Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányom nem hajlandó enni, csak tápot és gyerektejet hajlandó inni. Mit tegyek? fórum

Lányom nem hajlandó enni, csak tápot és gyerektejet hajlandó inni. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 8. 08:45
szerintem nyugi, pár nap múlva eszik mást is
2011. nov. 7. 20:49

Az en kislanyom 2 es fel eves lassan. A mai napig sika vizet iszik csak! Illetve most par hete a frissen facsart narancsle lett a nagy slager! Imadja! Edesseget nem is ismeri! Ha kap valakitol kindertojast, abbol eszik egy ici-pici falatot, de szerencsere a jatek jobban izgatja. Rengeteg gyumolcsot eszik. Sosem volt joevo, sot! De a gyumolcsok, yoghurt, zoldseg johet neki barmilyen mennyisegben. Szoval karadj a sima viznel szerintem es valoban erdekesse kell tenni szamukra az etelt, ez nalunk is bejott. A szines teszta, az etelekbol keszult golyocskak, a kremlevesekbe tett levesbetetek stb.

Valoszinu a betegseg nagy reszben befolyasolja az etvagyat most.

Sok sikert hozza!

2011. nov. 7. 20:36
szia szerintem is természetes az ilyen időszak, én is stresszeltem a nagynál és ő is az édes cuccokat szerette mondjuk én max heti 1szer adtam rudit neki. De nem volt nagy gyümölcsös ellenben pl a mazsola, aszalt gyümölcsök lehet bejönnek neki. Vagy gyümölcsleves. Zabkása is jó ötlet. A kórház simán megviselte Egyébként nálunk a kicsi 5hósan volt 1hetet és utána nem evett tápszert csak kanalasat. Van ilyen csak tényleg ki kell bírni hogy nem adsz neki nasit.
15. naiv
2011. nov. 7. 19:05
ja és a virslit nagyon szereti vagyis pl az előbb másfelet megevett belőle meg egy pici bögre jogurtot ivott
14. gne2 (válaszként erre: 13. - Naiv)
2011. nov. 7. 18:40
Egy ilyen kis gyerek is hozzá tud szokni a cukorhoz. Ha az igazi ízeket ismeri és szereti meg, akkor nem lesz gond később, ehet még elég édességet egész életében. Hidd el, hogy a joghurtot is nagyon szeretik a gyerekek. Engedd, hogy ő keverje bele a gyümölcsöt, úgy kóstolgassátok. A túrókrém is nagyon finom gyümölcsökkel, cukor nélkül!
13. naiv
2011. nov. 7. 18:34
De ne ugy képzeljétek hogy egy zacskóval abbol is csak 2-3falatot!!Csakis azért mertem adni mert az ismerőseink közt is az ugyanilyen koru gyerekek kapnak pár falatot!!De akkor beszüntetem!!Meg nem olyan rég kap ugymond nassit!!
12. gne2
2011. nov. 7. 18:05

Azért nem eszik meg mást, mert ezek az egyebek elveszik az étvágyát. És te adod neki, csak hogy egyen valamit a szegény gyerek...

Ne adj neki szörpöt, mézes-cukros löttyöket, csokit és cukorkát sem. Nem való az egy ilyen kisgyereknek (sem)!

Hozzászokott az édes ízhez, nehéz lesz vele. Kapjon joghurtot, ízesítsd gyümölcsökkel. Adj neki zabkását, szintén gyümölcsökkel. Lehet belőle golyókat formálni, ezeket is szívesen eszik a gyerekek. Minél színesebb párolt zöldségek, amiket szívesen evett eddig is.


Ha nem kéri, akkor ne erőltesd. Gyerek étel mellett még nem halt éhen...

11. babszibobó (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2011. nov. 7. 18:02

Egyébként maximálisan egyetértek az előttem szólókkal...se szörp, se cukor, se csoki!!!


Nálunk a gyümölcs és a zöldség nagyon megy és a tészta:-) (a színes nagy kedvenc:-))

10. Tücke
2011. nov. 7. 17:57
egyet értek homernnel érdekesé kell tenni neki az étkezést az ételt ... az sokat számít és még a joghurt is jobb mint a csoki mégha csak heti 1szer is kap ... már ez is teljesen tönkreteszi a fogát... láttál már olyan gyereket 3-7 év köött akinek fogcsonkjai vannak és azok is totál feketék? na az mint a gyümölcslé a csoki a cukorka és a szörp ... totál szétroncsolja a fogait... és később is gajra vágja mert már eleve szuvaslesz a csontoga és csak idő kérdése mikor lyukad neki ki.
9. babszibobó (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. nov. 7. 17:57

Igazából vannak ilyen periódusok babáknál, mármint, hogy az étvágya nem a megszokott, főleg, hogy sok más számárú nem minden esetben kellemes tényezővel találkozott vagy kell megszokni.

PL. a fogzás örök probléma és nem minden baba szeret ilyenkor rágcsálni, bár fogtól is függ...

a nátha meg rátesz egy lapáttal. és gondolom a kis lelkét a kórház is felzaklatta....

Kis türelem kitartó próbálkozás, persze azt is csak úgy, hogy ne essetek át a paci túloldalára.

Nálunk is volt ilyen nem akart/ nem kívánt enni időszak. Ilyenkor nálunk is táp, babakakaó. Kis tányérba gyümit szoktam kirakni úgy hogy szem előtt legyen és rá tud járni, ha mégis jól esik. és még a babakeksz is hasonlóan egy kis tálban, persze ezt módjával.

8. naiv
2011. nov. 7. 17:48
Igen de ez ugy látom nem hat neki!!Vagy mennyi idő kell,h hasson??
2011. nov. 7. 17:46
Most akkor ezek szerint már kap étvágygerjesztőt?Bocsi,de én már nem teljesen értem...
6. naiv
2011. nov. 7. 17:29
a gugi az sós meg a smoki is a banános csoki meg édesség!!Egyedül a banánt hajlandó megenni de azt se mindég!!
5. naiv
2011. nov. 7. 17:27
1éves és 5hónapos!!Nos egy banános csokit kap egy nap de van amikor egy hétig nem kap!!Szörpöt baba szörpöt kap meg abbol is egy decit de azt is csak azért praktizálom mert kap egy étvágygerjesztő szirupot és abba rejtem bele!!
2011. nov. 7. 17:27

Mi az a gugi meg smoki csoki?Ezek édességek?17 hónaposnak nem is kellett volna kapnia :( Próbálj neki valami "érdekes" étel csinálni,amit magától is meg tud enni.A fiam épp kis kerek párolt répagolyókat eszik,máshoz nem volt kedve.De van itthon ilyen helyzetekre állatka alakú tésztánk,és hasonló dolgok is,ezekre legtöbbször rá lehet beszélni.

Szörphöz még kicsi,nem is kaphat,ha nem issza a sima vizet inkább babatea vagy hígitott 100%-os gyümölcslé.Először az orvossal/védőnővel próbálkozz,ha úgy látja a doki,hogy más nem segít,ajánlani fog étvágynövelőt.

2011. nov. 7. 17:21
na már most egy ekkora gyereknek ser szörp se csoki nem való adjál neki gyümölcsöt inkább megtörve. persze hogy nem eszik ha a csoki elveszi minden étvágyát
2. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2011. nov. 7. 17:21
Mennyi idős?
1. naiv
2011. nov. 7. 17:18
Nem tudom mi lehet vele!!??Szeptember elsején elkedte lányom a bölcsit állitólag szépen evett ott!!Aztán október 13-ánkorházba kerültünk tüdőgyulladással és onnantol nem nagyon eszik!!Pár falat és kész de van amikor egy kistányér levest megeszik!!Gugi,smoki csoki az megy de ma már még az se kellett neki!!A fogai jönnek meg fojik az orra is!!Gondoltam valamilyen étvágy gerjesztő szirupot rejtenék a teájába vagy szörpjébe!!Segítséget kérnék!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook