Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? fórum

Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. nov. 28. 11:12

Sziasztok Lányok!


Bocsi, de betegség miatt eltűntem egy pár napra. Mostmár ismét itt vagyok és dolgozom. Összeszedtem egy vírusos torokgyuszit és úgy köhögtem szinte ugattam. Már jól vagyok:)


Én már szombaton délután kiraktam az adventi koszorút az asztalra, rajta a gyertyákkal. Nem bírtam magammal. 3 lila és 1 rózsaszín gyertya van rajta. Nem én készítettem, hanem készen vettem selyem koszorút és még megspékeltem egy kis dísszel:) Nagyon jól néz ki. Ja és a lakást is elkezdtem ünnepi díszbe öltöztetni. Míg otthon voltam kicseréltem a függönyöket is, de még a takarítás hátra van:)

2011. nov. 26. 19:47
Holnap advent 1. vasárnapja. Ugye mindenki időben elkészült a koszorúval, akinél lesz.
112. judy1974 (válaszként erre: 110. - B-zs)
2011. nov. 25. 11:33
Jaj, de szép lehet!!
2011. nov. 23. 15:01

Lehet, hogy már ismert, de itt sok ötletet találhatsz, ha innen átmész a YT-ra.


[link]

110. b-zs
2011. nov. 23. 13:07

elkészült tegnap az adventi koszorúnk:) az alap az zöld, rajta 3 lila és egy rózsaszín gyertya, ez adott, mert az oviban egységes a koszorú alap:)

Sütöttünk a lányommal mézes sütit, párat kidíszítettünk:) A koszorú oldalára felezett dióbélt ragasztottunk, a gyertyák alá szárított narancskarikát tettünk, bal oldalra 3 mézes csillag került, jobb oldalára pedig 5 szívecske, rajta a nevünk:) Sajnos a héten nem ment oviba a lányom, így itthon készítettük el a koszorút, de pénteken az ovis ünnepségen ott leszünk, és megáldja a pap. Nálunk így kezdődik az advent:)

Hét végén azt hiszem almás-fahéjas sütit sütök:)

109. szöszi71 (válaszként erre: 108. - Judy1974)
2011. nov. 22. 10:52
Én is bevagyok már sózva, de nagyon. Apránként fogom a díszítést végrehajtani, nem egyszerre. Először az ajtókoszorú és az asztal, utánna szépen, apránként jöhet a lakás díszítése:) Annyira jó mikor a lakás ünnepi díszben van!:)
2011. nov. 22. 10:48
Jönnek a jó ötletek, hajrá lányok! Sajnos mi még nem vagyunk teljesen kész a lakásfelújítással, így vasárnap még nem lesz maradéktalan a díszítés öröme, de azért amit tudok elkezdem, mert én is be vagyok sózva! Ajtóra a koszorú, már tuti mehet! (meg az asztali is természetesen, hisz vasárnap már gyújtani kell!!!!)
2011. nov. 22. 10:35
Az idén????:((
2011. nov. 22. 10:28

Sziasztok!


Tegnap vettem egy szép ajtóra való koszorút:) Azt is teszem ki vasárnap, már alig várom.

105. b-zs (válaszként erre: 104. - 9536810fa1)
2011. nov. 22. 07:47
köszi az infót, még jó, hogy nem álltam neki egyből:D
104. 9536810fa1 (válaszként erre: 103. - B-zs)
2011. nov. 22. 06:12

öööö.... milyen zsákba? Mit akarsz vele? Én úgy tudom a zsákoknak, csak viszonylag nagy lyukú írókájuk van.

1 tojásfehérje felverve 1-2 cseppentés citromlével, és annyi porcukorral amennyit felvesz, hogy írható legyen vele, ne cseppenjen el a kanálról.... aztán én nylon zacsit javasolnék a zsák helyett... méghozzá a vastagabb, fagyasztóba való fajtát. (LIDL-ben van igen jó, én minden évben ott veszem)... beletöltöd a cukormázt, ollóval lyukat (kicsinyét) vágsz a sarkára, és írsz. (a vékonyabb zacsik előszeretettel durrannak ki, és terítenek be cukormázzal. ;)

Ha van olyan hegesztett széle, 05-1 cm között szokott lenni, azt egy 5 cm-es darabon vágd le, hogy ne szóljon bele a mázadba.:)

103. b-zs (válaszként erre: 101. - Judy1974)
2011. nov. 21. 17:12
tojásfehérje felverve 13 dkg porcukorral kikeverve, zsákba töltve, holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e kidíszítenem vele:)
2011. nov. 21. 16:41

Sziasztok!

Eredeti tervek szerint a tavalyi adventi koszorút tettem volna ki az idén is, aztán gondoltam egyet és szétszedtem. Vettem rá új gyertyákat, és már össze is állítottam az ezüst-lila színösszeállítású koszorúnkat. Nekem nagyon tetszik, és a párom is elismerően nyilatkozott róla. Én a 3 lila gyertya mellé negyediknek nem rózsaszínűt tettem, mert ezzel a színnel nem igazán vagyok kibékülve, hanem helyette fehéret. Tettem rá egy ezüst színű angyalkát is, meg pici ezüst csengettyűket. Imádok kreatívkodni, öröm volt vele dolgozni. Már alig várom a lakásdíszítést.

2011. nov. 21. 15:18
nem vagyok se túl kreatív, és nincs túl jó kézügyességem sem, én biztos csokiba mártogatnám őket! de a neten biztos találsz ennél sokkal jobb ötleteket is!
100. szöszi71 (válaszként erre: 99. - B-zs)
2011. nov. 21. 13:44

Ezt elértettem:)

Végülis már sokminden létezik:)

99. b-zs (válaszként erre: 98. - Szöszi71)
2011. nov. 21. 13:05
Neem, csak a figurák, azokkal dekorálom:) na jó, csak a díszek ehetőek..
98. szöszi71 (válaszként erre: 96. - B-zs)
2011. nov. 21. 13:03

Nagyon ügyi vagy!:)

Az ehető adventi koszorú is mézesből készül majd?

97. szöszi71 (válaszként erre: 95. - Judy1974)
2011. nov. 21. 13:03

Köszi!:)

Én is erre gondoltam, + van otthon grapefruitmag cseppem, az is jó a bacikra:)

Kíváncsian várom majd a képeket. Én is csinálok fotót és szintén felteszem a naplómba:)

96. b-zs
2011. nov. 21. 13:01
Csajok! Kisütöttem a mézes figurákat, már csak ki kellene dekorálnom..Idén "ehető" adventi koszorút szeretnék a lányommal készíteni:) Mivel tudok rá szép kis mintákat varázsolni??
2011. nov. 21. 12:46

kapjál be mega adag c vitamint. amikor még csak kezdődik a nyavalya, akkor ez szokott segíteni.

egyébként meg vigyázz magadra!

a díszítésekről, majd teszek fel képet a naplómba.

94. szöszi71 (válaszként erre: 79. - Judy1974)
2011. nov. 21. 12:26

Szia!


A piros-arany sztem nagyon szép, igazi karácsonyos hangulatot áraszt:) Biztos nagyon jól fog kinézni a kis falud:) Az jó, hogy a férjed is partner ebben. Szerencsére a páromnak is tetszenek a díszítéseim:) Most egy kicsit viszont rányomja a hangulatomra a bélyeget a torokfájásom. Már kezd fájni az ízületem is. Jó lenne hamar kilábalni belőle. Ha reggel úgy érzem magam elmegyek orvoshoz és nem jövök a héten dolgozni. Meglátom mi lesz.

93. 888efd6baf (válaszként erre: 92. - Judy1974)
2011. nov. 21. 12:23

:-) Köszönöm.

Én azt látom, hogy az emberek már lassan azt sem tudják, merre vannak előre. A férjük a legfontosabb az életükben (vagy férfiaknak a feleségük), de otthon kinyúlt pólóban, fésületlenül, ki tudja, hogyan fetrengenek. Bezzeg, amikor elmennek idegenek közé, akkor kicsípik magukat. Hát ki a fontosabb, a hentes vagy a tulajdon férjünk?


Az ünnepekkel dettó ugyanígy van. Nem tudják, hogyan kellene, miért kellene, mit kellene, aztán meg kinyúlt melegítőben ülnek és bámulják a tévét karácsony ürügyén. Persze, hogy nem érzik át az ünnepet.

92. judy1974 (válaszként erre: 90. - 888efd6baf)
2011. nov. 21. 11:59
hú, de igazad van!!:)
91. judy1974 (válaszként erre: 87. - Mosolyka1111)
2011. nov. 21. 11:58

Szerintem ez is egy nagyon aranyos dolog! (Addig legalább anya is tud kicsit készülődni:)


Amíg kicsik voltak, nálunk is így volt, most már nem mennek sehová, együtt csináljuk a fát is, viszont a becsomagolt ajándékok most is épp úgy izgatják őket, mint 10 éve.

2011. nov. 21. 11:57

Semmi köze az ünneplésnek a gyerekek meglétéhez. Nekünk nincsen gyerekünk, mégis minden ünnepet megünneplünk és minden értelemeben megadjuk a módját. Sajnálom azokat, akik nem tudnak ünnepelni, mert nem tudják, azt igazából hogyan s miért kellene megtenniük.

Van egy kolléganőm, aki a mai napig nem hiszi el nekem, hogy karácsonykor mi nem macinaciban ülünk a fa alatt. "mert minek az", "az nem is kényelmes" és " csak ti látjátok, akkor nem mindegy"? Hát kérem szépen, pont ez a lényeg. Mi látjuk. S mivel mi vagyunk egymásnak a legfontosabbak, így magunkért még jobban készülődünk.


Ez így kerek.

89. judy1974 (válaszként erre: 81. - Fiatal nő)
2011. nov. 21. 11:55

Nem gyulladt még ki ,szerencsére! Mert ahogy a tűzoltók is minden évben elmondják: mécses, gyertya csak akkor ég ha ott vagyunk körülötte. A látványát is csak akkor élvezzük egyébként! Az olcsón vehető díszeknél sokan jobban szeretik maguk készíteni (én is, pl. veszek koszorú alapot és minden évben vmi mással díszítem, csak a színe állandó). Ezt is közösen csináljuk a lányaimmal, mint az egész díszítést a házban. A férjem nem vesz benne részt (nem is hagynánk) de a végeredményt szereti.

És nem arról volt szó, hogy máskor nincs beszélgetés, de ez az időszak rányomja a nyugalmat is a családokra, és pl. egy közös díszítés közben igenis többet vagyunk együtt, mert senki nem vonul a szobájába (kamaszokról beszélek), hanem KÖZÖSEN csinálunk vmit, amiben ők is örömmel részt vesznek, és ezt viszik majd tovább magukkal is!

Bocs, ha kicsit hosszú voltam!

88. Fiatal nő (válaszként erre: 87. - Mosolyka1111)
2011. nov. 21. 11:52
Nálunk is ez volt. Azzal a különbséggel, hogy én a mamához lettem "lepasszolva". :) Mindig kitaláltak valami kifogást, hová mennek. Én meg vártam szép nyugodtan, amíg vissza nem jöttek értem. :)
2011. nov. 21. 11:49

Lehet, hogy ez pl. csacskaság, de: nálunk úgy volt, hogy dec.24-én, mielőtt jött a Jézuska, a férjem elvitte a kislányunkat mindig sétálni. Tettek egy kört, végigmentek az utcánkban, visszajöttek a másik utcán. Addig én gyorsan feldíszítettem a fát, és alá tettem az ajándékokat. (Másképp nem tudtuk megoldani, nagymamák 100 km-re vannak.)

A lényeg, hogy ez évről évre így ment. Ez a "kicsi lány" már 15 és fél éves, és még mindig el kell menni vele az apjának sétálni szenteste. Pedig a fát már rég együtt díszítjük, az ajándékokat oda tudnám csempészni, de neki a hangulathoz kell a téli délutáni nagy séta.

(Ez is olyan kis "hagyomány" nálunk:) Nem nagy dolog, de mégis...

86. 9536810fa1 (válaszként erre: 84. - Fiatal nő)
2011. nov. 21. 11:30
..az előző évieket el szoktam ajándékozni. :)
85. 9536810fa1 (válaszként erre: 83. - Fiatal nő)
2011. nov. 21. 11:28

... tiszteletben tartom a véleményed... Te így... én így... más meg máshogy... rendben van ez. :)

A szokások, hagyományok "megcsinálása"... ehhez fűznék annyit, hogy szerintem igen... ahhoz, hogy a családnak legyenek hagyományai, szép ünnepei, különleges napjai, ahhoz bizony a családból valakinek "meg kell csinálni", el kell tervezni, bele kell tenni az energiáját, meg egy csomó mindent... és ha szerencsés, akkor még élvezi és boldogsággal is tölti el.:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook