Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok, hogy az egyiptomi tragédia áldozatainak gyűjtést rendeznek? fórum

Mit szóltok, hogy az egyiptomi tragédia áldozatainak gyűjtést rendeznek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
923. bnedora
2012. júl. 17. 23:14

Nagyon sok hozzászólás íródott a fórumban. Csak megjegyezném, hogy aki ilyen utazáson vesz részt, nem biztos, hogy gazdag, lehet, hogy éveken keresztül gyűjtött az árára. Ilyen megfontolásból elítélni a gyűjtést, nem megalapozott.

Szomorú dolgot írok most ide, és lehet, hogy sokótoknak megváltozik majd a véleménye. Egy középkorú család volt ennek a balesetnek a szenvedő alanya. Sajnos, az édesanya élve nem tért haza ebből a nyaralásból. A 2 két kiskorú gyermek túlélte, de komoly fejsérüléssel (hadd ne részletezzem ezeket, de amikor meghallottam, napokig a hatása alatt voltam). Azóta több műtéten estek át, kb. 3 mFt-ba kerültek ezek a műtétek. Az egyiptomiak csak filléreket akarnak adni kárpótlásként, pedig mint tudjuk, a sofőr volt a hibás. A gyerekek élete, azon kívül, hogy édesanyjukat elvesztették, még nagyon sok viszontagságon fog keresztül menni. Ha a rokonok nem karolják őket fel, rossz belegondolni, milyen lenne az életük.

922. Martian
2011. dec. 2. 21:05
na vajon erre összegründolt pénzzel mi lesz, mert a nevet címet se tudják akiknek szánják, azt hiszem, hogy erre a pénzre is keresztet vethetünk
2011. dec. 2. 12:37
Fel vagyok háborodva!Hány ember van hazánkba akik nyomorognak és hány gyermek van akik éheznek.Mindenre mi adakozunk?
2011. dec. 2. 12:33
Na kikre? Hadd szomorkodjak én is.
919. Martian
2011. dec. 1. 16:46
Most mondták a hírekben, hogy a vörösiszap károsultaknak összetelefonált pénz egy hatodát használták fel!
918. michelle.r (válaszként erre: 915. - 005c507d02)
2011. nov. 21. 10:45

Eszednél vagy? ;)) Gyűjteni annak, aki wellnessezik? XD. Javaslom, hogy akkor is rendeljünk el mindenre kiterjedő vagyonvizsgálatot, a baleset bekövetkeztét követő 48 órán belül. Csak hogy ne legyen idő eltüntetni az árulkodó nyomokat ;)


Ezzel a hozzászólással veled együtt én is kedvenc leszek XDD

917. 005c507d02 (válaszként erre: 916. - 6b006fc769)
2011. nov. 21. 10:37
Már akinek.
916. 6b006fc769 (válaszként erre: 915. - 005c507d02)
2011. nov. 21. 10:23
természetesen. hiszen nem a pénz a lényeg.
2011. nov. 21. 10:17
Megkérdezném, ha ugyanez a baleset nem Egyiptomban történik, hanem mondjuk egy hévízi wellness hotelből szállítja az utasokat, akkor indokoltabb a segítségnyújtás, az önkéntes adakozás? Mert, ha kicsit utánaszámolunk, szinte egy árban jön ki a két kiruccanás, mégsem csípi az irigyek szemét a "luxusutazás" tudata.
914. c33bd8536b (válaszként erre: 911. - Martian)
2011. nov. 19. 15:55
Nézd, lelki vigaszt nem lehet gyűjteni.
913. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Martian)
2011. nov. 19. 14:31
Jól mondod! Én sem értem, hiszen ez nem olyan, mint pl. az iszapkatasztrófa, ahol mindenüket elvesztették (anyagiakat). Itt olyan dolgot vesztettek el, amit nem lehet pénzzel pótolni, úgyhogy nem értem mire gyűjtenek. Főleg, hogy ahogy mondtad, biztos nem csórók, ha Egyiptomban nyaralnak karácsony előtt!
912. Martian
2011. nov. 19. 14:15

sokszor nekem se az kéne, igaz nem is azt kértem, és kaptam, de ez részletkérdés


pl.segítség, hogy ha egy kanapét nem tudok arrébb tolni, akkor lenne aki viszont igen

911. Martian (válaszként erre: 910. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 14:13

mert nekik most szerintem nem pénz kellene, mert azzal sokra nem mennek


remélem, hogy akik elkezdtek velük törődni szintén rájöttek, és változtattak a "stratégián"

910. c33bd8536b (válaszként erre: 908. - Martian)
2011. nov. 19. 13:50
Na látod, ha neked sokat jelent, hogy vannak még jó emberek, miért gondolod, hogy másnak nem.
909. Martian (válaszként erre: 907. - Df2a740c00)
2011. nov. 19. 13:48
Elején még nem ez volt, később "durvult" el.
908. Martian (válaszként erre: 906. - C33bd8536b)
2011. nov. 19. 13:44

Igazad van, később írtam is, hogy nem kellett volna a személyes sérelmemet beletenni, zárójelben megjegyzem, hogy volt amit már kaptam ilyen-olyan módon, nem milliókat, de nekem nagyon sokat jelent, különösen, hogy vannak még jó emberek, és ez ami engem még visz tovább az életben.


Na tehát visszatérve a témához.


Tehát nem ezért kérdeztem meg, remélem, hogy ezt mindenki elolvassa mielőtt ír valamit.

Nem irigylek senkitől, semmit!

Remélem ezzel meggyőztelek.

907. df2a740c00 (válaszként erre: 905. - Martian)
2011. nov. 19. 13:36

Nem látok semmi olyat a saját hozzászólásomban, ami nem fér bele egy kultúrált megnyilvánulásba.

Ellenben vitatom, hogy kultúrált eszmecsere része lenne azon csámcsogni (gondolkoztam kevésbé pejoratív szón, de nem jutott eszembe), hogy a kismama, aki többekkel együtt balesetet szenvedett, az miért ment el nyaralni. Vagy éppen melyik áldozatnak miből tellett erre a nyaralásra. Itt már olyan hozzászólások is születtek, nem csak részedről, amik egyenesen vérlázítóak, pedig nem olvastam végig a fórumot, csak néha benéztem.

Szerintem lehet erről a balesetről beszélni, lehet arról is beszélni, mire gyűjtenek pénzt, nincs ezzel semmi gond. Sőt, még ki is lehet tárgyalni a szeretncsétleneket, hogy minek mentek, miből mentek, ilyen meg olyan gazdagok, ezt is meg lehet tenni, részemről meg úgy érzem, meg kell annyit tenni, hogy szóljak, hogy ez ízléstelen.

906. c33bd8536b (válaszként erre: 904. - Martian)
2011. nov. 19. 13:27

Tudod, talán hiteles is lenne ez a hozzászólásod, ha valahol, még az elején, nem ejtetted volna el ezt a mondatot:

"Konkrét cél miatt két hónapja kampányolok, és a nagy büdös frászt azt adnak!"


Így sajnos, csak az jön be, bármit írsz, hogy az a bajod, hogy másnak adnak, neked nem.

905. Martian
2011. nov. 19. 12:26

Azért azt mindenkinek mondanám, hogy attól mert nem értették meg, hogy mit akartam kérdezni, ettől még nem biztos, hogy bennem van a hiba, ha ez egyáltalán hiba.


Kérdeztem valamit, és ezt megbeszélnénk elvileg.


Csak ha így anonim már így viselkedünk egymással, akkor ne csodálkozzunk, hogy ilyen az általános morál a nagy világban.

904. Martian (válaszként erre: 898. - Df2a740c00)
2011. nov. 19. 12:19

Tényleg semmi közöm hozzá, de megtörtént a tragédia, és ezért folyamatosan tájékoztattak minket az eseményekről, pl.hogy pénzt gyűjtenek nekik, engem meg érdekelt, hogy mire, és hogy másoknak mi erről a véleménye.

Azért van a fórum, hogy ügyes-bajos dolgainkat megbeszéljük.

Nem rúgtam senkibe, de téged se akarlak meggyőzni semmiről

Nekem nem fáj, csak írunk róla, hogy kinek mi a véleménye, neked más a véleményed, szíved joga.

De többek közt az már tényleg érdekes, hogy sokan azt hiszik, hogy azért mert szerintük nekik van igazuk, már véleményt is mondhatnak másokról.

Lehetne ezt kulturáltan is megvitatni, de ez megint egy másik fórum témája lehetne.


További szép napot!

903. a0c1361e44 (válaszként erre: 864. - B3edc666c5)
2011. nov. 19. 09:03

A Kecskeméti Önkormányzat szervezi a gyűjtést egy számlaszám volt kiírva a riport alatt.

Nem írom ide, mert nem tudom, hogy lehet e. Keress rá a TV2 reggeli műsora volt.

902. egypt (válaszként erre: 901. - Egypt)
2011. nov. 19. 08:39
Nekünk egy ismerősünk autóban halt meg így. Ráhajtott a padkára, a kocsi az oldalára dőlt, ablak le volt húzva, ő meg végigsúrlódott a betonon. Egyébként be volt kötve.
901. egypt (válaszként erre: 897. - Mümü)
2011. nov. 19. 08:32
Kidőltek az ablakok, és a földön súrlódtak az emberek, nézz már utána még egyszer! Ha lett volna öv, az sem ért volna semmit.
900. df2a740c00 (válaszként erre: 882. - Martian)
2011. nov. 19. 08:04
Te is vállalod a balesetet, ha kiteszed a lábad a lakásból. Nem kell ahhoz Egyiptomba menni.
899. dovima (válaszként erre: 9. - 04e95f637a)
2011. nov. 19. 08:01
Az árván maradt kisfiu a lányomék iskolájába jár,és nyilván nem ennivalóra kell most a pénz neki,de majd egyszer ő is felnő és mihez kezd az életben,és most a rezsit pl miből fizetné....sorolhatnám,nem kívánom ezt senkinek,és igen volt pénzük kimenni és jól elvoltak egy hétig,de ezután mi lesz az élet pénzbe kerül meg a temetés stb....Ne legyetek már ilyenek....
898. df2a740c00 (válaszként erre: 877. - Martian)
2011. nov. 19. 07:56

Engem ebben az egészben az zavar, hogy miért képzeled azt, hogy közöd van hozzá? Miért gondolog, hogy rád tartozik, minek megy bárki ide vagy oda, akármilyen állapotban.

Elmentek, ott voltak, nem kötöttek biztosítást, nem csatolták be az övet (ha volt), megfizették az árát.

Ízléstelen ilyen szinten beszélni ezekről az emberekről. Minek a földön fekvőbe belerúgni még egyet?

Gyűjtenek nekik, és vannak, akik sajnálják őket.

Ez neked miért fáj? Nem kell adnod nekik egy fillért sem, és még sajnálnod sem kell őket, csak nem kéne ilyen szinten beszélni róluk.

Hogy a pénzt mire használják fel, amit valakik önként adtak nekik, az legyen az ő dolguk.

897. Mümü (válaszként erre: 874. - Egypt)
2011. nov. 19. 07:24

Pálinkás jó-reggelt:)

Jelentem, mivel Google a barátom utánajártam a buszkérésnek, legyek már tisztába azzal, hogy vajon én vagyok-e a hülye, a kérdéses busz egy Mercedes Benz MCV 600 as amiben VAN biztonsági öv. Mindemellett újranéztem a baleset helyszínén készült képeket, és ha jól számolom egy busznak négy oldala van és ennek meg volt mind a négy. Ha olvasol egy cikket és a kép alatt az szerepel, hogy illusztráció, az azért van, mert csupán egy illusztráció...

896. egypt (válaszként erre: 895. - Martian)
2011. nov. 18. 23:30

Nem, sőt máshová sem.

És egyetértek abban, hogy felelőtlenség terhesen ilyen helyekre utazni, de szerencsétlennek nem emiatt lett baja, erre akartam volna kilyukadni.

895. Martian
2011. nov. 18. 23:26
egypt, te elmentél volna 7 hónapos terhesen Egyiptomba?
894. Martian (válaszként erre: 889. - Egypt)
2011. nov. 18. 23:24

Előbb is írtam, és most is azt mondom, hogy sajnálom őket, eddig se erről beszéltünk, csak most már elmentünk teljesen a témától.


Teszem hozzá, gondolom azóta is jöttek-mentek emberek Egyiptomba, és haza, és senkit nem érdekel, legalábbis engem nem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook