Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elzárták a gázt a házban, de villanysütőm van... fórum

Elzárták a gázt a házban, de villanysütőm van... (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Sylvia81 (válaszként erre: 69. - Pahet a vadász)
2011. nov. 21. 14:46
És még fizessetek is... Pff........
69. Pahet a vadász (válaszként erre: 68. - Sylvia81)
2011. nov. 21. 11:35
Mi is megkérdeztük, hogy ugyan miért télvíz idejére kellett ezt időzíteni? Erre tudod mi volt a válsz? Hogy ők egész évben dolgoztak, most értek ide...pfff...ezzel van a baj, mert ha mondjuk tavasztól őszig dolgoznának, akkor nem lenne probléma, és vannak benti munkálatok is, amikor talán nem kellene családoknak szétfagyniuk...de nem. nekik mindegy, hisz hazamennek a jóóómeleg lakásba, és élvezik...mi meg kapjuk be.
68. Sylvia81 (válaszként erre: 67. - Pahet a vadász)
2011. nov. 19. 23:59

Örülök, hogy végre van gáz!

Csak azt nem értem, hogy fűtési szezonban csak veszélyelhárítani szoktak, tehát le szokták tömíteni átmenetileg a csöveket, a nagyját meg a fűtési szezon után szokták megcsinálni.

Vagy ha ez csak az átmeneti megoldás, akkor meg mi a ***-t szórakoztak eddig?

Basszus, én tutira szétfagytam volna ebben a szituban. :S

67. Pahet a vadász (válaszként erre: 64. - Sylvia81)
2011. nov. 19. 08:44

Na, fejlemények! tegnap este visszakaptuk a gázt :) Végre meleg van a lakásban, és már főzni is fogok tudni :)

Valóban az utcán szerelték a vezetéket, de mert öreg a ház, a nyomáspróbán kiderült, hogy a házon belüli vezetékeknél szökik a gáz, így azokat meg kell oldani, és ezt kell nekünk kifizetni. Szerencsére "csak" 20ezer forint lakásonként, valami tömítő cuccot nyomtak be a vezetékekbe, így a pici rések betömődtek...

Mit ne mondjak, éppen ideje volt hogy végre melegben feküdjünk le és keljünk fel reggel :)

2011. nov. 8. 23:40

Vagy itt valami esetleg:

[link]

2011. nov. 8. 23:38

Nézd meg ezt.Hátha találsz olyat,amit tudsz kezelni.Vagy ha nem veszed a hozzávalókat szentírásnak,akkor kis átalakítgatásokkal tudsz belőlük használni.


[link]

64. Sylvia81 (válaszként erre: 62. - Pahet a vadász)
2011. nov. 8. 22:18

Várjunk csak... Nem az utcai vezetéket cserélik? Azért miért nektek kell fizetni? Nem is hozzátok tartozik, hisz a ház főóráján kívül van...

Vagy rosszul gondolom?


Mindenesetre majd számolj be, mi volt!

63. Sylvia81 (válaszként erre: 62. - Pahet a vadász)
2011. nov. 8. 22:14

Azé' viccesek, mit ne mondjak...

Nem elég, hogy hetekig szívtok, mert nincs gáz, meg még fizessétek is ki, hogy szívtatok...

2011. nov. 8. 15:49
Holnap lesz közgyűlés...elmondják mennyire fog fájni a gázvezeték csere nekünk :(...
61. Sylvia81 (válaszként erre: 59. - Bnedora)
2011. nov. 8. 13:02
De én kifejezetten olyan leírást szerettem volna, ami nem mikrós, és csak a natúr száraztészta fő meg a végére, tehát nincs rajta semmi, így jó lehetne pl. mákostésztának. De nem találtam.
60. Sylvia81 (válaszként erre: 59. - Bnedora)
2011. nov. 8. 13:00
A Knorr-nak tejszínes-sonkás tészta néven van ilyenje, vagy legalábbis régebben volt. :)
59. bnedora (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2011. nov. 8. 08:36
Lehet kapni Maggi v. Knorr alapfélét, amit összekeversz tejjel, tejszínnel v. vízzel, és ráöntött a száraz tésztára, beteszed a sütőben és megpuhul. Most éppen nincs itthon ilyen, így pontosan nem tudom megmondani a nevét.
2011. nov. 8. 06:41

Lányok, azt a rizs receptet kérném szépen, ami a mikrós változat és pergős lesz. a BASMATI rizs nálunk is a nyerő, még az íze is egészen más.

Amúgy még én sem főztem/sütöttem soha mikróban, csak melegítettem, pedig pont erre alkalmas mikróm van. Grillezős.

57. zseba (válaszként erre: 56. - Driennke83)
2011. nov. 7. 15:49
Oké! ;)
56. driennke83 (válaszként erre: 11. - Zseba)
2011. nov. 7. 14:58
Bár nekünk van gázunk sőt a sütőm is gázos, de ezt lopom, ha nem baj. :)
55. Panni58 (válaszként erre: 49. - MelisUK)
2011. nov. 7. 14:44

és még folytathatnánk a gombás, borsós,kukoricás, petrezselymes, stb. változattal, ami mind nagyon finom. :)))


de maradjunk a sütő témánál :)

54. Sylvia81 (válaszként erre: 53. - MelisUK)
2011. nov. 7. 14:37

Sose próbáltam még, ezért nem voltam biztos benne. :)


Az én receptemben nem kell megfőzni a tésztát és besamel sincs benne. :)

53. MelisUK (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2011. nov. 7. 14:25
Bármilyen tepsiben lehet darált húst pirítani a sütőben, szóval a lasagne is nagyon jó ötlet.
2011. nov. 7. 14:23

Elkanyarodott a téma. :) Én a pudingokat azért szeretem mikróban főzni, mert egyik az, hogy pillanatok alatt kész, a másik pedig, hogy nem kell folyamatosan kavargatni, hogy le ne égjen. Általában 2 alkalommal kiveszem közben megkeverni, majd mikor kész, akkor is még megkeverem.


A tejbezab is pillanatok alatt kész van a mikróban, nagyon egészséges reggeli. Nálunk Skóciában ez sokaknál szokásos reggeli.

2011. nov. 7. 14:22

Most kerestem a gugliban, hogyan lehet tésztát főzni a sütőben, de folyton a mikróban készülőt hozza találatnak.


Azon agyalok, hogy elvileg üvegedényben, kevés olajjal lehet darálthúst is pirítani a mikróban vagy sütőben, nem?

Mert ha igen, akkor kis módosítással az adatlapomon lévő lasagne-receptet is meg lehet csinálni.

2011. nov. 7. 14:20
A sütőben bundás kenyeret is tudsz készíteni.
49. MelisUK (válaszként erre: 43. - Panni58)
2011. nov. 7. 14:20

Mikró szinte minden háztartásban van a mai világban és mivel az árammal működik, nem pedig gázzal, amit épp elzártak a fúrumindítónál, így azt is tudja használni.


Kinek melyik rizs jön be. Én pl csakis és kizárólag a basmati rizst szeretem, az A meg B rizs nekünk csak tejberizsnek jó. :) A hosszú szemű rizsek már elmennek, de a basmati a kedvencünk, így mindig azt veszünk. Múlt hétvégén a barátaink nálunk ettek, ők mindig tasakos rizst főznek, mert mást nem tudnak. Csak úgy nyomatták be a rizsem, nagyon ízlett nekik. :))) A párom világ életében utálta a rizst, de mióta én főzök rá, azóta imádja. :)))) Annyi féle képpen el lehet készíteni, a sáfrányos-római köményes pl nagyon mutatós és isteni indiai kajcsikhoz.

48. Panni58 (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2011. nov. 7. 14:15
én is csak rizst főzök benne :)
47. édesmandula (válaszként erre: 41. - Pen80)
2011. nov. 7. 14:14

igen :D szoktam én is csalni ilyeneket :D


a mikrót viszont nem szeretem :S max melegítésre, akkor is csak üvegtálban...

46. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Panni58)
2011. nov. 7. 14:13

Nem mindenki szereti a mikrót. Én sem igazán, főzni nem szoktam benne, de melegítésre mindenképp az a kényelmesebb.

És aki sosem használja főzésre, annak eszébe sem jut, hogy arra is jó. ;)

45. zseba (válaszként erre: 43. - Panni58)
2011. nov. 7. 14:11
Csak az írta hogy gáz nincs!
44. Panni58 (válaszként erre: 42. - Bnedora)
2011. nov. 7. 14:11

megint tanultam valamit :)

40 éve azonnal sütöm, és még nem volt kifogás :D

43. Panni58 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2011. nov. 7. 14:10

a mikrós rizs a legfinomabb :)

kell bele 2 kanál olaj is, meg egy kis fej hagyma, isteni íze van, és finom "pergős". :)


de nem azért kérdezte a fórumindító a sütős recepteket, mert csak sütőt tud használni?

42. bnedora (válaszként erre: 37. - Panni58)
2011. nov. 7. 14:09
A sima palacsinta tésztát is állni kell hagyni. Gondolom azért, hogy a liszt teljesen átázzon.
41. Pen80 (válaszként erre: 34. - Édesmandula)
2011. nov. 7. 14:07
és még fűt is vele, ha utána nyitva hagyja a sütő ajtaját :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook