Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? fórum

Mit gondoltok a mostani fiatalokról, és szüleikről, nevelés és neveltetés szempontjából? (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. b73e24f31f (válaszként erre: 70. - Ade3888e36)
2011. nov. 5. 13:09
Azért a szabályok kellenek! Viszont ne csak a gyerekre vonatkozzanak, ugyanúgy a szülőre is!
2011. nov. 4. 18:46

Háát ez elég fogós kérdés.

Az a baj hogy nagyon hülye világot élünk, és nagyon nehéz a gyerekeket nevelni.

Én elég sokat vagyok itthon velük, van időm velük foglalkozni, de sajnos hiába adok nekik tanácsot bizonyos helyzetek kezelésére, nem igazán tudják hasznositani.

Az én tapasztalatom az, hogy a mai gyerekek, a szülő hibájából elsősorban, aki hajszolja a pénzt a megélhetés miatt, nincs idő a gyerekre.

Én hiába próbálom szigorúan, vagy legalábbis szigorubban fogni az én gyerekeimet, ha elmegy iskolába, és ott mindenki (tisztelet a kivételnek) tök hülye kis elkényeztetett, vagy éppen pont ellenkezőleg, neveletlen disznó.

Nincs meg az arany középút.

A mai gyerekek annak örülnek ha a másiknak ártani tudnak. Úgy sajnos, mint a felnőttek is.

Nincs összetertás, megértés. Mindenki a saját igazát hajtja.átgázol a másikon csakhogy elérje amit akar.

Szánalom ez a világ. Nem sok jót várok el tőle :-((((

71. f799cac10e (válaszként erre: 67. - B73e24f31f)
2011. nov. 4. 18:39
Igen én is sajnálom, én nagyon szeretem a gyerekeket
2011. nov. 4. 18:08

Néha eltátom a számat mikor meglátom hogy egyes szülők hogy nevelik a gyereküket vagy hogy nevelték és mi lett a végeredmény, aztán eszembe jut hogy ez nem az én problémám és máris jobb kedvem lesz, pedig nem történt semmi.

Szegény gyerekeket már születésüktől kezdve szabályok szerint kell nevelni hogy később meg tudjanak felelni a felnőttek szabályainak, pedig egy csomónak semmi értelme.

69. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 18:06
Ez k.va jó, hogy ilyen emberek elmennek pedagógusnak!!!! Nehogy már okosabb legyen a gyerek, mint a tanító néni wááááá
68. b73e24f31f (válaszként erre: 64. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 17:57
Nem jutott eszébe, hogy az egy varjú? :)
67. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2011. nov. 4. 17:52
Tyű! Próbálom összefoglalni: azt gondolom, hogy családellenes társadalomban élünk, a gyermek, a házasság, a család nem érték már. A szülők vagy azért feszültek, mert nincs munkahelyük, vagy ami van, az bizonytalan, és halálra dolgozzák magukat, mire oda jutnának, hogy a gyereket neveljék addigra az sem tudják milyen rendezvényen vannak! Így a nevelést "elintézik" a kortársak, a TV, az internet stb... Sajnálom a mai fiatalokat, és a mai szülőket!
66. benvik (válaszként erre: 65. - Zsanci79)
2011. nov. 4. 14:15
Nálunk is van mindennap mese, annélkül el sem alszik. Van számítógép, amin játszhat az egyszervolt.hu-n vagy memóriát vagy összekötőset vagy nézhet mondókát. a vagyot azért írtam, mert kb annyi ideig, amíg egy játék tart. Dvd elöl van, nézheti, de ésszel. Van play station, de igazából még nem tudja kezelni, meg 1 db játék van hozzá, de az is páros játék. Tehát igyekszem ilyenektől nem elzárni teljesen, hanem megtanítani a mértéket. És a Bartos Erika könyvei szuperek. Most az lett a kedvenc.
65. zsanci79 (válaszként erre: 32. - Benvik)
2011. nov. 4. 14:02

teljesen egyetértek Veled. A gyerkőcöm imádja a thomast....egy évben kb 3x előveszem a dvd lejátszót, és mesét néz. Három nap után el kell rakjam, mert csak a Tv van, és én ezt nem szeretném.....pedig, ahh, de kényelmes lenne!

De tudod, olyan büszke vagyok rá, mert most megy oviba, és nincs olyan mondóka, ének amit ne tudna.....vajon miért? mesélek neki sokat, és igényli is. Akinek nem mesélnek, nem igényli, mert nem tudja milyen az....pont most megy egy jó promó a rádióban, hogy a te kisfiad volt már királyfi......mesélj neki minden nap! Nem véletlenül nyomatják ezt....

Az én fiam még nem számítógépezik, pedig más 3 éves már play station-ozik....próbálom értelmesen eltölteni azt a kevéske szabadidőt, amit együtt tölthetünk. Próbálok élményeket adni neki, ez nagyon fontos.

Viszont a másik fele, hogy eszméletlenül tud hisztizni, nagyon akaratos, tudom kezelni, de nem adja fel.....a boltban nem tudom beküldeni a szobába, hogy szólj, ha majd lehiggadtál.

Próbálok embert faragni belőle, de igen bármennyire is nevelem én jól, beszélek vele meg mindent, félek, hogy a közösség elviszi....már csak azért is, mert engem is elvitt, holott akkor kamaszfejjel azt mondtam, hogy "szigorúan" nevelnek....és mégis. Ma már tudom, hogy semmit nem csinálnék másképp mint anya.

64. zsoka1984 (válaszként erre: 62. - Spinneli)
2011. nov. 4. 13:45

Én még anno úgy tanultam hogy fogalmazásnál nem ajánlatos egy mondaton belül ugyanazt a szót használni, sőt ha lehet egy-két mondaton belül sem.

Ha pedig nagyon erőlködnék az iskolán mehetünk nevelési tanácsadóhoz.

Egy ismerősöm kis lányát azért küldték pszichológushoz, mert a rajzán a repülő madarakat feketére rajzolja. Milyen színűnek is látjuk lentről a madarakat?

63. spinneli (válaszként erre: 53. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 13:34

Még szerencse, hogy a kompetencia alapú oktatás van a porondon mostanában a közoktatásban...mi lenne ha nem az lenne?

Pff...

62. spinneli (válaszként erre: 48. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 13:32

...dehát a válasza teljesen értelmezhető, mit gondol ez a nagymívű pedagógus, aki nem ugyanazokat a szavakat használja, az teljesít kevésbbé, miközben pont arról beszélünk, hogy láthatóan megkereste az ok-okozatot és úgy válaszolt, ergo. jóval összetettebben gondolkodik, mint az a gyerek aki csak leképzeli a választ az előzőből?

Uramjézus...

2011. nov. 4. 12:22

Rajzolás: Én a fiammal sokat rajzoltam, így meg is lett az eredménye, mert már kiscsoportban gyönyörű embereket rajzolt és gyönyörűen ír:)

Az íráshoz egy sztori: Sosem tanítottam külön írni a gyereket annak ellenére, hogy én már úgy mentem elsőbe, hogy tudtam olvasni, írni számolni. Tehát a fiam 1 félév végére nagyon szépen felnőttesen írt, amiért a tanár szólt nekem, hogy mondjam meg a fiam, ne utánozza a felnőtteket, mert 1-est fog kapni a dolgozatokra. Persze én nem nagyon hagyom magam, így közöltem a tanító nénivel, hogy a fiam nem fog így írni, ha ő sem úgy ír ezentúl, ahogy szokott. Na 1-est sosem kapott külalakra, de sokkal jobbat sem...

60. zsoka1984 (válaszként erre: 56. - Benvik)
2011. nov. 4. 12:17
Igen második beszélgetésnél bejelentettem, hogy sz@r az oktatási rendszer. Senkit nem érdekel hogy mit tud a gyerek csak az hogy mit nem tud.
59. M0ncsa (válaszként erre: 56. - Benvik)
2011. nov. 4. 12:11

Birkat inkabb, nem? :) Csak ne bantsuk a kockakat, jo :D


Most mennem kell, de majd visszaolvasok, erdekes ez a topik.

58. zsoka1984 (válaszként erre: 54. - Benvik)
2011. nov. 4. 12:10

Nálunk is ez van ez érdekli.

Néztem a nőre amikor mondja mi a helyzet, mosolyogtam, aztán mondtam neki, hogy rajzolni máig nem tudok, de osztály elsőként végeztem.

Az öcsémnél volt sok probléma míg 3 buktatás után rájöttek hogy diszlexiás. Előtte az volt a jó tanács ne engedjék dolgozni "mert azt szeretett" amíg nem tanul eleget. Anyu kiakadt: tudom hogy nem a diplomából fog megélni azt még a munkától is vegyem el a kedvét. Apu megkérdezte hány gyerekük van a választ el lehet képzelni.

57. benvik (válaszként erre: 55. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 12:05
És jaj, az enyém még csak középsős, akkor mi lesz jövőre? Visszarakják kiscsoportba?
56. benvik (válaszként erre: 53. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 12:03
És hajrá Magyarország, neveljünk kocka gyereket:-((((
55. zsoka1984 (válaszként erre: 50. - Benvik)
2011. nov. 4. 12:02
Most hogy olvasom ő is ezt mondta, de lényegében mindegy.
54. benvik (válaszként erre: 53. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 12:02
Hát, én tudok írni, olvasni, diplomám is van, és pálcika embert tudok csak rajzolni.... Lányom szintén, mivel ezt látja. Viszont van olyan betű, amit már leír.... Nem tanítottam, magától kezdte.
2011. nov. 4. 11:58

Én biztos vagyok benne hogy jól nevelem a fiúkat és ez a boltban orvosnál elég jól kitűnik. Erre eljutunk az oviba és tessék bejelentik, hogy egy nagy nulla a gyerek, szerintük.

És ezt egy rajzból és pár kérdésből eldöntik. A tanács az volt, ha azt akarom hogy suliba menjen: ne meséljek neki és csak a felmérőre gyúrjunk. Mivel őt a számok betűk érdeklik ezen túl ne engedjem neki írni csak embert rajzolhat.

Embert azért kell szépen rajzolni hogy ebből lássák tud e majd számokat, betűket. Amiket viszont már tud.

52. benvik (válaszként erre: 47. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 11:56
Még nem találtam, csak a munkahelyemen láttam ilyet.
51. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 11:55
Na akkor tenyleg az van. amit benvik irt. Szanalmas. Ne gondolkozz, ne ertelmezd az olvasottakat, hanem szajkozd, amit leirtak, azt szeressuk. Fu most ideges lettem egy kicsit.
50. benvik (válaszként erre: 48. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 11:55
Megkérdeztem a lányomat. A válasza: mert nem volt rossz...
49. M0ncsa (válaszként erre: 46. - Benvik)
2011. nov. 4. 11:53
Ez jooooo, tetszik :) En is ismertem sracot, meg erettsegije sem volt (PhD-s apuka mellett, gondolhatod, milyen cirkuszok voltak ebbol), de a fickonak tobb esze volt, es muveltebb volt, mint sok diplomas. En is sokaig halogattam az egyetemet (penzugyek miatt), 30 eves fejjel iratkoztam be, es tudom, mit kaptam otthon, a csalad fekete baranyakent (hat meg a vejuk, mit kapott volna :D). Na de most legalabb orulnek es csond van errefele is ;)
48. zsoka1984 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2011. nov. 4. 11:50

Alap kérdés: Az a gyerek aki szót fogad nem kap büntetést, Peti nem kapott büntetést mert.... itt kell a gyereknek válaszolni az én fiam azt mondta "mert jó volt". Ez 0 pont azt kell mondani hogy "szót fogadott".

Tehát csak azokat a szavakat használhatja amik meg vannak adva. Volt ennél sokkal cifrább válasza is a fiamnak, azt nem írta le, ezt is csak a poén kedvéért.

47. M0ncsa (válaszként erre: 45. - Benvik)
2011. nov. 4. 11:49

Ez nagyon erdekes! Tudsz mutatni ilyen tesztet vhol online?

A "rossz" valasz az okos gyerek reszerol meg az onmagat pedagogusnak nevezo *****t minositi, nem a gyereket...

46. benvik (válaszként erre: 42. - M0ncsa)
2011. nov. 4. 11:47
Ezen volt a családommal egyszer egy hatalmas vitám. Mert a férjemnek nincs diplomája. Ennek ellenére a műveltsége messze veri a diplomásokét. Csak nem volt rá lehetősége. Fizetése messze túlszárnyalja az én diplomás fizetésemet, mégis állandóan ezt hallgattam, hogy neki mi az, hogy nincs diplomája, nem értelmiségi... Hát az én 2diplomás anyukám és egy diplomás nevelőapám egyszer egy történemi beszélgetésben csúnyán elvérzett az én "műveletlen" férjemmel szemben. És a vita végén mosolyogva elővettem a történelem könyvet, és hát vörös lett a fejük.... Azóta csönd van:-))))
45. benvik (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2011. nov. 4. 11:41
Megsúgom. Ezeknek a felmérő lapoknak van megoldó kulcsa. Amit egy átlag gyerektől elvárhat válasz, szó szerint. És egy átlag gyerek azokkal a szavakkal válaszol, amivel a kérdést feltették. Hát jött egy okosabb gyerek, aki túljárt a pedagógus eszén...
44. spinneli (válaszként erre: 34. - Zsoka1984)
2011. nov. 4. 11:37

Elég nagy hülyeségnek hangzik, amit ez a felkészítő mondott, mire gondolhatott?

:S

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook