Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akarok oviba menni...!!! Anyukák tanácsot szeretnék... fórum

Nem akarok oviba menni...!!! Anyukák tanácsot szeretnék... (beszélgetős fórum)


25. trapiti (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2011. nov. 7. 22:13

Szerintem pedig adott esetben - különösen ha az óvónők nem tudják megoldani ahelyzetet - nagy segítség lehet, hiszen belelát a csoport életébe, jobban látja a gyereket az óvodai környezetben mint a szülő aki nincs ott, és segítségére lehet az óvónőknek abban, hogyan kell közelíteni az adott gyerekhez, mi lehet a probléma.


Lehet hogy vannak szeszélyes gyerekek, de aki eddig nem volt az és nem is volt problémája az ovival, most meg hirtelen fél, sír stb. ott én szülőként biztosan nem ütném el ennyivel... szerintem a gyerek megérdemel annyi figyelmet és empátiát a szülő részéről hogy egy ilyen jelenséget nem intézünk el egy legyintéssel. Aztán ha az derül ki, hogy valami könnyen megoldható apróságról volt szó, akkor mindenki örül. Én még soha nem bántam meg, hogy komolyan vettem és veszem a lányom jelzéseit. Ráadásul még sosem volt a bajok hátterében szeszély vagy vaklárma...

24. beatav (válaszként erre: 19. - Tina87)
2011. nov. 7. 21:09
Örülök,hogy jól alakul az ovi!Csak jobb volt megbeszélni a benti ügyeket.Az ovónők is megértik ha visszaigazolást vársz.Sok sikert és boldog ovis éveket!:)
23. beatav (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2011. nov. 7. 21:04
Ha pszihologus nem is kell ,azért komoly lelkiprobléma ez egy kicsinek.Különben nem lennének ilyen tünetei.:( Vannak nagyon érzékeny gyerekek és emberek is.Szerintem meg nincs ebben semmi mulatságos.
22. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Vaczila)
2011. nov. 7. 15:44
jajj dehogy kell pszichológus :))) a gyerekek szeszélyesek, egyszer ilyenek-aztán olyanok, semmi komoly dologra nem kell gondolni sztem..:)
21. Tina87 (válaszként erre: 20. - Dovima)
2011. nov. 7. 09:31
remélem...köszönöm :)
20. dovima (válaszként erre: 19. - Tina87)
2011. nov. 7. 09:19
ez jó hír,reméljük hatásos volt a tegnapi sok beszélgetés és a mai az óvónénivel:)
19. Tina87 (válaszként erre: 18. - Vaczila)
2011. nov. 7. 09:15

A ma reggel szuper volt, mintha kicserélték volna :)))

Boldog volt, örült az ovinak, de este nagyon sokat beszélgettünk, remélem az okozta hogy kedve lett az ovihoz.reggel is mikor mentünk, semmi hiszti semmi sírás, bement elkezdtett reggelizni, én meg addig beszéltem az óvónővel...

Ledöbbentem, mert rosszabb reakcióra számítottam tőle, semmi gond nem volt, elmondtam miket mondott Kirus és Ő is mondta mik vannak az oviban.A kislány akit Kira is emleget mesélte, hogy sajnos neki több segítségre van szüksége szocializációs téren, mint amire egy óvónő képes, úgyhogy esetleg lehet a kislánnyal való konfliktus volt a baj.Mondta az óvónő hogy nem szoktak egyenlőtlenek lenni ha valaki rosszat csinál arra tényleg rászólnak.Mondtam Kirus nagyon érzékeny ilyen téren, oda figyel rá jobban, és ad neki visszaigazolást minernől :)

Remélem délután azt hallom milyen ügyes volt ma :D

Majd megírom.Köszi nektek az infókat :)

2011. nov. 7. 06:50
Esetleg az is kérdés lehet hogy te hogyan viszonyulsz a gyerekhez amikor nem akar oviba menni. Mert ha látja rajtad az aggodalmat, a szorongást, a bosszússágot emiatt, azt rosszul is értelmezheti és az is okozhatja a problémát. Mindenképpen vegyétek igénybe pszichológus segítségét. Ha az oviban nincs is, a lakóhelyedhez tartozó nevelési tanácsadóban biztos hogy van. Hidd el ő pillanatok alatt kiszedi a gyermekből játék közben hogy mi a gond.
17. b8103f009a (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. nov. 6. 21:24
Én is az óvónői bánásmódra tippelnék,azért akarják mindenáron bemagyarázni,hogy otthoni probléma lehet.
2011. nov. 6. 21:20
Esetleg ha van az ovinak pszichológusa, tőle lehet segítséget kérni. Esetleg meglát olyan jeleket amiket Te otthon nem, és ha van az óvónőkben egy kis jószándék, hátha nekik is segít megoldani a helyzetet...
15. tündér74 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2011. nov. 6. 21:14

Nagyon határozottan, mindenképpen az óvónőkkel kellene beszélgetni, hogy mi történhetett a kislányoddal. Otthon minden rendben, tehát ott, az oviban történt vele valami. Bár, így érzed, hogy az óvónők türelmetlenek és nem tesznek meg mindent a gyerekért, nem biztos, hogy segíteni fognak.

Kislányod egyenlőre úgy néz ki nem akar beszélni a témáról, szerintem ne is faggasd, viszont figyeld hogy otthon hogyan játszik, mert nagyon sokmindent elárulhat az oviban történtekről.

14. trapiti (válaszként erre: 5. - Beatav)
2011. nov. 6. 21:11

Nekem is az az érzésem a leírás alapján, hogy ha nem otthon akkor az oviban történik valami. Még akkor is, ha az óvónők szerint semmi.

Szó szerint ugyanezeken mentünk keresztül már két alkalommal. Az első menet rögtön az ovilezdés után pár héttel kezdődött, fél év után átirattam másik oviba, attól kezdve simán mentek a dolgok a nyári összevonásokig. Akkor egy hátig a szomszéd csoportba tették át Lucát, ahol az óvónő meglehetősen durván-ridegen bánt a gyerekekkel, két nap alatt jutottunk el oda, hogy újra bepiislt,, bekakilt, örjöngött ha oviba kellett menni, pedig előtte 3 hónapig örömmel járt oda, semmi ilyen probléma nem volt. Szóltunk, beszéltünk a vezetőnővel, kivették Lucát abból a csoportból, pár nap alatt minden a régi volt és azóta is imád járni.

Vannak érzékenyebb gyerekek, akik rögötn reagálnak mindenre, bármi nem stimmel. Az óvónőnek az a legegyszerűbb, hogy a családra fogja, biztos otthon van az ok. Mindenképp utána kell járni, mert magától nem fog rendeződni a helyzet!

13. dovima
2011. nov. 6. 16:21
Nálunk ez tavaly volt,és kiderült hogy egy két kisfiú rugdossa persze ugy hogy az óvó néni ne vegye észre,aztán szóltam azoknak az anyukáknak és "elkapták" a fiukat.idén másik csoportba jár mert már nagy csoportos,és imádja :)Lehet az óvó nénik is közrejátszottak,idén mások vannak :)
12. Tina87
2011. nov. 6. 16:00

Megyek, mert fel kelt és az volt az első mondata hogy nem akar holnap oviba menni és már pánikol :(((

Dobálja magát az ágyban...sosoe volt még ilyen.

este jövök

11. Tina87 (válaszként erre: 8. - Beatav)
2011. nov. 6. 15:59
Szoktam figyelni mikor öltözik és már rég benn van a teremben akkor is pakolászok és figyelem mi történik meg délután is...
2011. nov. 6. 15:55
Hát derítsd ki mi lehet a gond,mert nincs annál rosszabb így vinni a gyereket az oviba.:(
9. b8103f009a (válaszként erre: 7. - Tina87)
2011. nov. 6. 15:54
A szeparációs szorongás baba korban jelentkezik.Biztos,hogy történt valami.
8. beatav (válaszként erre: 7. - Tina87)
2011. nov. 6. 15:53
Akkor tölts el kicsit több időt ott amikor ráérsz és nem sietsz!Sokmindent lát,hall az ember.Hátha kiderül mi a probléma!
7. Tina87 (válaszként erre: 4. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 15:48

Egy kislányt sokszor emleget aki szeptember óta van nálunk is más szülőknek a gyerekei is panaszkodtak ár, nem tudom tényleg esetlge ő bántotta e, de egyébként ez a karjánál ráncigálás az egyik hozzászólásban már láttam ilyet az óvónéninktől és a kislányom mostanság tényleg nagyon érzékeny.


Lehet ez szeparációs szorongás, vagy ahhoz már idősebb és az nem alakulhat már ki ilyenkor ha már elég rég jár oviba és eddig szerette?

2011. nov. 6. 15:46
Lehet ám az oviban egy gyerek aki piszkálja.Mindenesetre az óvónő az aki látja mit csinálnak bent!Érdemes (nem diplomatikusan) csak egyszerű emberi hangnemben érdeklődni,segítségüket kérni.
2011. nov. 6. 15:40
Nálunk voltak olyan problémák,hogy szobatiszta létére szinte minden délutáni alvásnál bepisilt.Kierült (nem tőle,ő nem mondta mi a baj!) ill.észrevettem,hogy az óvónő a karjánál fogva rángatta az egyik gyereket,majd az láttam ahogy kiküldi a teremből,mondván ha rossz Ő nem mesél neki és menjen haza!!!Amint lett hely egy másik oviban átírattuk!Onnan minden simán ment!
4. b8103f009a (válaszként erre: 3. - Tina87)
2011. nov. 6. 15:40
Ha otthon nem,akkor az oviban történt valami.Szedd ki belőle mi az amitől fél.Talán bántották,vagy megijedt valamitől,valakitől.Lehet,hogy valamelyik óvónéni vagy dadus keményebben utasította rendre,vagy igazságtalanok voltak vele.Ha érzékeny kislány,akkor utálhatja emiatt az egész ovit.Mit mond,miért nem akar mostanában ott lenni?
3. Tina87 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2011. nov. 6. 15:34

beszélünk de amint szóba kerül az oviba és tudja holnap menni kell elkezd sírni és nagyon aggódok :((((

Már reggel kérdezte mikor felkeltünk hogy megyünk oviba...mondom nem és erre megnyugodott.

Az se megoldás hogy amikor szabadnapos vagyok akkor nem viszem mert azzal nem segítenék csak gátolnám az ovitól tudja hogy nem kell mindig menni de nem tudhatom mikor jön közbe vmi a meló miatt.

2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2011. nov. 6. 15:31
persze, a gyerekeknél folyamatosan vannak hullám hegyek-völgyek. Vanessza egész kiscsoportot végigsírta, nekünk rémálom volt a beszoktatás. De elmúlt. Próbálj meg Kirával beszélni, beszélgessetek sokat, csak így tudsz rájönni, hogy mi lehet a baj.
2011. nov. 6. 15:28

Egy hete mindennap ez a téma a 4 éves lánykámnál, aki bölcsödés volt, sosem sírt és mindig alkalmazkodó volt mindenhez és mindenkihez.

Kb. 1-2 hete sír, nem szeret oviba menni ha ebédelnek is sír és ha aludni kell az oviban is sír.Nem akar egyedül kimenni az oviban a wc-re, mintha félne valamitől.

Az óvónők is úgymond aggódnak, de valamiért azt gondolják otthon kell keresni a probléma forrását, pedig semmi változás, egyedül nevelem, anyukámnál lakunk, ahogy az elmúlt 3 évben is, valami mégis történt, de nem itthon.

Mi történhetett?

Az óvódában is szeretném ha az óvónők jobban odafigyelnének, de mégis hogy mondjam ezt meg diplomatikusan, mert engem nagyn aggaszt hogy konkrétan azt mondják már lassan nem járhat oviba ha nem hadja aludni a többieket :((( De nemhiszem hogy mindent megtennének, és türelmesek lennének.


Mit gondoltok hogyan segíthetek, történt már veletek ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook