Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt milyen lázcsillapitót lehet bevenni? fórum

Szoptatás alatt milyen lázcsillapitót lehet bevenni? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 16. 20:25
Koszi mindenkinek! Vegul Augmentin Duot kapott a baratnom. De nem volt egyszeru. A dokija felirt valami uj gyogyszert, amit O nem akart szedni, mert rajta volt, h szoptatas alatt nem lehet. Aztan kert masik gyogyszert, de kozolte a doki, h o bizony nem ir mast, szedje azt. Ezutan sikerult feliratni az Augmentint. :-(
2011. nov. 16. 13:34

sziasztok!

én is szoptatok még, nekem a panadolt ajánlotta a védőnőm és nagyon gyorsan hat, de a nurofen is jó.

2011. nov. 16. 09:05
Benuron ! Az orvos mondta,direkt szoptatás miatt.
2011. nov. 15. 21:48

Én egyébként Nurofent vettem be, ha kellett.


De itt (Ausztria) a Mexalent ajánlják kizárólag, ami paracetamolos, mint otthon a Panadol.

20-30 éve meg mindenki Algopyrint evett, mindenre. Mivel azóta sem tiltották be, valószínűleg elég kis eséllyel van mellékhatása.

2011. nov. 15. 21:46

Koszi!

Megfazott. Torka is faj es az orra is el van dugulva.

Rengeteg teje van es ugyesen is szopiznak a babak, nagyon- nagyon sajnalna(m), ha esetleg gond lenne a tejevel!!! :-(

2011. nov. 15. 21:46

Paracetamol tartalmuakat.

Jobbulast a baratnodnek!

2011. nov. 15. 21:45

Azt akartam javasolni, hogy a Germicid kúp hatóanyagával megegyezőt keressen, az biztos jó, de:

Hatóanyag:

0,10 g aminofenazon végbélkúponként.


Másik helyen meg ezt találtam:

Az aminofenazon hatóanyag a nem szteroid gyulladáscsökkentők csopotján belül a pirazolon származékok közé tartozik. A legismertebb ilyen hatóanyag tartalmú gyógyszer az Amidazophen.

Az ilyen hatóanyagú gyógyszerek erős hőcsökkentő, lázcsillapító, fájdalomcsillapító és gyulladásgátló tulajdonsággal rendelkeznek.

Súlyos esetleges mellékhatása - a fehérvérsejt-szám csökkenés -, miatt alkalmazása szakmai viták tárgya. Létezik olyan készítmény, amelyben nyugtató, görcsoldóhatású fenobarbitállal kombinálják.


Köszi, akkor ez teljesen felejtős.

Már csak az érdekelne, hogy akkor miért pont ezt adják a csecsemőknek lázra? :(

2011. nov. 15. 21:42

Algopyrin.

Sokszor voltam lázas szoptatás alatt.

Miért lázas? Ha esetleg mellgyulladás, így is kezdődhet....

2011. nov. 15. 21:38
Koszonom a valaszokat! Nem en vagyok sajna lazas, hanem a baratnom. Raadasul 8 hetes ikrekkel van es szopiznak!!!
2011. nov. 15. 21:35
Elvileg algopyrint is lehet. Jobbulást Neked!
2011. nov. 15. 21:35
Szerintem olyat,amit a kicsinek is adhatnál.Az algopiryn is jó lázcsillapító,nekem azt mondták anno a dokik,hogy 1-et nyugodtan bevehetek.
2011. nov. 15. 21:32
panadol, rubofein..
2011. nov. 15. 21:31

...milyen lazcsillapitot lehet bevenni?

A valaszokat elore is koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook