Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba hordozás (mei-tai, SSC, kendő) TÉLEN! Segítenétek? 2 kérdés! fórum

Baba hordozás (mei-tai, SSC, kendő) TÉLEN! Segítenétek? 2 kérdés! (beszélgetős fórum)


2011. dec. 12. 22:35
A 2. kérdésre a válasz: fogsz egy pelust, vagy bármi anyagot, ráteszed a hordozódat és a tetejénél, ill. a pántoknál körberajzolod (a pántoknál tetszés szerinti hosszúságban, a bodynál elég 15 cm kb. Ezt dupla anyagból kivágod (1-1 cm varásráhagyással:) ) és összevarrod, majd kifordítod és ráhúzod. Kézügyesség, varrógép nem kell hozzá, csak kitartás és kb. 15 perc:)
2011. dec. 12. 22:31

Szia!


Én sk. alakítottam át egy kabátomat hordozóssá (varrónő vagyok:) )+ az ismerősöket láttam el hordozós takarókkal . Szerintem bármit választasz, vedd figyelembe, hogy felül akárhogy húzod is össze, huzatos lehet, így felülre javasolt egy vastagabb pulcsit ráadni, alulra elég a harisnya+ naci, vagy rugi és kiscipő vagy vastag zokni. Ha előre teszed, jobban rá tudsz látni, hogy érzi magát így.

Azt is figyelembe kell venni, ha közös kabát alá bújtok, nem kell annyi réteg, mint ha rajtad kabát, rajta takaró lenne.


Ancsa

7. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Tigrincs85)
2011. nov. 18. 20:58

Szia!


Takarónk nincsen, de van bő kabátunk a párommal. :D


Az öltözék így már jobban hangzik. :)

2011. nov. 16. 09:01

Szia!

Rugalmas hordozókendőt használtunk eddig,

mei-tait most 5 hónapos korától.

Neked milyen takaród van?


Alá: body+harisnya+ vékony hosszúujjú pamutpóló+vékony pamutnacit gondoltam.

5. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Tigrincs85)
2011. nov. 16. 08:47

Szerintem a body+harisnya azért kevés.

Én egy bodyt+rugit fogok ráadni.


MT-t hány hónapos korától használtok?

2011. nov. 16. 08:33

Szia!

Mi nem használtunk hordozó takarót, mert én télen a kabátom alá be tudtam cipzározni kisfiamat kendőstől (amit a nagy pocakomra vettem kismamaként kabátot, erre is jó volt, mert belefértünk kendővel is :)

2011. nov. 16. 08:23

:)

Találtam védőpántot, de iszonyúúúúúú drága:

[link]


Arra gondoltam, inkább varratni kellene. Megkérdeztem most Gremesét, várom válaszát...

2011. nov. 16. 08:13
Szia! Nekem is Gremesém van :) és az én fiam is rágcsálta. Védőpántról még nem hallottam, én egy mini textilpelenkát tettem oda hogy azt rágja.
2011. nov. 16. 07:45

Milyen hordozótakarót válasszak? Annyiféle van.....többrétegű, különböző anyagokból...különböző méretek, márkák,,,,na és árak!


Olyat szeretnék, ami alá nem kell nagyon aláöltöztetni a kicsit (5 hónapos). Egy body+harisnya, vagy esetleg erre egy hosszú pamutpóló+pamutnaci elég. Kívül vízlepergetős.

(Nagy hidegben csak így mennénk sétálni, nem babakocsiznánk:/)


2. kérdésem:


Nekünk mei-tai-unk van (Gremese és gyönyörű!:)), nagyon elégedett vagyok vele, de a pántot egyfolytában rágja a kicsim. Hol lehet kapni erre védőpántot?


Köszi mindenkinek előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook