Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A táppénz alatt- után jár az étkezési utalvány? fórum

A táppénz alatt- után jár az étkezési utalvány? (tudásbázis kérdés)

13. Lili74 (válaszként erre: 12. - 04fcdde522)
2011. nov. 15. 10:24
Sajnos ez így nem igaz, mert járhat, ha a cég úgy szabályozza.
12. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Terimim)
2011. nov. 15. 08:07
Nem!!!!
11. Lili74
2011. nov. 14. 17:18

Mivel adható, konkrétan a törvény nem írja elő, hogy hogyan adja a munkáltató, csak az egységes módszer a kötelező érvényű. Azaz ha adnak egy 4 órásnak, akkor a többinek is kell adni.

Vagy kollektív szerződés, vagy csak simán a kafetéria szabályzat ( ez egy sima belső szabályzat) szabályozza.

És igen, van ahol nem adnak tp alatt, de van olyan is, ahol gyed alatt is jár, mert úgy szabályozta le a cég belső szabályzatban.

Tehát ez nem egységes.

Kizárólag az adott cég tud erre választ adni, hogy nálunk hogy van ez leszabályozva.

2011. nov. 14. 15:31
Nekem a táppénz alatt nem adtak utalványt. Aki nem dolgozik ne is egyék - gondolom én :)))
9. terimim (válaszként erre: 8. - Panni58)
2011. nov. 14. 10:25
Igen köszönöm szépen. Hát a szakembert keresném, mert a keresőben nehezen találok olyat.
8. Panni58 (válaszként erre: 6. - Terimim)
2011. nov. 14. 09:51

Valami biztos van, de nem tudom pontosan, hogy milyen jogszabályok írják le.

nekünk mindig jár, mert év elején kerül megállapításra a cafetéria, abba az került, hogy havi x összegű étkezési utalvány, így azt mindenképpen ki kell adni.

A férjemék (kereskedelmi lánchoz tartoznak)saját felhasználhatóságú jegyet kapnak, nekik nem jár táppénz alatt.

Aztán van olyan is, hogy ha 5 napnál több a betegszabadságon, táppénzen eltöltött nap, akkor nem jár arra a hónapra.

És van olyan is, hogy ha az adott hónapban legalább 1 napot dolgozik valaki, akkor arra jár.

Ez a káosz valószínűleg azért van, mert különböző felhasználhatóságúak, különböző jogon adottak ezek az utalványok, és ráadásul a cégek kollektív szerződése még külön szabályozhatja az adhatóságukat.

Szakember kellene ahhoz, hogy egyértelmű választ tudjon adni. :)

7. globus (válaszként erre: 6. - Terimim)
2011. nov. 14. 09:11
A kérdezősködés vége általában mindig az, hogy nem kötelező, csak "adható". :)
6. terimim (válaszként erre: 4. - Panni58)
2011. nov. 14. 09:10
Esetleg valahol van ilyen törvény, ami konkrétan leírja a szabályt? minden hivatkozás csak az apeh-hez továbbít, de engem nem az adó érdekel.
2011. nov. 14. 09:05
Én nem kaptam meg. Sőt az sem dőlt el, hogy igazából ez előre, vagy "visszafelé" jár-e, mert tp. előtti hónapra nem kaptam, és munkába állásom után megint nem egy hónapig. Reklamáltam, állítólag így van jól :) Költsék gyógyszerre.
2011. nov. 14. 09:01

Ha cafetériaként kapod, akkor jár, az egy évre adott összeg, és mindegy, hogy szabadságon vagy táppénzen van valaki.

Ahol kollektív szerződésben másképp szerepel, ott lehet másként.

3. terimim (válaszként erre: 2. - Mabel)
2011. nov. 14. 09:00
még ilyen nem is hallottam, hogy szabi alatt nem jár.
2011. nov. 14. 08:43
Miért járna? Szabi alatt sen jár!
2011. nov. 14. 08:38
A táppénz alatt- után jár az étkezési utalvány?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook