Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fekvő alsó bölcsességfog eltávolítása - Tapasztalatok

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

20. Szörnyella2013-04-27 01:33
Sziasztok!
Elég régi a fórum, de hátha valaki még olvassa...
Kedden műtéti úton távolították el a jobb alsó, fekvő bölcsességfogam. Vágtak, fúrtak, véstek, eltalálták az idegcsövem, mindent csináltak ezek... Harmadik napja pocok fejem van, nem akar leapadni a duzzanat, nem tudok létezni a fájdalom csillapítók nélkül, folyamatosan zsibbad a nyelvem hegye és az alsó ajkam jobb oldala, rémes a helyzet. Amikor fájdalmaim vannak az egész alsó arc részem fáj, mintha valami őrült ki akarná tépni a jobb oldalt lévő fogaimat, mintha megtaposnák az állkapcsom. Gyötrelmes. Ráadásul ez a folyamatos zsibbadás, amit azzal értek el, hogy eltalálták az idegcsövet, lehet hogy akár féléven át is fennmarad ... !!! Ezt kissé felháborítónak találom. Sokszor a Cataflam még csak nem is használ, csak egy sokkal erősebb gyoszi nyújt segítséget a Tramadolor....
Kilátástalannak látom a helyzetet...

19. nicolee212012-01-23 23:41
Szia !
Leírnád részletesen hogy hogyan zajlott a operáció? Egyszerre vette ki mind a 3-at?
Altattak?
Hogy élted meg a gyógyulási időszakot?
....stb
Azért lenne fontos tudnom, mert nekem is aktuális lassan és szintén 3 bölcsességfogam van keresztebenőve az ínyemben.
Köszi előre is a választ!
(válasz Bocika 18 2. hozzászólására)

18. bmkriszta2011-11-13 21:04
Pénteken voltunk az ÁEK-ben emiatt.Semmi extra nem volt. :))

17. Ági7772011-11-13 20:54
Jujjj nekem is volt ilyen, szerenécsre csak egy. Nem volt jó élmény, de túl lehet élni. Nagyon fájt már előtte azért kellett kivenni.

16. aludanyi2011-11-13 17:16
júúúúj ismerős dolog! Bár nekem még varratom nem volt de nekem is így van mondjuk egy duzzanatos ínygyulladásnál!

15. nyugalom2011-11-13 17:12
Engem nem zavart, bár akaratlanul is odatévedt a nyelvem időnként.
(válasz aludanyi 14. hozzászólására)

14. aludanyi2011-11-13 17:10
nyugalom: mondjuk nem is baj, ha nem nagyon lehet, legalább kicsit karbantartom az alakom! A varrat nem irritáló?

13. nyugalom2011-11-13 16:58
Én a varratkiszedésig nem akartam kockáztatni nagyon, hogy valami felsértse a friss sebet, így elővigyázatosságból nem ettem nagyon szilárd ételt. Utána is csak óvatosan, hiszen azért érzékeny területről van szó.

12. aludanyi2011-11-13 16:56
Brigi: Akkor nagyon nagy kitartás kívánok a többi műtéthez! Igen az meg a másik, hogy én is nagyon félek a fogorvostól, még a fúrástól is, pedig az egy nagyon alap dolog! Ti milyen fájdalomcsillapítót használtatok?
(válasz B.Brigi88 10. hozzászólására)

11. aludanyi2011-11-13 16:52
Nekem a jobb alsót szedik ki, a többi már kint van. Gyakran gyullad be, és fáj a torkom, a fülem tőle, arról nem is beszélve, hogy érzem, ahogy feszül odabent... :( Épp egy kicsit van megferdülve, de emiatt már az előtte lévő nagyőrlő is ferde, így nem tudom mennyire lesz komplikált kiszedetni. Holnap kérem a beutalót. Én Egerben fogom kiszedetni, TB alapon. Így nem kell előjegyeztetni magam, elég csak odamenni és szólítanak. Első nap még nem végzik el a beavatkozást, még kell panorámaröntgen és más egyebek is a műtét milyenségének előretervezése miatt. Nektek mennyi idő alatt gyógyult be a seb? Szilárd ételt mennyi idő múlva ettetek?

10. B.Brigi882011-11-13 16:51
Ne félj:):):)
Én annyira félek a fogászattól hogy az aájolás szélén állok ha beülök a székbe.
Nekem tavaly lett kiműtve egy bölcsességfogam, ami 90fokosan dölt volt:S:S:S:S. Teljesen az ínyem alatt volt:S Én rá se tudtam készülni mert tömetni mentem péntek délután, mire közölte a doki hogy épp jókor, mert még van szájsebéészet:s.... Sztk-ba voltam, nagyon féltem. Két érzéstelenítőt kaptam de 40 perc alatt megvoltunk. Abszolut semmit nem éreztem, a köv napokban vizspnt fájdalomcsillapítón éltem. egy hét után vették ki a varratokat, ami marhára fájt.
:)
Rám még három műtét vár....

9. nyugalom2011-11-13 16:47
Semmilyen lila folt nem volt a arcomon. Az tény, hogy be volt dagadva azon a területen a csont körüli rész, de nem volt vészes, csak érzékeny.
(válasz aludanyi 5. hozzászólására)

8. Ágio84052011-11-13 16:47
Nekem egybe szedték ki mind a 4-et. Igy 2 hét alatt le volt vele a gond. Ha egyesével szedik ki sokkal többet szenved az ember, mert 4*szer kell kinlodni vele. Mindet ki kell szedetni mert nagy gondokat tud okozni. Nekem rendes 1 orás altatásos mütét volt. Szájsebész csinálta. TB alapon. Igaz ez már jó 8 éve volt.

7. nyugalom2011-11-13 16:46
Természetesen a nikotin sem tesz jót ilyenkor. De, ha már leteszed arra az időszakra, akkor utána se nyúlj vissza hozzá :)
Valószínűleg el fogja mondani még az orvosod, hogy borogathatod pl. egy konyharuhába csavart mirelit zöldborsóval. Időnként az is jól fog esni :)
Értesíts majd, hogy mi van Veled.
Mikor jelentkezel be a dokihoz? Már holnap felhívod? Jobb ezen mihamarabb túlesni.
(válasz aludanyi 4. hozzászólására)

6. aludanyi2011-11-13 16:44
bocika: mindenre: mennyire fájdalmas, az érzéstelenítésről és az egész procedúráról

5. aludanyi2011-11-13 16:42
Ja és még egy kérdés: Utána Neked volt lila folt és duzzanat az arcodon? Ha igen, mikor múlt el?

4. aludanyi2011-11-13 16:41
Nyugalom: Köszönöm szépen! :) Akkor alávetem magam... Csak mert annyi mindent olvasni erről... :S Te dohányzol egyébként? Csak azért kérdem, hogy arra az időre le kell-e hogy tegyem a cigit, vagy épp azt még lehet?
(válasz nyugalom 3. hozzászólására)

3. nyugalom2011-11-13 16:35
Semmi extra dologgal nem jár. Nekem szájsebész vette ki helyi érzéstelenítővel. Utána összevarrta, 1 hét után visszamentem, kivette a varratokat. Nem mondom, hogy amikor kiment az érzéstelenítő hatása nem fájt, de kaptam fájdalomcsillapítót arra az időszakra. Arra figyelj, hogy ne igyál és egyél tejterméket amíg gyógyul. Kitartás!

2. Bocika 182011-11-13 16:35
Szia!
Nekem már 3 db keresztben fekvő bölcsességfogamat operáltak ki. Mire vagy kÍváncsi?
(válasz aludanyi 1. hozzászólására)

1. aludanyi2011-11-13 16:30
Sziasztok!

Egy kb 60 fokban elferdült, íny alatt fekvő alsó bölcsességfog eltávolíttatására készülök! Várok minden olyan hozzászólót, aki ezen már átesett!