Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen aprósüteményt készítetek karácsonyra, adventre? fórum

Milyen aprósüteményt készítetek karácsonyra, adventre? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 20. 09:11
sajtos tangli,csokis gesztenyeszív,diós kifli,mézespuszi
2011. nov. 20. 07:17

Illatos golyók:


4 tojás sárgáját, 25 dkg margarint, 20 dkg porcukrot és 2 ek mézet habosra keverünk.

Belekeverünk 2 kiskanál fahéjat, kis szegfűszeget, 1 narancs és 1 citrom reszelt héját, 40 dkg lisztet, és 1 cs. sütőport.

2 órára hűtőbe tesszük, ezután 2 cm-es golyókat formálunk, melyeket tojásfehérjében, majd durvára vágott dióban megforgatunk. Ehhez kb. 10 dkg dió szükséges.

1 órára hideg helyre tesszük, majd forró sütőben megsütjük. (Ezt a receptet még nem próbáltam ki, nem tudom, mennyi idő lehet ez.)

7. futóbajnok (válaszként erre: 6. - Futóbajnok)
2011. nov. 19. 06:57
kommenteket a recepthez a mindmegette.hu-n elolvashatjátok.
6. futóbajnok (válaszként erre: 5. - P.marianna)
2011. nov. 19. 06:55

Erre még nem is gondoltam... Mármint a vajra.


NARANCSOS LINZER


40 dkg liszt, fél cs. sütőpor, én 25 dkg ramat használok, 15 dkg porcukrot, 1 citrom és 2 narancs reszelt héját.

A narancsok levét kicsavarjuk, és annyival gyúrjuk össze a tésztát, amennyivel jól dolgozható. Eredetileg mind kell hozzá, persze függ a narancsok méretétől a dolog. (A citromlé felhasználható limonádéhoz.)

Állni kell hagyni a tésztát a hűtőben min. 1 órát, de jobb egy éjszakát.

Másnap egyszerre a felét vékonyra nyújtani, virágalakkal szaggatni, 12 perc alatt kb. világosra sütni.

Narancs- vagy baracklekvárral összeragasztjuk.

Előre elkészíthető, igen jó illatú és ízű sütemény. Minél öregebb, annál jobb. Zárt dobozban hetekig eláll.

5. P.marianna (válaszként erre: 4. - Futóbajnok)
2011. nov. 17. 21:38
Miért lenne tárgytalan? Szoktam linzert készíteni, vajjal. Ez a narancsos verzió jól hangzik :-)
2011. nov. 17. 06:02

Hát nem ma, de narancsos linzert fogok. Bár Te nem eszel margarint, úgyhogy gondolom, tárgytalan.

Ezek kis virágalakú, baracklekvárral töltött linzerkarikák. A tészta narancs- és citromhéjjal ízesített, narancslével gyúrom össze.

Minél tovább áll, annál finomabb, mert megpuhul.

2011. nov. 12. 19:26
Ezek szerint ma senki süt...
2011. nov. 12. 18:31
Kifejezetten az aprósütik érdekelnek: kinél mi a szokás? Ki mivel újít? Milyen aprósüteményeket sütöttök az adventi hetek alatt és karácsonyra?
2011. nov. 12. 18:30
Milyen aprósüteményt készítetek karácsonyra, adventre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook