Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fekvő alsó bölcsességfog eltávolítása - Tapasztalatok fórum

Fekvő alsó bölcsességfog eltávolítása - Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


23. birebora (válaszként erre: 1. - Aludanyi)
2020. szept. 19. 06:56
Nekem is fekvő nyolcasaim vannak, azt mondta a doki amíg nem okoz gondot nem kell hozzányúlni, jól elfér ott.
22. Cunoka2 (válaszként erre: 20. - 9c57fd10dc)
2020. szept. 19. 06:51
Szia! Tudom ez már régi hozzászólás, de sajna nekem is zsibbad a nyelvem a húzás utàn, azt mondta a doki hogy a dagadás miatt van, egy hete húzták ki de még mindig dagadt, meg kemény is! Neked mikor múlt el a zsibbadás és neked hol zsibbadt?
2019. júl. 8. 08:25

Sziasztok!


Volt valakinek mostanában ilyen műtéte?

2013. ápr. 27. 01:33

Sziasztok!

Elég régi a fórum, de hátha valaki még olvassa...

Kedden műtéti úton távolították el a jobb alsó, fekvő bölcsességfogam. Vágtak, fúrtak, véstek, eltalálták az idegcsövem, mindent csináltak ezek... Harmadik napja pocok fejem van, nem akar leapadni a duzzanat, nem tudok létezni a fájdalom csillapítók nélkül, folyamatosan zsibbad a nyelvem hegye és az alsó ajkam jobb oldala, rémes a helyzet. Amikor fájdalmaim vannak az egész alsó arc részem fáj, mintha valami őrült ki akarná tépni a jobb oldalt lévő fogaimat, mintha megtaposnák az állkapcsom. Gyötrelmes. Ráadásul ez a folyamatos zsibbadás, amit azzal értek el, hogy eltalálták az idegcsövet, lehet hogy akár féléven át is fennmarad ... !!! Ezt kissé felháborítónak találom. Sokszor a Cataflam még csak nem is használ, csak egy sokkal erősebb gyoszi nyújt segítséget a Tramadolor....

Kilátástalannak látom a helyzetet...

19. nicolee21 (válaszként erre: 2. - Bocika 18)
2012. jan. 23. 23:41

Szia !

Leírnád részletesen hogy hogyan zajlott a operáció? Egyszerre vette ki mind a 3-at?

Altattak?

Hogy élted meg a gyógyulási időszakot?

....stb

Azért lenne fontos tudnom, mert nekem is aktuális lassan és szintén 3 bölcsességfogam van keresztebenőve az ínyemben.

Köszi előre is a választ!

2011. nov. 13. 21:04
Pénteken voltunk az ÁEK-ben emiatt.Semmi extra nem volt. :))
2011. nov. 13. 20:54
Jujjj nekem is volt ilyen, szerenécsre csak egy. Nem volt jó élmény, de túl lehet élni. Nagyon fájt már előtte azért kellett kivenni.
2011. nov. 13. 17:16
júúúúj ismerős dolog! Bár nekem még varratom nem volt de nekem is így van mondjuk egy duzzanatos ínygyulladásnál!
15. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 14. - Aludanyi)
2011. nov. 13. 17:12
Engem nem zavart, bár akaratlanul is odatévedt a nyelvem időnként.
2011. nov. 13. 17:10
nyugalom: mondjuk nem is baj, ha nem nagyon lehet, legalább kicsit karbantartom az alakom! A varrat nem irritáló?
2011. nov. 13. 16:58
Én a varratkiszedésig nem akartam kockáztatni nagyon, hogy valami felsértse a friss sebet, így elővigyázatosságból nem ettem nagyon szilárd ételt. Utána is csak óvatosan, hiszen azért érzékeny területről van szó.
12. aludanyi (válaszként erre: 10. - B.Brigi88)
2011. nov. 13. 16:56
Brigi: Akkor nagyon nagy kitartás kívánok a többi műtéthez! Igen az meg a másik, hogy én is nagyon félek a fogorvostól, még a fúrástól is, pedig az egy nagyon alap dolog! Ti milyen fájdalomcsillapítót használtatok?
2011. nov. 13. 16:52
Nekem a jobb alsót szedik ki, a többi már kint van. Gyakran gyullad be, és fáj a torkom, a fülem tőle, arról nem is beszélve, hogy érzem, ahogy feszül odabent... :( Épp egy kicsit van megferdülve, de emiatt már az előtte lévő nagyőrlő is ferde, így nem tudom mennyire lesz komplikált kiszedetni. Holnap kérem a beutalót. Én Egerben fogom kiszedetni, TB alapon. Így nem kell előjegyeztetni magam, elég csak odamenni és szólítanak. Első nap még nem végzik el a beavatkozást, még kell panorámaröntgen és más egyebek is a műtét milyenségének előretervezése miatt. Nektek mennyi idő alatt gyógyult be a seb? Szilárd ételt mennyi idő múlva ettetek?
2011. nov. 13. 16:51

Ne félj:):):)

Én annyira félek a fogászattól hogy az aájolás szélén állok ha beülök a székbe.

Nekem tavaly lett kiműtve egy bölcsességfogam, ami 90fokosan dölt volt:S:S:S:S. Teljesen az ínyem alatt volt:S Én rá se tudtam készülni mert tömetni mentem péntek délután, mire közölte a doki hogy épp jókor, mert még van szájsebéészet:s.... Sztk-ba voltam, nagyon féltem. Két érzéstelenítőt kaptam de 40 perc alatt megvoltunk. Abszolut semmit nem éreztem, a köv napokban vizspnt fájdalomcsillapítón éltem. egy hét után vették ki a varratokat, ami marhára fájt.

:)

Rám még három műtét vár....

9. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 5. - Aludanyi)
2011. nov. 13. 16:47
Semmilyen lila folt nem volt a arcomon. Az tény, hogy be volt dagadva azon a területen a csont körüli rész, de nem volt vészes, csak érzékeny.
2011. nov. 13. 16:47
Nekem egybe szedték ki mind a 4-et. Igy 2 hét alatt le volt vele a gond. Ha egyesével szedik ki sokkal többet szenved az ember, mert 4*szer kell kinlodni vele. Mindet ki kell szedetni mert nagy gondokat tud okozni. Nekem rendes 1 orás altatásos mütét volt. Szájsebész csinálta. TB alapon. Igaz ez már jó 8 éve volt.
7. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 4. - Aludanyi)
2011. nov. 13. 16:46

Természetesen a nikotin sem tesz jót ilyenkor. De, ha már leteszed arra az időszakra, akkor utána se nyúlj vissza hozzá :)

Valószínűleg el fogja mondani még az orvosod, hogy borogathatod pl. egy konyharuhába csavart mirelit zöldborsóval. Időnként az is jól fog esni :)

Értesíts majd, hogy mi van Veled.

Mikor jelentkezel be a dokihoz? Már holnap felhívod? Jobb ezen mihamarabb túlesni.

2011. nov. 13. 16:44
bocika: mindenre: mennyire fájdalmas, az érzéstelenítésről és az egész procedúráról
2011. nov. 13. 16:42
Ja és még egy kérdés: Utána Neked volt lila folt és duzzanat az arcodon? Ha igen, mikor múlt el?
4. aludanyi (válaszként erre: 3. - 63d6abf1d7)
2011. nov. 13. 16:41
Nyugalom: Köszönöm szépen! :) Akkor alávetem magam... Csak mert annyi mindent olvasni erről... :S Te dohányzol egyébként? Csak azért kérdem, hogy arra az időre le kell-e hogy tegyem a cigit, vagy épp azt még lehet?
2011. nov. 13. 16:35
Semmi extra dologgal nem jár. Nekem szájsebész vette ki helyi érzéstelenítővel. Utána összevarrta, 1 hét után visszamentem, kivette a varratokat. Nem mondom, hogy amikor kiment az érzéstelenítő hatása nem fájt, de kaptam fájdalomcsillapítót arra az időszakra. Arra figyelj, hogy ne igyál és egyél tejterméket amíg gyógyul. Kitartás!
2. Bocika 18 (válaszként erre: 1. - Aludanyi)
2011. nov. 13. 16:35

Szia!

Nekem már 3 db keresztben fekvő bölcsességfogamat operáltak ki. Mire vagy kÍváncsi?

2011. nov. 13. 16:30

Sziasztok!


Egy kb 60 fokban elferdült, íny alatt fekvő alsó bölcsességfog eltávolíttatására készülök! Várok minden olyan hozzászólót, aki ezen már átesett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook