Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás refluxos babák anyukái beszélessünk! fórum

Tejallergiás refluxos babák anyukái beszélessünk! (beszélgetős fórum)


1 2
43. Anika70 (válaszként erre: 42. - Hnol86)
2011. nov. 20. 09:02
Ja értem, ezt nem tudtam, hogy rendszeresen :-((((
42. hnol86
2011. nov. 19. 20:22
Azt el felejtettewm írni ezekhez hogy Dorina rendszeres csinálta mindig!Majd írj
41. Anika70 (válaszként erre: 40. - Hnol86)
2011. nov. 19. 14:17

Én nagyon örülök, hogy mindezt leírtad, hiszen mi is ilyen gondokkal küzdünk.


Egyébként rákérdeztem a gastroenterológustól erre a szindrómára és ő azt mondta, hogy ha ez lenne, akkor állandóan úgy tartaná a fejét a gyerek, nem csak egy héten 2x, vagy 2 hétben egyszer.


Azért feszíti hátra a fejét, hogy elöl helyet csináljon a kajának, hogy le tudjon csúszni a rendes helyén.


Szóval ennyit tudtam meg...

40. hnol86
2011. nov. 15. 09:48
Az én picurkámnak pár naposan kezdődtek a bajok. nem akart enni. Úgy evett mint akit gyilkoltak. Hiába mentünk a körzetihez. Mit mondtak hogy biztos rosszul szoptatok vagy kevés a tejem! Hozzáteszem tele volt már a fagyasztó tejjel. Kb. 6 hetes lehetett mikor egész nap nagy nehezen vagy 3 dl tejet tudtam beletuszakolni és ezért bevittem a dokihoz. Mit mondott: " 3 óránként etessem ha nem eszik akkor majd eszik majd megint 3 óra múlva. Olyan mérgesen jöttem ki hogy csak na. Vártunk még egy kicsit majd este be vittük Debrecenbe a Klinikára. Bent töltöttünk 4 napot. Hozzáteszem egész nap ránk se néztek. Hazajöttünk!!! Azt mondták hogy mindig tornásztassam a pociját és rendesen büfiztessem!!!ccccppppffff....:) szépek. Mivel a kórház miatt késtünk a 6 hetes control vizsgálatról a neurológián. )9 hetesen mentünk el. Ekkor már a lányom már csak álmában volt hajlandó enni. csak cumisüvegből. Ekkor már szoptatástól teljesen el ment a kedvem(magamat okoltam) Na folytatva be mentünk a neurológiára. Jól megmozgatták a gyereket. Megmondták hogy olyan soványka le van maradva meg nem tartja a fejét rendesen. Kijövünk. El kezdtem öltöztetni a gyereket majd egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a gyerek hátrafeszíti a kis testét a fejét. És teljesen elvörösödik! teljesen bepánikoltam. Felkaptam és rohantam be a rendelöbe hogy csináljanak vele vmit. Mire a dokinő azt mondja hogy ez valószínüen epilepsziás roham volt.Na akkor vissza a klinikára. Ja de elötte mondott még egy olyat hogy ma már ez a második. és szóljuk már vissza ha beigazolódik!:) Kedves. Na megyünk a Klinikára. Mondhatom teljesen kibuktam. Sietünk befelé. Megint bent töltünk 4 napot. Megint ránk se néztek. De azt nem győzték hangsúlyozni hogy csak szoptatni kéne. Én néztem rájuk értetlenül. Na de azért egyszer na majd ők megmutatják hogy kell megetetni egy gyereket. Elveszik tölem, nagy rutinnal az ölébe vette a gyereket. Úgy beéget hogy csak na. Dorinám úgy ordított a kezébe. Többször nem is próbálkoztak. Na megint úgy jöttünk ki hogy büfiztessem tornáztassam és tartsam meg neki a 3 óra evést. Ez volt hétfőn. kedden a gyerek megint hátrafeszül megint majdnem megfulladt. Na hova vigyem! Sírok, gondolkodom. Majd én kitalálva mi is legyen el kezdtem kutatni a netem. Olvasgattam. Gondoltam megpróbálok beszélni egy gasztroenterológussal hátha tud nekünk mondani vmi használhatót. eddig senki sem mondta hogy esetleg keressünk fel egyet. Felhívom őket akik rendesen már aznap fogattak minket. Elmentünk. Elmondok mindent. Majd doktornő vizsgálódik. A diagnózis:sandifer-Sutcliffe syndroma. mi nézünk nagyokat. Ez a refluxosok 1% esik bele. Mivel Dorina igen sokszor hátrafeszíti a fejét. Hálistennek ma már ez a fejtartás megszünt. Ennek a betegségnek 4 fázisa van. Mi a 4.be voltunk. Ma már a 2-be. A doktornő ajánlott tápszert. Minde héten mentünk. Hátha vmelyik bejön. Mind kijött belöle. Volt amelyiktől vagy 28 refluxált két kajálás közt. Ki voltam ekkor már teljesen. A doktornő ajánlotta nekünk a légzésfigyelöt. Mert ezeknél a gyerekeknél nagyobb az esély a bölcső.....ra nem tudom leírni mert nagyon félek még ki mondani is. Így teltek a napjaink az éjszakáink. Szörnyüséges volt. Nappal a kajálással éjszaka az alvással kinlódtunk. állandóan a gyereket néztük és a légzés figyelőt. Hát szörnyü dolog mondhatom ha az megszólal éjszaka. Kiver a hideg. Ma már ott tartunk hogy tejallergia ,gyógyszert szedünk. És most elkezdett hízogatni. Tanácsadóba nem szeretek járni mert mindig mondják a sok kövér gyerek mellett hogy olyan sovány és olyan sápadt ez a gyerek. De már nem érdekelnek. a lányom már nem eszik álmában már 5 hónapos kora óta. Már elértük hogy naponta akár eszik 6szor is. Jóízüen! Minden étkezésre kutyulok neki vmit. Jókedvü "csinos" baba. Sose fog elhízni én tudom. De minden egyes mosoly vagy egy falat amit megeszik egy csoda. És örülök hogy van nekem. Tudom hogy egy kicsit hosszúra sikerdet. De mikor mi kezdtük ezt az egészet. Én seholsem találtam olyan helyett aki hasonló gondokkal küzd mint én. Ezért hát ha vki sajnos ilyen problémkkal küzd mint mi. Az írjon nyugodtam. És nincs egyedül. Mert én akkor úgy éreztem hogy nincs más csak én és a baba. Mert vhogy az észt mindenki tudta osztani. De mikor el kellett volna kezdeni az etetést mindenki elünt. Én meg csak sírtam és sírtam, meg az én picurim is.
39. Mira81
2011. nov. 13. 16:47

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok, azóta is figyelgetem a kisfiamat, de semmit nem látok rajta. A bukások mostanában inkább azzal vannak talán kapcsolatban - legalábbis remélem - hogy evés után ő nem marad nyugton és néha kibuggyan belőle nagyon pici kaja, de ez akkoris így volt, amikor még közelről sem látott tejes cuccokat, szóval összefüggést nem látok. Mindenesetre minden nap nem merek neki adni tejtartalmú kaját, inkább minden harmadik, nagyedik napon, még várnunk kell, hogy biztosan ki lehessen jelenteni.

Az orvosokról annyit, hogy a mi körzetink mindenre ezt mondta, nyugodjak meg, majd kinövi, csak amikor a sorozatos hányások miatt nem nő a gyerek súlya, akkor én ezt már nem tudtam elfogadni. Mi magán orvosokhoz vittük, más problémával ugyan, de Budapesten is kikötöttünk, mi győriek vagyunk, de inkább elvittük oda, mert itt ránk se nézett senki. Össze sem számoljuk, mennyit költöttünk dokikra 8 hónap alatt és persze mindent megadnánk a gyereknek, nem is ez a gond, hanem hogy egy beutalóval, vagy kettővel el lehetett volna intézni, mágsem kaptunk többszöri kérésünkre sem. Én is az internetről keresgéltem mindent, de azért ott meg sokszor vannak rémtörténetek is, ezért is gondoltam, hogy megkérdezlek Benneteket, mert sok cikkben olyan horror sztorik vannak, hogy el sem tudtam olvasni őket. És én is vallom, hogy az anyai megérzéseknél nincs jobb, eddig mindig bejött, amit mondtam a dokinak sajnos, hiszen mi látjuk a gyerekünket, nyilván nem szórakozásból hurcolom a gasztroenterológiára és ide-oda.

Kitartást mindenkinek és még egyszer köszönöm a segítséget, remélem, hogy nem lesz semmi baj Danival.

38. Pandrea1 (válaszként erre: 37. - Anika70)
2011. nov. 13. 15:38

Sajnos ez így van :(


Én is sok mindent a többi szülőtől tudok, a dokik eddig nem sokat segítettek.

A refluxot ki lehet nőni, csak nem mindegy hogy mikor. Itt van Fefe aki már 2 éves lett mire kiderült hogy igazam van és a tej is piszkálja. Hogy a reflux mennyire tette tönkre a nyelőcsövet, azt nem tudjuk, ahhoz altatni kéne amit nem akarunk az Ő helyzetében.

Szóval nem egyszerű itt megoldást találni, az orvosok mindig hülyének nézik az anyukákat.

Harcolnunk kell és csak így tudsz segíteni a gyermekeden.

2011. nov. 13. 15:22

Ahogy olvasgatlak benneteket rá kell jönnöm, hogy az orvosok egyáltalán nem veszik komolyan ezeket a dolgokat.

Nekem is azt mondták, majd kinövi...de mit nő ki??

Azt sem tudom mi okozza, csak az internet beszélgetésekből, olvasmányokból és a saját fejem után menve áll össze a kép...:-(

36. Anika70 (válaszként erre: 34. - Hnol86)
2011. nov. 13. 15:16
Az én lányom is éppen ilyet produkál már a 3 hónapja alatt 9x :-(((((
35. Pandrea1 (válaszként erre: 34. - Hnol86)
2011. nov. 13. 13:38
kiderült mi volt az oka?
34. hnol86 (válaszként erre: 20. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 13:27
Nekünk 6 hetesen volt egy rohamszerü dolog hátrafeszítette magát elvörösödet.
33. hnol86 (válaszként erre: 16. - Mira81)
2011. nov. 13. 13:23
szia! nekünk szinte egyből jelentkezik! Bukik! bár mi még nem vagyunk 8 hónaposak! Remélem sikerül nektek!
32. Pandrea1 (válaszként erre: 29. - Anika70)
2011. nov. 13. 13:22

Én a Heim Pálba viszem, ott vannak az orvosaink.

Jó a gyermek neurológia, hisz Ő picike oda tartozik.


Külsővel nincs gondunk, azt sikerült jól összehozni :D


Próbáld meg, hogy előbb eteted meg, hátha.

31. Anika70 (válaszként erre: 27. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 12:51

Köszönjük szépen:-)


Én is meglestem ám a Tiédet:-) Nincs oka panaszra az Anyukának, csodálatos baba:-)

30. Anika70 (válaszként erre: 28. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 12:49

Igaz, hogy az éhség okoz egy-két dolgot, na de ilyen rohamot...én inkább arra gondolok, hogy ha kiürül a gyomra jobban marja a sav, ezért van ez.


Amikor rendesen bukik evés után, akkor nincs ilyen tünet.


Viszont 3 óra múlva is előfordul, hogy ilyen vízszerű cuccot hány ki tápszer darabokkal:-(

29. Anika70 (válaszként erre: 28. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 12:47
Mi a Tűzoltó u.-i gyermekkórházba tartozunk, gondolom oda kell mennem, mert ahol lakom, ott nincs gyermek gastroenterológia, csak felnőtt. Bár nem tudom,hogy kell-e kimondottan gyermek gastroenterológus a vizsgálathoz.
28. Pandrea1 (válaszként erre: 26. - Anika70)
2011. nov. 13. 12:41

akkor is lehet még az éhségtől. Gondolj bele, hogy ha nagyon éhes vagy, akkor is olyan mintha a sav marna, pedig egyszerűen csak éhes vagy.

Hogy mit produkálnak a gyerekek, el sem tudod képzelni. Az enyém úgy csinált mintha rohama lenne, pedig "csak" refluxos. persze epis is, de ez nem roham neki.


Hajrá hétfőn, ne hagyd magad. A gasztróra meg már holnap kérhetsz időpontot, erre az évre mér nem is biztos hogy helyet kapsz. Talán ha mondod hogy fogy is a gyerek, akkor esetleg, meg hogy picike akkor lehet kapkodják magukat.


Hova vinnéd dokihoz?

27. Pandrea1 (válaszként erre: 24. - Anika70)
2011. nov. 13. 12:37
meglestem a picit, nagyon szép :)
26. Anika70 (válaszként erre: 25. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 12:28

Természetesen éhes, de attól még nem kellene ilyen dolgokat produkálnia.

Volt már olyan is, hogy 2,5 óra múlva etetés után éppen a piacon toltam a babakocsiban és akkor vettem észre, hogy tiszta vörös a kis feje :-(

Gyorsan felkaptam, utána pár pillanat után felsírt..

Ha nem azonnal veszem észre, akkor utána még a kis nyála is kibugyborékol a száján:-( Ezért gondolom, hogy sav lehet az okozója, talán nem is a félrenyelés.


Igen, hétfőn megyek a gyerekorvoshoz és ha nem hajlandó beutalót adni, talán ráborítom az asztalt, mert már 2 hónapja ezért járkálok, kezd elegem lenni az egészből.

25. Pandrea1 (válaszként erre: 24. - Anika70)
2011. nov. 13. 11:59

nem lehet, hogy éhes? Evés után 3 órával az lehet éhes is.

A dokinak meg mond meg ha Ő nem gasztrós akkor adjon szépen egy beutalót, ez a dolga.

Én nem értem, hogy miért olyan nehéz egy beutalót megírni. Én is állandóan harcoltam a körzetivel, aztán mondtam neki hogy ha nem ért hozzá akkor nem szóljon bele, csak írja meg a papírt.

24. Anika70 (válaszként erre: 23. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 11:54

Sajnos az ágy megemelésen már túl vagyunk.

Még azt sem tudom, hogy etetés után 3 órával félrenyel-e, vagy tényleg a sav okozza, hogy a kis nyaka megmerevedik és elvörösödik. látszólag nem vesz levegőt, amikor felemelem, akkor pár pillanat múlva el kezd sírni.


Nem szoptatok, sajnos egyáltalán nem volt tejem, mindig tápszert kapott. Először HUMANA HA-t, most pedig MILUMIL AR OPTIMA tápszert a sok bukás miatt.

Voltunk már gyomor és fej ultrahangon, fejlődésneurológiai vizsgálaton, de semmi..


Persze gastroenterológushoz nem küldtek el, pedig talán itt lenne a megoldás.

Most ezen munkálkodom, hogy kapjak beutalót.

2011. nov. 13. 11:35

Első körben próbáld ki, hogy megemeled neki az ágyát a fejvégnél, nekünk ez bevált.

Van, hogy büfi is okozhat görcsöt, az tud rendesen csikarni.

Persze beszélj a dokival, hogy problémák vannak, lehet nem sav, csak egy kis érzékenység hisz nagyon picike még. Még igazából ilyenkor minden piszkálhatja őket, lehet elég egy allergén tápszer vagy csak egy csere. Nem tudom, hogy szoptatsz-e még, de az is lehet hogy vagy sokat eszik vagy keveset.

Most még sok minden lehet, nem biztos hogy ez sav ám.

2011. nov. 13. 11:27
köthető valamihez?
21. Anika70 (válaszként erre: 20. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 11:11

Szóval ez savas görcs....:-(


3 hónapos lesz a kislányom 20-án.

Ezidő alatt kb 9x fordult ilyen elő:-(

20. Pandrea1 (válaszként erre: 19. - Anika70)
2011. nov. 13. 10:50

valami olyasmin. nekünk a régi orvosunk azt mondta hogy epis roham, más orvos is azonnal leszedálta volna, de az eeg kimutatta hogy ez nem roham neki, ekkor jött hogy reflux és baromira marja a sav szegényt.


Nem néztem utána, de mennyi idős a kicsi?

19. Anika70 (válaszként erre: 18. - Pandrea1)
2011. nov. 13. 09:21

Szia!


Milyen a savas görcs? Szerintem az én kislányom is refluxos, nálunk evés után 3 órával a kislány mintha nem venne levegőt, megfeszül teljesen és elvörösödik a kis feje.

Ilyenkor felkapom és helyre is jön szerencsére.


Ezt nevezik savas görcsnek?

Nem vagyok még túl jártas a témában:-(

2011. nov. 12. 17:52

Szia!


Nálunk azonnal jelentkezett a savas görcs, szinte azonnal jelentkezett a tünet.

17. Judy24
2011. nov. 12. 14:00

Sziasztok!


Azt mondják az allergiás reakció 72 órán belül jön ki. Nálunk általában másnapra jön ki neki.


A kisfiamnak is az egyik tápszertől nagyon fájt a hasa, de már nem emlékszem melyiktől.

16. Mira81
2011. nov. 12. 09:53

Sziasztok!


Mivel úgy látom, Ti gyakorlotabbak vagytok a témában, szeretnék egy kis segítséget kérni.

Kisfiam most 8,5 hónapos, a kezdetektől sokat bukó baba volt, de mivel az első hónapokban 1-másfél kilót hízott havonta, a gyerekorvosunk nem látott okot aggodalomra. Nyáron kezdődtek a problémáink, amikor már nem bukásról volt szó, hanem hányt, pedig semmiféle tejterméket nem kapott, még olyat sem, amiben tejpor lett volna, erre mindig figyeltem. Gasztroenterológián is jártunk, ahol refluxra gyanakodtak, illetve megemlítették a tejallergiát, mint lehetséges kiváltó okot. Sajnos ekkor a súlygyarapodás is megállt, de aztán újra megindult szerencsére. A gyerekorvos Milumil Pepti PLus 2-es tápszert írt fel, ezt kellett minden gabonapépbe belekevernünk.

Mára ott tartunk, hogy néha-néha bukik, bár hozzáteszem, nagyon aktív baba, meg sem áll egy percre sem, így az orvosok szerint ettől is lehetnek ezek...két és fél hete kap babajoghurtot és tejpépet, egyszer egy nap, mivel az orvos azt mondta, próbáljuk meg elkezdeni a terhelést, eddig soha nem evett ilyeneket. Semmiféle tünetet nem tapasztalunk nála eddig (a bukások száma se több, se kevesebb nem lett), se ekcéma, se véres széklet, nagyon szereti a babakekszet is, szívesen eszi ezeket. Az orvos szerint még kellene várnunk 2-3 hetet, hogy biztosan kijelenthessük, vagy kinőtte, vagy nem is ettől volt a sok hányás, bukás.


Nálatok a tejallergiára jellemző tünetek mikor jelentkeztek? Azonnal, vagy valóban több hét múlva? Nincs tapasztalatom ebben, és nagyon reménykedem, hogy továbbra is kaphat tejtermékeket. Köszönöm előre is!

15. hnol86
2011. nov. 12. 09:12
Sziasztok! Sajnos a gépünk meg halt. Még egy pár nap és megint tudok majd rendesen írni. Rosszabodott az állapotunk. Egy hete megint nem alszik. Most kaptunk Losecet de ez annyiba használ hogy nem sír este a gyerek félóránként hanem csak egész este mozog kínlódik . majd megszakad érte a szívem. Én most a szójás tápszerre gyanakszom. Úgyhogy ha nem lesz pár napon belül változás kérek tejmentes és szójamentes tápszert. Kipróbáljuk. Mindenkit puszilok egy pár nap mulva jelentkezem
2011. nov. 7. 15:00
Mi nem kaptunk refluxra még semmit, jelenleg "csak" Ulcogant szirupot kap napi 4*1,3ml-t. Görcsök megszűntek, gondolom a tej kiürült. Fefe megissza a tejmentes tápszert, hála ebben nem válogatós. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook