Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
113895. vikasz (válaszként erre: 113890. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 22. 22:23

Szerintem jó ötlet. Kína ott van a világ vezető gazdaságai közt, és annak aki az üzleti életben akar boldogulni, netalán a kínai területet megcélozni.... ki tudj, még jól jöhet. Kevesen tudnak kínaiul manapság, hamarosan megnő a kereslet kínaiul tudók iránt.

Angolul, németül, franciául már szinte mindenki tudni fog ebből a korosztályból, a kínai nyelvtudás pedig egy pluszt ad.

113894. davider
2011. jan. 22. 18:49

Szerintem nem hülyeség hisz manapság a francia,angol,német,olasz nyelveket viszonylag könnyen megtanulható értem ez alatt sok lehetőség van sulira viszont kínaira nincs vagy kevés és egy tolmács lehet nem is keresne vele rosszul de ennek ellenére nem keresek kínai sulit Lidinek:)))


Szoval maga a nyelv tanulás nem rossz..:)))

113893. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113892. - Weberkitti)
2011. jan. 22. 16:43
Pl. üzleti szemlélet...
113892. weberkitti (válaszként erre: 113890. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 22. 15:33

A lehető legjobb iskolát választották! Hisz így bármikor mehetnek a József városira árulni! :D Ha azt vesszük én is beszélek kicsit kínaiul:

egy daab ezeötszá, sok eze! :D


Nem tudom mi késztethette a szülőket erre! :D

113891. Zelmalány (válaszként erre: 113872. - Egypt)
2011. jan. 22. 14:13

Láttam Kriván Gergelyt a tévében, a magyar 2-es műsorán, a Zátóra című beszélgetős műsorban.

Annyira szimpatikus doki volt és úgy beszélt a kisgyerkekről, meg a transzplantációkról, hogy egy csomószor könny szaladt a szememben.

A legmeghatóbb az volt, amikor azt mesélte, van olyan "betege", akinek az esküvőjén volt mostanság, és babát is vár.

20 év élettörténetét mesélte el.

Egyből eszembe jutottatok, hogy milyen szerencsések vagytok, hogy Ő volt az orvosotok...Ő igazán arra született, hogy gyermekeket gógyítson meg:)

2011. jan. 22. 14:10

Csajok, senki nem kapta fel a fejét a kínai iskolásra!

VAgy nem is említettem, csak akartam?! :DDD


Szóval, itt most egyre inkább divat és a kínai suliba már több magyar jár az alsóbb osztályokba, mint kínai.


Mit szóltok ehhez?

113889. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113887. - Egypt)
2011. jan. 22. 14:03
Igen, kicsit irritáló, de mentségükre legyen, hogy általában olyanok mondják ezt, akik maguk nem beszélnek egy idegennyelvet sem és elismerésüket fejezik ki ezzel valaki olyannak, aki pár hónap után meg mer szólalni egy másik nyelven és esetleg még meg is értik valamennyire :)
113888. davider (válaszként erre: 113885. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 22. 10:04
Igen igen
113887. egypt (válaszként erre: 113886. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 21. 20:13
Ez mondjuk igaz. Én pl. hülyét kapok, mikor valaki "perfekt" nyelvtudásról beszél. Ilyen nincs. A perfect azt jelenti, befejezett, kész... Még az anyanyelvünkön sem vagyunk perfectek.
113886. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113883. - Egypt)
2011. jan. 21. 20:06

Tökéletesen kevesen beszélnek bármilyen nyelvet. Hány olyan ember van, hogy az anyanyelvét se tudja még közepes szinten sem?!


Mondjuk az agynak jó, ha több nyelven beszél valaki. Olyan, mint valami tornaóra.

113885. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113882. - Davider)
2011. jan. 21. 20:00
Ja, és szaladgálhat érte délben, mert nincs benti ebéd. Aztán még háromtól ötig vagy, hogy visszamennek. Így aztán nagyjából semmit nem lehet mellette csinálni.
113884. egypt (válaszként erre: 113882. - Davider)
2011. jan. 21. 14:29
Az iskolaelőkészítő, nem?
113883. egypt (válaszként erre: 113881. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 21. 14:29

Az is kétnyelvűségnek számít, és persze tök jó dolog.

Egyébként anyu unokatesója Cipruson él. Ő magyar, a férje görög. A gyerekeik angol iskolába jártak. Tudnak 3 nyelven, de egyiket sem beszélik rendesen. (A többnyelvű gyerekekre ez mind igaz, egyik nyelv sem tökéletes, de azért cserélnék velük...) Én mondjuk görög iskolába adtam volna őket, mert angolul úgyis megtanultak volna ott is nyelvóra keretében, görögül viszont alig tudnak.

113882. davider (válaszként erre: 113879. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 21. 09:42

Végülis ha az ovi kérdés nem megy menjen suliba rögtön:-DDD


Egyetem nincs még nekik???


Gvali kislánya is iskolába jár,mert ott nincs ovoda ott iskolának hivják de mondta Vali van már tankönyv meg minden:)))

113881. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113880. - Egypt)
2011. jan. 21. 00:03

Kétnyelvű lehet, de nem az anya- vagy "apanyelve":)


Olyasmire gondolok, amikor pl. egy ovis más országba költözik, ahol azt anyanyelvi szinten elsajátítja a befogadó ország nyelvét, de az attól még nem az anyanyelve.

113880. egypt (válaszként erre: 113878. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 23:48
Akkor az már kétnyelvű, nem?
2011. jan. 20. 22:45

Más. Ma az egyik ismerősömmel iskolákról beszéltünk (ha már az ovi kérdését nem tudjuk megoldani:D)


Szóval, itt a legújabb divat a Kínai Iskola. Eredetileg a kínaiaknak lett alapítva, de már lassan több magyar jár oda, mint kínai. Feltételezem ők inkább integtrálódni szeretnének, ezért sokszor sima magyar általánosba iratják a gyerekeiket. Míg a magyarok kitalálták, hogy tanuljon meg a gyerekük kínaiul.


Na, ehhez mit szóltok?

113878. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113876. - Egypt)
2011. jan. 20. 22:42
Egyébként az én megközelítésemben létezik anyanyelvi szinten beszélő, akinek nem ez az anyanyelve. Pl. egy kínai bevándorló gyereke simán beszélhet úgy angolul, mint egy angol. Viszont attól még nem lesz az anyanyelve...
113877. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113876. - Egypt)
2011. jan. 20. 22:40
Igen, anyanyelvű és feltétlenül igényes szinten beszélő forrás. De annak igen kicsi a veszélye, hogy valakinek a gyereke magyaroszágon egy iskolázatlan birminghami hajléktalantól tanulna meg angolul:)
113876. egypt (válaszként erre: 113874. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 22:15
Így van, egyetértünk. Viszont nem anyanyelvi szinten beszélő forrás kell (ilyen nincs is), hanem anyanyelvű forrás.
113875. egypt (válaszként erre: 113873. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 22:13
Ez persze nem konkrét tanulás, ez elsajátítás, ezzel semmi gond.
113874. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113872. - Egypt)
2011. jan. 20. 21:52

Igen, a többnyelvűség és a nyelvtanulás nem ugyanaz. Ugyanakkor, ha egy gyerek kötődik egy anyanyelvi szinten beszélő "forráshoz" az más. Ha napi szinten találkozik az adott nyelvvel olyanoktól, akiknek az az anyanyelve, az megintcsak nem ugyanaz, mintha heti egy-egy órát beülne valahová.


Nem véletlen, hogy régebben francia nevelőnők voltak az arisztokrata családok gyerekei mellett.


De a heti egy alkalom, az tényleg inkább csak szórakozás és nem kell tőle sokat várni. Főleg nem azt, hogy valakinek a gyereke folyékonyan tudjon ennyitől kommunikálni az adott nyelven.

113873. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113870. - Egypt)
2011. jan. 20. 21:47

Ok, akkor egy véleményen vagyunk félig-meddig. Vagyis én "tanítás-ellenes" vagyok, a szó hagyományos értelmében. De nagyon támogatom, hogy a gyerek halljon mást is az anyanyelvén kívül.


Dodi, a múltkor hirtelen felindulásból lefordította félig a pólóján lévő feliratot. Az volt ráírva, hogy "Here comes trouble". Nagyon megütköztem, mert csak felolvastam neki, mire rávágta, hogy "Itt jön trouble!"


Nem kérdeztem tőle és sose szoktam neki semmit lefordítani. Magától jött, kibukott belőle. A trouble-t feltételezem nem tudta, hogy mi magyarul.


Ez az egész abból adódik, hogy nálunk a kommunikáció magyarul megy, mivel az az anyanyelvünk, de a tv "angol".


Vagyis, amit angolul hall, az mindig anyanyelvi szintű és nincs probléma abból, hogy rossz intonációt vagy kiejtést tanul meg vagy éppen átvesz valamit, ami nyelvtanilag helytelen.


Nem nézetem vele külön a tévét azért, hogy angolul tanuljon, de ha már nézi, akkor legyen valami haszna. És én hasznosnak tartom, hogy más nyelvet is hall a magyaron kívül napi szinten.

113872. egypt (válaszként erre: 113871. - Weberkitti)
2011. jan. 20. 20:08

Teljesen más a két- vagy többnyelvűség egy ilyen családban felnövő gyereknél, illetve a mesterséges nyelvtanulás. A kettőt nem szabad keverni.

A minél előbbi megismerkedésre 6 éves kor az ideális, ha előtte kezdi, az semmiféle előnnyel nem jár és nem fogja könnyebben sem tanulni őket.

113871. weberkitti
2011. jan. 20. 19:40

Holnapi Helen Doronnak annyi. 6-ra kaptam időpontot (szerencsém volt vki lemondta) a homeopatához, így lemondtam. De egy kicsit el is keseredtem. Azt mondta a csaj, hogy 80.000,- 10 hónapra a tanfolyam, és heti 1x45 percet vannak ott. + 18000,- a tankönyv. komolyan elgondolkodtam egy angol anyanyelvű bébiszitteren, vagy hogy vki egy héten párszor eljöjjön hozzánk játszani.


Én nem gondolom, hogy ez rossz lenne, sőt pont úgy gondolom minél hamarabb megismerkedik különböző nyelvekkel annál könnyebben fogja a későbbiekben tanulni ezeket. Ami nálunk minden évben téma, hogy kiköltözünk Ausztriába, és bár a némettel sosem szimpatizáltam, úgy gondolom ezzel 2 nyelvet beszélne anyanyelvi szinten pár éven belül, és erre még min.2 nyelvet tanulna a suliban, azzal hatalmas előnyre tenne szert. És úgy gondolom iylen idősen az agyuk, mint a szivacs, ilyenkor kell elkezdeni. De persze mindenkinek más a véleménye.


Én 2/3 éve Szlovákiában találkoztam egy családdal. Anyuka olasz vagy spanyol nyelven beszélt, apuka magyarul, a gyerekek egymás közt angolul. Mindenki tudta kivel milyen nyelven beszéljen. Az egész család egymás közt az angolt használta, de a gyerekek a másik 2 nyelven is tudtak kommunikálni a szüleikkel. Fantasztikus volt látni a nyelvek közti váltást. És nem voltak 10en évesek a gyerekek. Én úgy gondolom alapból ilyen tudást adni a gyerekeknek fantasztikus dolog! Mondtam is a páromnak le lesz cserélve vmi külföldire, persze mindent a gyerek érdekében! :D

113870. egypt (válaszként erre: 113869. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 18:57

Kb. 6 éves kor az ideális, mint ahogy az iskolához is. Más, ha néha találkozik vele és egy-egy szót megtanul, és megint más, ha tanítjuk. A két-, illetve többnyelvűséget ne keverjük ide, az egész más dolog.

Míg az anyanyelvi struktúrák meg nem szilárdulnak, addig komoly zavarokat okozhat a nyevtanítás az agyműködésben, amik majd csak később jönnek ki. Egyszer már írtam, hogy pl. szövegértési nehézségek alakultak ki az ilyen gyerekeknél később.

Ha csak énekeket meg mondókákat tanulnak, az meg teljesen értelmetlen, csak pénzkidobás. Semmit nem ér, akik 6 évesen kezdik a nyelvet, pár hét alatt behozzák ezt az "előnyt".

Láttam a TV-ben egy ovis angolórát, persze nem anyanyelvű tanár volt, ami esetleg hasznos lehet a kiejtés miatt... Szóval a fickó dumált angolul, látszott, hogy a gyerekeknek fogalmuk sincs, mit mond. Néha papagájként válaszoltak a kérdésekre mindenféle értelem nélkül. Aztán mondta a fickó angolul, hogy énekeljenek el egy dalt. Mindenki csak ült, aztán egy kislány megszólalt: "Ja tudom, az a nyuszis!" Na ennyit erről...

A gyereknek véleményem szerint semmiféle plusz foglalkozásra nincs szüksége, ebben a korban a legfontosabb fejlesztő tevékenység a játék. Ha olyan agyterületeket stimulálunk, amit épp nem kéne (mert mindennek megvan az ideje), az gondokat okozhat. Az egy dolog, hogy olyan az agyuk, mint egy szivacs és bármit meg tudnak tanulni, de minek?


A Helen Doron módszer egyébként nagyon jó, ilyen játékos módon kell piciknek nyelvet tanítani - csak éppen 6 éves kor után.

113869. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 113868. - Egypt)
2011. jan. 20. 18:44

Mit nevezel idő előtti tanításnak?


Mikor jön el az ideje? Amikor találkozik vele, nem?


A mai világban a gyerekeknek csomó lehetőségük van más nyelvekkel való találkozásra.


Mi baja lehet ebből?

113868. egypt (válaszként erre: 113867. - Weberkitti)
2011. jan. 20. 18:42

Én (mint nyelvtanár) 6 éves kor alatt nagyon nem ajánlom a nyelvtanulást, a Helen Doron félét sem. A gyerek rengeteg dologra fogékony, de attól még nem feltétlenül teszünk azzal jót, ha idő előtt taníttatjuk. Az összes híres gyermekpszichológus is ezen a véleményen van egyébként (Ranschburg, Vekerdi).

De nem akarok beleszólni, csak a véleményemet írtam le.

113867. weberkitti
2011. jan. 20. 18:21
Ja,holnap fél 6-ra megyünk Helen Doron angolra! Ez egy próbaóra, hogy egyáltalán tetszik-e neki. De sztem tetszeni fog! Nagyon fogékony az angolra! :D
113866. weberkitti (válaszként erre: 113865. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 20. 18:20
Értem. Akkor valószínűleg szép álom, hogy én holnap el tudom vinni hozzá Lizkót! 7 után kell hívnom, addig rendel, és utána tudnak időpontot adni!
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook