Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öko falvak fórum

Öko falvak (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. Havran (válaszként erre: 88. - Darcy73)
2011. nov. 12. 16:51
Nagyon egyetértek azzal amit irtál.
89. Trinitas (válaszként erre: 88. - Darcy73)
2011. nov. 12. 11:44
teljesen egyet értek :-/
2011. nov. 12. 10:30

Végig olvastam a sok-sok hozzászólást.Az én véleményem:Az a baj,hogy a többség nem hiszi el,hogy mennyivel egészségesebb a vacak műkaják helyett,normálisat venni-elmenni piacra,henteshez,házi tejet venni stb...Mi több mint 10 éve hordjuk a tejet háztól és a többi élelmiszert sem a multinál veszem.

Bio élelmiszer:itt is van többféle.Részemről a kínai bio terméket megkérdőjelezem...Miért drága?Mert ahhoz,hogy ezt a mínősítést valaki megkapja nagyon sokat kell tenni.Mindenféle téren.Vagyis anyagi áldozattal is jár.

Én hazai biotermelőtől vettem almát tavaly-nagyon-nagyon finom volt!!!Az ára nem sokkal haladta meg a nem bio almáét.Idén szerencsére már a sajátunkat esszük.Bio-bár nem minősített-így nem lehetne bio almaként forgalmazni.

Szóval a fő baj az emberek gondolkodásával van!A kisfiam megkérdezte:"De anya,miért nem hiszik el az osztálytársaim,hogy a chips és a tasakos croissant nem egészséges?"...stb(Van egy nagyon jó könyvünk:Miért ne együnk egészségtelen ételeket? címmel-imádja.)Próbáltam elmagyarázni,hogy sajnos gyakran a felnőttek sem hiszik el,hogy betegek lehetnek ettől a sok szeméttől,amit megetetnek velük...akkor a gyerekektől mit várjunk?

Én a magam részéről mindent megteszek,hogy környezet-tudatos legyek.Erről már 2 cikket is írtam,sőt van egy "bio-dilis" naplóm is.Sajnos az emberek nagyobb része még mindig nem éri fel ésszel,hogy a saját jövőnket tesszük tönkre azzal az életmóddal amit a fogyasztói társadalom ránk kényszerít!Mennyien verik a mellüket,hogy ők aztán a gyereküknek mindent megadnak-de arra nem gondolnak,lesz-e tiszta ivóvize annak a gyereknek mire felnő?Egyáltalán lesz-e hely,ahol élhet?

87. doxikri (válaszként erre: 84. - Trinitas)
2011. nov. 8. 14:38

Én már semmin nem csodálkozom! :(


Köszi, hogy jöttél! :)

86. Trinitas (válaszként erre: 77. - Doxikri)
2011. nov. 8. 13:24
lopótökből is szupit lehet csinálni
85. Trinitas (válaszként erre: 74. - Megi04)
2011. nov. 8. 13:22
:)))))
84. Trinitas (válaszként erre: 73. - Doxikri)
2011. nov. 8. 13:22

Én bejelöltem a naplód, szóval az egyik új én vagyok :))


Érthetetlen, hogy nem hitte el... :-/

83. megi04 (válaszként erre: 82. - Doxikri)
2011. nov. 7. 21:03

:))))))))))))))))))))))))))))))

Jó neked,hogy csak VOLT! Báár...lehet,attól múlt el,hogy frászt kaptál attól,aki gyógyítani akart!:))))))))))))))))))))))))))A sokk rendbe hozott!:)))

82. doxikri (válaszként erre: 81. - Megi04)
2011. nov. 7. 20:52
Nekem is volt pánikbetegségem. Elmentem én is a dokihoz...mikor megláttam....úgy néz ki a csaj, mint egy alkoholista hippi. Komolyan megijedtem, ez mit tud nekem segíteni? Gyógyszert mindenesetre adott! :)
81. megi04 (válaszként erre: 78. - Doxikri)
2011. nov. 7. 20:49
Na jó...de ezek közül egy sem komplett...:))Múltkor elmentem a picihiáterhez,a pánikrohamommal...Szerintem,egyszerűen meg kellene ismernie a családomat,egyből megértené a helyzetemet...:))
80. doxikri (válaszként erre: 79. - Megi04)
2011. nov. 7. 20:48
:))))
79. megi04 (válaszként erre: 77. - Doxikri)
2011. nov. 7. 20:47
Ez csak természetes!:))))
78. doxikri (válaszként erre: 76. - Megi04)
2011. nov. 7. 20:29
Beleolvasgattam a naplódba,,,annyira röhögtem, hogy folyik a könnyem. Te sem unatkozol, látom! Nekem is csak pasik vannak a környezetemben, tudom, nem egyszerű velük, de ha az ember úgy fogja fel, akkor roppant mókás tud lenni...márpedig muszáj úgy felfogni!
77. doxikri (válaszként erre: 76. - Megi04)
2011. nov. 7. 20:17

Tulajdonképpen az a "tető alakú" tetejű fél literes kefires doboz a legjobb hozzá, arra kell némi fakérget ragasztani, meg lelakkozni, hogy ne ázzon szét, a doboz elejére csinálsz egy ajtót, vagy nyílást és szépen kifested, hogy csini legyen. Lehet még egy faágat dugni bele, hogy legyen nekik ilyen kis kiülőjük. Az e havi praktikában van az elkészítése. Akár a gyerekek is meg tudják csinálni.....ja és feltétlenül tegyél rá egy táblát, hogy "Beugrás és étkezés csak bio-madarak részére!!!"

:D

76. megi04 (válaszként erre: 75. - Doxikri)
2011. nov. 7. 20:12
Hogyan készül? Mert én csak a fára akasztgatok nekik "magos gömböket". Madár etetőt nem tudom hogyan kell csinálni:(
75. doxikri (válaszként erre: 74. - Megi04)
2011. nov. 7. 20:09
Én is most csinálok a bio-madárkáknak tejesdobozból etetőt. (Mondjuk nem bio-tejesdoboz, de talán ez megbocsájtható!) :DD
74. megi04 (válaszként erre: 73. - Doxikri)
2011. nov. 7. 20:05

Nekem a barackfámon olyan randa barack,hogy bűn ránézni...Viszont olyan édes,hogy inni kell utána,mert összeragad a szád!

Kártevő nincs rajta..

A "bio permetezőket" egész télen etetem,cserébe gondoskodnak arról,hogy tavasszal meg egyék a kártevőket!

Bio madárkák:))))))))

73. doxikri (válaszként erre: 72. - Megi04)
2011. nov. 7. 19:48

Köszönöm! Akkor ti vagytok az újak??:)))))

Két nap alatt 4 új olvasóm lett...kárm, hogy nem tudom kik ők!


IOgen én csak biot termesztek, de nem úgy tekintek rá, mint bio, hanem, mint természetes körülmények között termelt IGAZI zöldség!!!

Szeptemberben Letenyén, az egyik kézműves vásárban egy mezőgazdász hölgy kioktatott, hogy nincs bio zöldség és gyümölcs, mert mindenki használ valamilyen vegyszert. Mondtam neki, hogy én nem, erre azt mondta nem hiszi, mert mivel védekezek a kártevők ellen. Mondom, leginkább semmivel, mert az itt nem nagyon van. Erre úgy nézett rám, mint egy bérgyilkosra és közölte, nem hiszi....na, mindegy az ő baja. Pedig finom volt a paradicsomom!! :)

72. megi04 (válaszként erre: 71. - Doxikri)
2011. nov. 7. 19:15

És a fűszerek remélem teljesen bio-k lesznek...:))

Add el őket borsos áron!:)))

Én tegnap olvastam a naplódat,nekem is nagyon tetszett!:)

71. doxikri (válaszként erre: 70. - Trinitas)
2011. nov. 7. 19:07

Köszönöm!!

Én most sok levendulát akarok ültetni.A Mostaniakat átültetem egy helyre, aztán tavasszal veszek még pár tövet. Remélem, jó sok lesz.

De rozmaringot is akarok többet ültetni, főleg, ha most kiültetve kibírja a telet....állítólag igen.

Ráállok a többifűszernövényre is....kakukkfű (bár az itt vadon is terem, lépkedek a fűben és a lábam alól isteni kakukkfű illat száll!)citromfű, menta, bazsalikom, kapor, petrezselyem....meg a mi megél itt.

Paradicsomot meg rengeteget, mert idén már kipróbáltam a szárítást és hát nagyon finom lett. A párom megígérte, hogy épít nekem aszalót. Meg kinti konyhát!:)

70. Trinitas (válaszként erre: 62. - Doxikri)
2011. nov. 7. 18:42
Ez most off lesz, de nagyon tetszenek amiket csinálsz, belekukkantottam a naplóidba :) Imádom a levendulát!!!! Én is tele akarom rakni a konyhámat meg a kertemet vele :)))
69. Trinitas (válaszként erre: 68. - Megi04)
2011. nov. 7. 18:37
Szomorú, hogy a spórolás lehetősége, csak a jómódúaké.
68. megi04 (válaszként erre: 67. - Trinitas)
2011. nov. 7. 18:34

Lehet,hogy placebóként hat...

Mert milyen is az ember?

Olcsó=tehát egészségtelen

Méreg drága=csak jó lehet,hiszen semmit,így az egészséget sem adják ingyen!

Komolyan mondom,már azt sem tudják,mivel,hogyan hülyítsék az embereket!

67. Trinitas (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2011. nov. 7. 18:22
Na, ez az amit én sem értettem már évekkel ezelőtt sem, hisz az elvileg csak úgy nő magától, semmit se költenek rá a vízen kívül... és mégis sokkal drágább... nonszensz..
66. Trinitas (válaszként erre: 61. - Doxikri)
2011. nov. 7. 18:20
:))
65. 56abea278d (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2011. nov. 7. 18:04
Hát igen. Kicsit kevesebbért is akarhatnának nekünk jót a biotermesztők, eladók.
64. doxikri (válaszként erre: 63. - Megi04)
2011. nov. 7. 13:22

Akkor meg miről beszélnek??...öko, bio.....szemfényvesztés.

Próbálja meg mindenki a lehetőségei szerint tisztelni a természetet és vigyázni rá, akkor már léptünk egyet előre. A sok műanyag helyett,meg használjuk ki a természet adta lehetőségeket- már aki teheti- gondolok a nap, szél és egyéb energiákra, vízspórolásra, hasonlók.

63. megi04 (válaszként erre: 62. - Doxikri)
2011. nov. 7. 13:01

Mert valószínűleg csak bio közelben volt..

Én bio almát próbáltam,az égvilágon semmi íze nem volt...azzal az erővel krumpliba is haraphattam volna...

62. doxikri (válaszként erre: 60. - Megi04)
2011. nov. 7. 11:49
A másik, hogy szintén a logika mentén haladva, ezeknek a termékeknek, terményeknek, jobb ízük kéne, hogy legyen.....de nem. Én a múltkor ettem bio banánt(!), hát íze semmi nem volt és akkor már brahiból kipróbáltam a bio paradicsomot és a bio almalevet. Az a paradicsom, ami itt a kertemben a napon érik, százszor jobb ízű és az almalé is sokkal finomabb, ha a kertemben termő almából préselem. Szóval nem, értem...itt valami nem stimmel!!!
61. doxikri (válaszként erre: 59. - Pan Dóra)
2011. nov. 7. 11:46

Köszönöm.

Igazából én a nagy pesti betonrengetegből jöttem vidékre és azt a megdöbbentő dolgot tapasztaltam, hogy én, pesti létemre százszor jobban tisztelem a természetet, mint az itt élők. Nekem sokkal kevésbé fontos pár olyankényelmi dolog, ami nélkül ők meg sem tudnának lenni. Idén nyáron, meg most ősszel, úgy néznek rám, mint egy hülyére, mert nem ülök autóba, hogy 5 km-t leautózzak a boltba, innen a hegyről, hanem biciklivel megyek. Nekem jó, mert nem fogy a benzin de a kilók leugrálnak rólam és még fitt is vagyok tőle.Tovább tart,....kimerítő...igen. De szerintem az a baja ennek a társadalomnak, hogy rohadtul el van kényelmesedve.

Én tréningnek fogom fel a favágást és a behordást, este meg élvezem a meleg kályhát, a ropogó tüzet és nem kevésbé, hogy nincs fűtésszámlám!!! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook