Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elköltöznénk, de nem ingatlanosokon keresztül talált kertes házba fórum

Elköltöznénk, de nem ingatlanosokon keresztül talált kertes házba (beszélgetős fórum)


21. Pahet a vadász (válaszként erre: 20. - Simple)
2011. nov. 9. 12:17

Valahogy mi is így szeretnénk megpróbálni :)

És természetesen a kiadó és a mi érdekünk egyezzen.

Senkit nem szeretnénk átverni, és reméljük, hogy minket sem akarnak.

Legszerencsésebb lenne éppen ezért olyan, ha ismerősökön keresztül tudnánk ezt lezongorázni.

20. simple (válaszként erre: 18. - Kjeno)
2011. nov. 9. 12:13
Aki nem hülye az meg tudja ezt oldani maga is. Én kerülöm az ingatlanosokat messzire. Minek fizessek azért, amit magam is meg tudok oldani?
19. Pahet a vadász (válaszként erre: 15. - Kjeno)
2011. nov. 9. 12:13

Örülök, hogy beleszóltál :)

Mi bérelni szeretnénk, nem venni egyenlőre... viszont a miénket meg eladni szeretnénk, csak nem tudjuk jelenleg...

18. kjeno (válaszként erre: 17. - Simple)
2011. nov. 9. 12:12
Bérlésnél is ugyanez van. A minap találkoztam egy ügyfelemmel aki magán uton adta ki a lakást és mindent tönkre tettek neki ráadásul a szerződés is nagy kamu volt, jogilag nem tud semmit se tenni. Sajnos nem értett hozzá és rosszul fogalmazta meg az egészet még a vevő is perelni akarta de a szerződés nem volt jó senkinek sem, így a kiadó szívta meg a legjobban, de a bérlő is örülhet mert rossz szerződésel nem lehet perelni sem őket. Azóta én foglalkozom a lakása kiadásával.
17. simple (válaszként erre: 15. - Kjeno)
2011. nov. 9. 12:08
De ő bérelni akar nem venni!
16. kjeno (válaszként erre: 12. - Kicsiko)
2011. nov. 9. 12:02
Ha ingatlanosal szerződést kötsz és közben te adod el akkor ugyanugy fizetned kell egy vissza mondási díjat, nem tudod eltitkolni mert bármikor belenézhet az ingatlanos a tulajdoni lapba és ha látja hogy eladtad de te nem szóltál neki akkor jogi uton behathatja rajtad az összeget.
15. kjeno (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 12:00
Bocsesz hogy írok, de én is ingatlanos vagyok és igen a tulajdonos fizeti meg és nem pedig te. Hogy miért jó ingatlanoson keresztül? Pl. azért mert akkor tudod mit veszel, jogilag rendezetten kapsz mindent. Ha pedig tulajdonostól veszel ott benne van a pakliban hogy nem azt fogod kapni amit vártál netán még átverés áldozata is leszel. Találkoztam én már olyannal hogy meg vette a lakást aztán utána derült ki hogy jól átverték olyan köztartozások voltak rajta hogy az életbe nem tudja kifizetni és mind ezek elvoltak titkolva. Ingatlanoson keresztül nem kerülhetsz ilyenbe sőt még jól is járhatsz, mert az ingatlanos rátudja az eladót/ kiadót beszélni hogy még olcsóbb legyen. Adtam én már el 25 milliós értékü ingatlant is 16 millióért a vevőnek lealkudtam ennyire, előtte ő is próbálkozott és neki nem sikerült. Tehát nem rosszak az ingatlanosok, velük jól járhatsz.
14. simple (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2011. nov. 9. 11:58
Csak ha kizárólagos szerződést köt vele.
2011. nov. 9. 11:58
De,ha a szerződés nem kizárólagos,akkor az iroda sincs megkerülve.Így tök törvényes az egész.:-)
12. kicsiko (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:58

Attól, hogy valaki ingatlanossal hirdet, még eladhatja maga is, ha úgy szól a szerződése az ingatlanos céggel. Egyszer mi is kértük az egyik cég segítségét eladáshoz, de mi is úgy írtuk alá a papírokat, hogy mi magunk is eladhatjuk.

Nem rossz a leírt módszer, hogy ingatlanos cégnél próbáld beazonosítani a házat és megkeresni magán úton. Egyébként a Neten is nagyon sokan hirdetnek, érdemes megnézni az aprókat.

Sok sikert!

11. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:57
Igen- igen,ezt elfelejtettem leírni!
10. Pahet a vadász (válaszként erre: 6. - Búgócsiga*)
2011. nov. 9. 11:56
Muszáj Budapesthez közelit keresni, mert a páromnak is és a cégüknek is mindene itt van. És nem mindegy mennyit utazik reggel, így is fél6kor kel és 6kor már nincs itthon...építőipar átka... nagyon korán kezdenek, és későn ér haza...
9. Pahet a vadász (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2011. nov. 9. 11:54

de csak akkor ha kizárólagos szerződést írtak alá nem?

Csak mert mi is áruljuk a lakásunkat, és akkor mondta az ingatlanos, hogy amennyiben én tudom eladni, egyedül akkor csak szóljak, és leveszik a listáról... és ennyi.

8. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - Simple)
2011. nov. 9. 11:50

Ezzel csak annyi a baj,hogy a tulaj szerződésben áll az ingatlanirodával és a az iroda tudta nélkül adja el adja ki a házat ill. lakást,akkor megszegi a nyilatkozatában leírtakat,így felelősségre vonják a dologért,hiszen nem tudja eltitkolni,hogy kiadta/eladta a lakást.


Én így tudom,mert anyum ingatlanos.

7. Pen80 (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:46
Barátaink adtak ki lakást ingatlanoson keresztül, és ettől nem nőtt a bérleti díj. Viszont inkább kifizet ő is egy havi díjat (általában annyit kérnek), de az ingatlanosnak van gyakorlata ebben és bizony válogat a bérlők közül. Annyit megér a bérbeadónak is.
6. Búgócsiga* (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:45

///Értem én hogy Bp vonzáskörzetében keresel, de vidéki nagyváros vonzáskörzetében 10ezrekkel kevesebbért találnál ... (persze nem új, hanem régebbi házra gondolok)///

Jó sok kutakodás a neten, közösségi portálon is keress, előbb utóbb találsz, sok sikert!

5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:45

Szia!

Neked az nem költség, viszont nagyobb biztonság. Én ingatlanoson keresztül intézném.

4. simple (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:43
Mi úgy csináltuk, hogy kinéztük az ingatlant, a képről megnéztük milyen kívülről, a környéket, hogy mi alapján lehet felismerni a házat, és elmentünk megkeresni. Így közvetlenül a tulajjal beszéltünk, és kikerültük az ingatlanost. Így a tulaj is és ti is jól jártok.
3. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - Ebe747bfaf)
2011. nov. 9. 11:36

Nekünk azért költség, mert nyilván a bérleti díjon "behajtja rajtunk"...


nagyon sok portálon néztem már..

és vannak zseniálisak meg katasztrófák is.


Kevés fotóval sajnos.

Megbízható tulajdonostól, nem /barna/ területen szeretnénk bérelni hosszú távra, ami jelenthet akár éveket is :)

2. ebe747bfaf (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 9. 11:33

Szia!


Neked az nem költség csak az eladónak!!!

albérlet.hu

nézted már?

2011. nov. 9. 11:30

Elköltöznénk Budapest max 30km-es körzetében fekvő kertes családi házba a belvárosból. Olyan érdekel ahol a kertben csak az adott ház áll, mert kutyát vinnénk. Nézegettem az ingatlanokat, de a túlnyomó többsége irodák által hirdetett. Esetleg tud valaki magán tulajdonban lévőt, amelyet ismerőse családja adna bérbe? (Olyan 60nm körüli alapterülettel)

Max 70-75ezer+rezsi amennyit fizetni tudunk. Természetesen kaució is.


/Visszatérve azért nem ingatlanossal szeretnénk, mert az nekünk is és a tulajdonosnak is plusz

költség/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook