Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás újszülötteknél fórum

Hasfájás újszülötteknél (beszélgetős fórum)


1 2
35. J.Edit
2014. febr. 24. 14:00

Kedves Anna!

A Gripe Watert lehet colief mellett adni, úgyértem nappal colief, este a Gripe Watert.

Köszi

34. J.Edit
2014. febr. 24. 13:57

Sziasztok!

Mi coliefe cseppet szedünk, de pár napja éjszaka nagyon nyöszörög, rugdos, mocorog és nagyon ébren alszik. Lehet adni esetleg éjszakára Gripe Watert, állítólag az sokat segít. Kinek mi a tapasztalat?

Nappal egész jól alszik, alig sír, ezért nappal hagynám a colief cseppet.

Köszi a választ

2013. júl. 16. 14:33
Ha valakinek kéne Sab Simplex hasfájás ellen, akkor nekem lenne egy eladó bontatlan!
2013. jan. 24. 13:09
GASTROTUSS BABYT vényre lehet kapni vagy csak simán a patikában megvehető????
31. f7b0203e3a (válaszként erre: 21. - Alexa77)
2012. jan. 20. 10:50
aktivátor kgx0,5 csepp 10kg-os gyereknek 5 csepp az ajánlott....Én nem adnám a gyereknek.... pláne, hogy elsősorban arckozmetikum... de te tudod....én is forev-s voltam....
30. nokia85 (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2011. nov. 16. 13:42

szia!


nekem is fiam van és ő is hasfájós. én köménymagos teát készítettem neki, minden étkezés előtt egy kávéskanálnyit adtam neki mikor még kisebb volt.Aztán ha az nem vált be akkor mecsek baby tea; kamilla tea-de ezzel csínján bánj mert úgy tudom h nagyobb dózisban meghajtja a babát,melegvizes fürdő: kicsit melegebb vizet engedj a kádjába amikor fürdeted mert a meleg lazítja az izmokat és mikor kivetted jól masszírozd meg neki a pociját, told fel a lábait, de még az is jó orvosság ha sokat van hason.

Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 9. 05:04
Nekünk kizárólag a Gripe Water vált be. Én azt nagyon ajánlom. Végig próbáltam mindent amit itt felsoroltak de ez segített igazán tartósan. DM- be szoktuk venni.
28. Bcicus
2011. nov. 8. 17:33
infacol és szélcső.
2011. nov. 8. 15:18

Köszönöm a jó tanácsokat mindenkinek!

Kipróbáljuk az Aloe Aktivatort hátha az segít.

2011. nov. 8. 14:49
ja az espumisan meg az infacol az első babámnál nem vált be azért kértem, hogy ajánljon mást
2011. nov. 8. 14:45
szia! Az én babám egy hónapos 2 hetes korában kezdődtek a hasfájós esték, a széklete zöld volt teljesen. A VÉDŐNŐ A GASTROTUSS BABYT AJÁNLOTTA amikor elolvastam a betegtájékoztatót nem igazán értettem, hogy miért azt, mert reflux betegségre ajánlja a leírás.De két adag után már szép sárgákat kakilt és harmadik estére már a hasa sem fájt...
2011. nov. 8. 14:38

Sziasztok!


Nekünk a hason fekvés jött be (azóta is sokszor hason alszik - már másfél éves), illetve a legtutibb az volt, ha az alkaromra fektettem szintén hason, így keze lába lógott lefelé, még el is aludt sokszor. Infacol, Espumisan nem használt.


De ha szoptatsz, akkor te magad is ihatod a köménymag teát, egyik barátnőmnek ez vált be nagyon.

2011. nov. 8. 14:13

Na de egy a lényeg, mindenkinek más jön be, sajnos ki kell próbálgatnod a babádnak mi a jó.

Amúgy a melegített pelenka is jó volt nekünk 1 kicsit és a masszázs.

22. MsFlower (válaszként erre: 18. - Mkriszti81)
2011. nov. 8. 14:12
Pedig már amikor én terhes voltam, akkor mondták, hogy kivonják a forgalomból, akkor nem értem
2011. nov. 8. 14:08

Sziasztok, nekem hasfájásra a foreveres Aloe Activator vált be. Hihetetlen, milyen pillanatok alatt oldja a görcsöket, adod a babónak (testsúlykilogrammonként 2 csepp) és öt percen belül a pici már teljesen rendben van.

Akkor döbbentem meg igazán, amikor a háromévesemnek is egyik nap extrém gyomorgörcse volt. Nem tudom, mi okozta, csak azt tudom, hogy a gyerekem, aki előtte még beteg se volt és nem is az a sírós fajta, üvöltve markolta a gyomrát, de olyan szívettépően, sikítva sírt, hogy komolyan átfutott az agyamon, hívjam-e a mentőket, mert én így még gyereket nem láttam. De azért gyorsan előkaptam az activatort, beleöntöttem a szájába, pár perc múlva a lányom arca kisimult, elmosolyodott és elindult játszani. Azóta sem tudom, mi volt a baja, de szerencsére többé nem is találkoztunk ilyesmivel. Viszont ha valamiért picit is fájni kezd a hasa, azonnal jön és ő maga emeli le a polcról az activator-t.

100% szűrt aloe vera gél, nulla napos kortól adható egyébként.

Ami még bevált: a forever aloe blossom herbal tea. Ez is adható újszülött kortól, nincs benne sem csersav, sem koffein, van viszont benne aloe bimbó, kamilla, gyömbér és még rengeteg más gyógynövény, nem mellékesen az íze is nagyon finom, nekem a fiam pl. meg sem iszik másféle teát. Akkor is jó, ha székletproblémái vannak a babónak.

20. Anika70 (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2011. nov. 8. 13:57
Próbáld megrendelni a net-en.
2011. nov. 8. 13:53
viszont gripe water nem kapható már régóta (hiánycikk)
18. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - MsFlower)
2011. nov. 8. 13:52
én 3-4 hónapja még kaptam...
2011. nov. 8. 13:49

Szia!

Az én kislányom is igen hasfájós volt,mi is kipróbáltuk minden szert,de mind csak ideig-óráig segített!

Nekünk ami bevált a babamasszázs!Ott megtanultuk a hasfájás elleni masszázst,és nekünk nagyon bejött!

Ha van lehetőséged,érdemes elmenni/megtanulni!

16. youlcsi (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2011. nov. 8. 13:47

szia!

nem elkeserítésképpen, de van, hogy semmi nem válik be. nekem 3 hónapig majd megszakadt a szívem a pici miatt... aztán csak és kizárólag a hozzátáplálás segített... pedig még nyugtatós görcsoldót (papaverin) is kipróbáltunk.


(halkan súgom, ismerősnek mondta a gyerekorvos, hogy ha már semmi nem jó, lehet 1-1x adni fél germicidet... hiszen a babának is kell a pihenés)

15. MsFlower (válaszként erre: 12. - Kiraroli)
2011. nov. 8. 13:46
sab simplex már nincs
2011. nov. 8. 13:44

Infacol, Espumisan is jó egy ideig

nekünk a grippen water jött be, és már használhatjátok, végül is az tömény köménymag olaj, jó görcsoldó-szélhajtó

A teába nem szabad még nekik semmit tenni

2011. nov. 8. 13:43
Szia! Egy barátnőm vasalóval felmelegített pelenkát rakott a baba pocakjára, mivel a meleg elernyeszti a hasfali izomzatot és a beleket is.
2011. nov. 8. 13:42
sab simplex infacol espumisan ezek mind nagyon nagyon jó csodaszerek!!! és a szopi közbeni büfiztetés...
11. Giovannina (válaszként erre: 10. - Jucuska25)
2011. nov. 8. 13:41
Mármint a teát? Én szopi után adtam neki, az espumisant meg inkább előtte.
10. Jucuska25 (válaszként erre: 7. - Giovannina)
2011. nov. 8. 13:38
Adtam ma neki,de nem nagyon favorizálta,mikor adod neki?
2011. nov. 8. 13:38
Már szinte mindent kipróbáltunk,de igazából semmi.
2011. nov. 8. 13:37
Olyan nehéz,alszik kb fél órát aztán felsír és csak a mellkasomon nyugszik meg,az a keserves sírás....
7. Giovannina (válaszként erre: 3. - Jucuska25)
2011. nov. 8. 13:36
Én nem ízesítettem semmivel, de így is megitta.
2011. nov. 8. 13:35
Nekünk talán a Gripe Water segített vmennyit,bár csak az idő segített igazán!Kitartást kívánok nektek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook