Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Befogadtunk egy megunt görényt tanácsot szeretnék kérni? fórum

Befogadtunk egy megunt görényt tanácsot szeretnék kérni? (beszélgetős fórum)


20. e32d76b828 (válaszként erre: 12. - 44b8637c85)
2011. nov. 5. 17:04
hát ja elismerem vannak helyek ahol zsebre megy...írtam is h nem árt de köszönöm h emlékeztetsz a rendszerre
19. e32d76b828 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 17:01

édes jányom nekem nem tisztem a kioktatás...de nyilván Te tanítasz ugye vmit ...oktatsz igaz-e?mert ált aki nem ért vmihez az oktatja...

minden élőlénynek van szaga,prn illata ahogy te mondanád "bűze"...nos neked is van a görinek s van...ha Te kevéxer nyitogatod a vízcsapot és nem szokod a mosakodást...nos? a göri is így van ezzel és ezt kérlek vedd free továbbképzzésnek és add elő az óráidon

2011. nov. 5. 15:25

Én 4 hónaposan kaptam az albinó görényemet egy olyan pártól akiknél elméletben csak megörzés céljából volt, egész nap egy kis ketrecben tartották. Rengetek probléma volt szegénnyel, előszőr is génhibás volt (patkányfarkú) és elég elhanyagolt szociális téren.

Ám rengeteg türelem szeretet és játék rendbe hozta. Egyedül 2 dologról nem tudtuk rászoktatni, ill. leszoktatni. Nem volt hajlandó semmi mást elfogadni mint a száraz macska tápot pedig rengeteg mindennel föleg friss csirke hússal is probálkoztunk, de nem fogadott el semmit, inkább addig nem evett amig nem a megszokott táp volt a tálban. A másik az ürités, sehogy sem lehetett rászoktatni a szobatisztaságra pedig mindent átolvastam ami csak fellelhető volt ez ügyben.

Az oltások fontosak, az ivartalanítás is ha nem szeretnéd pároztatni. A körömápólást se feledjünk amire oda kell figyelni.

Viszont 2 baj van a lakásban tartott görényekkel hogy hiába ivartalanitod akkor is kialakulhat nála a mellékvese betegség ahogy az enyémnél is. Mivel a vadászgörények ivarzása évszakhoz kötött, amit a fény, illetve, a sötétség hatására termelődő hormonok szabályoznak lakásban ezt viszont nem érzékelik, föleg az évszakok váltakozását. Minél több fény éri a szervezetet, annál több hormont termel, míg egy szint után a szervezet "tavaszi/nyári" állapotba kapcsol és megkezdi az ivarzási időszakot. Párzás után (nőstényeknél), valamint, az ivarzási időszak végén, a napos órák számával együtt, ezen hormonoknak a termelődése is csökken, vagyis az állat szervezetében is beáll a "tél". Legalábbis, ez lenne a normális... De vadászgörényeknél gyakori, hogy a nyári időszámításból nem tudnak kilépni és itt jön képbe a mellékvese...

Ivartalanitás után is viselkedhet úgy mint az ivaros, tehát akkor is kialakulhat ez a betegség. Másrészt pedig a pézsma szag igen intenziv lehet, és amilyen kis kiváncsi állat mindenhova oda kerül a pézsma szag. Nálunk is ez volt a gond, mivel anyukám allergiás lett a pézsmára, hiába imádta a kis dögöt.

2011. nov. 5. 14:48
ők is ezt csinálják vele még amelyik él. ja göri klub
16. 44b8637c85 (válaszként erre: 14. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 14:47
göri klub :)
15. 44b8637c85 (válaszként erre: 13. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 14:46
Amikor Nekünk volt görink, akkor hamar rájöttünk hogy milyen ritmusban él, és ehhez alkalmazkodva, sosem volt gond vele. Amikor kiengedtük, akkor is tudtuk hogy kb. mennyi az az idő, amíg felfedez, jön megy, és mikor kezd el rágni, pisilni, kakilni... ezt hamar ki lehet tapasztalni. evés előtt kell kiengedni... Nekem most tengerimalacaim vannak, Ők minden nap kinn vannak és semmi gond Velük, mert ugyanezen elveket betartom!! :)
2011. nov. 5. 14:42
meg járnak klubba is vele.
2011. nov. 5. 14:42
de igen, csak ők így voltak velük hogy sétálni keveset mentek velük, mindig bevoltak zárva, már most az egyik elpusztult, el lett hamvasztva,és ott van a házukban egy kisúrnában.
12. 44b8637c85 (válaszként erre: 6. - E32d76b828)
2011. nov. 5. 14:39
az oltás kötelező!! veszettség elleni is kell Neki!
11. 44b8637c85 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 14:39
akkor a kedves ismerőseid nem voltak tisztában a görény szokásaival és szükségleteivel!!
2011. nov. 5. 14:32
meg sok fertőzést hordoz magában a görény azt mondta egy állatorvos, többet mint egy kutya és egy macska. nekem is tetszenek mert szépek, de nem tartanék.
2011. nov. 5. 14:30
hála az égnek nem használok parfümöt, nem szeretem mert azok is büdösek. láttam már görényt és hát tudom milyenek, bocsi behugyoz a sarokba amikor költöztek sógoromék az anyukájéktól a görény mindig abban a szobában volt, így az egyik sarokba pisilhettek néha és alig bírták szét szerelni a szekrényt, mert rosszul voltak tőle, meg megfájdult a fejük a pisi szagtól.. tudom miről beszélek.nem kell kioktatnod
8. e32d76b828 (válaszként erre: 7. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 14:26

Pézsma szaga van és lehet h a Te parfümödben is ellityeg nehány ml ebből a bűzből...hozá-állás kérdése az O

sajnos ki kell ábrándítsalak,

tehhát nem büdös és nem pisil mindenhova...

2011. nov. 5. 14:21
büdös, mindenhová pisil, megjelöl nem való lakásba se házba
6. e32d76b828 (válaszként erre: 5. - Domi 85)
2011. nov. 5. 14:02

...a doki + oldja nem kell félni...ha lakásban tartod és nem dolgozik egyenlőre felesleges az oltás..de prsze nem árt ha van.

Ha türelmed van előbb-utóbb terem a gyümölcs...ez a göri valamiben csalódott és nem bízik senkiben,az is elképz h ütötték.Ha van még kérdés jöhet de elsőként az adott válaszokon gondolkodj el....akarod-e?

2011. nov. 5. 13:47

Tudomásunk szerint nincsenek oltásai, ezt minél hamarabb pótolni szeretnénk, és szerintem ivartalanítva sincs :(Da amíg ennyire vad, hogy fogja egyáltalán megvizsgálni az állatorvos?

A jutalomfalatot kesztyűs kézből próbáltuk, de egyenlőre még akkor is inkább a kesztyűt támadja...

Nagyon sajnáltuk szegénykét, és a babóc előtt a férjemmel közösen nagyon sokféle állatunk volt, de görény terén mindketten tapasztalatlanok vagyunk :(

4. 44b8637c85 (válaszként erre: 1. - Domi 85)
2011. nov. 5. 13:27
türelem. vegyétek kézbe, engedjétek ki, legyen egy nyugodt helye, legyen benn neki bújó, kapjon finom falatokat... meg fog nyugodni, főleg ha azelőtt kézhez szokott volt. vigyétek állatorvoshoz, az fontos, azt ne hagyjátok ki. oltása van??? ha meg nőstény akkor előbb utóbb ivartalanítani kellene.
2011. nov. 5. 13:27

Dióhéj információ elsőként:

pár szó azért mielőtt meggondolnátok h kell-é az állat avagy sem...

nos a leányzó görik sokkal kezesebbek mint a hímek...mivel 10 hónaposnak mondtad már ivartalanítani kellett volna...felborul később a túltüzelésben...itt is megfoghatod ha ébredezik altatás után 1.

teljes odafigyelést igényelnek de meg hálálják mert nagyon mókásak és játékosak mikor is elemében vannak a boldogságnak...onnan tunni h boldog h aprókat makog...boldoggá teheted tehhát ha kesztyűben a kezedből adsz pár falat csirkemellet ez ugyanis a kedvencek 1ike,símogatással nyugtasd 2.

nem bírják a hangzavart uis éjszakai állatok vis csak nyugodt körülmények között tartható kül megvész...

napi 2-3 kiengedést kellene,ezt még etetés előtt mert valszínű minden sarkot +talál majd a keccótokban...én nem szeretem és praktikákkal védekezem...öröltbors ahova oda..jutalomfalat az alomtálca mellé 3.

2. e32d76b828 (válaszként erre: 1. - Domi 85)
2011. nov. 5. 13:15
mondhatod...csak lazánn
2011. nov. 5. 13:12

Tapasztalt görénytartók esetleg tenyésztők tanácsát szeretném kérni, befogadtunk egy 10 hónapos kislány görényt, korábban állítólag kezes volt, egy gyerek gondozta, de megunta és az utolsó 3 hétben ki sem engedte, egyáltalán nem foglalkozott vele, gondolom ezért van, de most nagyon vad. :(

Van egy másfél éves gyermekünk, de amikor ő nics itthon (bölcsis) akkor igyekszünk kiengedni, így tegnap is szinte egész nap szabadon szaladgált a lakásban, de egyenlőre kesztyűben, vastag cipőben és nadrágban lehet bemenni abba a helységbe ahol van, létezik valami praktika amivel kézhez szoktatható? vagy csak a türelem lehet hatásos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook