Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? fórum

Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. M0ncsa (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2011. nov. 4. 11:31

De ez tokjo, nem? :)

Zsoka: a felkeszito csajt ugy rohogtem volna arcon, hogy elbujdosik szegyeneben, ha ekkora marhasagokat beszel.

42. M0ncsa (válaszként erre: 40. - Benvik)
2011. nov. 4. 11:30

Na tessek, ujabb pelda... De a volt csoporttarsnod is diplomas anyuka lesz, ha majd szul, ugyebar. Nekem is volt altalanos iskolai osztalytarsam, lany, sotet, mint az ejszaka; a torikonyvet konkretan bemagolta, erteni nem ertett belole semmit... A felelesein mindig sirtunk a rohogestol, mert ha elakadt, korusban olvasta az osztaly a kovetkezo 2-3 szot, amit elfelejtett... A tanarai is nemkicsit voltak ezen kiborulva :) Nos, ez a kisasszony annak rendje es modja szerint lediplomalt, vmi human szakon.


Az uzenofalas poszt meg attol tartok, a szornyu valosag. Az egyetemek fejkvotat kapnak, ha nincs diak, nincs penz; ezert a kevesbe nepszeru egyetemek inkabb attuszkoljak valahogy a leghulyebbet is. Meg nalunk, informatika szakon is voltak olyanok, hogy JAJJ, pedig ott egyes tantargyakat nem lehet bemagolni :S Ez van, a szinvonal esik, es lassan ott tartunk, hogy nem az tanul tovabb, aki eszes, hanem akik megengedhetik maguknak csaladilag. En nem hajtok fejet senki diplomas elott, mas az ertekrendszerem, a tiszeletemet "ki kell erdemelni".

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Benvik)
2011. nov. 4. 11:27
Nálunk is ez volt:) A gyerekem mondott mesét alvásnál a többieknek és ő tanított mondókákat, énekeket, verseket. Az óvónéni megkérdezte, hogy hol tanulta ezeket, mert sok olyan is volt, amit még ő sem ismert.
40. benvik (válaszként erre: 39. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 11:17
Remélem ez csak vicc. Bár én is főiskolát végeztem, azért ott át kellett menni a vizsgákon. Bár az is igaz, hogy azt már senki nem nézi, hogy a diploma átlaga kiváló vagy elégséges... De erre is csak egy sztorival tudok válaszolni. Volt egy csoporttársam, nem volt igazán eszes lány, sőt. Viszont dícsérendő volt a szorgalma. Éppen ezért a második uv után felajánlottam neki, hogymivel nekem már minden vizsgám megvan, jöjjön át hozzánk, segítek neki. Még csak az alapoknál jártunk, ami tulajdonképpen az egész diplománk alapja volt. Én már kb 1 órája mondogattam a rendszert, amit be kellett magolni. Már 1000szer elmondtam, még mindig nem ment, összekeverte stb. Egyszercsak a konyhából bejött a férjem, elmondta tökéletesen. Repülőgépszerelő, köze nincs a gyermekvédelemhez, csak már annyiszor hallotta, hogy ő megjegyezte, pedig nem is akarta. Nos ennek a lánynak is van diplomája, de munkahelye a szakmában nincs hozzá. Próbaidőd sem töltötte ki sehol....
39. M0ncsa (válaszként erre: 38. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 10:58

Allitasomat alatamasztando idezek:

"iwiw üzenőfalról:


Egy vidéki főiskolán tanítok, és sajnos egyre gyakrabban meggyőződöm arról, hogy a diploma és az intelligencia (ész) nincsenek köszönőviszonyban sem...

Zh-t írattam az elsősökkel, és már a terembe belépvén kiszúrtam magamnak egy "kislányt", aki tök pinkbe öltözve (már ha az ruha volt rajta!!!), műkörmeivel a tollba kapaszkodva (alg tudta fogni), púderezte az orrát! Hát...nem mindegy, hogy ír 0 pontos zh-t az ember lánya! Látszott rajta, hogy baromira izgul, csak nem tudtam, hogy a kérdéseket várja ilyen izgalommal, vagy hogy kibírja a körme, anélkül, hogy lepattogna a lakk, esetleg sietne szolizni. Ja, a mobilja is rózsaszínű volt, és a hajában is volt egy-két rózsás árnyalatú tincs.


Na, miután "kigyönyörködtem" magam, mondom, írják fel a papírra, hogy NÉV, SZAK..és éppen folytatnám a sort, mire a kislány megszólal: Elnézést! Évszak? Na, gondoltam, nagy az Isten állatkertje, kicsi a kerítés, persze a többiek sírva röhögtek, ő meg abszolút nem értette, hogy min.

Mondtam neki, hogy igen, az évszakon kell felírni, a hónapot, napot, Duna vízállását Paksnál, a Barátok közt tegnap esti epizódjának 5 soros összefoglalóját és a műkörmöse mobilszámát...

Gondoltam, ennyi baromságra csak veszi a lapot...tévedtem, csak az tűnt fel, hogy míg a többiek a kérdésekre várnak, ő már buzgón ír, és láss csodát?! minden adatot megkaptam, kivéve a vízállásjelentést, mert arra azt írta: "Tudom ám, hgy ez beugratós kérdés, mert Paks a Tisza mellett van."

Feladtam. És már nem röhögök, amikor ezt a történetet mesélem. Diplomája lesz."

38. M0ncsa (válaszként erre: 35. - Benvik)
2011. nov. 4. 10:55

A butasaghoz es muveletlenseghez a diplomanak semmi koze (ezt is kifejtettuk az emlitett forumban :)) A bolcsesseget nem az egyetemen tanitjak (meg bolcseszkaron se :p)


Tojni ra, mit gondol a tobbi nagyokos, jol csinalod, csak igy tovabb. Majd hosszutavon derul ki ugyis, hogy ki gyereke lesz az eletrevalobb.

37. benvik (válaszként erre: 34. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 10:51
Vagy félnek tőlük, mert esetleg olyat kérdeznek, amire a tanítónő sem tudja a választ....
2011. nov. 4. 10:50
túl sok mindet kapnak meg hirtelen. a zsebpénzért ma már meg sem kell dolgozni. a kocsit is a szülők a gyerekük segge alá teszik, lásd a híres szülők gyerekeit. G.E. itt is friss jogsi meg minden. Én sajnálom szegényt mert itt megint csak a szülők a hibásak.
35. benvik (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 10:48
Tudod mi a baj? A szomszéd diplomás!!!! És itt is sokan itthon vannak gyesen, rengeteg a kisgyerek. És én vagyok a hülye anyuka, mert én nem alszom délután a gyerekkel, mert akkor csinálom a házimunkát, meg este, napközben meg velük tudok játszani. És a gyerekeim tudnak ám egyedül is játszani, éppen motoroznak körbe a lakásba, mert kell egyedül is játszani, de nem mindegy, hogy mennyit. És megy a Tv is. Halász Judit dvd. És azt látom, tényleg duma a nincs idő a gyerekre. Mert lehet azzal a gyerekkel együtt főzni (lányom imádja), együtt teregetni, bekészíteni a mosógépet és még sorolhatnám. Lehet hogy lassabban megy, de élvezi, és legalább megtanulja. 4,5 évesen szét tudja válogatni a színes, fehér ruhákat, be tudja pakolni a gépbe, és be is tudja indítani. Vasalás közben remekül lehet pl beszélgetni, mondókázni vagy fejből mesét kitalálni. Ilyen egyszerű. Persze lehet inkább vasalás közben tv-t is nézni....
34. zsoka1984 (válaszként erre: 32. - Benvik)
2011. nov. 4. 10:38

Nálunk is pont ez a baj az oviban, sőt nekem azt mondta a sulira felkészítő csaj hogy túl sokat mesélek neki ezáltal nagy a szókincse és ez nem lesz jó az iskolai felmérőnél.???

Ennek a társadalomnak nincs szüksége az ilyen gyerekekre mert csak eltapossák őket.

33. M0ncsa (válaszként erre: 32. - Benvik)
2011. nov. 4. 10:33

Nos, jokat irsz nagyon. Az altalad emlitett hozzaallas a buta, muveletlen szulok hozzaallasa, van is errol egy forum.

Ami szamomra nem vilagos, hogyhogy pont Magyarorszagon "nincs ido" a gyerekre, a vilag leghosszabb szulesi szabija mellett? A tobbi orszagban hogy oldjak meg? Meg ha nincs ideje a gyerekre (ami sztem csak duma), akkor minek szul a kedves anyuka? Egy gyerek nem jatek, nem egy cukimuki babuci, hanem rengeteg munka, kotelesseg es oriasi feleloseg minimum 18-20 evig! Ezt a hozzaallast, felelosegtudatot hianyolom valahogy.

32. benvik (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 10:26
Igen, el vannak kényeztetve, de nem azzal, hogy pl leülnek velük társasozni, mesét olvasni stb. Hanem megveszik a szülők nekik a millió játékot, számítógépet, hatalmas tv-t millió csatonával, és hátradölnek a karosszékben. Itt legalábbis a környezetemben ezt látom. Aztán áll sírva a szomszéd kislány a kerítésnél, amikor éppen a gyerekekkel fogócskáztam a kertben, hogy milyen jó nekik, mert velük játszik az anyukájuk. És mi a megoldás? Menjél be, bekapcsolom neked a számítógépet. Média hatása? Amit a szülő enged nézni. Nekem ugyan még nem tinik a gyerekeim, de problémás kamaszokkal dolgoztam. És érdekes, mind arra a következtetésre jutott, hogy a szülei "sz@rnak rá, csak parancsolgatnak neki". Közös program semmi, beszélgetés semmi. És amikor kérdezem a szülőket, hát ők nem érnek rá ilyenekre. Akkor ne is csodálkozzanak. És már kiskorban elrontják. Van olyan ismerősöm, akinél a gyereknek nincs mesekönyve. "Minek olvasgassak neki, ott a tv." Vagy az 5 évesnek egy darab társasjátéka sincsen, mert akkor "nyaggatna, hogy játszak vele". És akkor az én gyerekem lett az ufó az óvodában, mert tud 4,5 évesen festeni, szinezni, tud mondókákat (elég szégyen hogy 30 gyerekből a csip-csip csókát ő tudja egyedül), és elpakolja a játékokat maga után.
31. zsoka1984 (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 10:14

Megkapnak mindent csak azt nem amire tényleg szükség volna, hogy foglalkozzon vele a szülő. Megveszi a játékot csokit de nem ül le vele beszélgetni játszani mert nincs ideje türelme. Anyuka dolgozik haza megy elrendezi a háztartást, mire marad ideje, apuka sokszor nincs vagy épp nem az ő feladata a gyerek meg a többi.

Amikor nézik azt a sok baromságot a tv-ben utána senki nem ül le, hogy elmagyarázza hogy vicc az egész.

30. M0ncsa (válaszként erre: 29. - F799cac10e)
2011. nov. 4. 10:13
Persze hogy. Mint tudjuk, a pokolba vezeto ut is joszandekkal van kikovezve.
2011. nov. 4. 10:08
de az azért van hogy nyugtassák a lelkiismeretüket, hogy ők mindet megtesznek a gyermekükért, ezt is kimutatták egy kutatás során.
28. M0ncsa
2011. nov. 4. 10:06

Erdekes, hogy tobben arra hivatkoztok, hogy a gyerekekkel nem torodnek eleget. A legujabb kutatasok viszont tele vannak az ellenkezojevel, miszerint pont az a baj, hogy el vannak a kolkok kenyeztetve kegyetlenul. Otthon ok a vilag kozepe, anyuci szeme fenye; oviba - iskolaba kerulve mar csak egyek a sok kozul, es kezdodik a hiszti.


Tinik temajaban profi vagyok :)))) Mig anyamat rendszeresen sirogorcsbe kergettek a tini hugaim, en gyonyoruen tudtam veluk kommunikalni. A kulonbseg az volt, hogy anyam parancsolni akart, en meg egyenrangu felkent kezeltem oket. Hat olyan nehez ezt?

27. spinneli (válaszként erre: 21. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 4. 09:54
Így van, viszont ez nem a média hibája...azt vettem észre amúgy, hogy pont a legostobbábak kardoskodnak a legjobban egyes TV műsorok ellen, gondolom, mert az Ő köreikben van mitől félni...
2011. nov. 4. 09:43

A média nagyon is hibás "Lady Gaga" alapból sortűz elé állítanám. Reggel 7 este 7-ig mi megy a tv-ben meztelen nők, szilikon csöcsök. Hát persze, oda írják hogy 12 éven felülieknek és kitartja ezt be, vagy kinek van ideje állandóan ellenőrizni a gyereket.

A szülök csak dolgoznak mert úgy érzik hogy az anyagi biztonság a legfontosabb az érzelmi meg ebben a világban már nem fontos.

Ha a boltban nem veszed meg a hisztis gyerekednek azt a vackot és még megpróbálod nevelni, örülhetsz ha nem hívják rád a rendőrséget.

Megpróbálom minél jobban nevelni a gyerekem és ha így viselkedik mit kap az oviban meg a suliban kiközösítik.

A tanárok felelősek azért mert ők látják ha akarják, hogy a gyerekek kit közösítenek ki vagy bántanak és beavatkozhatna szólhatna a szülőnek, de nem teszi, mert neki így kényelmesebb, meg hát őt nem ezért fizetik.

A tini lányok meztelen képeivel van tele a net.

Undorító a mai társadalom ez a nem törődöm semmivel és senkivel.

2011. nov. 4. 07:32
a kuytáinkat meg mindig nyúzni akarják, mert nekik nincs és nem tudják hogy kell velük bánni, szegény kutyák meg paráznak tőlük mikor már meglátják őket.
2011. nov. 4. 07:31
hát nagyon sok olyan van inkább ami nem jó, nem tanítják, foglalkoznak a gyerekekkel. sajnos. pedig foglalkozni kell velük különben elhülyülnek, és nem fognak semmivel és senkivel foglalkozni.Itt nálunk nem sok olyan gyerek van aki tud köszönni, vagy megszólítani ahelyett hogy szólna kérdezne becsukja előtted a liftet, pedig szólsz neki hogy várjon meg:((
2011. nov. 4. 07:06

Szerintem nem szabad általánosítani ebben a témában sem. A fiatalok között vannak ilyenek és olyanok is, épp úgy, ahogy az idősebb korosztályban. Ha egy fiatal szélsőségesen negatív viselkedésű, arról a szülő és környezete tehet. Nem tudok felmentést adni egy szülőnek sem. A gyerekeket terelgetni kell az életben és foglalkozni velük legyenek bármilyen idősek.

Mi szülök tehetnénk a legtöbbet a nevelésben, de sajnos nincs türelmünk hozzá és időnk sincs rá, valamint sokkal jobban szeretünk bűnbakot keresni és nem rádöbbenni saját hibáinkra. Lássuk be egyszerűbb azt mondani, hogy hülye a tanár, mint bevallani azt, hogy valamit nagyon elrontottam. A gyerek nem tudja, hogy mi a jó és mi a veszélyes erre nekünk szülőknek kellene megtanítanunk, de mi nem tesszük. Vagy túl féltjük vagy mindent megengedünk neki és utólag csodálkozunk, hogy miért lett ilyen a mi gyerekünk. Mi alakítjuk ki az értékszemléletüket is, így ha a gyerek semmibe veszi a wink edzőcipőt és csak adidast akar, akkor erről is mi tehetünk főleg, hiszen mi adtuk meg neki, mi szoktattuk ehhez. Ha a gyerekünk nem tud viselkedni, akkor arról is mi szülők tehetünk, hiszen tőlünk látta, hogyan kell átgázolni társain, hogy elérjen valamit.

Mi szülők pedig olyanok vagyunk, amilyennek minket neveltek, ahogy ránk hatott a környezetünk, így nem tudunk mást adni. Nem azt tartjuk fontosnak, hogy a gyerekünk értelmes társaslény legyen, hanem azt, hogy neki legyen mindenből a legjobb, ő legyen a legszebb, és legsikeresebb bármi áron.

Aztán csodálkozunk, hogy rajtunk is átgázol, hogy elérje azt, amit akar. Erre már kiskorában rászoktatjuk, akkor amikor azt mondjuk neki, hogy Pistike hülye, bezzeg te!

Aztán keressük a kifogásokat, hogy miért is nem volt időm foglalkozni a gyerekkel eleget...

22. f799cac10e (válaszként erre: 14. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 4. 05:27
Ez így van jól gondolod. Jó csak írtam a 100-at de végül is vissza lehet vezetni innen.
21. 07b09d4f4c (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2011. nov. 3. 21:06
igazat kell adjak, de vegyük figyelembe, hogy nem minden szülő és gyerek áll ugyanazon az értelmi színvonalon és ebből kifolyólag fokozottan "veszélyeztetettek" lehetnek egyesek.
20. spinneli (válaszként erre: 16. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 3. 21:01

...ezeket nem mindenki hiszi el, szűrés nélkül.

A médiának kevesebb veszélye van ha valaki gondolkodni képes, és erre megtanítja a gyerekeit is.

19. Lencsy (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2011. nov. 3. 21:00
Igen ..tény és való, hogy hiszti és hiszti közt is van különbség és nyilván én is különbséget teszek a fáradt nyűgös hiszti közt és a fej vörösödős akaratos hiszti közt :) A köszönésnél igazat adok, mert ez sem feltétlenül a szülő hibája ! A gyerekek sokszor szégyelnek köszönni, mert nem tudják hogy kinek hogyan köszönjenek inkább lehajtják a fejüket és jobb esetben odamakognak valamit ! Ebben kicsit az iskolát hibásnak gondolom, mert most nagyon azt tanítják nekik, hogy a felnőtteknek Jó napot kívánok-ot köszönjenek , míg én azt mondom a gyerek köszönjön a felnőttnek csókolomot ! Nem tudom miért de bennem az maradt meg hogy ..gyerek:- csókolom ..felnőtt vissza :- szia . Ez a mostani "divat hogy gyerek:- Jó napot kívánok ..felnőtt vissza :- szia ..ez nekem olyan idegen ! Viszont olyan felnőttet is ismerek akinek ha a gyerek csókolomot köszön visszaszól, hogy ne csókolgass ..hát sokszor tényleg össze zavajuk a gyereket és csodálkozunk hogy nem köszön !
18. 07b09d4f4c (válaszként erre: 17. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 3. 20:58
kissé pesszimista napom van :-(
17. 07b09d4f4c (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2011. nov. 3. 20:57
nem, csak arra sarkítottam :-)
2011. nov. 3. 20:56
a szülők (tinik szülei), a fejük tetejére is állhatnak amig a médiából ömlik az, hogy mindent be kell vállalni, hogy nincsenek erkölcsök, stb...
15. spinneli (válaszként erre: 14. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 3. 20:54

Ennyire csak negatívumot hordozna az összes köröosztály?

:)

2011. nov. 3. 20:53

0-100-ig?

tudnám még a témát kicsit boncolgatni tovább :-)

erős huszasok még mindig tininek érzik magukat, 30 évesen a fejükhöz kapnak és kifogásokat gyártanak miért nincs még saját életük vagy családjuk. 40-esek kapuzárási pánikot kapnak és felrúgják a jól megalapozott kapcsolatot-családi életet. Akkor itt álljunk meg egy kicsit, az eddig felsorolt korosztályok tuti nem ezt látták otthon. Innen felfelé is java részt tipikus...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook