Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti elhinnétek, ha azzal az ürüggyel hívnának be újabb vérvételre, hogy nem volt elég a minta? fórum

Ti elhinnétek, ha azzal az ürüggyel hívnának be újabb vérvételre, hogy nem volt elég a minta? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. nov. 17. 12:51
Jah, és engem is néznek reuma miatt, külső intézménybe ment a savóm, és kb. 3-4 hét, mire megjön az eredmény....
36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. nov. 17. 12:46
ez bizony simán előfordul. Mármint, h kevés a minta. És elég sok oylan vizsgálat van, ami ennyi, vagy még több időt is igénybe vesz.
2011. nov. 16. 09:20
persze, hogy elhinném.
34. dokianya (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. nov. 16. 09:18
Engem annak idején kerek perec úgy hívtak be, hogy probléma van a vérmintával és fáradjak be egy újabb vérvételre. Szóval, mint írták lentebb, nem kertelnek, úgyis megmondják ha gond van. Szóval szerintem ne aggódj.
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - D68657db8f)
2011. nov. 16. 05:56

Jaj, ne:)

Velem is mindig történnek érdekes esetek, de azért megpróbálok nem várni rá:)

Nálam annak idején egy sima véradás sem zajlott le sosem gubanc nélkül:) Az biztos volt, hogy szétcsattan a kémcső és minden véres lesz, vagy mellészúrnak és nem csak a tűn keresztül folyik a vérem, vagy rosszul ragasztanak le és azért tocsogok a vérben, de ezektől függetlenül lelkes véradó maradtam amíg lehetett:)

A lilulás a te hibád, mert nem szorítottad elég ideig és erősen.

2011. nov. 15. 22:52
Nem.Azt gondolnám hogy elkeverték,kiöntötték véletlen s ezért kell újból.
31. d68657db8f (válaszként erre: 29. - Globus)
2011. nov. 15. 22:47

Ne is mondd... a tudoszuressel is megizzasztottak...

Mondja a noverke: 7-10 nap, mondom szuper, annyit ki birok varni. Erre... Pont most volt valami gubanc, es 3 het alatt jott vissza. Hat en mar akkor is remeket lattam, akartam is inditani egy forumot, de vegul meggyoztem magam, hogy minden ok.

De ezt, mar nem birja epp esszel az ember fia-lanya. :D Hat hogy nekem hogy osszejon, rohej.

30. d68657db8f (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2011. nov. 15. 22:43

:))) Hat igen...

Sajna egyre melyebbre hagytam sodrodni magam, aztan egesz szepen helyrejottem, es tessek... Meg egy 'gyanus' elem.

Amugy egy nem skot doki van (vegulis mindegy, milyen), es mar ott ledermedek, amikor nem fertotleniti a boromet, csak ugy hopp, beleszurja a tut. Aztan jol be is lilult, lehet, hogy az en hibam, nem akarom bantani, de meg ez is, hogy rossz cimket tesz ra... :) No mindegy, mindenkinek lehet rossz napja. Vett le egy kicsit meg egy nagyot, es gondolom a kicsi ment a nagy helyett. HU, de latjatok, harom a magyar igazsag! Ez nalam mindig de mindig bejon, ha valamibol ketto van, akkor lesz 3. is. Elvileg csak ket vervetel lett volna. :)

29. globus (válaszként erre: 28. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 22:38
Szívesen :) És még a postázás is néhány nap, ismervén a helyi viszonyokat :p
28. d68657db8f (válaszként erre: 27. - Globus)
2011. nov. 15. 22:37

Ertem, koszonom, mar sokkal nyugodtabb vagyok! :)

Mennyivel konnyebb igy, hogy ennyiien irtatok!

27. globus
2011. nov. 15. 20:57
Az immunpanel több eleme is lehet bonyolult vizsgálat, elhúzódhat. Vannak olyan drága vizsgáló anyagok, amelyek szükségesek az értékeléshez (kitek), akár tízes, százas csomagolásban kapják a laborok, és akkor bontják fel, amikor annyi vizsgálati anyag gyűlik össze, hogy el tudjanak használni egy csomagnyit. Addig hűtőben tárolják a mintákat.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 20:51

:)

Ez egy igazi összeesküvés elmélet:)

Én is imádok ilyeneket gyártani:))))

Ne aggódj! Biztos nem csak azért mondta, mert vigyáz a lelkedre.

Lehet elnézték a vizsgálatokat, aztán amikor rájöttek, akkor a kértekhez képest valóban kevés lehetett a levett vér. Nekem is mindig különböző mennyiséget vesznek le 3-5 fiolával.


Ha úgy látnák valami baj van, akkor azt kíméletlenül ráírnák a leletre.

25. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 19:44
Nem feltétlenül változik meg a rutin vérvétel eredménye daganatos betegknél. De ettől függetlenül aludj nyugodtan. Vagy elnézték a vizsgálati lapod és valóban kevesebb vért vettek le, mint amire szükség volt, vagy valaki elpancsolta véletlenül a mintát. Nem kell rémeket látni! :)
24. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 19:38
Miért lenne tumormarker? Arra csak onkológus küldhet!!!
2011. nov. 15. 19:10

Meg azt szeretnem kerdezni, hogy az altalanos verkep ketszer is tokeletes, akkor azzal a sulyos betegseget majdnem ki lehet zarni ugye? Mert mondjuk rak eseten megvaltozik 1-2 eredmeny, nem?

- most mar befejeztem az aggodast, csak meg ez a valasz kell hozza. :)

22. d68657db8f (válaszként erre: 20. - Tejespite)
2011. nov. 15. 18:52

Koszi, hogy elmeselted! :) Remelem, hogy hamar megjon mar a tied is, es jo lesz!


En a Szomszedokban lattam, hogy Etusnal talaltak valamit. :) Aztan nem lett baja, suthette tovabb a keramiakat.

21. d68657db8f (válaszként erre: 19. - Adbefc7882)
2011. nov. 15. 18:49

Hat igen... :) Nem birtam megallni. Peldaul ezeket diagnosztizaltam magamnak sorrendben:

valami szivproblema (augusztusban), tudogyulladas (azt 2 doki mondta ranezesre...) aztan candida tulszaporodas, SPA, gerincserv, gerincdaganat, panikbetegseg stb. De lehet sima kimerultseg is.


Most azzal nyugtatom magam, hogy ha valami rossz jel lenne, valami olyan ertek, akkor minek ismetelnek meg? Hogy biztos legyen? Vagy csak tovabbkuldenenek kivizsgalasra, gondolom, nekik tok mindegy, hogy velem mi van.

2011. nov. 15. 18:44

Elhiszem, h megijedtél, én is hallottam ilyet h ez csak fedősztori, azt hiszem filmben volt. Lehet, h ugyanazt a filmet láttuk :-)

A férjednek igaza lehet, nem hiszem h MOST és ITT ilyenen törnék magukat a dokik.

DE: Igenis, elő szokott fordulni teljesen normális eredménynél, h vagy tényleg kicsi a minta, vagy eltört a fiola, stb. Sokszor hallottam ismerősoktől, akiknek egyébként az első reakciója a Tiedhez hasonló volt, ami természetes. Nekem pl csontsűrűség vizsgálat kapcsán vettek le vért, az egyik részét itt helyben analizálták és adták meg az eredményt, a másik részét elküldték egy másik városba, a megyében csak ott végzik azt a fajta vizsgálatot, ott van reagens. Mondták, h két hét múlva meglesz az eredmény, és azt egyenesen a reumatológiára küldik. Mikor mentem ellenőrzésre . a vérvétel után 3 hétre - és vittem az itteni eredményt, kiderült, nem érkezett meg az eredményem. Mondta a reumatológus, h máskor is előfordult, h késtek, vagy elkeveredett a levél, a következő vizsgálatnál - egy hónap múlva - majd biztos itt lesz. Nos, nem volt itt. Javasolták, érdeklódjek a laborban, mert lehet, h odaküldték az eredményt. Ott sem volt, de kiderült, h mikor a mintát küldték abba a laborba, akkor azoknak nem volt reagensük, igy nem végezték el a vizsgálatot. Kérdeztem, mi van ilyenkor, menni kell újból vérvételre ide és továbbküldik vagy mi lesz. Azt mondták, általában lefagyasztják a mintát, és amikor kapnak reagenst akkor elvégzik a vizsgálatot. Érdeklődjek hetente. 2x érdeklődtem, még nincs reagens. Mivel Te is írtad, h rheumatikus problémáról van szó, nyilván Nálad is ugyanaz a helyzet. Ez egy rutinvizsgálat egyébként. Ne aggódj!!

Azért írd meg, mi lett a folytatás!!

2011. nov. 15. 18:44

Nem kéne ilyen filmeket nézned, meg gugliznod, meg ilyenek.. Így automatikusan felfedezel magadon egy csomó új tünetet.

Én ápolónő vagyok, de sajnos én is hajlamos vagyok beképzelni magamnak dolgokat, ha rákeresek valamire...

2011. nov. 15. 18:38

Koszi megegyszer, megnyugtattatok! :)

Persze, benne van a pakliban minden, sosem tudni.


Keresgelek a gugliben, csak mar igy is remeg a kezem, ha csak eszembe jut.

Volt itt mar iszonyu hat-, vall-, mellkas fajdalom, EKG, tudoszuro, nehezlegzes, legszomj, szegycsontfajdalom, nyelesi nehezsegek, kiutes, ilyenek. Azota sem mulik, allandoan visszajon.

Mondjuk maga a csigolyam is erzekeny volt 2-3 ponton, igy lehet, hogy tenyleg tumormarker, de vmi rheumatologiai dolgot emlitett.

Az a baj, hogy angolul tarsalgunk, plusz meg azt is hiszik, hogy idegi alapon van. Igy tobb het kellett, mire komolyan vettek. Konkretan 4-szer mentem vissza.

17. githaj
2011. nov. 15. 18:38
igen elhiheted
16. adbefc7882 (válaszként erre: 13. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 18:33

Héé!

Nyugi, ne idegeskedj.. Azzal nem lesz jobb úgy sem és nem telik hamarabb az idő sem.

A tumormarker csak 1 vizsgálat a millió féle laborvizsgálat közül, akármit ki lehetett volna emelni.

Mozgásszervi betegségnél nem hinném , hogy elsődlegesen tumormarkert néznek...

2011. nov. 15. 18:33

Igen.


Vagy elcseszték, örülj, hogy nem írtak be egy random értéket:) ez még a jobbik eset.


Ne pánikolj már! :)

2011. nov. 15. 18:30
Nyugi simán előfordul, a gugliba rátudsz keresni az időre.
2011. nov. 15. 18:30

Jezusom, tumormarker?

Mozgasszervinek nez ki, de fene tudja...

Szoba jott mar a panik is (kezd megvalosulni :D), de akar valami komolyabb is.

Tumor eddig nem jott szoba. :( Vagy csak nem mondta.

12. nyári szellő (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. nov. 15. 18:28

Szia!

Persze hogy előfordulhat,ne aggódj!

Az én dokim is elküldte a vérem vizsgálatra máshová,azt mondta,hogy 3-4 hét,mire meg jön az eredmény.

Nyugodj meg,minden rendben lesz!:)

2011. nov. 15. 18:28

Szia!

Először is, sajnos előfordul, hogy kevesebb egy-egy fiolában a mennyiség, mint amit elfogadnak. Általában a "kiküldős"-ökben, vagyis azokban, amik nem a rutin eljáráshoz tartoznak, tele kell lennie a fiolának, másképp nem biztos, hogy értékelhető. Plusz az is lehet a gond, hogy minden kórházba, laborba más fajta fiolát kérnek.. És ha összecserélte a doki a kémcsöveket, akkor lehet, nem csinálták meg a vizsgálatot.(Tegyük hozzá, hogy sok féle cső van..Bogyós, natív, zselés, stb. Így ha rossz félét küldött, akkor főleg újra kell venni)


Azt nem tudom, Nálad konkrétan mit akar megnézni, de a kiküldősök azok 7-10 nap, de van amikor több hét alatt jönnek meg :)

2011. nov. 15. 18:28
Sztem meg nem eleg a vér és ugy van ahogy mondták,ez nem egy film,a filmekben azért érzelmeskednek,itt nem,ugyhogy sztem nyugi:)
2011. nov. 15. 18:27
Szuper, koszonom! :) csak mar 3 honapja huzodik, es meg nem tudni mi a bajom, ugyhogy kezdek kesz lenni... lehet egy kis semmiseg is, de lehet igen komoly, autoimmun is a tunetek alapjan.
8. 44d5abb30c (válaszként erre: 3. - 9536810fa1)
2011. nov. 15. 18:27
Legyél felőle teljesen biztos, hogy minden további nélkül megteszik! Hidd el nekem, orvostanhallgató vagyok és láttam már pár dolgot..:S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook