Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » VI. kerületi általános iskolákról tapasztalatok? (választanom kell) fórum

VI. kerületi általános iskolákról tapasztalatok? (választanom kell) (beszélgetős fórum)


2013. szept. 4. 20:13
VI. kerületi iskolákat senki nem ismeri??? Erkel iskola, Bajza is érdekelne...
2013. márc. 27. 20:36
Ha még valaki olvassa, esetleg a Terézvárosi Kéttannyelvűről tudna mesélni? Köszi előre is :)
11. potyek
2008. márc. 13. 21:17
szia!Az én fiam a Terézvárosi kéttannyelvűbe jár.Szerintem ha a lányod beszél idegen nyelvet,akkor érdemes ide megpróbálni;van angol,német osztály.Eddig gimi is volt,de most már csak általános iskola.A fiam szereti;habár tanulni nagyon nem szeret;így nehezen is megy.
2007. nov. 26. 19:37
csökken
2007. nov. 26. 19:36

Tudtam, hogy a VI. kerületben csöken a gyerekszám, no de ennyire...

:(

8. vizicsiga (válaszként erre: 7. - 03755e6896)
2007. nov. 26. 14:23

Köszi. Én 12 évig kórustag voltam, hátha a lányom is kedvet kap...

Meg fogom nézni!

2007. nov. 26. 13:50

Szia! Az Andrássy úti épület: ahol a bábszínház van avval szemben.Vagy ha tudod hol van a MÁV épület az előtt. Végül is a Kodály körönd és az Oktogon között van. A Wc-s dolog az úgy van,hogy az iskola 3 szintes,és mind a három szinten fiú és lány Wc,de NEM egymás mellett. Tehát biztosan ennek is oka volt,hogy nem egymás mellé tették a Wc-t. A szünetek régen úgy voltak,hogy csengetés előtt volt egy harang,amit két perccel azelőtt meghúztak mielőtt becsengettek volna,hogy mindenki a csengetésre bent legyen az osztályteremben. Szerintem elég színvonalas az iskola.

Az énekkarosok rendszeresen járnak fellépni az Operaházba. Szerintem ez elég fegyelmet követel.

6. vizicsiga (válaszként erre: 4. - Tundver)
2007. nov. 26. 12:44
Köszönöm a válaszod, Tundver! A választási szempontokról elég sok helyen találtam fórumot úgy általánosságban, de ilyen prózai dolgokról, mint WC, valóban nem nagyon esik szó... A zeneiskolát biztos megnézem, de még szeretnék 1-2-t, ha valaki javasol! :)
5. vizicsiga (válaszként erre: 3. - 03755e6896)
2007. nov. 26. 12:37

Szia, köszönöm!

Az Andrássy úti épület pontosan hol van, mihez közel? Az ének-zene tanításon kívül a többiről is jó a vélméyned? Biztos sokminden megváltozott azóta, de annyira semmi nincs VI. kerületi iskolákról, semmi fórum,... Úgyhogy egyelőre még minden érdekel.

4. tundver (válaszként erre: 2. - Vizicsiga)
2007. nov. 26. 11:37
Szia, bár a VI. ker.ált. iskolákat nem ismerem, de a választási szempontjaim közül leírok néhányat. Milyen a WC, hogyan zajlik a szünet a sulin belül. (a felügyelet léte vagy hiánya, trágárság, durvaság ilyenkor elég látványosan szembeszökik), az iskolába érkezők és távozók magaviselete. Aki előttem ajánlotta a zeneiskolát, -szerintem feltétlenül nézd meg. Fegyelem nélkül nincs eredmény, ha valahol nagyon enegedékenyek, nem biztos, hogy hosszú távon kifizetődő.
3. 03755e6896 (válaszként erre: 2. - Vizicsiga)
2007. nov. 26. 08:35

Szia! Én a VI. kerületbe jártam iskolába.

Erkel Ferenc általános Iskola és gimnázium. Van kölön énektagozat,ha a kislányod szeret énekelni,akkor abba az osztályba irasd,de azt előre mondom,hogy eléggé kemény,mert suli után még maradnak próbálni.Nagyon sok fellépésre járnak.

Amúgy az iskola szuper,én nagyon szerettem oda járni.Az én időmben Fehér Adrienne volt az igazgató,és ha jól tudom most is ő.

Első osztálytól,a negyedikig az Andássy úti épületben, ötödiktől nyolcadikig pedig a Szív utcában járnak,és a gimi is a Szív utcában van.

2007. nov. 25. 22:53

Általános iskolát kell választanom a lányomnak a VI. kerületben. Kölföldön élünk most, és sajnos a honlapokon kívül más információt nem tudok begyűjteni, talán itt...

Köszönöm!

2007. nov. 25. 22:51
VI. kerületi általános iskolákról tapasztalatok? (választanom kell)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook