Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen kézitáska való az öltönyhöz? fórum

Milyen kézitáska való az öltönyhöz? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 20. 20:19

Most láttam egy kis, zsebben elférő dobozkát.

A reklám tiltása miatt nem részletezném. Nagyos strapabíró, vízálló, zsebben elfér, stb.

Utánanézek, talán itt a megoldás...

16. e32d76b828 (válaszként erre: 15. - 02dd40895d)
2011. nov. 9. 11:40

örülök h segíthettem...

milyen-milyen...hát amekkorát elbírsz olyan!

15. 02dd40895d (válaszként erre: 14. - E32d76b828)
2011. nov. 9. 11:39
Igen, értettem!!!
2011. nov. 9. 11:13
kilyen brézli mákja a burton
13. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - 02dd40895d)
2011. nov. 9. 11:05
Az ruhához illő stílusú és színű kis kézitáskát, ami nem akkora, mint egy régi típusú aktatáska, hanem annál keskenyebb, max. 5 cm vastagságú. Mivel ügyintézéshez kell, ezért gondolom kellenek bele iratok, vagyis a mérete legyen akkora, mint egy A4-es lapé, hogy szépen, ne összenyomorítva tudd elővenni az iratokat.
2011. nov. 9. 11:00

Úgy vélem, egy kicsit leragadtunk az "öltönyös" helyeknél.

Kibővíteném a kérdést úgy, hogy egy "magamfajta" férfi (túl az 50-en, utcai öltözékben, napi ügyintéshez) milyen táskával induljon el akkor, ha nem kell olyan nagyságú holmit magával vinni, amihez aktatáska szükséges?

Reklámszatyor snassz és el is szakadhat, hátizsákot se vehetek fel egy szövetkabát-kalap pároshoz!

Ide mit ajánlanátok?

2011. nov. 9. 10:56

Nem biztos, hogy inni fognak!

A telefon nem csak addig kell, amíg beszélni akar valaki! (Számtalan "öltönyös hely" lehet olyan, ahol szükség lehet egy telefonra, amiben nem csupán telefonszámok vannak elmentve)

A kulcscsomót is könnyű elveszíteni, nem egy szóló kulcsot! Egy női táskában pedig egy harckocsi hadosztályt is nehéz megtalálni, nem egy vacak kis kulcsocskát! :))

Ha nem kocsival mennek, akkor még a személyi igazolvány és lakcímkártya se kell!

Folyt. köv.

10. b4c06bc553 (válaszként erre: 9. - 02dd40895d)
2011. nov. 9. 10:43

:) Igazán jó ötlet!


Ha valaki olyan társaságba megy, ahol öltöny illik, akkor bízzon abban, hogy kellőképp el lesz foglalva, és nem azzal foglalatoskodik, hogy telefonálgasson.

A kulcsokat lehet szortírozni, csak a lakáskulcsot vigye magával, és mivel párjával megy, az bele fog férni az asszony kistáskájába.

Autókulcs minek, mikor inni fognak?

Elég a személyi igazolvány és a lakcímkártya - ezt is az asszonyka viheti.

:)

9. 02dd40895d (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2011. nov. 9. 09:05

Köszi.

Ötletesek, de én valószínű, másként oldanám meg ezt a kérdést.

Nem is tudom, miért nem jutott még eszébe eddig senkinek ez?!?

(Igaz, ez nekem is csak most ugrott be, amikor a képeket néztem, amiket feltettél)

El tudom képzelni, hogy talán a férfiak egy része szívesen hordana egy a pisztolytáskához hasonló (vagy azzal akár teljesen megegyező) formájú, a zakó alatt észrevétlenül hordható táskát is.

Igaz, ha a zakót le kell venni, akkor azt is csatolhatja le a hóna alól.

Persze (most majd írják sokan) a zakót társaságban TILOS levetni. Ettől eltérni csak nagyon indokolt esetben, és az összes jelenlévő hölgy beleegyezésével lehet. "Ingujjban" mászkálni nem illik és nem is elegáns!

(El tudom képzelni, hogy most tippet adtam egy "vállalkozó szellemű" bőrdíszművesnek a férfitáska vonatkozásában)

2011. nov. 8. 17:53
Kedves voltal ezert szeretnem viszonozni. Feltoltottem par variaciot amit vihetnel ,nezd meg a kepeket az adatlapomon. Udv ancsa
2011. nov. 8. 17:06

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

Ezeket mondtam/írtam volna én is.

De!

Az igazán elegáns öltönyöknek nem illik semmit se a zsebébe pakolni, legfeljebb egy db textilzsebkendőt a zakó belső zsebébe.

A többit (hogy el ne deformálódjon) be is szokták varrni. (Csak Orbán Viktor teheti meg, hogy zsebreb.szott kézzel fog kezet mindenkivel)

Azért akadnak olyan helyek, amelyek kellően elegánsak, de a kocsit nem lehet leadni, így a kocsikulcs, forgalmi is nálam kell maradjon. Aztán kell, hogy az embernél az iratai is nála legyenek közúti ellenőrzés esetére (személyi igazolvány, lakcímkártya, jogosítvány) Az se baj, ha az embernél bankkártya is van, de néha nem lehet kp., sőt apró nélkül se megúszni. (ruhatár, perselypénz, stb.)

Aztán ott a mobiltelefon, ami nélkül manapság nem megy senki sehova. (Még WC-re se)

Kellhet még szemüveg, zsebkendő, esetleg gyógyszerek, lakáskulcs.

A többit nem sorolom.

Aztán mi van, ha az ember olyan helyre megy, ahol egyedül kell megjelennie? Ott ki lesz a "szívem" tedd a táskádba?!?

Igaz, a ruhatárba le lehet adni a táskát, de nem tudom ki lenne közületek, aki az általam felsorolt dolgokat tartalmazó táskát csak úgy bevágná a ruhatárba?!? Aztán minden alkalommal szaladna ki, ha orrot kell törölnie, gyógyszert bevennie, szemüveget tenni az étlaphoz, programfüzethez, stb., vagy éppen telefonálnia kell. (Az értékekről most nem beszélek, mert feltételezem a tisztességet mindenkiről)

Ja!

És addig, míg a ruhatárig ér az ember, talán cipelhet akár málhazsákot is az öltönyéhez?!?

6. agis
2011. nov. 8. 16:32
Egy ferfinal hivatalos esemenyen ne legyen taska. A noknel is csak a clutch johet szoba....
2011. nov. 8. 16:26
Egyébként ilyenkor a nők is csak egy pici szütyőt visznek és nem a szokásos "malaclopót". :D
2011. nov. 8. 16:25
Szerintem táskát nem illik öltönyhöz vinni, és a kulcs és iratok a belső, illetve a zakó zsebben el kell, hogy férjen.
2011. nov. 8. 16:24

Ha a hivatalos "tankönyvi" protokoll érdekel: semmilyet. Ami nem fér el a zsebben azt le kell adni a ruhatárban ill. kinthagyni az autóban. Telefon, pénz, kocsikulcs (textil)zsebkendő elvileg elfér a nadrág- és zakózsebben. (Illetve ilyen rendezvényeken a kocsit kulcsostul adod át, hogy leparkolják de ez már nagyon a "high-end".)

Ha a nem hivatalos szokásokat nézzük, akkor maximum az autós táska jellegű dolog jöhet szóba, vagy a "Szívem tedd el a táskádba légyszi ezt meg ezt!" :)

Szerintem a legcélszerűbb arra törekedni, hogy csak annyi holmit vigyenek a férfiak amennyi elfér a zsebekben úgy, hogy nem tömik ki azokat nagyon.

2. kisj (válaszként erre: 1. - 02dd40895d)
2011. nov. 8. 16:23

Semmit.

az autókulcsnak és a bankkártyának pedig el kell férnie egy öltönyzsebben:)

2011. nov. 8. 16:12

Végigkérdeztem az összes, divathoz értő és laikus nők a környezetemben, de segíteni nem tudott egyikük se! Szerintetek egy férfi, ha nem üzleti tárgyalásra, hanem más elegáns helyre - estélyre, bálba, fogadásra, kerti partira, esküvőre, stb. - megy, ahol min. öltöny-nyakkendő a viselet, oda milyen táskát vigyen magával.

Aktatáska kizárt, mert az túl nagy, nehézkes, és hivatalos.

Hasi-tasit mégse vehet fel!

Az autós táska, minden megkérdezett szerint snassz, illúzióromboló és stílustalan.

Fotós-táskát se célszerű vinni a kulcscsomónak, mobiltelefonnak, iratoknak, pénztárcának!

Sporttáska, bőrönd, hátizsák értelemszerűen kizárva.

Retikül b.zis.

A "brifkóba" nem férnek el a kulcsok és a mobiltelefon.

Vállon átvetett táskával pedig, ha túl nagy, akkor postásnak néznek, ha kicsi, akkor ballagó diáknak. :)

Na Hölgyeim, mit is vigyünk mi férfiak magunkkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook