Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetnék, hogy megmentsem a kapcsolatunkat? fórum

Mit tehetnék, hogy megmentsem a kapcsolatunkat? (beszélgetős fórum)


1 2
51. júliusi (válaszként erre: 49. - Yousei)
2012. jan. 17. 13:32
Sok szerencsét,gratulálok a munkádhoz!:)
2012. jan. 17. 13:23
azota valtozott valami?
49. yousei (válaszként erre: 48. - Biológus)
2011. nov. 10. 20:28

Rendben :) Köszönöm nektek. Valószínűleg hétfőtől munkába állok. Olyan, amilyet szerettem volna. A jó tanácsok is sokat segítenek. Nem adom fel! De annyira nem is drámai a helyzet :) szerencsére.

Amiket néha olvasok, hogy a fiúk hogy viselkednek a lányokkal (vagy pont fordítva)... Összetehetem a két kezemet.

48. biológus (válaszként erre: 43. - Yousei)
2011. nov. 10. 11:48
Szerintem emiatt ne izgasd magad, hogy Ő fog-e változni. Magaddal foglalkozz, magadon "dolgozz". Ha büszke lehetsz magadra, vlsz ő is büszke lesz Rád. Ha meg nem akkor az inkább az ő baja. De szerintem senki nem szeret elveszteni valamit (valakit) ami (aki) értékes. :)
47. biológus (válaszként erre: 40. - 4088885f83)
2011. nov. 10. 11:42

Köszönöm szépen!

Azt hiszem, igazad van, de én is ezt csináltam épp eleget. Inkább választom a nehezebb utat, és küszködök, ha van még remény. Ha meg mégsem jön össze, legalább nyugodt lesz a lelkiismeretem, hogy rajtam nem múlt.

Mert az igaz, hogy még fiatal vagyok, de az is, hogy fiatalabb már nem leszek. :) Komolyra fordítva: legalább magamért vállalom (mert így helyes) a felelősséget.

46. biológus (válaszként erre: 35. - Yousei)
2011. nov. 10. 11:38
hajrá :)
45. de Luca (válaszként erre: 43. - Yousei)
2011. nov. 9. 14:51
Ezt közben nem is láttam :-) Drukkolok!
2011. nov. 9. 14:43

Gratula a melóhoz. Illetve még nem gratula, csak ha meg lesz:)


A témához: Nekem is volt egy párom, aki a letargia miatt tett ki. A körülmények olyanok voltak, hogy minden okom meg volt a letargiára, de csak időre lett volna szükség, hogy kilábaljak belőle (ő fél évig külföldön, én épp munkakeresőben/költözőben). Kitett ezzel az indokkal. Aztán amikor rendbe jött az életem újra összejöttünk, majd állítása szerint megint rossz lett a hangulatom (pedig nem volt semmi extra, egyszerűen így reagáltam le azt, hogy látom rajta valami baj van köztünk). Szóval ismét ez vezetett szakításhoz.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igen, ha rendbe jönnek a dolgaid, lesz munkát, önbizalmad, barátaid, társaságod és vidám leszek, akkor megjavulhatnak a dolgok. A kérdés az, hogy ha megint baj van (újabb munkanélküliség, vagy betegség, vagy családi zűrök, akármi - márpedig baj az mindig van), akkor megint így fog reagálni? Egy kapcsolat arról szól, hogy jóban-rosszban, hogy ha a másiknak gondjai vannak, akkor mellé állok és segítek neki, nem pedig tetézem azzal, hogy még a kapcsolatunkat is labilisnak lássa. Szerintem első sorban erről kéne beszélgetned vele. Mondd el neki, hogy megérted, te sem szeretnél egy rosszkedvű társat magad mellé, és igyekszel. Ugyanakkor ő pedig álljon ki melletted ha szeret és segítsen.

43. yousei
2011. nov. 9. 14:21

Képzeljétek, úgy néz, még 50-50 %, de lehet, lesz melóm. Legalább egy dolog megoldva. Szerintem hogyha ez meglesz, rendbe kapom az életemet, lesz benne végre rendszer, s ezzel együtt visszajön az életkedvem, akkor visszakapom Őt is. Mindig számíthattam rá. Most sincs konkrét ok, amit én szakító oknak látnék. Ezt ő is így látja. És teljes mértékben igaza van de Lucának, valószínűleg megunta, belefáradt ebbe, hogy letargikus vagyok, és hogy függök tőle. A függést nehéz lecsökkentenem, mert ő neki sok mindent köszönhetek. De nem fojthatom meg.

Csak azt nem tudom biztosra, hogy ha változom, Ő is fog-e változni. Mert a rossz hangulatom rossz felé változtatta őt. De vajon a normális énem, ha visszatér, jó felé fogja változtatni?

42. 4088885f83 (válaszként erre: 41. - Yousei)
2011. nov. 9. 10:16

A szerelmet nem szabad veszni hagyni,de ne évek múlva derüljön ki hogy nem érte meg.

Keresd me Katona Klári Egyszer volt címü dalát. Ide vágó a szövege.

41. yousei (válaszként erre: 40. - 4088885f83)
2011. nov. 9. 10:06
Ezt szeretném elkerülni. Tényleg egyszerűbb lenne vele szakítani, de szeretem, és szerintem olyan gond van nálunk, amit meg lehet oldani, csak a megoldást nem tudom rá. Mivel szeretjük egymást nem kellene könnyedén veszni hagyni.
40. 4088885f83 (válaszként erre: 29. - Biológus)
2011. nov. 9. 09:19

Csodálom az energiád.

A társadalmunkban inkább már mindenki azt a megoldást választja hogy tovább lép ha valami nem működik.

39. 4088885f83 (válaszként erre: 32. - De Luca)
2011. nov. 9. 09:16
Én is úgy érzem hogy néha csak egy drasztikus változás tudja megoldani a problémákat és a szakitás után minden egyszerre megoldódik.
38. yousei (válaszként erre: 37. - De Luca)
2011. nov. 9. 09:03
Előre is köszönöm szépen :)
37. de Luca (válaszként erre: 36. - Yousei)
2011. nov. 9. 08:50
Nagyon röviden összefoglalva - lehet, hogy a nap folyamán, ha lesz időm, privátban majd bővebben kifejtem... - nagyvonalakban: meg kell tanulnod nevetni Magadon és minden - az élet szempontjából - lényegtelen dolgon.
36. yousei
2011. nov. 9. 08:36

S szerintetek, ha összekaparom magamat, rendbe hozom a kis életemet, akkor ugyanolyan lehet még a kapcsolatunk, mint az elején?A rózsaszín ködöt leszámítva. Mert erre ő nem tudott választ adni.

S önbizalmamon hogyan tudnék változtatni? Feltornázni?

35. yousei
2011. nov. 9. 08:02

Rendben, igyekszem összekapni magam. Először szeretnék valami állást. És ha jól vettem ki a szavatokból, elsősorban magammal kell jóban legyek, utána jöhet a többi.

de Luca jól láttad, mert szeret. Ebben biztos vagyok, csak ahogy ti is írtátok, belefáradt a letargiába. Mert tényleg nem ilyen voltam.

biológus: hallgatok rád, és nem adom fel :)

34. de Luca (válaszként erre: 33. - B4ca0947f4)
2011. nov. 9. 07:03

A teljes igazsághoz hozzátartozik - és ez fontos(!) -, hogy az exem is újra vissza akart kapni, de én már nem mentem. (Nem büszkeségi okokból, ez egy másik történet)

Szóval csak oda akartam kilyukadni, hogy engem is szerettek, csak a búbánatom leverte a biztosítékot, de a dolgok rendeződésével mehetett volna tovább minden a maga útján, mert tényleg szeretett.

33. b4ca0947f4 (válaszként erre: 32. - De Luca)
2011. nov. 9. 06:57
Egyetértek.
32. de Luca (válaszként erre: 29. - Biológus)
2011. nov. 9. 06:43
Én pedig a Te soraiddal értek egyet. Én is átmentem ezen az egészen, de én drasztikusan váltottam, kiléptem a kapcsolatban, de aztán kivirultam, mint egy rózsaszál, és bizony jöttek a méhecskék is ezrével :-) De kemény menet volt, az biztos.
31. b4ca0947f4 (válaszként erre: 29. - Biológus)
2011. nov. 9. 06:39
Ezeket a lépéseket tedd meg, azzal a különbséggel, hogy nem minden pasi érdemli meg, hogy mellette maradj, ha így viszonyúl hozzád. Nyiss a világra: meglátod lesz majd olyan, aki a bajban is melletted lesz.
30. biológus (válaszként erre: 26. - De Luca)
2011. nov. 8. 22:12
Sajnos valószínűleg igazad van. :)
2011. nov. 8. 22:11

Szia yousei!

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az ilyen helyzetekre is van megoldás. Most vlsz mindenki azt várja tőled, hogy nagyot lépjél, törj ki, de Te nem tudod, hogyan.

Tanácsot azt nem adhatok, de leírom, hogy én mit csináltam, amikor hasonló negatív változás állt be a kapcsolatomban.

Nagyon lassan megy a dolog, lépésről lépésre. Én először is elvállaltam egy könnyebb munkát (bébiszitterkedés), ahol a szülők elégedettek azzal a hozzáállással, ahogy a kisbabára vigyázom és ez volt az első pozitív élmény.

Azután sportolni kezdtem újra. Igaz, most csak futni járok és tornázom, de úgy érzem az energiámmal együtt az önbizalmam is megnő.

Azután elkezdtem egy kicsit nőiesebben öltözni, attól, hogy nagyrészt itthon vagyok, nem kell szakadtnak lennem.

És nem foglalkozom folyton azzal, hogy beszélget e most velem, vagy sem. Ha nem, akkor beszélek mással. És tudod miért? Mert ha ezeket a dolgokat nem tenném, nem lenne mit vesztenie. Mert mit veszítene? Egy depressziós, lehangolt, fejfájós, nyavajgós csajt, aki mindig vele foglalkozik, nem magával.

Ezért úgy döntöttem, ha mégis el akar veszteni, hát legyen neki mit! :D De tudod, nem akar.. Azóta, hogy látja rajtam a változást és az igyekezetet, sokkal működőképesebb a kapcsolatunk.

28. Zizisicc (válaszként erre: 26. - De Luca)
2011. nov. 8. 22:05
Nekem mégis úgy tűnik, hogy inkább lerázni szeretné és nem azt, hogy teljes legyen a kapcsolatuk .....
27. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 8. 22:01
Hallod...ha ez így van...akkor semmit!
2011. nov. 8. 21:32
Vannak férfiak, akiket lehangol, ha a párjuk szerencsétlennek tűnik, vagy lehangolt, nem eléggé önálló, folyton számonkér... Ez egy férfi típus, olyan, mint a széplelkű állatvédő, az okoskodó bölcsész, a sittlapátoló segédmunkás, vagy a skalpvadász macsó. Ő ilyen, beleszeretett egy lányba, aki életvidám volt, akivel jól érezte magát, aztán egyszercsak megváltozott a helyzet, átalakult az egyik fél. Olyan ez, mint amikor kiakad egy nő azon, ha meghízik, és ez nem tetszik a párjának. ...ha egyszer nem így szeretett bele... érthető. Erre gondolt a srác, hogy csak a topic-indítón múlik. A véleményemet továbbra is tartom.
25. Zizisicc (válaszként erre: 21. - Yousei)
2011. nov. 8. 21:21
Nekem az a gyanús, hogy az alapján, amit leírtál, úgy tűnik, a pasi Benned látja kizárólag a probléma okát, és Tőled várja, hogy Te megváltozz, és legyél másmilyen, miközben ő nem akar Veled bulizni, együtt lenni .... szóval ez egy kicsit olyan, mintha szabadulni szeretne .... de persze az a kényelem, amit nyújtasz, az azért kellene neki .....
24. yousei (válaszként erre: 23. - 53dfddad18)
2011. nov. 8. 21:10

Nem ez volt a fórum neve... átírták...

Amúgy meg szeretem.

23. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 8. 21:06
Rosszat minek menteni?
22. yousei (válaszként erre: 20. - De Luca)
2011. nov. 8. 21:00
Igazad van. Köszönöm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook