Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked melyik mosható pelenka vált be leginkább? fórum

Neked melyik mosható pelenka vált be leginkább? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 27. 16:34
Sziasztok! Mi Kikko pelenkát használunk, főképpen a bambuszból készültet. Nagyon jó, és igazán minőségi. Sokszori mosás után is jó! Ajánlom!
56. Bonti74 (válaszként erre: 55. - Melcsi82)
2012. okt. 24. 13:07
Nekem is Disana volt annak idején, igaz nem a legolcsóbb, de tényleg 3-4 mosást simán bír. A Popolini papírt dicsérik még, mert elég jó és olcsóbb is. De én az nem próbáltam. Később sima popsitörlőt tettem be, mert az is mosható, ha csak pisis lesz.
2012. okt. 9. 23:42
Mosható pelenkába használatos kaki papírból én a Disana 100 lap/ tekercset használom. 2-3-szor simán ki lehet mosni ha csak pisis. Plusz mivel elég nagyok a lapok én így mindíg ketté vágom és máris a 100 db-ból 200-at csinálok. Már 8. hete használom és még mindíg több mint félig van a tekercs, sőt szinte tele.
54. mimcsy (válaszként erre: 53. - Bea0124)
2012. okt. 3. 19:36
Köszi!
2012. okt. 3. 19:23
ugyan úgy mint a többi ruhát,pelust :-D
52. mimcsy (válaszként erre: 51. - Bea0124)
2012. okt. 3. 18:56

Itt a boltban 2 féle van, az olcsóbb 190ft (kisebb méretű), most van is belőle itthon egy csomaggal, meg a bogi. Az dupla árú. Kipróbálom, hogy az olcsóbb hogy viselkedik mosásnál. Van egy pár darab, ami még születése után lett felbontva, már úgyse valami nedves, azt kimosom. Próbának nem sajnálom.

Fiam 6,5 hós. Napi kajcsi fele tápszer, fele szilárd. Szóval a kaki már nem folyós. :)

Köszi a választ!

Még annyit, hogy szoktad mosni?

2012. okt. 3. 18:50

Szia igen a sima popsi törlőt.Nem mindegyik fajta jó de mi ami bevált ami jól működött működik az a gaga eleve olcsó kategóriába tartozik de némelyik extra márkánál sokkal jobb.

úgy kezdtem gyűjteni hogy amikor pisir popsit töröltem ment a mosásba.De ha most kellene neked sok akkor simán moss ki egy csomagot.Én ugyan úgy mosom jelenleg kettőt teszek bele így be takarja az egészet nekem így jó már 15hós lesz a fiam.Míg pici volt elég volt egy.Ez szerintem a legolcsóbb megoldás.A kakist ki dobom a pisist mosom.

50. mimcsy (válaszként erre: 48. - Bea0124)
2012. okt. 3. 17:41

Mesélj kérlek erről bővebben! Érdekel a dolog.

Igazából húznám a fogam a papír ára miatt... Szóval olcsóbbnak tűnik ez a megoldás. :)

49. mimcsy (válaszként erre: 48. - Bea0124)
2012. okt. 3. 17:24
Hogy a kimosott popsitörlőt? Amit a boltban lehet kapni 72 vagy 80 lapos, azt a popsitörlőt?
2012. okt. 3. 16:23
én popolino popli betétet használtam még az elején de már a kimosott popsitörlőt használom
47. mimcsy
2012. okt. 3. 15:35

Sziasztok!

De jó, hogy rátaláltam erre a fórumra!

Olyan kérdésem lenne, hogy papírbetétből milyet vegyek? És hányszor lehet azokat mosni, ha nincs kaki?

Előre is köszi a válaszokat! :)

2012. szept. 26. 12:08
Ja még annyit, hogy lehet kapni (neten) bodytoldót, azaz a body patentos részéhez kapcsolható anyagot, amivel a pelus miatt kicsi bodykat toldani lehet. nekem nem volt, mostanában láttam, de már szobatiszták vagyunk. De nagyon tuti ötlet, olcsó és hasznos.
2012. szept. 26. 12:08
Ja még annyit, hogy lehet kapni (neten) bodytoldót, azaz a body patentos részéhez kapcsolható anyagot, amivel a pelus miatt kicsi bodykat toldani lehet. nekem nem volt, mostanában láttam, de már szobatiszták vagyunk. De nagyon tuti ötlet, olcsó és
44. Bonti74 (válaszként erre: 41. - Wanita77)
2012. szept. 26. 12:06
Nekem Kushies Basic belsőim voltak, tépőzárasak, de ezek szerettem talán a legjobban. Vagy Kushies külsővel vagy Popolini külsővel. JÓ nem volt valami kicsi darab, de tuti biztos, akár éjjelre is.
43. Melcsi82 (válaszként erre: 30. - Virgie)
2012. szept. 23. 13:44
Szia!! Én a zsebes pelust nagyon tudom ajánlani egy méretesből. Egészen pontosan a FuzziBunz-t ugyanis annak a comb részét nem patenttal állítod, hanem gumival. Sőt a dereka a patentoláson kívül is lehet gumival állítani. Vagyis tuti, hogy mindig tökéletesen illeszkedik. Az én kislányom nem az a tipikusan ducko baba szóval kísérleteztem rendesen. Méretes, egyméretes stb., de nekem ez jött be. Sőt a little comfor popeazy mini méretre tökéletes, de a betétje nagyon borzalom (2nap száradás), de FuzziBunz vagy Baba+Boo betéttel használva tökéletes. Törlőkendőnél én inkább a mosható itti bitti-s univerzális törlőkendőt használom. Nagyon puha és rendkívül praktikus. Azt használom popsi törléshez, büffiztetéshez, fürdetéshez stb., valamint még melltartó betétből is moshatózok. A fuzzibunz-nak van egy tök jó. 6 db van egy csomagban és nekem pont elég.
2011. dec. 28. 19:12

Belefér:)

De valóban hamarabb kell nagyobb méretre váltani a ruháknál, mintha csak eldobhatóban lenne, leghamarabb a bodyknál kell a nagyobb méret.

41. wanita77 (válaszként erre: 40. - Virgie)
2011. dec. 28. 13:17

Majd kipróbálom. De a Kushies belső nem patentos, hanem tépőzáras, remélem azt is tudom úgy állítani, hogy beleférjen a kisebb külsőbe is.

Amúgy nem lesz nagyon nagy a baba feneke ezekben a vastag belsőkben? Mikor mutattam a családnak, kiakadtak, hogy hogy fog ez beleférni majd a ruhába. Pláne, ha még plusz betét vagy prefi is kell bele.

40. Virgie (válaszként erre: 35. - Wanita77)
2011. dec. 27. 21:54

A kushiest nem ismerem. Az egyméretes belsők mindkét külsőbe bele szoktak férni.

Amikor kicsi a baba 3-6 kg-os akkor a belsőt valahogy, általában patentokkal, kisebbre kell állítani. Ezért rövidebb lesz, és elfér a kicsi külsőben. Később már nem patentozod össze, de teszel bele még egy betétet, így nagyobb lesz a pelus, és akkor már a nagyobb külsőre lesz szükséged.

39. wanita77 (válaszként erre: 38. - Bea0124)
2011. dec. 17. 13:34
Te mit használsz hozzá?
2011. dec. 17. 12:38
Hát nem tudom lehet olyan ember kéne aki olyat használ,vagy rendelj belőle és kiderül,legfeljebb később használod!
37. wanita77 (válaszként erre: 36. - Bea0124)
2011. dec. 17. 10:48
Akkor a Monapel 5-10 kg-ig méret lesz a jó? Az meg nem túl nagy hozzá? Egy olyan külsőt sem találtam, ami 4 kg-tól lenne. :(
2011. dec. 17. 09:43
Szia már írtam a másikhoz,de most megnéztem,a Kushies belseje(4-10) elég nagy a Bummis külsőbe nem fér(3-7),de szerintem a Flipbe sem férne bele ha a legkisebbre van állítva!
2011. dec. 17. 08:25

Tudtok nekem segíteni külsőkkel kapcsolatban? A legtöbb kis méret 3-6 kg-ig van, utána 5-10 kg jön. A belsők viszont 4-10 kg-sak. Az a kérdésem, hogy a 4-10 kg-ig méret belefér a 3-6-os külsőbe? A kushies belsőkhöz keresek külsőt, de nem tudom, hogy a 3-6 vagy az 5-10-est rendeljem.

Köszi előre is.

34. Virgie (válaszként erre: 33. - Vberni01)
2011. dec. 10. 20:28
Vegyél vékony polár anyagot, vágd fel 35x20 cm-es lapokra, és terítsd bele a monapel pelus belsejébe. Már nem lesz tovább gond, mert az száraz marad.
33. vberni01 (válaszként erre: 28. - Vberni01)
2011. dec. 7. 00:07
javítok. Nem vált be estére, nem hajlandó magán elviselni a drága fiam.
32. Virgie (válaszként erre: 31. - Wanita77)
2011. dec. 7. 00:03

Igen, itt az e-mail cím:

csimotapelenka kukac gmail pont com.

31. wanita77 (válaszként erre: 30. - Virgie)
2011. dec. 2. 21:51
Köszi a részletes leírást. Meg tudnád mondani, hogy a csimota csomagot hol tudom megrendelni?
30. Virgie (válaszként erre: 26. - Vberni01)
2011. dec. 2. 20:31

"Úgyhogy ha újra kezdhetném, én azt csinálnám amit Virgie írt: méretes belsők, néhány külső."


A méretes belsőknél érdemes elgondolkodni azon, hogy minden méretből meg kell venni a készletet. Ha mondjuk nem egy hanem két-három gyereket terveztek, akkor mindenképpen megéri.

Egyébként az állítható úgynevezett egyméretes (onesize) belsők is jók, ha nincs a teljes nedvszívó kapacitás belevarrva. Nekem olyan van, amibe egy kis betét bele van varrva, és van zseb, amibe akár még 3 db betétet is be tudok tenni. Kicsi korban összehajtva jó plusz betét nélkül is, aztán szépen sorban kerülnek bele a plusz betétek, ahogy nő a gyerek. így elég egyszer megvenni. Ha mondjuk Csimotából veszek egy csomagot, akkor 20 db belső 40.000,00Ft a szükséges 3-3 db külső 14.000,00Ft vagyis megvagyok 54.000,00 Ft-ból. Ehhez még szükség van 20-30 db betétre, ha olcsón akarom megoldani, akkor a 70 Ft-os ikea kéztörlőt használom erre a célra, vagyis még plusz 1400-2100 Ft. Ha igazán szuperet akarok, akkor bambusz betéteket veszek ami még 10.000,00Ft, mert abból fele mennyiség is elég.

Ha egész kicsi korban -4 kg alatt- is moshatózni akarok, akkor kell még 20 db újszülött pelus is, de ez később bepatentozható betétként tud működni, szóval nem kidobott pénz. Ezen azonban érdemes elgondolkodni, hogy megéri e. Mert a 4 kg-ot egy átlag 3 kg körüli születési súlyú baba 4-6 héten belül eléri. Koraszülötteknél mindenképpen kell a kisebb XS-es pelus.

29. Virgie
2011. dec. 2. 20:14

Nagyon jó szívvel ajánlom ezt a webshopot:

[link]

Itt van minden ami csak kell, és a lányok nagyon értik a moshatózást. Persze nem titkolom, az én pelenkáimat is forgalmazzák. Ami plusz pont nálam.

A Monapellel nincs semmi baj, ár-érték arányban az egyik legjobb. A kínai kacatokhoz képest szuper. Én is azzal kezdtem, csak akkor váltam meg tőlük, amikor elkezdtem varrni a sajátokat.

Az angol, finn, német és amerikai márkák jó minőségűek, de szerintem drágák, mert sok a szállítási költség, ami a normál árra rakódik. Ráadásul a mostani deviza árfolyamok még jobban nyomják az árakat.

A magyar termékek: Monapel, Fidini, ZiziPakk, Csimota :), valamennyire a Popolini, mert azt itt varrják Szentgotthárdon. És még biztos van olyan, amit én nem ismerek. A mamami.hu -n van WHAM részleg, ahol vannak még olyan anyukák, akik varrnak pelenkát. Jóval olcsóbban mint a külföldiek, de ezt már sokszor leirtam.

28. vberni01 (válaszként erre: 24. - Wanita77)
2011. dec. 2. 20:02
én kezdetben utáltam a monapelt, mert nagyon nagy lesz benne a gyerek hátsó fertája.... de végül ez vált be estére. :) ez az egy pelus amit újonnan vettem. Vagyis rögtön 4 db- belső, 2 külső.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook