Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a 4 hónapos fiam hozzátáplálása megkezdésével a pocakfájás javulna vagy csak rontanék a helyzeten? fórum

Szerintetek a 4 hónapos fiam hozzátáplálása megkezdésével a pocakfájás javulna vagy csak rontanék a helyzeten? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 23. 08:49
Szia!Az én kislányom is hasfájós volt és én INFACOLT adtam neki az sokat segítet!
44. Ezti (válaszként erre: 42. - Titánia83)
2011. nov. 19. 21:30

Nálunk jobb így, igen!

De pl. mióta fejek rendszeresen, kevesebb a tej:))))

Vicces!

43. Csillagpor0622 (válaszként erre: 42. - Titánia83)
2011. nov. 19. 08:48

Én is érdeklődtem ez ügyben a védőnőnél és az orvosnál is,hogy érdemes-e lefejni,ha nagyon tele van,de nekem is azt mondták,hogy nem,mert attól nem fájhat a pocak,hogy a vizesebb tejet szopizza ki előbb.

Viszont annyi ellenkező véleményt hallottam már,hogy nagyon.

Bár én is kipróbáltam és nekem se vált be :(

6 kiló felett szoptass 4 óránként??? Ez jó...a Fiam 10 kiló és így is alig megy a dolog,max éjszaka,mert a 7 órát általában végig alussza. De nappal....Szerintem csak egy reményünk marad,az idő és egyik nap arra leszünk figyelmesek,hogy nincs tekergés,nincs sírás.

Olyan rossz volt a tegnap esténk is :((( Alig bírtam elaltatni :(

Neked mennyi idős a Picid?

42. Titánia83 (válaszként erre: 41. - Ezti)
2011. nov. 18. 23:22

Én is ezt csinálom. :(


De nekem meg azt mondták, hogy előbb-utóbb meg kell tanulnia kezelni a sok tejcsi problémáját is. És ha mindig lefejünk, akkor nem tanulja meg. Másrészt a fejés miatt nem áll be a kereslet-kínálat.


És akkor ez nálatok működik?

41. Ezti (válaszként erre: 40. - Titánia83)
2011. nov. 18. 22:32

Én éppen ezért minden szopi előtt lefejek egy kis tejet.

Ha nagyon tele van akkor többet, ha csak kicsit akkor 10-20 ml-t.

Ez azért is jó, mert a hígabb előtej az nagyon cukros és ha ebből hirtelen megszívja magát, attól is lehet hasfájás. (doki mondta)


Szal én fejek mindig eg ykicsit kajcsi előtt:)

40. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Moki-kopi)
2011. nov. 18. 21:04

És ez ellen mit lehet tenni?

Mert nálunk ez van, de csak a jobb mellemnél.

39. Titánia83 (válaszként erre: 26. - Vizike)
2011. nov. 18. 21:02

Hát ez durva!!!!!!!


Nekem most a gyermekorvos alakított.

Mivel gyorsan gyarapszik a Fiam, ezért 6 kiló felett már szoptassam 4 óránként. És a szopik között adjak neki teát vagy vizet. :S


Erre azt írták egy fórumon, hogy így apasztják el az anyák tejét. :S

38. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Vizike)
2011. nov. 18. 21:00
Az utolsó mondataid reményt adnak nekem is. :)
37. Csillagpor0622 (válaszként erre: 35. - Csillagpor0622)
2011. nov. 18. 16:23
pocakfájás MENTES napokat szerettem volna írni :)
36. Csillagpor0622 (válaszként erre: 34. - Moki-kopi)
2011. nov. 18. 08:33

Nem iszok teát,neki sem adok,nem is fogadja el.

Sok tejem van,igen és mohón is eszik. Jó nagy baba,4400 grammal született,2 hósan már dupla annyi volt...azóta csak hízik és nyúlik :)

Nagyon bízom benne,hogy a tejmentes téma segít majd!

35. Csillagpor0622 (válaszként erre: 32. - Serry)
2011. nov. 18. 08:31

Köszönöm,a szeretetben nincs hiány :)

Türelmes próbálok lenni,máshogy nem megy,csak nincs már sok hátra pocakfájás napokhoz :D

2011. nov. 18. 06:19

Közben még kattogott a témán az agyam :)


Iszol esetleg tejserkentő teát?

Mennyire mohó szopizó a kisfiad? Lehet,hogy jó a tejleadó reflexed és szopikezdéskor ömlik a tejed, a kisfiad pedig az első pár másodpercben túl sokat szopizik, ez is lehet gond.

33. moki-kopi (válaszként erre: 31. - Serry)
2011. nov. 18. 06:16
Abszolút egyetértek :)
32. Serry (válaszként erre: 2. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 22:22

Jó a tejmentes étrend és legyél tényleg türelmes,ohgy a pocakot bántó laktoz kiürülhessen. Illetve még amit megpróbálhatsz: ágyat megemelni a fej résznél. S figyelni mikor mennyire tekeri sír, mert lehet sokat eszik és levegősen. A torna is nagyon jó.

Gratulálok jó gyerekorvosod van ha tényleg ő javasolta a tejmentességet.

Figyelj a babádra ő jelezni fogja mikortól szeretné az ízeket kóstolni. Addig is kitartást sok szeretetet neked.

31. Serry
2011. nov. 17. 22:18
Tudni illik a csecsemőélettant és azt,hogy az emésztőrendszere nem mindene 4 hónaposnak egyformán fejlett érett ugyanahhoz a kajához.. és a legjobb a babának az ANYATEJ.
2011. nov. 17. 19:10
Én is adtam anno kisfiamnak bébiitalokat, de mindig fenntartással kezeltem azokat az infókat, amik az adott termékre rá voltak írva. Mert sajnos előfordulhat, hogy nem megfelelő a korosztályi ajánlás, és a bébiital /vagy étel/ csak néhány hónappal idősebb babáknak való.
2011. nov. 17. 16:25
Szia! Mi is nagyon hasfájósak voltunk négy hónapos korunkig. Utána mintha sosem lett volna semmi baj, viszont a hozzátáplálásnál - amit kb öt hósan kezdtünk - néha vissza-vissza kacsingatott a dolog egyes ételeknél. Ebből gondolom, hogy maga a hozzátáplálás nem biztos, hogy megoldás, de azt hiszem itt is él az örök igazság, hogy minden baba más, így másként is tolerálják a dolgokat.
28. Serry
2011. nov. 17. 11:44

Teljesen így van a citrus félékkel kapcsolatban.

bocsánat védőbanya de tényleg az vagy.

27. Csillagpor0622 (válaszként erre: 25. - Vizike)
2011. nov. 17. 11:39

Jajj,én sem szeretném elvenni tőle a cicit,Isten ments :)

Ennek a fórumnak utána nézek...

26. vizike (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2011. nov. 17. 11:35

A védőnőnk meredek mondatairól tudnék mesélni...

A kedvencem hogy azért hasfájós a szoptatott babám,mert hideg a tejem!!!

Megkérdeztem,hogy mégis hogy gondolja előtte befexem felüdülésül a fagyasztóba??

és még sorolhatnám....

25. vizike
2011. nov. 17. 11:32

Nállunk az volt a ragyogó ötlete a védőbanyának,hogy adjak neki tápszert!

Hogyne...

a lányom mellett még tejtesónk is volt (10 hónapig),neki nem volt soha semm baja a tejemtől.


Sajnos ma már rengeteg dolog tartalmaz hozáadott tejterméket. :(

Azt hiszem van fórum is erről,hogy miket lehet enni tejes diéta alatt.


A horozókendő jó ötlet, nekünk kengurunk volt, de az nem jött be a lányomnak. :((


Nagyon sok türelmet, kitartást, kivánok a mihamrabbi gyógyuláshoz!


Vigasztalásul még annyit,hogy soha nem jutott eszembe felhagyni a szopival,a hamarabbi hozzátáplálás miatt.


A lányom annyit sírt,a hasfájós időszakában éjjel nappal,hogy azóta csak mosolyog,és nagyon nyugodt,kedves kislány.Úgy szoktuk mondani a családdal,hogy szegény akkor kisírta magát 1 életre,és azért ilyen kieggyensúlyozott jó gyerek,kárpótlásul az átvirrasztott rettenetes napokért.

24. Serry (válaszként erre: 23. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 10:28

Keress fel egy LLL tanácsadót és ő pl arról is tud neked mesélni,hogy milyen a hasfájós sírás és miért sír reggel meg este.

Sok türelmet:)

2011. nov. 17. 08:51

Hú,hát megoszlanak a vélemények rendesen :)

De gondolom pont amiatt,hogy minden baba más.

2011. nov. 17. 08:50

szia!


a válaszokat most nincs időm elolvasni, lehet, hogy csak ismételni fogom a többieket...


Az, hogy idő előtt még a hozzátáplálással is leterheled a pici gyomrát, csak rontani fog a helyzeten. Az emészétésük, a gyomruk még nem áll készen ilyenkor a hozzátáplálásra. A legjobb amit tehetsz, hogy igény szerint szopiztatod, nem iszol tejet, felfújós dolgokat sem eszel.


Ja és nálunk az oldotta meg a pocakfájást, hogy elhagytuk a pocakfájás elleni szereket (infacol, gripe water, stb...), mert azok még inkább rontottak a dolgon.


Mindent jót Nektek és mielőbbi pocifájás mentességet :)

21. Csillagpor0622 (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2011. nov. 17. 08:49

Szerinted a 3in1-ben lévő tejpor is árthat?

Én is imádom a túrórudit és a sajtot. Ma majdnem raktam a szendvicsemre,de észbe kaptam,hogy ez most tiltó listán van :)

2011. nov. 17. 08:47

:)))

Tehát akkor a barack kilőve!Azzal nincs gond,hogy nem tud kakilni,hanem 2 gond szokott lenni,vagy tele van gázokkal(de azon segít a torna,de leginkább a szélcső) vagy egyszerűen szegényem tekereg és sír és sehogy nem jó,pedig van,hogy előtte kakilta ki magát. És mégis fáj neki.

19. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Csillagpor0622)
2011. nov. 17. 08:44

Én úgy 4-5 napja nem eszek-iszok tejes dolgokat, és már jobb! Még túró rudit sem. Hüpp... pedig azt úgy kívánom. :D


Eddig reggel és este is volt hasfájós sírás. Olyankor mart, tépte a hajamat, keservesen sírt, feszítette hátra magát, rángatta a lábait.


Két napja elvágták.

Tegnap volt még egy kis tekergőzés, de előtte nap köménymaglevest ettem. Az is csak reggel volt, egy kis espumisantól elmúlt.

18. Csillagpor0622 (válaszként erre: 15. - Moncsi85)
2011. nov. 17. 08:44

Én sem egyből arra gondoltam,h krumplit,almát adok neki,csak arra voltam kíváncsi,h esetleg segíthet-e ha egy pár korty baracklevet iszik vagy ilyesmi....az első Fiam nem volt pocakfájós(pedig ott ittam a szopiteát rendesen,csak sokkal több vízben áztattam ki a filtert).

Én is nagyon bízom benne,hogy hamarosan elmúlik...:)))

17. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Vizike)
2011. nov. 17. 08:42

Nem semmi, örülök, hogy minden rendben van veletek. A védőnők tudnak mondani meredek dolgokat! :(


Az infacolban, az espumisanban és a sub simplexben ugyanaz a hatóanyag van, a szimetikon. Ha egyik nem hat, nagy valószínűséggel a többi sem fog. (Ezt egy orvos írta a neten.)


A Gw az más elven működik.


A kikeverős a Papaverin nevű gyógyszer. Kanalas orvosság. Nyugtatót tartalmaz.


Nagyon jó a torna a pelenkázón. Nekem is csak ott tűri el.


És még valami nagyon jó. A hordozókendő!

Rajtad lehet, amíg csinálod a házi munkát, vagy gépelsz ide. (nekem most itt lóg rajtam, és alszik.) Mivel így a baba függőlegesben van, és bármikor ki tud jönni a beszorult levegő alul és felül is. ;)

2011. nov. 17. 08:41

Értem,köszönöm a tanácsokat!

Most elkezdem első körben a tejmentes napokat. De akkor ezek szerint ma még nem várhatok javulást,ha emiatt van a probléma :(((


Nem iszom szopiteát és Ő se kap semmilyen teát(nem is fogadja el).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook