hanyatt kelek, mindig!!!!

Sajnos, pedig nem szeretek hanyatt aludni.

Bocsika , tudom, hogy nem ide tartozik, de nektek is van olyan problémátok, hogy reggel mihelyst felkeltek rohantok a wc pipilni, mert már szinte fáj annyira kell?? Holott éjjel is egyszer megébredek és olyan vagyok mintha kiittam volna a Dunát.

De reggel is.

2011. nov. 17. 12:22

Sziasztok! 3 hónapos baba anyuja vagyok.

Nekem csak azt mondták a háton fekvéssel kapcsolatban, hogy a nagy pocak, nyomhat valami nagy háti ütőeret, vagy mit, és nem jut így elég vér az agyba, és szédülés lehet a vége. Bocsi ha hülyeség, pontosan nem emlékszem. :D

Persze én csak vérvételen szédültem be a háton fekvéstől. :) Amúgy én is a végén csak úgy tudtam aludni.

2011. nov. 17. 12:18
37 hetesen már valahogy sehogy sem jó, hason imádtam, ezt most ugye nem lehet. Sokat alszom hanyatt, és bal oldalon, lábaim között párnával.
2011. nov. 17. 12:15
Én oldalt fekszem, de már sehogy sem jó (35. hét) hanyatt csak már nagyobb terhességnél nem jó feküdni, és nem kifejezetten a baba miatt, hanem mert ő a súlyával elnyom fő ereket, így akadályozza a keringést. Ez viszont rá is kihatással lehet hosszú távon!
14. gota
2011. nov. 17. 12:11
Én annak idején a szopi párnával aludtam nagyon jókat. Az egyik végén beigazítottam a fejem alá, középen a hasam alá, a másik végét pedig a térdem közé. Nagyon jókat tudtam így aludni és a derekam sem fájt.
2011. nov. 17. 12:09

Én 17 hetes vagyok, nekem az oldaltfekvés jött be. Igaz nagyon hiányzik a hason fekvés, de majd jövőre talán... :)

Háton feküdni nekem már nem jó, a derekam egy idő után fáj (sajnos porckorong problémám van) hiába van gyógymatracunk.

Szóval marad az oldalt fekvés. Most még kispárnával, de hamarosan szopipárna is be lesz szerezve ;)

2011. nov. 17. 12:08
Miért is nem szabad háton feküdni? A gyermek tényleg a magzatvízben van, Neki tuti nem ártunk vele :) ...és úgy aludjon minden kismama, ahogy kényelmes. Bár nekem nem volt "óriás" pocakom szerencsére, lehet ezért tudtam hanyatt aludni. Ja a szopipárnával egyáltalán nem tudtam mit kezdeni, és most sem szoptatásnál :) pedig van kettő is :))
2011. nov. 17. 12:06
Köszi csajszik,mindenkinek kényelmes alvást kívánok,hogy kipihentek legyünk valamennyire a szülés előtt:))
2011. nov. 17. 12:05

Hát, sajnálom, h ilyen problémád van :(


Én sosesm tudtam/tudok a hátamon, sem a hasamon aludni, úgyh ez nem jelentett problémát. Tényleg nem szabad háton feküdni pocisan.


Én mindig is az oldalamon alszom, bármelyiken, pocisan is ezt tettem :)

2011. nov. 17. 12:05
Szopipárnát már mindenhogyan próbáltam...szuper jó,térd közé is fogom,de a hátonfekvés lenne a legjobb,akkor nem fáj a lábam:)
2011. nov. 17. 12:03
Szia, én 12 hetes vagyok, nekem háton valahogy nagyon kényelmes. Nem jó a babának? Hát ő vízzel van körülvéve,a legjobb helyen van (szerintem:)) Bal oldalon ha fekszel, akkor meg a szíved lesz állandóan nyomás alatt amegnövekedett mell miatt is. Én is azt mondom: ami neked jó, az a babának is. Bízz az ösztöneidben ;)
2011. nov. 17. 12:03

Szia!

A háton fekvés valóban nem előnyös!

Én csak oldalt tudtam feküdni, illetve az utolsó hetekben már szinte sehogysem tudtam aludni. Volt, hogy kényelmes fotelbe ültem, és felraktam a kanapéra a lábaimat; úgy töltöttem az éjszakát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook