Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Netbookos, notebookos kérdések... fórum

Netbookos, notebookos kérdések... (beszélgetős fórum)


21. Esly
2012. jan. 1. 17:38
LG GS50 Notebook tapasztalatok?
2011. nov. 7. 19:43

Köszi a segítséget...

Ezek közül amit felsoroltál, a ramot, a hdd-t és a garanciát mindig ezekkel a paraméterekkel kerestem...

19. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Screech-owl)
2011. nov. 7. 18:09

Az msi is jóféle, bár ők főleg alaplapokban erősek, de nem gagyi termék az se


az én szememben lenovo, msi, hp és dell a sorrend


a dellel csak az a bajom (most is arról írok), hogy a cégben 3an vagyunk, akiknek az utóbbi fél évben a delljeikben eccerűen tönkrement a vinyó, és itt 4 különböző notiról beszélünk, mert nem egyformáink vannak


szóval szerintem az utóbbi években a dell nagyon elengedte magát


ha sok pénzed lenne, mondanám, hogy vegyél sony vaiout vagy akár apple cuccot, de ha nincs, akkor mindenképp lenovot vennék használtan, igaz, hogy annyiba kerül mint más újonnan, de ennek oka van. :)

az, hogy rohadt jók. :)


ha pedig hp-t veszel, az utóbbi időben a kezembe került néhány az Elitebook szériából, azt csak dicsérni tudom.



én a helyedben nem a márkára fókuszálnék, hanem erre:

- min 2 GB RAM

- min 2 Ghz processzor

- min 200 GB HDD

- akkumulátoridő

- min 2 év garancia


és akkor ezek mentén érdemes az árakat hasonlítgatni

2011. nov. 7. 17:20

Az a baj, hogy nekem meg mindenki azt mondja, hogy hp-t vagy dell-t vegyek...szóval teljesen nem tudom már eldönteni.


MSI?

2011. nov. 7. 17:17

a dellt szerintem se vegyed, de mint linkeltem neked, még a hp-vel is az a szitu, hogy használtan kapsz egy kétszer annyit érő gépet, ha rászánsz + 10 000 forintot


a lenovok sztm a legjobb gépek a világon, nekem 3 féle is volt, az első 5 évig elment mindenféle szerviz nélkül


és ütheted-vághatod, mindent kibírnak


de ha a hp-t akarod, vedd azt, én informatikusként nem venném, de ez nem jelenti azt, hogy rossz gép

2011. nov. 7. 16:19
A hp-t szeretném, amit utána linkeltem starter helyett tennék rá egy xp-t, majd később bővíteném 2 gigára, és rátenném a win7 valamelyik NEM starter verzióját... egyébként mennyi lehet egy memóriabővítés?
15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Screech-owl)
2011. nov. 7. 16:05

a bokádtól a nyakadig fogod felvágni az ereidet a startertől :/


Te most netbook-ról beszélsz, vagy notebook-ról?

mert ha előbbiről, akkor a dell-ről lebeszéllek. a szerviz azt mondta, nem kellett volna megvennem amiben intel atom processzor van. na, ez nem jutott eszembe :))

14. michelle.r (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. nov. 7. 16:02

Ebből minden feature hiányzik, amitől használható lenne :S

csak egy példa: még csak egy nyomoronc háttérképet sem lehet vele telepíteni. tudom, lehet enélkül élni, de.............


Igazából azt nem értem, miért nem kértek húszezerrel többet a gépért és raktak rá egy rendes progit.

2011. nov. 7. 15:55
Még nézelődök majd mindenképp...de egyébként HP, Dell, Asus, Acer jöhet nálam számításba...Akkor már a starter helyett inkább xp? bírják ezek a netbokkok a sima win7-et? mmint azt mi nem starter
12. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2011. nov. 7. 15:48

Igazából úgy van, hogy "sima" windows 7 nem létezik, van a starter, a home, a home premium, a professional stb. Mivel én a munkám miatt csak professional termékeket használok, nem nagyon ismerem az ilyen otthoni verziókat, de tulképp a lényegük, hogy egy csomó vállalati feature hiányzik (ahogy most a starterről olvasok, annyi minden, hogy az már zavaró)


szóval ha win7 akkor minimum win 7 home premium

11. michelle.r (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2011. nov. 7. 15:46

"Windows 7-ről jó véleményem van, a Startert nem ismerem"


ne kérdezz, csak lődd agyon azt, aki kitalálta.

vettem egy netbook-ot, az van rajta gyárilag, most cserélik le xp-re.


a win 7 baromira lebutított változata.

10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. nov. 7. 15:42
ennek a bolti ára olyan 100-110 ezer forint, szóval ez jó üzlet egyébként (természetesen kipróbálással, garanciapapír megvizsgálásával, személyes átvétellel stbstb)
2011. nov. 7. 15:39

Hát megmondom őszintén, én 70 körüli összegből ezt venném:


[link]


ez egy nagyon nagyon komoly gép, oprendszert meg tisztáznám az eladóval

2011. nov. 7. 15:36
a hp-nak 2 gb-ig lehet bővíteni...
2011. nov. 7. 15:33

[link]


illetve ezt 66ért

2011. nov. 7. 15:31

[link]


Én ezt néztem volna, (72ezer, még belefér) csak linux van rajta az a baj

5. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Screech-owl)
2011. nov. 7. 15:26

Háát én inkább azt csinálnám, hogy letölteném a netbook műszaki specifikációját, megnézném, hogy bővíthető-e a memóriája (sőt, főleg olyat vennék, aminek igen), vennék bele egy memóriát, betenném, és akkor hajrá. :)


Szóval ha van rá lehetőségem min 2 GB RAM és Windows 7, ha nincs, akkor 1 és XP:

2011. nov. 7. 15:23
Egyébként 70ezer a plafon amit szánok rá...
2011. nov. 7. 15:21
És szerinted egy 1 gigás rammal rendelkező netbook bírná a win7-et vagy tegyünk majd rá inkább xp-t?
2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Screech-owl)
2011. nov. 7. 15:19

Én vettem használt netbookot (féláron, a notebook árának kb negyedén), és nem bántam meg.


- amiket írtál, arra elég egy netbook, de azért azt tudd, hogy ha megnyitsz egyszerre egy csomó mindent (pl office + youtube + zenelejátszó, film stb) akkor belassulhat, de ez is attól függ, milyen erőset gépet veszel


- vaterát nem tudom, én ebayről vennék, ha tudok paypallal fizetni (ahol 30 napig vissza lehet húzni a pénzt, ha nem tetszik valami)


ellenkező esetben kizárólag személyes kipróbálással és átvétellel, adásvételi szerződéssel (személyi megnézése, minden), 3 nap garanciával, a prohardverről így vettem, a gépnek semmi baja nem volt egyébként


- a garancia nem szűnik meg az operációs rendszer újratelepítésével, a garancia a hardverre vonatkozik


(OEM windowsos géppel kell vigyázni, ha újra teszed a windowst egy ilyen gépen, UGYANAZT a kulcsot kell beadni aktiváláshoz, mint előtte)


- Windows 7-ről jó véleményem van, a Startert nem ismerem


- összeségében, ha alapos, gondos ember vagy, nem sajnálod a tesztelést, tudtok adásvételit írni (korrekt eladó), akkor használt netbook, és iszonyú sok pénzt spórolhatsz


nem ártana egy olyan barát segítsége, akinek van rutinja elektronikai dolgok vásárlásában.


-

2011. nov. 7. 14:50

Most készülök venni gépet...lenne pár kérdésem, nálam jobban hozzáértő emberekhez.


-Netezésre, film/sorozat nézésre/letöltésre, office használatra használnám a gépet, elég erre egy netbook?


-Vateráról merjek rendelni gépet?


-Használt notebook ajánlatos?


-Ha veszek egy gépet 2 év garanciával, amin mondjuk LINUX van, és teszek rá új operációs rendszert elvész a garancia?


-Windows 7 Starterről mi a véleményetek? Érdemes?


-Összességében új netbook, vagy használt notebook...pénz erre van!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook