Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svéd nyelvtanulás autodidakta módon fórum

Svéd nyelvtanulás autodidakta módon (beszélgetős fórum)

2011. dec. 24. 12:46
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
2011. nov. 21. 09:38
Ma ismét elkezdem tanulni elölről (megtanulnom amit tudtam és még hozzá tanulok. Október végére jó lenne egy középfokú belőle. Olyan szintre tudni akár már szeptemberre,hogy kimehessek lakni valamint dolgozni esetleg munka mellett tanulni..)
12. Esbee (válaszként erre: 10. - 4b724ddbc4)
2011. nov. 13. 19:07
Fura a svéd nyelv...én is netről kezdtem el tanulni, aztán elmentem pár alkalommal tanárhoz, hogy mégis a kiejtést gyakoroljam...és pár hét alatt olyan fokra elértem, mint angolból 5 év alatt...lehet tényleg erre kellene ráfeküdnöm, és ebből megcsinálni a nyelvvizsgát...
11. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 2. - Kamillka)
2011. nov. 13. 09:26
Szinkronos filmes oldalt nekem s megnézed?
10. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 9. - Esbee)
2011. nov. 13. 09:26
Én is tök így vagyok. Jobban is szeretem és lehet ha miután visszajöttem 2010 júniusában Svédországból azt tanulom lenne már egy középfokúm belőle (mert szerettem tanulni,januárban kezdtem,mentem is,+ suliban svéd vizsgám 71 %-os lett úgy,hogy a Svéd könyvből és internetről tanultam és előzetes ismeretem nem volt.(Erasmus tanulmányi ösztöndíjjal voltam kinn). Angolt meg x éve és ezért készülök ebből nyelvvizsgára (Talán 19-én már sikerülni fog).Köszi a könyv ajánlást.
9. Esbee (válaszként erre: 8. - 4b724ddbc4)
2011. nov. 13. 08:27
Szia! Ismerős :) én is párhuzamosan szenvedek az angollal, mert kéne a diplomámhoz, de annyira nyűglődöm vele...a svédet meg nagyon szeretem tanulni..lehet abból hamarabb meglenen a nyelvvizsgám is :) Harrach Ágnes könyvéből tanultam még, az is nagyon jó!
8. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 1. - Esbee)
2011. nov. 12. 23:20

Szia !

Én Svédországban Erasmusosoztam és én is abból a könyvből tanultam amit valaki írt és az interneten is találtam néhány oldalt (Abból tanultam kinn meg itthon egy kis ideig ,de folytatni akarom a tanulást)Megkeresem. Én is kiakarok majd menni élni és lakni. Szívesen várok bármilyen segítséget (internetes,könyv stb.) Le akarom tenni a Swedex vagy TISSUS nyelvvizsgát. Bár egyenlőre az angollal szenvedek

7. Esbee (válaszként erre: 3. - Ami.)
2011. nov. 12. 20:17
Ki szeretnék menni lakni, élni...nagyon tetszik az ottani mentalitás, meg nagyon tetszik a nyelv is, ezért tanulom.
6. Esbee (válaszként erre: 2. - Kamillka)
2011. nov. 12. 20:15

Szia! Pár hónapja én is jártam tanárhoz, illetve amikor elkezdtem tanulni a nyelvet a kiejtés miatt. De sajnos nincs most már pénzügyi keret :(

Én több könyvet is találtam, Mal 1-ből tanulolok, meg a kreatív svédből, meg sok dalt hallgatok..érdekelne az oldal, légyszi írd majd meg. A Svenska Utifran elérhető valahol neten? mert még nem találkoztam vele..vagy meg lehet venni valahol, mert eddig nem sok svéd könyvet találtam a hazai könyvesboltokban..

5. Kamillka (válaszként erre: 4. - Kamillka)
2011. nov. 12. 17:35
* beutazni
4. Kamillka (válaszként erre: 3. - Ami.)
2011. nov. 12. 17:35
Lakni biztosan nem mennék, de be szeretném utazni az országot. Francául nem szerettem volna tanulni, a spanyolt sokan választják második vagy harmadik nyelvnek, oroszhoz nem volt most affinitásom valahogy és német+angol tudással eléggé egyszerűen elsajátítható. Finnországban is hivatalos nyelv- még ha más dialektusban is beszélik, valamint ezáltal írásban a norvégot és még a dánt is meg fogom tudni érteni:)) Nyelv vizsgázni biztosan nem szeretnék, inkább hobby szinten űzöm. Később még lehet a munkámban is hasznát vehetem.
3. Ami.
2011. nov. 12. 17:20
Miért tanultok svédül? Ki szeretnétek menni?
2. Kamillka (válaszként erre: 1. - Esbee)
2011. nov. 12. 17:10

Szia!


Hozzám heti 1x jár tanár, szóval nem autodidakta módon tanulom, de neten nem igazán találtam eddig anyagot. A Svenska Utifran-ból tanulunk, de mellé mindig van vmi plusz feladat. Meg a múltkor mondott vmi oldalt, ahol vannak fent svéd szinkronos/feliratos filmek. Majd rákérdezek, h melyik, ha érdekel.

2011. nov. 12. 16:50

Sziasztok!

Ide várok mindenkit aki svéd nyelvet tanul autodidakta módon, és vannak ötletei, hogy milyen könyvekből, oldalak segítségével lehet megtanulni ezt a nyelvet!

Illetve keresek egy régen felfedezett oldalt, hátha valaki ismeri, sajnos csak ennyi van meg belőle: sárga alapú oldal, és a számokat, évszakokat gyerekdalokon keresztül tanította. Nagyon jó kis oldal! Gyertek és segítsünk egymásnak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook