Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes-e, és egyáltalán szükséges-e manapság eljegyzést tartani? fórum

Érdemes-e, és egyáltalán szükséges-e manapság eljegyzést tartani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 9. 04:33
sosem volt szukseges.inkabb ugy mondom cask egy szokas volt.
2011. okt. 13. 17:56
Mi felhúztuk a gyűrűt,megcsókoltuk egymást,egy év múlva elballagtunk, két tanúval,és összeházasodtunk:-)
2011. okt. 13. 12:00

A mai világban már esküvő se nagyon van...

Nekünk,24 éve volt eljegyzésünk,a szülők, a keresztszülők ,és mi voltunk,egy emlék ez is.Utána 1 évre megtartottuk az esküvőt.Jó dolog volt menyasszonynak lenni.

De mára már kissé elavult...

Persze,aki ragaszkodik a hagyományokhoz, miért ne?

2011. okt. 11. 21:09

Érdemes, szükséges? Aki akar, az tart, aki nem, az nem... Kellenek az ünnepek, hogy együtt legyenek a családtagok, a barátok.

Nem jó a kérdés feltevése.

Még jó, hogy azt nem írta,hogy "kell", "normális", "gáz", "ciki", stb.

2008. dec. 24. 07:26
Az eljegyzés és a szükséges szó már eleve vicces együtt :o)
2008. dec. 24. 03:54

Nálunk összegyűlt a szűk család. Voltunk vagy 12-en, és úgy kérte meg a párom a kezem. :-)

Egyébként semmi fejhajtás nem volt, csak egy ebéd és utána egy kis beszélgetés :-)

2008. dec. 22. 17:05
Nem, minek?De döntse el mindenki maga :)
2008. dec. 22. 16:03
Mindenki egyénileg dönti el, hogy akar vagy nem. Én tuti nem akarok felhajtást. Egymás között elintéztük és ennyi. És majd valamikor márciusban be is valljuk. :-P Ennyi. :-)
2008. dec. 22. 11:01
Szerintem ezt mindenki maga döntse el. Ki mire vágyik. Én biztosan nem vágyom arra, hogy az eljegyzésből nagy családi banzájt szervezzünk. A párom megkéri majd a kezem (remélhetőleg nagyon romatikusan:)), aztán majd elmondjuk a szülőknek. Én így tervezem, és azt hiszem, hogy ő is.:) Mostanában sántikál valaminben... az esküvői kiállítás dátumáról és helyéről érdeklődött a héten már nem egyszer. Szurkolok neki!:)
2008. nov. 6. 08:57
Lehet kettesben ünnepelni,lehet nagyobb társaságban,a lényeg egy és ugyanaz,mindenki tartós kapcsolatra vágyik!!)
33. kovaevakiss (válaszként erre: 31. - Bellidit)
2008. nov. 5. 22:26
Én is hasonlóan gondolom. Igaz én csak kb.kétórát voltam gyűrűs menyasszony, utána rögtön megesküdtünk. Akkor még nem kellett 30 nappal előbb bejelentkezni.
2008. szept. 11. 21:10

Nekem ha ugy vesszuk, ma volt az eljegyzesem. 1 honappal ezelott kivalasztottuk a gyurut, ma elmentunk erte, felhuztuk, es este borral koccintottunk a parom szuleivel, az enyemekkel majd hetvegen, ha hazautazunk.

Szerintem az eljegyzes privat "buli". Kettesben sokkal jobb, hiszen a kozos unneplesre ott van az eskuvo meg a lagzi.

2008. jún. 17. 16:19

Szerintem érdemes, mert az szép emlék, aminek nem kell nagy feneket keríteni, de mindkettőtőknek jó lesz rá emlékezni. Egy nőnek jó azt érezni, hogy a szerelme gyűrűjét hordhatja, vagyis én így látom.

Kellenek az életbe ünnepek, mert túl sivár lesz az életünk.

30. supin (válaszként erre: 29. - 14775640c4)
2008. jún. 17. 15:51
Pontosan ezt írnám!
2008. jún. 17. 15:03
szerintem szükségtelen,de attól ha valaki akar tegye
2008. jún. 16. 14:17

Nekem volt. Már majdnem 12 éve. Szép emlék. 1 évig voltam a gyűrűs menyasszonya. Majdnem 11 éve vagyok a felesége.

Én tisztelem a hagyományokat és hiszem, hogy az ünnepekt meg kell tartani, azok teszik szinessé a hétköznapokat.

2008. jún. 16. 12:24

Szükségesnek nem szükséges... de érdemes. Engem a párom egy hónapja jegyzett el.

Kettesben, sétálva este az erdőben... Felém fordult, előállt a gyűrűvel és a kérdéssel.

Soha nem fogom elfelejteni azt az estét :)

Egy eljegyzést nem kell nagy dobra verni, sokkal intimebb ha négyszemközt történik, szerintem :)

Persze utána a családdal meg lehet inni egy üveg pezsgőt... de felesleges az egész rokonságot összecsődíteni, étterembe menni... azt elég esküvőkor is ;)

Én így gondolom :)

2008. ápr. 29. 14:59

szerintem semmi jelentőse, nekem tutira nem lesz!

Anyáméknak sem volt és 30 éve házasok.

De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,

illik-e hozzá, szeretné-e, látja-e értelmét!

Ja!!! és szép emlék csak akkor lesz belőle, ha esküvő is követi majd valamikor, mert biztos vagyok benne, h sajna egy eljegyzésnek ez nem egyenes következménye!!!

2008. ápr. 29. 08:30
Szerintem érdemes, egy szép emlék lesz.
2008. ápr. 29. 08:24
Nagyon fontosnak tartom! Osszekapcsolja jobban a párokat! Nekem a lánykérés titokban zajlott, egy váratlan pillanatban kérték meg a kezem. Az eljegyzés már családi körben történt. Nem hagytam volna ki.
2008. márc. 7. 20:36
Szerintem tradicionális alapon, nagyon szép dolog mint fehér ruhában is házasságot kötni.
2008. márc. 7. 19:39
Szerintem is érdemes,nagyon szép élmény!!!
2008. jan. 11. 16:06
Szerintem is érdemes.
2008. jan. 10. 23:52
Igen az is egy szep nap az eletunkben ,es felejthetettlen egyszoval erdemes .
19. supin
2007. dec. 18. 13:28
Nagyon nem értek egyet az ellenzőkkel. Mindenre jó emlékezni ami szép. Oly rövid és nehéz is az élet.
18. Krysty
2007. dec. 18. 09:30
Ha valakinek fontos akkor természetesen érdemes! Nagyon szép emlék lesz neki.
17. Mocori
2007. dec. 18. 08:21
Szerintem is nagyon szép dolog! Persze, hogy érdemes!
16. supin
2007. dec. 18. 07:54
Nekem tetszik a gesztus
2007. dec. 18. 07:53
Nekem Dél-Afrikában volt az eljegyzésem,s csupán egy ajándéknak gondoltam.Azt mondta,ott olcsóbb a gyémánt,és szeretne nekem egy ékszert venni.Aztán a szállodai szobában elémtérdelt,és megkérte a kezem.Potyogtak a könnyeim,olyan megható volt..
2007. nov. 26. 11:42

Nekünk 3 éve, karácsonykor volt.. Meglepetés.. a gyűrűk a fa ágain csüngtek.:)

Család félkörívben állt..és lesték minden mozdulatunkat... nagyon sírtam. :)


szerintem érdemes tartani eljegyzést!.. Párom összekötötte a szeretet ünnepével.. valaki ezt helyeselte, valaki nem.. szerintem ez így volt tökéletes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook