Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Képkeret házilag. Hogyan készítsem el? fórum

Képkeret házilag. Hogyan készítsem el? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 15. 10:29
Én is akarok képkeretet készíteni. Vettem plafonra való díszlécet azt méretre vágom, vagy lefestem vagy dekuzom, ezt még nem találtam ki. Ráragasztom egy kartonlapra, de csak a felét, hogy megtartsa a képet. Valahogy így képzelem.
2011. nov. 15. 10:24

Különleges képkereteket - vagy akár másféle dekorációnak való formákat - készíthetünk házilag úgy, hogy megfelelő méretűre és vastagságúra kinyújtott gyurmába bármilyen kellően plasztikus anyagot (akár, mint ebben az esetben, egy vastag hímzésű textilt) nyomunk, s az így kialakult „öntőformába" híg gipszmasszát folyatunk.

Száradás után az azonos méretű darabok tetszés szerinti alakzatba rendezhetők, és akár ízlés szerint színezhetők, festhetők is.


[link]

2011. nov. 15. 10:09

Sziasztok!


Mama kapna egy 20x30-as poszterképet az unokáról. Ennek szeretnék valami képkeretet készíteni.

Karton? Gipsz? Fa? Vagy fára gipsz? Gyerkőc is tudna akár benne segíteni. Ujjlenyomattal körbe pl?

Ötleteket szeretnék!


Köszönöm!

2011. nov. 15. 10:07
Képkeret házilag

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook