Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos kislánytól hogy tudok laborvizsgálathoz vizeletet gyűjteni? fórum

8 hónapos kislánytól hogy tudok laborvizsgálathoz vizeletet gyűjteni? (tudásbázis kérdés)


22. katuss
2011. nov. 22. 22:38
na sikerült végül, reggel álltam mellette fél órát egy tálkával és abba belepisilt és szerencsére a lelet is jó. :) Köszi a hozzászólásokat.
21. 8ef78160df (válaszként erre: 20. - Katuss)
2011. nov. 17. 22:26
Mit néznének, mert nem kell minden vizsgálathoz steril vizelet, és akkor felkelés után bilire rakod, majd átöntöd.
20. katuss
2011. nov. 17. 21:38
nah, jöttem beszámolni :) :S ma reggel 200 ml tejci után pelenka nélkül a zacsival ült az ölemben, úgy hogy a két lábam között lógott le a zacsi..megivott 150 ml teát is és vártunk..jött is pisi, de a zacsiba egy csepp se :( holnap egy üveggel próbálkozunk..
2011. nov. 16. 08:56
Nálunk sem működött a zacsis módszer,fiam van.Én úgy oldottam meg,hogy egy kis üveget tettem a kukuckához és vártam....beletelt egy kis időbe,de összejött.
18. katuss
2011. nov. 15. 21:37
köszi mindenkinek...kisfiamnál simán ment ez a zacsis módszer, de a kiscsajnál már vagy nyolcat felragasztottam és mindig mellé ment, igaz vissza is pelenkáztam utána...holnap reggel kipróbálom pelenka nélkül ahogy tanácsoltátok :)
17. Szilvita (válaszként erre: 15. - Fildus)
2011. nov. 15. 21:36
Én azért betadinnal fertőtleníteném, mert nekünk gond volt, mikor először kellett a fiamtól, tele volt bacival amiatt, hogy nem volt fertőtlenítve, mert azt mondták, ne csináljuk.
16. fildus (válaszként erre: 14. - F1fee9d062)
2011. nov. 15. 21:34
Gyógyszertárban kell venni, csak úgy ingyen nem adnak. Vizeletgyűjtő tasak a neve és 50 ft körül van az ára.
15. fildus
2011. nov. 15. 21:33

Fertőtleníteni kell először, de elég ha csak törlőkendővel megtörlöd. A ragasztórészénél kell felragasztani a nunira, majd kicsit megigazgatni, hogy pont a lyukhoz essen a lyuk. Én visszaraktam rá a pelust mindig, mert nem engedte, hogy elmozogjon.


Kitartást hozzá, nekünk a 4. próbálkozásra sikerült, elsőre nem.

2011. nov. 15. 21:31
Van erre egy tapadós tasak. A laborban biztosan lehet kérni. Ha elég komoly labor...
2011. nov. 15. 21:25
mármint a sebtapasz sokkal erősebben ragadt
2011. nov. 15. 21:24
nem olyan durva a ragacszacsi, mint elsőre gondolná az ember. A kislányom most fél éves, egy hónapja kórházba került, Tőle is ugyanezzel a módszerrel gyűjtöttek vizeletet, és semmi gond nem volt vele. Felragasztották, utána visszapelenkáztam és hajnalban mentem szólni, hogy vegyék le. Nem annyira erős a ragasztó,ami ott tartja. Az utána következő vérvétel sokkal rosszabb volt, és amikor annak leragasztják a helyét, amikor leszedtük sokkal erősebb volt.
2011. nov. 15. 21:21

Szia,

nekünk gyakran kell vizeletet gyűjteni.

Betadinos vízzel le kell mosni a cunit és a környékét, és fel kell ragasztani a zacsit.

Én a pelust ilyenkor nem adom rá, mert az leszedi a zacsit.

2011. nov. 15. 21:19

huhh..ijesztööen hangzik ez a ragacszacsi...


töölem simán egy kifertöötlenített lavorba gyüüjtötték, aztán beleöntötték a pisipohárba.


Persze nagyobbacska voltam, így már tudtam szólni, hogy pipi van, de mondjuk reggelente csak ki lehet fogni egy pipihajlamot.

2011. nov. 15. 21:16
szerintem ez nem jó ötlet ugyanis sterilnek kellene maradnia.
8. Niko28 (válaszként erre: 2. - Katuss)
2011. nov. 15. 21:12
szerintem ha felragasztottad, akkor ne rakd vissza a pelust, hanem vedd kézbe, fordítsd kifele, esetleg tükrözzetek, játszatok, picit félmeztelenkedjetek és a hidegre hamar megtelik a zacsi, 5-10 perc kellett nekünk is. Itasd meg 20 perccel előtte kb.
2011. nov. 15. 21:11
kérni kell a védőnőtől gyűjtő tasakot és fel ragasztod.nem lesz egyszerű!!
2011. nov. 15. 21:11

Nekem ugyan fiam van(nála sem volt egyszerű a művelet), de egyszer valakinél olvastam, hogy kisebb lánykát vízhatlan lepedőre fektették meztelenül és amikor pisilt, összegyűjtötték...máshogy nem sikerült nekik.

Nem tudom ez izgága babáknál és nagyobbaknál mennyire működik.

2011. nov. 15. 21:10

szia!

pedig máshogy nem fog menni


ragaszd rá és itasd,hamarosan pisilni fog. Az a titka az egésznek, hogy pisi után azonnal le kell venni a zacsit, különben kifolyik belőle.


sok sikert!

4. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Katuss)
2011. nov. 15. 21:10

Vagy megkatéterezik,vagy bilire teszed,és addig tartod az öledben,ameddig pisilni fog.

Kíváncsi lennék,hogy aki ezt kérte tőled,hogy gondolta az egészet?

2011. nov. 15. 21:09
Gyógyszertárban kapható vizeletgyűjtő zacskó, amit rá kell ragasztani a puncijára.
2011. nov. 15. 21:09
vettem a gyógyszertárban gyermek vizeletgyűjtő tasakot, de mindenhova megy csak abba nem...
2011. nov. 15. 21:08
8 hónapos kislánytól hogy tudok laborvizsgálathoz vizeletet gyűjteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook