Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Franciából középfokú nyelvvizsga 6 hónap (napi 2-3 óra) tanulás után reális? fórum

Franciából középfokú nyelvvizsga 6 hónap (napi 2-3 óra) tanulás után reális? (beszélgetős fórum)

12. Derya (válaszként erre: 10. - Agi03)
2011. nov. 7. 11:44

szerintem sikerülhet.

bár napi 4-5 órával biztosabban meglehetne.

hát próbáld meg.

mindent bele! :-)

11. gvarga
2011. nov. 6. 17:09
A REXAMO módszert kipróbáltad már? Nekem azzal lett meg....
10. Agi03 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2011. nov. 6. 14:33
Napi 3 órám van rá, és amit nagyon akarok abban nagyon szorgalmas és kitartó szoktam lenni. Ezt pedig most nagyon akarom. Meg ugye már írtam, hogy most elsődleges a "papír", de azután nyugisabb ütemben folytatnám tovább, mert később is szükségem lesz egy nyelvre még az angol mellett.
2011. nov. 6. 14:25
nem
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. nov. 6. 14:22
Ha odateszed magad, hat hónap alatt simán meglesz. Logikus, és rendszeres nyelvtana van. Hallgass nagyon sok eredeti szöveget, ez ma már az internet korszakában nem nehéz. Ha tényleg napi 3 órát rászánsz - és jó nyelvérzéked van - biztos vagyok benne, hogy meglesz.
2011. nov. 6. 13:38
Hát szerintem attól függ, mennyire érdekel, van-e nyelvérzéked, és hogy a tanárod mennyire hajt téged. Én anno németből tanultam meg nagyon sokat rövid idő alatt. Heti 2x jártam tanárhoz, és a hapek hát...az idegbeteg fajtája volt :D de azt kell mondjam, nélküle nem tanultam volna meg. A francia nem valami könnyű, bár valaki szerint a német sem (nekem az). Nagyon rá kell gyúrni szerintem, bár ha azt vesszük, hogy aki kimegy külföldre, és pár hónap alatt megérteti magát társalgási szinten, akkor nem lehetetlen a fél éves határidő sem. Csak nagyon oda kell figyelni és akarni kell. Sok sikert!
6. Agi03 (válaszként erre: 5. - Lanvin)
2011. nov. 6. 13:27
Diplomámhoz kell... és ez az a nyelv, ami még érdekelne is, így most éppen valóban a "papír" a fontos, DE azután sem állnék le a tanulásával.
2011. nov. 6. 13:22

Szerintem, ha a "papírt" meg is tudnád szerezni, fél év alatt napi 2-3 órányi gyakorlással nem tud annyira elmélyülni a tudásod Sokra mész a nyelvvizsgáddal, ha egy ca va?-n kívül mást nem tudsz mondani...


Miért lenne ilyen sürgős a nyelvvizsga?

2011. nov. 6. 13:16
Szerintem 6 hónap kevés rá...én 4 évig tanultam még gimiben és nem egy könnyű nyelv.
2011. nov. 6. 13:11
Nem hiszem, a francia nyelv nagyon nehéz.
2011. nov. 6. 13:08

Szerintem nincs ember, aki ezt így meg tudná jósolni neked. Vannak nyelviskolák, akik kezdő szintről 4 hónap alatt középfokú nyelvvizsgát ígérnek napi 5 órás intenzív nyelvtanfolyammal, de szerintem inkább fél év napi 5 óra intenzív tanulás a reális. De én nem vagyok szakértő.

A kreatív nyelvtanulási módszer reklámjaként írtak le egyesek csodákat, én ebből csak az angolt ismerem, de szinte teljesen kizártnak tartom, hogy csak az alapján valaki le tudjon tenni egy komplex B2 szintű nyelvvizsgát.

2011. nov. 6. 12:50

Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, amit szinten is tartok. Érdekel is a nyelvtanulás.


Franciából van egy kis szókincs ismeretem, illetve egy-két nyelvtani egységet (naggggggyon alapok) is ismerek, így már nem 100% nulláról indulnék. Továbbá érdekel a kultúrája is, még ha most a "papír" megszerzése fontosabb is.


Így van esélye egy középfokú vizsga megszerzésének? Diplomámhoz kellene...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook