Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok az ünnepekről? fórum

Mit gondoltok az ünnepekről? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 21. 19:27
jók, kellenek
2012. okt. 21. 19:25
Karácsony egy nagyon szép ünnep de másik oldalról utálom elköltöm a sok összes spórolt pénzem, szép ajándékokra, de részemre haszontalanokat kapok.
2011. nov. 7. 17:36
Én szeretem az ünnepeket. Készülődni is rájuk, főleg amióta külön életem van. Talán azért ilyen pozitív ez számomra,mert otthon is csupa szépet, jót kaptam ezektől a napoktól. A Szilveszter az egyetlen ami egy kicsit inkább közömbös. Na akkor nem nagyon készülődök,viszont nagyot alszok :)
17. Tücke
2011. nov. 7. 16:53
én csak azért nem csípem mert mindig valami nagyobbat kell teljesítenem mint előző évben gondolok itt dekoráció , étel,( ezt mind a lányom miatt hogy szép legyen, meg mert ilyen vagyok) valami olyan saját készítésű ajándék aminek tudom hogy örülne az akinek szánom.... már ilyenkor el kell kezdenem gondolkozni mi legyen hogy ne hasonlítson kicsit se az előző éviekre
2011. nov. 7. 16:42
Félek tőlük.
2011. nov. 7. 16:26
Igen mis is inkább csak karácsonyt tartunk ajándék csak kicsi amire szükségünk van ugyis év közben megvesszük, inkább csak kaja, amit párom ilyenkor kér, meg amit én is megeszek. Páromnak szoktam minden évben kaszinótojást, sonkatekercset ezt szokott kérni anyum készíti a bejglit mert én nem szeretem anyum, mamám, és párom szeretik jó sok töltelékkel. kis kókusz kockát csinálok még és talán majonézes krumplit ennyi meg valami levest.
2011. nov. 7. 15:57

Mi az összes ünnepek közül csak a karácsonyt tartjuk már évek óta. A többit anyagi nehézségek miatt beszüntettük. A karácsonyból viszont nem engedek, mert azt gyerekkorom óta nagyon szeretem. Egyszer egy évben mindenkinek jár egy ünnep. Csak az a baj, hogy ebben a gazdasági helyzetben egyre kevesebb jut erre is. Amit lehet próbálok házilag elkészíteni, így olcsóbb. Pl.: adventi koszorú, lakásdíszítés, kisebb ajándékok.

Én is készítek már évek óta minden decemberben egy kisebb csomagot a rászorulóknak olyan dolgokból amiket itthon találok, még jó állapotban vannak, de nekünk már nincs rá szükségünk. Így is örömet lehet szerezni másoknak.

2011. nov. 7. 15:27
ez így igaz. én is szeretek adni mindig szoktam pl. karácsonykor vagy ruhát, vagy olyat amire szükségük van aki rászorult mindig elviszem oda ahol nálunk is gyűjtik, ez minden évben így van.
12. air (válaszként erre: 11. - F799cac10e)
2011. nov. 7. 15:18
Én szeretem a készülődés és az ünnepi hangulatot .Persze ez magányosan nem lehet az igazi ,de családban rajtunk múlik milyen:)))
2011. nov. 7. 15:10
Köszönöm a hozzászólásokat. Sajnálom akinek nem öröm, vagy valami rossz dolog történt velük ezeken a napokon. Remélem ezek változnak, hisz mindig van bennük valami jó..
2011. nov. 7. 14:14

Nekem az az ünnep, amikor a párommal elmegyünk kettesben pihenni, felüdülni, nyaralni. És azok a napok, amikor a keresztlányom, aki 3 éves, velem van, odabújik hozzám és puszit ad. Továbbiakban minden nap, amit lovaglással tölthetek, vagy munka nélkül...vagy csak egyszerűen semmittevéssel. És ünnepek azok a napok is, melyet meghitt családi körben tölthetek, és azok is, amikor a barátnőimmel beülünk valahova beszélgetni. Minden nap ünnep számomra, mely békében, meghittségben és nyugalomban telnek és szeretetben.


Célom az, hogy minden napom ünnep legyen, az élet ünnepe.

2011. nov. 7. 13:42

Még iskolás voltam én is szerettem az ünnepeket. Az otthoni készülődés sürgés forgás.


Azonban mióta dolgozom ebből nem igazán sokat érzek, mert az elmúlt 10 év során nem volt még olyan karácsonyom amikor a három nap közül valamelyik nap ne a munkahelyen talált volna.


A húsvét pedig sajnos arról szól ki tudja magát a sárga földig leinni.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2011. nov. 7. 13:35

Utálom mind!


Illetve nem, a Pünkösd az a kedvencem.

De csak azért, mert utána mindjárt vége a tanévnek.

2011. nov. 7. 13:34

Én kimondottan utálom az ünnepeket! Kezdem az elején.A szüli és névnapokat azért,mert általában akkor történi velem valami és korházba kerülök.Pl: szülinapomon kilyuadt a gyomrom,névnapomkor meg vagbelem lett.

Húsvét az arról szól.hogy ki tud többet összekérincselni.Nem szeretem!

Karácsony sem ünnep nálunk,mert a férjem apja akkor halt meg:(

Szilveszter meg olyan ,mint a többi nap.Talán annyi benne az újdonság,hogy hangos az utca a petárdáktól.

Még a mikulás az egyetlen nap,amit eddig még nem töröltem ki a naptáramból.Csakis azért nem,mert akkor született a kis unokám és Őt nagyon szeretem:)))))

2011. nov. 7. 13:31
Nekem mindennap ünnep ,ha jól érzem magam.A Karácsony sem ünnep ha nem érzem jól magam.
2011. nov. 7. 13:30
att függ honnan nézem
2011. nov. 7. 13:29
engem már jóval a karácsony előtt eláraszt az ünnepi hangulat...imádom!
2011. nov. 7. 13:28
UTÁLOM!!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 7. 13:27
Én szeretem az ünnepeket és szeretek is készülődni rájuk. A húsvét számomra inkább egy "lelki" ünnep, ott kisebb a készülődés.
2011. nov. 7. 13:15
Születésnap, névnap, húsvét, karácsony, mikulás, szilveszter. Szeretitek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook