Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam! fórum

Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam!

1 2
37. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 36. - Fanny44)
2011. nov. 26. 15:26
Majd idővel elválik...
2011. nov. 26. 12:12
Nem hiszem, hogy bármit is kockáztatnék ezzel. Sportolni meg nem tudok eljárni, mert suliba járok utána meg dolgozom. Éppen ezért találtam ki magamnak olyan edzés tervet, amit pár lopott percben is meg lehet csinálni. Amúgy meg nem is szeretek sportolni, nekem ez így jobban megfelelt. Próbáltam erőltetni különböző mozgásokat, futni rendszeren 40 perceket, meg zumbázni, de mindegyiket utáltam és hamar meg is untam. Arról nem is beszélve, hogy minden ember más, valakinek ez jön be valakinek az, nem lehet csak úgy egységesen kijelenteni, hogy ennyit kell reggelizni meg annyit kell vacsorázni. Én csak leírtam, hogy nekem mi használt, természetesen akinek nem tetszik vagy nem jön be ne csinálja utánam, nem kötelező :)
35. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 34. - Fanny44)
2011. nov. 22. 09:59
Fanny, ha te tényleg így eszel és egyébként is alig van rajtad kicsi plusz, akkor mi francnak kockáztatod, hogy lelassul az anyagcseréd? Inkább sportolj! Ha nincs türelmed/időd/kedved/kitartásod a hosszú edzésekhez, akkor iktass be heti 2-3 alkalommal 20-30 perc intenzív mozgást. Az egyik lehet akár intenzív tánc valami bulin, csak ne egy-igyál többet utána, mint amit lemozogsz:)
2011. nov. 21. 23:03
Hűha, pár napig nem vagyok itt és mennyi hozzászólás :) na most kérem itt volt egy kis félreértés, de lehet, hogy én nem fogalmaztam meg rendesen. Tehát én nem azért reggeliztem csak egy joghurtot, hogy fogyjak, előtte sem ettem túl sokat és most sem eszem, mert nem kívánom, kicsit sem vagyok éhes. Sőt, az erőltetett kajáktól mindig rosszul vagyok, nálam ez a bő reggelis téma nem vált be, mert nem egyszer előfordult, hogy kihánytam (aki épp eszik, attól elnézést kérek) csak egy pár katonácskát kapok be, hogy tudjak suliban koncentrálni. Ebédre szoktam inkább, nekem akkor jön meg az étvágyam, ott viszont nincs variálás, ami éppen van. Tehát inkább az használt szerintem, hogy nem vacsiztam, vagy csak valami lightosat, mert ha ebéd után megkívántam egy kis csokit bizony ettem (igaz, nem egy egész táblával).
33. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 32. - Miel77)
2011. nov. 19. 11:48

Jól megfogalmaztad, ha napközben nem eszel eleget, akkor jön az esti habzsi-dőzsi (kivétel, ha valaki annyira erős, hogy ellent tud állni a hűtő hívásának).


A többszöri kis adaggal elkerülhető a farkaséhség. Ez a lényeg, nem az, hogy egyáltalán ne érezd magad éhesnek. De az már igaz, hogy ha valaki baromira éhes, akkor a legvalószínűtlenebb, hogy pár falat ezzel-azzal beéri. Ezért nehéz (mindamellett, hogy egészségtelen) éhezve fogyózni.

32. miel77
2011. nov. 19. 11:34
húú mennyi vélemény ütközik itt :) én pl. akkor eszem ált, amikor éhes vagyok, ált. napi 4 étkezés, mert reggeli és ebéd közt még nem kívánok semmit, de délután 5-6ig szeretek többször kicsit enni, és sokkal jobban érzem így magam, mintha ebédre ennék egy nagy adagot és utána vacsiig semmi. Persze ha rohanósabb a nap, akkor van hogy kimarad az uzsi.. de nálam ennek az a kára, hogy akkor vacsira 2szer annyit tudnék enni... szóval inkább többször keveset :)
31. julcsa
2011. nov. 18. 11:35
Most olvastam a káposztaleves kapszuláról, evett már valaki ? és mi a véleménye róla ?
30. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 29. - Eperke78)
2011. nov. 17. 18:47

Nagyon sokféle megközelítés létezik, az egyik az napi 5-6 étkezést tartja jónak. A testépítők képesek emiatt baromi korán kelni, hogy beleférjen a napjukba az evés (meg az edzés a munka mellett). Nem esznek felesleges kajákat és az átlagnál sokkal jobban figyelnek a könnyen felszívódó szénhidrátok elkerülésére, a fehérjedús kajákat részesítik előnyben.

www.bodybuilder.hu oldalon vannak mintaétrendek (fogyni vágyóknak is).



A másik azt mondja, hogy délelőtt a szervezet méregtelenít, ha nem tudjuk segíteni, akkor minél kevésbé zavarjuk. Ez a tábor herbateát, friss zöldséglevet vagy max egy fajta gyümölcsöt eszik délelőtt.


Aztán ott vannak Norbiék, akik figyelembe veszik azt is, hogy az átlagos ember nem tud/akar annyira "tisztán" enni, mint egy testépítő, de azért olyan a programjuk, ami stabilizálja az inzulinszintet.


És még van egy rakás másik.


A közös bennük, hogy a megfelelő mennyiségre és minőségre helyezik a hangsúlyt és támogatják a rendszeres testedzést.

29. eperke78 (válaszként erre: 24. - Spiritus)
2011. nov. 17. 17:22

Azért, mert étkezések közötti étkezés nincs :D Van öt étkezés, és kész, ez is csak gyerekeknek ajánlott. Most tekintsünk el attól, hogy az emberek anyagcseréje egyénenként változik. A nagy átlag három nagyobb étkezésre van kalibrálva. Ha az öt étkezésen kívül ő befal két krémest az már jelentősen megdobja a napi bevitelt, de ha mondjuk ebéd után kívánja a desszertet, és megeszik akkor már csak fél szelet krémest, az mindjárt más. A süti üres kalória, nem jó semmire, nincs benne tápanyag, sajna rohadt finom, emiatt esszük. Szóval étkezések között nem jó ha eszik valaki, mert az azt jelenti amúgy, hogy azt a kalóriamennyiséget amit neki mondjuk normális kajából kellett volna fedeznie nem vette magához, emiatt lesz éhes soron kívül. Ha megfelelően evett volna, nem lene éhes, és nem kívánná az édességet. Ezért kell inkább a főétkezésekre rágyúrni, és nem csak mennyiségben, hanem minőségben is, mert ha pl zöldségféléből eszik többet, az lassabban bomlik le, tovább marad normál szinten a vércukra. Ha valaki egész nap éhes, mert fogyókúra néven nem eszik rendes adagot, az simán rákattanik a sütire, és mivel addigra már az agya teljesen ki van éhezve a cukorra ( mással nem működik ez a szervünk), a normál mennyiség többszörösét fogja hirtelen megenni.

Szénhidrátéhségben otthon vagyok, mert most hat hós a kisebbik lányom, és a teresség utolsó három hónapja, meg a szoptatás is generál ilyen állapotot, hogy az embernek hirtelen leesik a vércukra, és akkor az van, hogy eleve, direkt, gonosz módon a minél krémesebb, minél cukrosabb dolgokat kezdi el kívánni. Ezt csak és kizárólag normális étkezésekkel lehet kivédeni, máshogy nem. Lassan lebomló szénhidrátokkal, nem édesítővel, meg madáradagokkal a főétkezések helyett. Ez tapasztalat, három normális adag, normális étel, és nincs igény többre, még egy almára sem.

Ebéd után szoktam enni én is csokit, sütit, mi van itthon, de csak ha kívánom. Passzióból ne egyen senki semmit szerintem. Ha kell edd meg, ne húzd az időt, mert csak te jársz rosszul, később többet fogsz enni, vagy a normál étkezés kárára megy.

28. Spiritus (válaszként erre: 25. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 17. 17:08
Ez igaz, de ha 10óraira vagy uzsira a suliba vagy akárhova magával visz egy szelet műzlit, vagy csokit... akkor nem fog többet enni, és az akkor már egy kis étkezés!
27. Spiritus (válaszként erre: 26. - Mamiii)
2011. nov. 17. 17:07
Persze, de ha már eszik nasit jobb ha az étkeések között, hisz akkor spórol egy almát :)
26. mamiii (válaszként erre: 24. - Spiritus)
2011. nov. 17. 16:22
Ehet az étkezések között, de ne üres kalóriát. Sokkal jobb akkor már egy alma, vagy valami aszalt gyümölcs.
25. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 24. - Spiritus)
2011. nov. 17. 13:29
Szerintem nem annyira rossz ötlet, hogy önmagában ne nagyon kezden édességet enni, mert könnyebben túlzásba viszi. De csak ezért. Ha valaki két kocka csokival beéri, akkor azt a nap bármelyik szakában eheti. Önmagában ettől nem fog fejreállni az egészsége.
24. Spiritus (válaszként erre: 23. - Eperke78)
2011. nov. 17. 10:40

Miért ne ehetne a főétkezések között édességet?

Pont az a lényeg, hogy sokszor kell keveset enni!

Tehát az plusz egy pici étkezés és nem egy nagy!

2011. nov. 17. 10:37

Nálad ez vált be, de ezt hosszútávon nem fogod tudni csinálni, túl kevés a napi kalóriabeviteled, ami kimerültséghez vezet hosszú távon.

Én is utálok számolgatni, nem is teszem, soha. Viszont nálam az vált be, hogy csak és kizárólag akkor eszem, ha éhes vagyok. Nem időre. Pl ha este nyolckor vagyok éhes, akor akkor eszem kenyeret is akár. Hozzáteszem van két kicsi lányom, úgyhogy nálam az esti nyolc órai vacsi gyakran megesik, mert előbb nincs rá idő. Nem hízom, nem fogyom, de nem is kell. Reggelit én gyerek korom óta nem tudok enni, egyszerűen rosszul esik. Iszom egy tejeskávét, és kész. Ebédelni korán ebédelek, mert a kihagyott reggeli azért csak kihagyott reggeli, így ebéd nálam 11 óra körül megvan. Utána délután 4 körül eszem megint, gyümölcsöket, joghurtot, amit a gyerekek uzsonnáznak, és aztán vacsora, mikor van rá idő. Ha van maradék ebédről azt, ha nincs, akkor általában péksüteményt.Viszont ha jóllaktam, nem eszem tovább, és ha mondjuk négy órakor nem vagyok éhes, akkor nem eszem. Eszem ötkor ha akkor leszek éhes. A táplálkozást a gyerekek miatt is igyekszem minél változatosabbra kihozni, szóval a minőséggel nincs baj.


Amit ArnoldSchwarzenegger írt igaz. Fogyni, és alakot formálni úgy a legegyszerűbb, és legkényelmesebb is, ha előszőr tömeget növelsz...izomtömeget, mert egyrészt az ehhez szükséges táplálkozástól biztos nem készül ki a gyomrod, másrészt meg a több izom több energiát éget el alapjáraton is, magyarul gyorsulni fog az alapanyagcseréd, és ha meg sem mozdulsz egy napig, akkor sem kell aggódnod.


Szóval az irány jó, de ezt még gondold át. Most biztos úgy tűnik, hogy bírod, de ez amit most csinálsz, ez megszűnteti az immunrendszeredet is, és leépíted az izmaidat mellette. A cukortól meg nem kell félni, nem bánt. :) Csak nem kell túlzásokba esni, arany középút mindenben, és nincs gondd. Ha pl sosem iszol cukros löttyöket, nyugodtan ihatod a teádat cukorral, csak akor ne napi hat csészével igyál. Ha édességre vágysz, egyél, de soha(!) ne főétkezések között. Étkezés végén egyél édességet, úgy nem fogod kívánni napközben, plusz eltűnik az a pszihológiai kényszer is, hogy nem ehetsz, és ezért csorog érte a nyálad folyamatosan, aztán döntöd magadba az édesítős teát, amitől mégjobban kívánod a cukrot...mert az édesítőkkel meg ez a baj. Az agyunk az édes ízt a cukrokkal köti össze, ha csak íz van, és nincs cukor, akkor az visszaüt. Soron kívül éhes leszel, vagy megőrülsz egy krémesért.

22. Spiritus (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2011. nov. 17. 08:46
hát nem :)
21. mamiii
2011. nov. 16. 19:27
Nagyon keveset eszel. Ez hosszú távon csak arra lesz jó, hogy az anyagcseréd lelassúljon. Ha fogyni akarsz és izmot építeni, akkor ez a kcal mennyiség kevés. Kell az energia a mindennapi élethez, meg a sporthoz. Annyi kalkulátor van a neten... Nem túl pontosak, de alapnak nem rossz. Számold ki az alapanyagcserédet és utána azt a kalória mennyiséget, amit megeszel. Meg fogsz lepődni. Próbálj kicsit egészségesebben étkezni!
20. picmok
2011. nov. 16. 19:07
Szerintem meg ne egyél lisztet, cukrot, tésztát, kenyeret és édességet, gyümölcsöket délelőtt, és ha annyira egészséges akarsz lenni, akkor natúr joghurtot az agyoncukrozott helyett. Ne éhezz, és pláne ne csodálkozz azon, hogy fogysz, mert ez az értrend kb. egy fogolytábor menüjét idézi fel bennem.
19. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2011. nov. 16. 18:15
Nem alkottál egy alapművet:-)
18. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 16. 16:19
nagyon köszi! :)
17. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 16. - Ageeca)
2011. nov. 16. 15:45
Nagyon nagy teljesítménny, gratulálok és kívánom, hogy legyen kitartásod a helyes úton maradni és meg is tartani az eredményt!
16. Ageeca (válaszként erre: 15. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 16. 14:52
Ugyanezzel a módszerrel fogytam 33 kilót :)
15. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2011. nov. 16. 14:32

Dehogyis!


Ha fogyni akarsz, akkor a napi beviteledet csökkentsd min. 500, de maximum 1000 kcal-lal.


Az étrendedben legyen fehérje, szénhidrát és zsír, mert mindre szükséged van! Ha fogyózol ez nagyjából 40/40/20 arányban legyen.


Legyen a 3 főétkezés között 2 kisebb snack (pl. nyers zöldség v. nem túl édes gyümölcs, esetleg kölesgolyó v. egy natúr joghurt ilyesmi).


Ha a szénhidrátokról van szó, a zöldségekben is van, de minimális, ezért zöldségből bátran ehetsz. A többi élelmiszer közül úgy válogass, hogy azokat részesítsd előnyben, amikben nem könnyen felszívódó szénhdrát van, mert az ingadoztatja az inzulinszintet.


Estefelé már ne egyél szénhidrátdús kaját, az legyen inkább a nap első felében v. edzés előtt, de nem közvetlenül (hogy ne szédülj öt perc után)!

14. lilura
2011. nov. 16. 14:26
Ez ilyen kis “aranyos” cikk, tény, hogy az irója innen-onnan hallott valamit a táplálkozásról, na de nagy átlagban keveri a szezont a fazonnal, pl a gyümölcsöt és cukrot nem szénhidrátként említeni, igencsak balgaság. Az étkezése hiányos,ritkán eszik és keveset a mozgása szintén hagy kivetnivalót maga után. Persze, a semminél több, de érdekes ahogy elképzeli a világot, kis otthon megalkotott életmóddal. Sokat tanulhat még itt a Portálon.
13. jane2011 (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2011. nov. 16. 14:23
Azért ez így nem igaz.:) De pl. tényleg vannak olyan gyümölcsök, amelyeknek nagyon magas a szénhidrát tartalma. Pl. banán, szilva, szőlő.
12. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Hexilein72)
2011. nov. 16. 14:05

ezek alapján akkor:

ha fogyni akarok, ne egyek ch-ot

vagyis ne egyek se zöldséget, se gyümölcsöt, se tejterméket

szuper :(

2011. nov. 16. 13:24
Gratulalok, hogy fogytal, de lecci olvass utana, hogy melyik elelmiszerek tartalmaznak ch-t es melyek nem, ugyanis az "ettem egy barackot es egy joghurtot, de ch-t nem" TELJESEN hamis!! A barack = CSAK CH, a natur joghurt pedig kb. 5-5,5g ch-t tartalmaz(100 grammonkent) es csak kb. 4g feherjet ;-) Minden zöldseg es gyümölcs tulkepp ch, a tejtermekek pedig gazdagok ch-ban (a kivetel a sajt es a tejszin, ez utobbi zsiros inkabb, elöbbiben pedig sok zsir es feherje is van)!! Ezt sokan nem tudjak!
10. Ageeca (válaszként erre: 9. - Jane2011)
2011. nov. 16. 13:13

Így van! És nem 19 évesen fogja megsínyleni ezt a módot a szervezete, hanem később... :(

De ha neki jó, csinálja...

2011. nov. 16. 12:28

Azt írod nem fogyókúráztál... Igazad van, mert lényegében koplalsz, s ez a fogyókúrától sokkal rosszabb. Bár nem írod le, hogy mit és mennyit eszel ebédre, de a reggeli és esti menüd egy katasztrófa. Még a vacsorát el is lehet fogadni, ha a reggelid tartalmasabb lenne. Ráadásul zöldség és gyümölcsfogyasztásról alig esik szó az egy barackon kívül. Az édesítőről pedig hamisak az információid. A ciklamáttartalmúak pl. nagy mennyiségben fogyasztva hólyagrákot okoznak, de károsítják a herét és a spermiumokat is, valamint magzatkárosító hatásuk is van információim szerint. Az aszpartám pedig bizonyítottan rákkeltől. Tudomásom szerint napjainkig csak a szacharin rákkeltő hatását nem sikerült bizonyítani.

A cikked olvasása közben pedig felmerült bennem még az is, mintha nem teljesen lennél tisztába azzal, hogy mik is azok a szénhidrátok, s mely élelmiszerek tartalmazzák.

Csináld ha neked jó, a te tested, a te életed, de ne állítsd be úgy, mintha egy egészséges csodamódszer lenne, mert egyáltalán nem az.

2011. nov. 16. 11:19

19 évesen még nekem sem volt gondom a súlyfelesleggel, mert akkor még nem volt:) Huszonévesen is röhögve olvadtak rólam a kilók. 35 fölött, már nehezebb. Szerintem, valahol a szíve mélyén mindenki tudja a rá vonatkozó "titkot". hogy hogyan kell fogyni, életmódot váltani...

Csak akkor már sokkal több melóval, lemondással jár! :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook