Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakótelepi lakásba hogy kerül ennyi "katicabogár"-szerű rovar? Napi 40-50 db van a konyhában, estére eltűnnek. Hogyan űzhetném ki? fórum

Lakótelepi lakásba hogy kerül ennyi "katicabogár"-szerű rovar? Napi 40-50 db van a konyhában, estére eltűnnek. Hogyan űzhetném ki? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 1. 12:59
Köszönöm a tanácsokat, valamit megpróbálok, mert engem rettenetesen idegesítenek. Az ablakon, a csempén otthagyják ronda sárga nyomukat, alig lehet letakarítani. Kipróbálom a kemotoxot, no meg csapkodom őket agyon.
2011. nov. 1. 12:44
Nálunk is sok van, este is maradnak ám, csak akkor elnyugodnak. Most szedtem össze kereken 25-öt. Azt csináltam hogy este felkapcsoltam egy állólámpát, odaröppentek és megsültek a villanykörtén :)
10. wanda8
2011. nov. 1. 12:40
Itt is rengeteg van,nem lehet csak szúnyoghálós ablakot nyitni!!!
2011. nov. 1. 12:29
Pár éve Keszthelyen láttam rengeteget, egy panel ház falán. Kolóniákban voltak. Ha a kemotox nem segít, akkor passz. Azt hittem, attól minden bogár kifekszik. Boltban kellene megkérdezni majd, hogy mit tudnak javasolni ellenük. Valamilyen rovarirtó csak használ.
8. k_nm
2011. nov. 1. 12:16
nem csak a panelházakba telepednek be. De ezek nem a bodobácsok es nem is katicabogarak. Idegesített, hogy lépten-nyomon láttam öket, így utánaolvastam. Ök az ún. Harlekin-katicák, sajna egy élösködö népség. Piszkosul hatásos tetüírtók, ezért is kezdték el tenyészteni, de elszabadult a ló, és a harlekin-katicák elszaporodtak. Magyarországon kb 3 éve találták az elsöt. Nagyon hasonlítanak az igazi katicához, de nekik nem 2 vagy 7 vagy 14 pettyük van. A hátrányuk, hogy ha nincs tetü, megeszik az igazi katicákat és ami a legpofátlanabb, hogy az embert is megharapják. Nem tudom, hogyan lehet öket kilakoltatni, mi agyoncsapkodjuk. Szerencsére nem idegbajos bogarak, a falról le lehet egyszerüen csalogatni, aztán nyekk...a kemotoxtól köszönték szépen, jól voltak
7. globus (válaszként erre: 4. - Keszkenő)
2011. nov. 1. 11:57
Nálunk is rengeteg van.
2011. nov. 1. 11:56
A katicák a panelházak réseiben húzzák meg magukat a hideg elől. Nappal nálunk is zárva van minden ajtó, ablak. Hajnalban, és este szellőztetek miattuk. Nagyon idegesítőek. Egész nap kopognak az ablakon...
2011. nov. 1. 11:55
Suszterbogár vagy bodobács. Sajnos csak a kemotoxot tudom ajánlani. Ilyenkor minden résen mennek be a melegre.
4. Keszkenő (válaszként erre: 2. - Globus)
2011. nov. 1. 11:54
Szerintem az ablakon keresztül jönnek, vagy attól félek, lehet, hogy lepetéztek valahol belül még ősszel és most rajzanak.
3. Brad
2011. nov. 1. 11:53
porszivozd fel öket :)
2011. nov. 1. 11:53
Ajtón, ablakon keresztül?
2011. nov. 1. 11:52
Lakótelepi lakásba hogy kerül ennyi "katicabogár"-szerű rovar? Napi 40-50 db van a konyhában, estére eltűnnek. Hogyan űzhetném ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook